• mbedys

    zdaravím, asi se budu opakovat, ale sháním sedlovku min. 430mm dlouhou. Byl jsem na nastavení posezu ve scottu, velikost rámu je ok, ale mám dlouhé nohy a „retull“ vyhodnotil koupit delší sedlovku. Může někdo poradit? BBB long se mi zdá moc těžká. A navíc bych raději s malým offsetem, ale to už bude asi problém. Díky za odpověď

    0 0
    • kubad  

      průměr sedlovky?

      0 0
    • mbedys  

      našel jsem ještě gusset Lofty. Dala by se použít redukce?

      http://www.ukbikestore.co.uk/…g-450mm.html

      0 0
    • mbedys  

      Poradí někdo?

      0 0
      • Al Stra  

        a nespletli se s tím měřením geometrie?

        třeba , když si necháš udělat bg fit, vyjdou ti normálnější hodnoty,–)

        0 0
        • mbedys  

          myslím že se nespletli. Nicméně kolo už mám, tak to vyřeším takto. ale na délku je rám v pohodě

          0 0
          • kubad  

            :D muheh rám je dost dlouhý ale sedlovku do nebe potřebuješ,

            nechceš se trochu rozepsat jakou máš velikost rámu a kolik vůbec měříš?

            0 0
            • mbedys  

              mám scott scale 950 velikost L. Měřím 186 cm, což je podle tabulek i oficiálního dodavatele scott právě velikost L. Byl jsem na měření posedu na kole a tam mi doporučil delší sedlovku.

              viz http://www.scottsport.cz/…-posedu.html?…

              0 0
              • kubad  

                kolik potřebuješ tu sedlovku vysunutou?

                prostě 450mm sedlovka mě přijde jako úlet,

                0 0
              • kubad  

                jinak třeba Tune se dělá 31,6/ 420mm dlouhá a je bez ofsetu

                0 0
                • mbedys  

                  no ted tam mám 400 a je vysunutá cca 3 cm nad maximum

                  0 0
                  • kubad  

                    hmm jasné bohužel tohle nemá řešení, a pokud i nějaké najdeš, rám to dlouho nepřežije

                    0 0
                    • mbedys  

                      myslíš jako když seženu delší že to i tak rám nevydrží???

                      0 0
                      • kubad  

                        jj přesně tak

                        syntace třeba dělá sedlovku 480mm je určena pro rámy Liteville především, ale při tehle délce musí být 15cm sedlovky v rámu.

                        0 0
                        • mbedys  

                          tak proč mi blbci doporučili tuhle velikost kola?

                          0 0
                          • kubad  

                            tak to fakt netuším, s ohledem na dlouhé nohy pro tebe XL a kratší představec

                            proč myslíš že se takhle dlouhé sedlovky prakticky nedají sehnat

                            0 0
                            • mbedys  

                              myslím že to nějak vychytám. vážím při svých 186cm asi 80 kg, tak to musí vydržet

                              0 0
                            • jonti  

                              Bychh rekl, ze XL ram, ale taky jinou znacku kola, scott scale bude v XL super dlouhy, i L je dost dlouhy.

                              0 0
                              • mbedys  

                                délka rámu mi právě v L vyhovuje, jen doladit tu sedlovku

                                0 0
                              • PatrikL  

                                Taký rám Cube LTD PRO 29er stojí nejakých 5200kč a v 21" veľkosti má 515mm dlhú sedlovú trubku (jeho scott má 480) pri rovnakej horizontálnej dåžke hornej rámovky – 620mm. Mne sa nepáči takáto geo, ale v tomto prípade by bola ozaj lepšia.

                                0 0
                          • oddie  

                            Protože jejich zájem je hlavně prodat… :/

                            Hádám, že budeš mít podobnou postavu jako já, a potřeboval bys prostě větší, ale zároveň krátký rám.

                            0 0
                            • mbedys  

                              myslím že to doladím tou sedlovkou a bude to v pohodě. kdybych nešel na nastevení posedu retul tak to asi ani neřeším:-)

                              0 0
                              • kubad  

                                nedoladis, a pokud jo tak ne nadlouho, a pochybuju ze ti reklamace projde kdyz zjisti s jakou sedlovkou ten ram jezdil :-(

                                0 0
                        • mbedys  

                          nakonec asi skončím u BBB Longscraper

                          0 0
            • mbedys  

              mám scott scale 950 velikost L. měřím 186 cm, což je dle výrobce v pohodě. Byl jsem na nastevení posedu a tam mi doporučili „jen“ delší sedlovku

              měření viz http://www.scottsport.cz/…-posedu.html?…

              0 0
    • šlapatko  

      Nechci být za rýpalistu, ale vybral jsi špatnou značku.

      Tohle mě dost sere, prodejci prodají za každou cenu.

      Dobře věděli že je ti rám velký (nízký).S dlouhýma nohama a kratším trupem, potřebuješ vyšší, kratší rám.

      Na tabulky se ******.

