Zapletená kola Mavic XC717+DT SWISS 370 vs. RM1/3

8 nepřečtených
  • RedRS

    Ahoj, přemýšlím o nových kolech a cca dva roky jezdím Mavic XC 717 na nábojích DT Swiss 370 dráty myslím revolution nebo tak něco a mosazné niple váhově myslím cca 1900g. Chtěl bych nějaký zapletený set od Fulcrumu v úvahu připadá RM1 nebo RM3. Našel jsem spoustu komentářů v historii na RM5,ale na RM1 téměř nic. Myslíte, že to má význam? Bude znát rozdíl třeba v dynamice, setrvačnosti nebo tuhosti? Nebo bude rozdíl minimální a nemá cenu do nových setů investovat? Crossmax nechci a letošní RM3 e mi moc nelíbí.. díky za názory

    0 0
    • duk  

      Čus, vozím od jara RM1XL viz profil, zatím maj za sebou něco přes 1000km, z toho 500 závodních a zatím na ně nemůžu říct křivýho slova a to je nijak nešetřím. Podle mě slušná alternativa k SLRkům, jsou tak srovnatelně tuhý a jedou jak utržený, např. jedeš svižně do kopce, podřadíš si o 2 převody, nastoupíš a hned to jede, fakt je to znát. Další + je že jsou fakt neokoukaný, zatím jsem nikde jinde než v showroomu nepotkal stejnej exemplář jako mám na kole :-). Jako jedinou nevýhodu bych viděl cenu drátu kolem 300kč/ks a horší možnost sehnání, ale snad nebudou potřeba ťuk, ťuk. Moje hodnocení 100% fakt mile mě překvapily, tak doufám že mě teď někde nezklamou, když jsem je vychválil do nebes :-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.