• Radek B.1

    Ahoj,

    najezdím ročně cca 3000 km. Kupuji silniční kolo osazené Shimanem a váhám, zda zda zvolit dražší Ultegru či 105. Nejsem závodník, ale rád bych, aby kolo vydrželo…prosím o radu, zda je 105 dostačující a za pár měsíců mne nezradí…a pokud ano, zda je kompatibilní s jinými řadami a bude možné nahradit.

    DÍKY DÍKY ZA NÁZOR, RADEK

    0 0
    • Dumbíček  

      105ku asi jen tak neojezdíš. Po caca 10 000km jediné co pozoruju, je ošoupaná pravá páka odm prstů. Jinak funkčně stále stejné.

      0 0
    • Řepík  

      Ahoj,

      myslím, že není třeba se 105 vůbec bát. Samozřejmě Ultegra jako vyšší sada je „lepší“, ale to si musíš zvážit sám, zda chceš připlácet.

      A kompatibilita s vyššíma sadama tam je, pokud se bude jednat vždy např. o 10 sp. variantě…

      0 0
    • vojta1212  

      Jak píšou výše.. Ultegra je velmi parádní.. Ale drahá.. I na Tvůj objem Ti bohatě stačí 105.. Zaručuju, že budeš spokojen jak po stránce funkčnosti, tak i životnosti :))

      0 0
      • siskin  

        tak tak , 105 jezdím asi 4tou sezonu a kromě občasné výměny řetězu ,jsem neřešil jedinej problém. Pořád fachá jako nová ,cca 16000km.

        Pokud by někdo věděl jak přiblížit brzdové páky rodlům (mám krátký prsty ,udájně gumový vložky do pák ,nikde to nemaj) tak budu vděčnej.

        rozhodně můžu doporučit

        0 0
        • Jezevec70  

          Jestli je chceš, tak si dojeď. Nemáš to zase tak daleko. :-)

          Kupoval jsem teď kolo a byly přibalené. Dokonce dvoje – asi 4 a 8 st. (?)

          Pokud tam budou pasovat z Tiagrových pák (10r.).

          0 0
          • mrozu  

            Aha, já si říkal, co mi to přišlo s kolem za divný bazmeky :)

            0 0
          • vinca  

            Kousek gumy z duše (a nebo, když seženeš, tak i silnější)a oboustranná lepící páska, to funguje, ale povoluje se to , raději jen odzkusit s oboustrannou páskou , a pak přilepit chemoprénem.

            0 0
          • siskin  

            pravda daleko to nemám ,ale vyhledem k tomu že jdu zítra do špitálu (koleno-plastika vazu :-( ) ,tak se tam nějakou dobu nedostanu. Pokud by jsi byl ochotnej to za nějakou menší částku prodat ,tak bych je vzal ,poštovný samozřejmě hradím.

            kdyžtak na mail v profilu

            Díky

            0 0
            • Jezevec70  

              Našel jsem jen ty 4st. Mají přiblížit páku o 7,5 mm blíž k řídítkům. Ty silnější zatím nemám, ale určitě jsem je nevyhodil. :-) Tam je to o 14mm.

              Jestli je chceš kontakt: ha.jaro@seznam.cz

              0 0
        • axle  

          Tady nějaké vymezovací podložky mají, ale nevím, jestli zrovna na tvoje páky..

          0 0
          • siskin  

            jo ,píšou tam něco o ultegře ,tak nevím jestli to bude pasovat na moje 105, navíc 5let starý. Zkusím jim napsat.

            Každopádně díky

            0 0
            • mrozu  

              Podle obrázku jsou podložky pro ST-6700 stejný jako ty moje pro ST-5700.

              0 0
              • siskin  

                jak zjistím označení pák? jediný co tam vidím je sh 105 flightdeck ,je to asi model 2008

                0 0
            • Kouba_2005  

              Mám 5700, tak kdyby jsi objednával, tak se rád připojím.

              0 0
    • yoolaus  

      urcite odporucam, jazdim este 9sp, uz asi 8rokov a stale sa nemozem stazovat. obcasna vymena retaze + kazeta.

      0 0
    • Cavendish  

      105 ti rozhodně vydrží věky.Pokud nezávodíš tak je Ultegra jen investice navíc. Pokud by jsi bral kolo s Tiagrou,to už bych se asi trochu bál, ale 105 je držák.

      0 0
      • blaf  

        co jsem tak cetl tak prava paka u shimana moc drzak neni, nedavno se i me Ultegra po***la, nastesti jeste v zaruce, kdyz Shimano tak bych sel do 105, ted bych ale asi zkusil Sram

        0 0
        • Cavendish  

          No já už mám 5 let Shimano Sora a páky pořád v caiku. A když si vemeš, že je to nejnižší sada tak to funguje už dlouho. Sram jsem zkoušel (Force) ale vůbec mě nesedly páky,stejně jako u Campy.Takže příště opět Shimano.

          0 0
          • karliner  

            Proč by ses bál Tiagry, když máš 5 let Soru a je pořád OK?

            0 0
    • dancing dog  

      mam tiagru a uz pres 2roky funguje perfektne. predpokladam, ze

      105 bohate staci,naopak myslim, ze co se „vydrze“ tyce, predci gracilnejsi ultegru..

      0 0
    • Nikovlas  

      Pro absolutní neznalce silniční výbavy, jako jsem já:

      Jak jdou vlastně ty sady za sebou a jaký jsou mezi nima hlavní rozdíly?

      Vědět to vlastně nepotřebuju – jen jsem zvědavej – takže komu se odpovídat nechce, tak prostě neodpovídejte – nerad bych zbytečně plýtval vaším časem :-)

      0 0
    • Ma7ous  

      jezdim 3 sezonu 105ku a uplně bez problemů, i nějaký ten pádd to přežilo bez úhony, takže za Ultegru akorát zbytečně připlatíš, ale chápu věc designu kliky se mě třeba líbí víc ultegry než 105ky

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.