Štelovací šroub přesmykače 105

10 nepřečtených
 • Riman

  Dobrý den, mám následující problém se štelovacím šroubem na bowdenu u řidítek u přesmykače Shimano 105 5800 https://www.kupkolo.cz/…a70p_z94370/ . Před jízdou mám seřízený přesmykač, jak má být, bez drhnutí s řetězem ani v nejkrajnějších polohách. Po několika desítkách km se mi stane, že začne řetěz drhnout o vnější tác přesmyku, zjevně dochází ke ztrátě napětí v lanku. Vypozoroval jsem, že se tento štelovací šroub během jízdy, vibrací a rezonancí otáčí a tím se bowden zkracuje a tím pádem ztrácím napětí v lanku. Mohu se zeptat, zda-li s tím nemá někdo podobné zkušenosti a případně, jak tento štelovací šroub zafixovat, aby se neotáčel při jízdě? Děkuji moc za radu.

  0 0
  • jecnak  

   Mel jsem stejny problem. Dal jsem do sroubu trochu zavitoveho lepidla.

   0 0
  • Riman  

   Díky moc za radu, vyzkouším to a pevně věřím, že se to tím vyřeší.

   0 0
  • lunochod  

   Až budeš měnit bovdeny tak tam ty šrouby nedávej, řazení nastavíš i bez nich a ještě to bude líp vypadat.

   0 0
   • jecnak  

    Jo, na presmyku to jde skvele :-D

    0 0
    • Riman  

     Tak to by mne zajímalo, jak to jde, nevím, jak bez štelovacího šroubu bych byl schopný nastavit dostatečné napětí v lanku, a také jak bych nastavil trim funkci. Slyšel jsem o tom, že se to dělá, věřil bych, že to jde u desítkové či devítkové kazety, ale u 11? Mám vedení lanek vnitřkem rámu. Díky za vysvětlení.

     0 0
     • Bubaaak  

      Dělal jsem to na 9s a je to porod :D

      Lanko jsem nastavoval přes spodní doraz přesmyku, vždy jsem ho nastavil vejš, než má být ve spodní poloze, následně povolil aby sjel dolů a napnul lanko, pak jsem jen doufal že se to konečně povedlo :)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.