S-works 26" HT 2013, ovladatelnost.

21 nepřečtených
  • klokocak

    Dobrý den

    Po letech ježdění na hliníkovém Spešlu Rockhopper (Rock shox tora) jsme si využil příznivé ceny 26 top modelů a koupil si

    carbonového S-works s Rebou RL. Trochu mě překvapilo, že se s tímto kolem daleko hůře zatáčí, řídítka jakoby kladou odpor při změně směru a mám dojem, že do nich musím více potlačit. Přitom hlavové složení při pozvednutém kole chodí naprosto hladce, ani památa po nějakém drhnutí. Je to patrné zejména při jizdě po asfaltu.

    Je to normální? Předpokládám, že je to dané více sklopeným úhlem přední vidlice. Je jasné, že takto kolo perfektně drží přímý směr a „nekličkuje“, ale přece jenom jsem se takovýmto odporem ještě nesetkal :-). Není potřeba používat nějakou jinou techniku jízdy, třeba více kolo klopit?

    0 0
    • Chlebovnik  

      Klopit kolo bys měl tak jako tak. Tady to pěkně vysvětluje Fabián:

      http://youtu.be/gF5K9V2w6W8

      0 0
    • McBlacky  

      co přesně jsi koupil?

      S works 26" se podle mě totiž s rebou nikdy nedělal, ne že by to mělo vliv na to co píšeš, ale dost možná ani sworks nemusí pak být sworks…

      0 0
      • Mr.Dan  

        No on se snad i Stump (o čem jinym by mohla bejt řeč?) zároveň dělal pro 26 kola jen do MY 2012…

        Takže noname rám s pěknejma samolepkama za pár nekřesťanskejch peněz? A TO se vyplatí! :D

        0 0
      • Dejv94  

        Nebyl náhodou ještě 26 SW Stump s tou jejich Specialized brain vidlicí?

        0 0
        • McBlacky  

          jj, některý dřív byly se sidem myslím.

          na mě to dělá dojem, že mu někdo podstrčil jebkovou čínu se samolepkou Sworks

          0 0
    • Džey Ár  

      To bude pravděpodobně pláštěma hádám. Co tam máš nazuto?

      0 0
      • klokocak  

        je to tenhle rám, mám od toho záručák s výrobním číslem, které souhlasí

        http://www.specialized.com/…htcompcarbon

        Jsou tam vzadu spesl renegate a vpředu nějaký ten fasttrek..

        0 0
        • Dejv94  

          To ale není S-Works!!!

          0 0
          • praivo  

            A ani 2013…

            0 0
            • McBlacky  

              nicméně by na tom mělo jít jezdit. 26´ jsem měl experta 2010 a bylo to naprosto fantastický kolo co do geometrie. Nejlepší HT co jsem kdy jezdil. Ted mám 2014 29´ compa a nepřijde mi lepší

              0 0
              • satch  

                to vypadá, že z té 29 nejsi moc nadšenej…

                0 0
                • McBlacky  

                  je to dobrý kolo, svoje si odpracuje, na závodech mě nelimituje ale nadšenej z toho nejsem. Věděl jsem proč to kupuju, tam kde jezdím na závodech je to jen o tom jestli máš HT nebo full. Rozměr je jasnej = 29

                  0 0
                  • satch  

                    takže s rozměrem 29 spokojenost, ale vadí ti jen ta geometrie, jestli to správně chápu.

                    0 0
                    • McBlacky  

                      mě nevadí nic, jen z toho nejsem nadšenej – to jsou dvě rozdílný věci. Prostě měl sem v životě pár kol, který mě nadchly a pár který byly dobrý ale nic bez čeho bych si nedokázal představit život.

                      0 0
          • klokocak  

            máte pravdu, je to tenhle rám.. http://www.specialized.com/…sjhtswcarbon

            Je tam Reba RL a fulcrumy 1XL s centrlockem kotoučem. celé je to na XT s 2×10 sadou.

            Ten tip s ojetým předním plochým pláštěm by mohl trefa do černého.

            0 0
        • Džey Ár  

          Ve specifikacích je psaný vepředu Captain, ten by mohl ojetý způsobovat to co píšeš. Fast Track by byl v pohodě.

          0 0
          • McBlacky  

            podle mě ne, jezdil jsem jak FT tak captain u captaina na předku je trochu horší čitelnost jak to dopadne když driftuje, ale kontrola kola ve standartních situacích je normální

            0 0
            • Džey Ár  

              „Trochu mě překvapilo, že se s tímto kolem daleko hůře zatáčí, řídítka jakoby kladou odpor při změně směru a mám dojem, že do nich musím více potlačit.“ Tak se chová ojetý plášť s plochým profilem. Jak ojedeš běhoun tak ti to pak boční kuželky drží jak na kolejích. Třeba Hutch Pythony to dělají i když jsou trochu víc podhuštěné.

              0 0
              • McBlacky  

                tak jestli někdo vozí pláště až do smrti je to možný, ale captain zrovna nemá boční špunty extra vysoký a celkově je hodně kulatej.

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.