Seřízení konusů u Shimano XT 8010

13 nepřečtených
  • lindys

Ahoj všem,

narazil jsem na problém se zadním nábojem Shimano XT FH 8010 s pevnou osou. Včera jsem měl nějaké hnutí mysli, že udělám servis náboje – kola mají asi 2500 km, nicméně nutno říct, že je vůbec nešetřím. Rozebral jsem náboj, vyčistil, nová vazelína, vyčistit kuličky a zpět s nima a ejhle, už se mi nedaří konusy seřídit zpět. Náboj má vakl, i když už jde osa dost ztuha a vůle zmizí až když jsou konusy hodně přetažený. Nesetkal jste se někdo s něčím podobným u tohoto náboje?

0 0
    • Vilém  

A konusovy klice patricne velikosti mas?

0 0
    • Járaa  

Pokud je osa původní, závity jsou vymačkané z předešlého nastavení. Kónusy dotáhni tak aby osa neměla vůli a osa se netočila těžce. Tak jako vždy, pokud jsi to již někdy montoval.

0 0
      • lindys  

Právě, že montoval, servisů/repasí nábojů jsem udělal stovky, ale tohle mě rozhodilo. Právě, že postup, který popisuješ mi nejde, pokud dotáhnu konusy tak, aby náboj neměl vůli, tak se kolo točí už hodně ztěžka, respektive pokud utahuju, tak kolo už jde ztěžka, ale osa má pořád vůli…

0 0
        • Hrabex1  

netre se konus treba o nakou prachovku? Nevim, jak vypada tento naboj, ale na starsich byval problem treba s deformovanou plechovou prachovkou.

0 0
          • lindys  

Tyjo to je dobrej tip, dík, tady jsou takový ty gumový prachovky s plechovým vnitřkem, zkouknu to

0 0
        • Járaa  

Hustá vazelína, chybějící kuličky nebo navíc nějaká potvůrka. Nuvízla nějaká v náboji. Nevím co by to mohlo způsobit. Jedině rozdělat a zkontrolovat.

0 0
          • lindys  

Vazelínu používám ParkTool HPG, nikdy jsem s ní neměl problém, ale hustší je, to je fakt. Až to rozeberu znova zkusím spočítat kuličky, ale to by mě snad trklo při montáži. Taky nějak nevím, co by to mohlo být, jsem rozčarován :-)

0 0
        • André Vebr  

Jestli jsi dělal „stovky“ nábojů jak píšeš, tak tohle by tě určitě nemělo rozhodit :)

0 0
    • Kouba_2005  

Níže uvedené prachovky je dobrej tip, blbě se vyndávají a při naťukávání zpět ji můžeš promáčknout, takže omrknou toto. Taky jsi mohl něco poskládat ve špatném pořadí, stát se může všechno, i když si člověk dává bacha.

0 0
    • lindys  

Pro zájemce tu máme rozuzlení – dneska jsem tomu věnoval celé odpoledne a zjistil jsem, že jedna prachovka byla naštíplá na okraji a při utahování konusu se ohnula dovnitř a dřela o kuličky. Všem moc dík za ochotu!

3 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.