Štelovací šroub přesmykače 105

10 nepřečtených
  • Riman

Dobrý den, mám následující problém se štelovacím šroubem na bowdenu u řidítek u přesmykače Shimano 105 5800 https://www.kupkolo.cz/…a70p_z94370/ . Před jízdou mám seřízený přesmykač, jak má být, bez drhnutí s řetězem ani v nejkrajnějších polohách. Po několika desítkách km se mi stane, že začne řetěz drhnout o vnější tác přesmyku, zjevně dochází ke ztrátě napětí v lanku. Vypozoroval jsem, že se tento štelovací šroub během jízdy, vibrací a rezonancí otáčí a tím se bowden zkracuje a tím pádem ztrácím napětí v lanku. Mohu se zeptat, zda-li s tím nemá někdo podobné zkušenosti a případně, jak tento štelovací šroub zafixovat, aby se neotáčel při jízdě? Děkuji moc za radu.

0 0
    • jecnak  

Mel jsem stejny problem. Dal jsem do sroubu trochu zavitoveho lepidla.

0 0
    • Riman  

Díky moc za radu, vyzkouším to a pevně věřím, že se to tím vyřeší.

0 0
    • lunochod  

Až budeš měnit bovdeny tak tam ty šrouby nedávej, řazení nastavíš i bez nich a ještě to bude líp vypadat.

0 0
      • jecnak  

Jo, na presmyku to jde skvele :-D

0 0
        • Riman  

Tak to by mne zajímalo, jak to jde, nevím, jak bez štelovacího šroubu bych byl schopný nastavit dostatečné napětí v lanku, a také jak bych nastavil trim funkci. Slyšel jsem o tom, že se to dělá, věřil bych, že to jde u desítkové či devítkové kazety, ale u 11? Mám vedení lanek vnitřkem rámu. Díky za vysvětlení.

0 0
          • Bubaaak  

Dělal jsem to na 9s a je to porod :D

Lanko jsem nastavoval přes spodní doraz přesmyku, vždy jsem ho nastavil vejš, než má být ve spodní poloze, následně povolil aby sjel dolů a napnul lanko, pak jsem jen doufal že se to konečně povedlo :)

0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.