• gengar

    m vas poprosil o radu ako nalozit s 5000 sk a vyskladat relativne lahke a pevne kolesa na XC…teda dobry pomer cena / vykon..samozrejme nechem nic prevratne, ale to najrozumnejsie co sa da za tuto cenu zohnat…nebranim sa ani zapletanym rieseniam ako napr mavic crossride atd…thx dopredu za cenne rady..

    kriteria: 1.pevnost 2.vaha 3.dizajn

    davam prednost priemyselnym loziskam pred konusovymi…tak nech sa paci, som zvedavy na vase navrhy…s cenou moc nepohybujte :D

    0 0
    • Pavel100  

      V-brzdy/kotouče 6děr/CenterLock ?

      0 0
    • martt  

      ja myslim ze klasika

      • XT naboje
      • Mavic 317
      • DT zuzovane 2.0/1.8 spajle

      je asi najlacnejsia a dobra (videl som par na Vecka za 98,–EUR)

      0 0
      • Mamut  

        Vymenit XT-cka za Authory a ak chce usetrit, tak Mavicy za Machy, ale inak suhlasim :-).

        0 0
        • Uzivatel  

          To už je póza … poctivě udržovaný kónus, navíc třeba zmíněné XT udělá výbornou službu, jen holt chce víc údržby než průmysl, toť můj názor …

          0 0
          • martt  

            my mame konusovych nabojov plno. Obcas odide orech. S loziskami ale problem nie je. Viem, ze tu ma dost ludi problemy s tymito loziskami ale nam napriek zavodnemu nasadeniu funguju. Na tych bikoch sa ale neskace ani sa nejazdi brodmi az po naboj :-)

            0 0
            • Mamut  

              Ja netvrdim, ze XT nefunguju. Ale za podobne prachy mam nieco, co funguje rovnako a navyse sa o tom netreba starat. Prave zadny Author som mal uplne rozobraty a je to poctivo spraveny naboj. V predu mam Sachsa a 8 rokov som na neho nesahol a stale ma ovela lepsi chod ako akykolvek konus.

              0 0
              • djano  

                Sachs potvrdzujem – mam Quarz a uplne bez problemov. Akurat kamaratke som na prednom menil loziska.

                0 0
              • martt  

                my mame na jednom bicykli tiez naboje Sachs (model neviem). Vazia o dost viac ako Shimano. Udrzbu im ale skutocne nerobime ziadnu. Su v nich bezne priemyselne loziska, ktore nemaju ziadne dodatocne tesnenie, neviem nakolko by to fungovalo napr. v dazdi.

                0 0
                • Mamut  

                  Mam Sachs Neos, model asi 98. Vaha urcite nie je horsia ako Shimano predny naboj za 500Sk. Utesnenie je slusne, navyse este aj loziska maju gumove krytky. Brody po naboje nejazdim, ale za 8 rokov si dazdov zopar uzil. Na zadnom odisiel asi po 4 rokoch orech, takze tam uz mam Authora.

                  Brat ma asi 5–6 rokov Sachs Quarz na cestnom a vzhladom na zatazenie na asfalte a nepravdepodobny prechod na kotuce ich asi bude mat az do smrti.

                  0 0
                  • martt  

                    tak to su nejake lepsie naboje ako tie nase. V tych nasich je normalne vidiet ten plechovy tesniaci deklik loziska.

                    0 0
    • keo  

      pokud máš pod 80kg tak i ty crossridy jsou dobrý ,průmysly,dobrý ořech stejný jak na crossmaxech a rovný špice jdou vyměnit bez nutnosti cokoli demontovat.Mám crosstraily kvůli bezdušáků a spokojenost na XC.Předtím jsem měl 2 roky crosslandy na kotoučích a taky bez problémů.

      0 0
      • MlokCZ  

        No já si to třeba nemyslim a to mam 70kg. Jezdit se na crossridech dá samozřejmě v pohodě, ale tuhost je prostě mizerná a rozdíl oproti DT kolům, co mám na druhém kole je obrovský. A ten ořech mě osobně taky pěkně štve, už jsem to tu psal, už mám objednaný olej na ořechy Mavic téměř 3 měsíce a pořád ho v Kastaru nemají. Mažu ten ořech zatím olejem na šicí stroje, což funguje taky ok, ale narozdíl od toho origoš Mavic oleje opravdu nevydrží (jak jsem se tu i předem dozvěděl a teď si to už i sám ověřil), takže už jsem musel po 3 měsících mazat zase znova. A už mi to fakt nebaví. Naštěstí teď poslední dobou stejně jezdím téměř výhradně na druhém kole.

        0 0
      • djano  

        Rano som si zo zvedavosti prevazil crossride a moje stare (rafik X317, naboj Author, 32 spic nezoslabovanych). Tak crossride mal o 100g viac. Predne.

        0 0
        • MlokCZ  

          No ono taky těžší kola než Crossridy není tak lehký vůbec najít.

          0 0
          • djano  

            Ale v tej cenovej kategorii by sa nasli. Ja som len chcel poznamenat, ze aj s lacnou klasikou (az na ten rafik) sa da urobit relativne lahke koleso, pritom dost pevne. Zial zadny rafik som musel vymenit za SunRims, zrejme aj tazsi orech sposobili, ze naopak crossride bol lahsi.

            0 0
    •  

      Ječňák je borec!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.