      0 0
      • black.horse  

        souhlas, doporučili mu rám z jejich portfólia, i když je pro něj zjevně nevhodný svou geometrií :-/

        0 0
      • winter78  

        Rád by som vedel ako dopadol zakladateľ vlákna ;-). Scott Scale má špecifickú geometriu ktorá nesadne hocikomu. Kamarát kupoval 2-krát MTB Scale (inú značku nechcel) a vždy musel ísť bike vymeniť za väčší. Konkrétne L bolo malé a mal práve problém s maximálne vysunutou 400mm sedlovkou. Zobral XL. A po cca 5 rokoch pri kúpe iného Scott Scale sa zasa situácia zopakovala…zasa zobral L a neskôr vymenil za XL :-)).

        0 0
    • Draw in soul  

      Hodně zdaru při následné reklamaci rámu :))

      0 0
    • kubad  

      osobně bych požadoval dodání sedlovky po prodejně kde ti to kolo prodali, že je pto tebe vhodné !!!

      0 0
    • W.Muchov  

      ahoj, neví někdo o nějaký sedlovce které měří 450mm ,kromě Shaman High Perch a BBB longscraper protože ty už nejsou k sehnání. Ještě vím o Gusset Lofty a ta se v Česku neprodává.

      Předem děkuju za tipy

      0 0
      • kali222  

        otazka prumeru. :) titec + roox mozna jeste sezenes. nebo jeste firma, na jejiz jmeno si aktualne nemuzu vzpomenout (bylo to na ebay) … dela takovy ty socko – ultralite sedlovky aerozine???

        0 0
        • W.Muchov  

          průměr je 31,6 takže ani ta Gusset by mi nepomohla, jinak díky za tipy omrknu to

          0 0
          • kali222  

            uz to mam! kcnc 550mm :DDDDDDDD, ale tvuj prumer asi nic. leda neco, co teprve objevis, nebo tu gusset + redukci. :)

            0 0
            • Vilém  

              Hosi kouknete na sedlovky pro Brompton kola. Na ebay je maji v titanu v delce myslim do 600mm.

              Pak bych poprosil o foto celku:)

              0 0
            • W.Muchov  

              kéž bych měl chechtáky na novej rám nebo radši nový kolo a nemusel řešit tohle :D

              0 0
            • W.Muchov  

              Thomson vyrábí 410mm to by mě asi nevytrhlo a navíc cenově mimo moje možnosti

              0 0
      • scret  

        co Syntace P6 alu?

        0 0
        • scret  

          ted koukam a 480mm je jenom ve 34,9 prumeru… tak nic…

          0 0
      • W.Muchov  

        našel sem na aliexpres.com karbonovou sedlovku 450mm, maj hromadu průměrů je v karbonu a stojí 22 $ to asi radši ne co ? :D

        0 0
    • Georrge  

      jen pro zajímavost – pokud máš 80kg a sedlovku vysunutou 350mm (nevím přesně kolik potřebuješ), tak je zátěž na rám podobná, jako kdybys měl 110kg a sedlovku vysunutou 250mm (což není ani plně vysunutá klasická sedlovka 350mm).

      Takže pokud má rám vydržet 120kg buřta s plně vysunutou 350mm sedlovkou, tak bez problémů unese i tebe s 450mm sedlovkou. Problém je ten, že některé rámy prasknou i u nižších zatížení, než je maximum :)

      0 0
      • TJK  

        on je primarne problem v tom ze mu zmrdi doporucej a potazmo prodaj ram na kterej nesezene sedlovku a kdyz sezene a neco se posere tak sem si stoprocentne jistej, ze po zjisteni, ze na tom mel 450mm sedlovku, mu zaruku neuznaj, protoze ten ram je treba stavenej na max.350mm

        0 0
        • Georrge  

          tak pro reklamaci tu sedlovku vymeni :) a stejne si myslim ze nepraskne…

          ale to, ze mu nabidnou nevhodny ram, je samozrejme na povazenou. Pripadne kdyz mu nabidnou takove reseni, maji mu nabidnout hned i vhodnou sedlovku.

          0 0
          • jonti  

            By me zajimalo, jestli se dotazujici na ten ram ani neposadil v prodejne, kdyz ho kupoval, nebo jak je mozne koupit ram, kde ani maximalne vysunuti sedlovky nestaci.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Tak kdyz uz se chces slovickarit, tak by tam na reklamaci mohl dat tu 350mm sedlovku a tvrdit, ze musi mit sedlo tak nizku ze zdravotnich duvodu a ze mu to vyhovuje…

              0 0
    • Georrge  

      shaman dělá dlouhé sedlovky v mrtě průměrech odstupňovaných po 0,2mm. Tady ta je 31,4×450 není to ideál ale taky by to fungovalo, myslím si ale, že na objednávku by ti udělali i 31,6×450 mm. Skladem mají jen 31,6×400

      0 0
      • TJK  

        ingot a jeste mekejs.. mel bych strach ze to ohne.. pac sem ohnul 350tku

        0 0
        • Georrge  

          tak bud jsi mel jiny model, nebo kecaji a to jak s vahou (290g, coz na tu delku mi prijde spis luxus), tak s pouzitym materialem, protoze 7075 T6 bys neohnul, spis by praskla.

          0 0
          • TJK  

            tak je mozny ze uz to motaji z lepsiho materialu.. ta moje mela dobrych temer 400g v 350 delce a 27,2 prumeru a ohnul jsem ji celkem vpohode :-) ale je to uz roky zpet…

            0 0
            • scret  

              presne tak, tak stara byla vylozene z blata a pritom vazila jak kolejnice…

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.