Sedlovka 27.2 delší než 400mm

34 nepřečtených
  • JMT

    Vzhledem k tomu, že výrobce rámu požaduje zasunutí sedlovky 12cm je pro mě klasická 400mm sedlovka krátká. Potřeboval bych tedy naladit nějakou delší, minimálně o 10mm-lépe ještě o kousek více. S offsetem a s rozumnou váhou. Jaké jsou alternativy ? Thomson 410 by byl ok (ale dostupnost je taková všeljaká) a ještě mě zaujalo leonardi factory, ale popravdě se trošku bojím extralehkého italského výrobku. (Mám 85kg)

    0 0
    • Smazaný účet  

      Syntace?

      0 0
    • JMT  

      Ha ! Teď jsem narazil na tohle…Otázka jestli z toho nejde ještě větší strach než z leonardi :-) http://pcshop.pells.cz/…_d39079.html

      0 0
    • jonti  

      Cannondale

      0 0
      • JMT  

        Uffff ta cena… ale dík za tip. vydrží to na biku ? Koukal jsem že je dost často v nabídce pod označením road…

        0 0
        • jonti  

          Vozi ji Blacky. Je draha, tezka, ale dlouha a ma spolehlivy zamek.

          Pokud je to na terennejsi kolo podival bych se i po teleskopech, myslim ze Lev 272 byl taky docela dlouhy.

          0 0
          • JMT  

            Nene, na teleskop to není. Je to na MX pevňáka.

            0 0
    • JMT  

      Jedna další…čim dál tím větší nesmysly…https://w­ww.bikepart.cz/p/1144/k­arbonova-sedlovka-tune-schwarzes-stuck-27–2×420mm-112g

      0 0
    • JMT  

      Má u takto velkého vysunutí řešit hliník X karbon z hlediska komfortu ? Jestli se nenajde nějaký zázrak tak mě to táhne ke Thomsonu nebo tomu pellsu…

      0 0
    • Libores  

      Mrkni ještě na Gusset Lofty XXL

      http://www.katmar.cz/…-p-3317.html?…

      0 0
      • JMT  

        To vim, ale těžký a nemá ofset

        0 0
        • MiKED  

          není trochu nesmysl honit s 85 kg každý gram? :)

          0 0
          • JMT  

            Tak někde ta hranice je, 350g je fakt dost+nechci bez ofsetu.

            p.s. kolik může maximálně vážit člověk, aby mohl mít rozumně lehké kolo ? :-)

            0 0
            • MiKED  

              to nikdo neříká – jen prostě někdy není zbytí a pak podle mě na 50 g nezáleží… :)

              0 0
              • JMT  

                no ale ty ostatní dlouhý maj kolem 200–250g a to už je navíc fakt hodně :-)

                0 0
    • michomin  

      Co považuješ za rozumnou váhu? Ať je od čeho vyjít.

      0 0
      • JMT  

        XC komponent který nebude jak pěst na oko na 10kg kole…

        0 0
    • bradek  

      Až na ten offset, levná taky neni.

      https://www.bikepart.cz/…timate-alloy

      0 0
    • JMT  

      Šoupu nahoru esli náhodou úterní směna nevymyslí něco převratnýho :-)

      0 0
      • bradek  

        Větší rám ? :))

        A co si nechat vyrobit nástavec na stávající sedlovku o vnějším průměru 27,2, kterou dostatečně zasuneš do stávající sedlovky a přilepíš. V podstatě jde jenom o to, aby se sedlovka v rámu opírala o delší plochu, na tah to namáhaný nebude, takže by to mohlo vydržet.

        0 0
        • JMT  

          Nene, rám je ok, akorát výrobce požaduje nadstandardně velký zásun. Bastlit a lepit se mi to nechce, přeci jen se jedná o vcelku lehký stroj…a stávájící sedlovka je málo ňuňu a vyžaduje tuning :-)

          0 0
    • alinceb  

      Dělala se kdysi BBB LongScraper, ale ta už se nedá sehnat. Měla 450mm. Já měl ale kratší SkyScraper a ta se mi ohla, takže to asi nebude úplně dobré řešení. Taky byla dost těžká.

      420mm sedlovku dělal taky Roox – model S4.2.

      Osobně mám slabost pro Thomson, takže mám doma dvě 27,2/410, ale obě setback (a ani bych ti ji neprodal). Občas se objeví na bazaru nebo na Ebay. Šel bych touhle cestou…

      0 0
      • JMT  

        Tak jedna thomsonka by mi ten problémek vyřešila…co…fakt neprodáš ? Právě že 410 setback je to co hledám… Nedělej Zagorku…

        0 0
        • alinceb  

          Jako jo, uznávám, že jsem tě párkrát otravoval, ale že by se mi kvůli tomu chtělo pustit sedlovku, kterou dlouhou dobu číhám na bazaru, to se mi moc nechce. Navíc není problém nakoupit na ebayi nebo bikemarktu…

          0 0
        • gemini  

          Thomsonka se v ČR reálně nedá sehnat? Mám na ni taky zálusk – hledám alu 27,2 / 400 mm sedlovku s min. offsetem 15 mm a toto je jedna z mála variant. Jinak co všichni začali bláznit s těma 0 offsetama na MTB? V serii se snad nedělá bike s offsetovou sedlovkou – to se všem tak naráz zkrátily stehna, nebo jezděj všichni na polovestoje?

          0 0
          • JMT  

            V ebole skladem za 2500,– ale po tom co je člověk namlsanej cenou o skoro litr méně, za co se dá občas na chainu sehnat je to dost…

            0 0
          • couffy  

            http://www.axit.cz/…t_16_mm.html sice do 3dnů,takže zkusit obvolat

            0 0
            • gemini  

              Tady jsem měl v plánu ji případně koupit – ještě kouknu po zahraničních šopech, co by bylo k mání v daných parametrech…

              0 0
          • McBlacky  

            se dělaj trochu jinak rámy, větší sloping a uhel sedlový trubky, přišlo to primárně z přechodem z 26 na 29. Takže pro docílení stejného posedu to líp vychází s malým nebo žádným ofsetem. Plus malý detail, delší část ližin za zámkem víc pruží

            0 0
            • danis7  

              Zas tak to neplatí. Já po přechodu z 26" fulla (120×120) na 29" fulla (140×130) musel taky řešit větší offset na sedlovce. Celkově se ty úhly sedlových trubek zvětšují, sice něco nahoníš sagem tlumiče, ale pořád to nebude tak sedět.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.