RS Lyrik 160-170mm změna zdvihu

74 nepřečtených
  • miruš

    Zdravím místní jezdce, nemá někdo prosím pěkně zkušenost se změnou zdvihu Lyrika solo air 2012 ze 160 na 170mm? Díky za postřehy.

    0 0
    • mr.antik  

      S timhle ročníkem ne, ale já tam měl normálně takovej bazmek (spacer) v pružící noze, který vyndáš a je to…

      0 0
    • logoman  

      Jo ma pravdu http://www.google.cz/url…

      Pokud by jsi mel pruzinu, resil jsem to zde http://www.bike-forum.cz/…l-35967.html

      0 0
    • Specík  

      http://www.bike-forum.cz/…ik-2012.html#…

      Na fotce jsou vidět spacery, u solo-air kitu jsem měl celkem 3! na 160, 170 a 180

      0 0
      • miruš  

        smím se zeptat který znich si použil? nechce se mi jaksi kupovat celý kit

        0 0
        • mr.antik  

          nejdříve bych se podíval, jaký tam uvnitř máš.

          0 0
          • miruš  

            pokud je to 2012 tak bych to viděl na ty 3 rozdílné spacery :-/ snad to někde seženu samostatně

            0 0
            • mr.antik  

              Uvidíš. Kdyžtak to půjde zbastlit.

              0 0
            • Petr L.  

              Doma mi zbyly 2×1cm spacery z RVL, ale nevim jestli to bude pasovat na Lyrika, vnitrni prumer to ma 10mm.

              0 0
              • miruš  

                díky za ochotu, jak vidle dorazí kouknu na to, když tak se ozvu

                0 0
                • mr.antik  

                  no jestli to bude tahle verze, tak se to dost komplikuje, někde jsem četl, že samostatně se neprodávaj

                  0 0
              • Specík  

                180mm spacer má výšku 2,5cm

                170mm má 3,5cm

                a 160ka bude mít nejspíš 4,5cm

                vnitřní cca 10 – 11mm vnější cca 32mm

                0 0
        • Specík  

          zrovna 160, ale až koupím nový rám tak si s tím chci pohrát. Ale určitě by nebyl problém si ho nechat vytočit na soustruhu třeba ze silonu. Jen musí mít dva o-kroužky – vnější a vnitřní (ten ventilek tam přepouští tlak) s tim vnitřním by to bylo asi horší, ale šikovnej soustružník si s tím poradí.

          Pokud by ti to pomohlo, tak ho můžu poměřit, nebo ti ho půjčit na okopírování :)

          0 0
    • madcat  

      Do toho bych se též někdy rád pustil, jenom mě tak napadá, jestli ten Lyrik na 160 mm bez problémů vydrží zvýšení třeba na těch 180 mm..?? Na 170 mm mně to přijde ještě v pohodě, to je jeden blbej centimetr, ale o dva…? Není to už na takovou relativně lehkou vidlu moc?

      Jinak teda mám Solo air 2008, je to tam uvnitř stejně – obyčejnej spacer, kterej se dá pryč?

      0 0
      • goofy  

        Na 180mm tam podle me nejsou dost dlouhe nohy. Tusim, ze jsem to tady i nekde cetl, a mas tam i ruzne verze soloairu, tak si muzes najit, jak by to slo udelat u tebe. Asi bude treba riznout spacer

        0 0
      • Jenda  

        vnitrni nohy jsou dlouhy dost ale muze byt problem s tlumicem ze pri maximalnim vytazeni narazi na spodek patrony a tim se dojebe. Kazdopadne starsi lyrikove 170 zvladnou, jak novejsi rocniky nevim.

        0 0
    • Stipka  

      Ono to jde změnit u každého Lyrika? mám tam toho obyčejného pružinového na tomdle kole , akorát nevím jestli je to model 2011 nebo 10. na noze je tam napsaná stupnice 160 a 170, takže jestli jsem to pochopil tak tam musím vyndat nějakej pičičand v té olejové noze, je to tak? to mi asi udělají v každém servise ne?

      0 0
      • goofy  

        Nevim jak to je u pruziny a tve vidle, ale zmena zdvihu se resi v noze s pruzinou

        0 0
        • Stipka  

          jakože tam něco je co se vytahne? já jsem měnil pružinu a byla tam jen ona, ale dole je nějaký imbus z venčí

          0 0
          • Smazaný účet  

            Pokud máš nastaveno na 170, tak naopak musíš do nohy s pružinou něco přidat ;0)

            0 0
            • Stipka  

              nene, ja mam nastaveno 160 a chci mít 170 vpředu i v zadu

              0 0
              • Smazaný účet  

                Aha, tak bys tam měl mít spacer někde :0)

                0 0
                • Stipka  

                  jo někdééééé :-D že jsem se tam nepodíval :-D

                  0 0
                  • goofy  

                    Pokud tam nejaky spacet bude, tak bude mezi negativkou a plunzrem, cili bez rozebrani neni videt

                    0 0
                    • Stipka  

                      no jeste pojezdim a v zime to dam kamosovi do servisu at mi to vytahne a bude, na to se doma necitim asi

                      0 0
                      • Jenda  

                        no jestli je to klasicka pruzinovka tak tam zadnej spacer byt nemusi, tam je to dany dylkou pruziny a pokud bys to chtel dat korektne na vyssi zdvih musel bys koupit delsi pruzinu (tlumic by mel 170 mm pobrat). Jeste je moznost se stavajici pruzinou to udelat jako se to dela na U-Turnovejch ze nastavis 10mm spacerem tu tyc co ti leze z vnitrni nohy, info tu uz je ale tady to mas jeste jednou http://www.bike-forum.cz/…l-35967.html

                        0 0
                        • Stipka  

                          aha, no to je slozite jak zebrinak :-D ze ja to musim vzdycky necim komplikovane :-D ale ty máš Uturn, to je stejne? no asi nejlepsi koupit tu pruzinu :-D jdu hledat

                          0 0
                          • mr.antik  

                            právě naopak, je to uplně nejjednodušší, jaký to může být.

                            Tipuju, že do OEM verzí maj prostě kratší pružinu dle požadavků, normálně má coil 170mm

                            0 0
                      • mr.antik  

                        nejsem si jist, ale nejspíš budeš muset vyměnit pružinu. Chce to rozebrat, není to nic složitého.

                        0 0
                      • goofy  

                        Hele, novy Lyrik stejne potrebuje rozebrat a nalit spravne mnozstvi mazaciho oleje, tak se pri jednom muzes rovnou mrknout, ci je mezi negativkou a plunzrem (to tahlo ktere drzi vidli pokupe) nejaky plastovy nebo gumovy bazmekt. Pokud jo, tak ho jde teoreticky z pod negativky vytahnout a hodit pod hlavni pruzinu. otazkou je, jestli tam neni jenom delsi negativka nez ve 170 a ci treba pruzina co tam mas zvladne 170mm zdvihu (aby nesly zavity na doraz). Tohle nejlepe zjistis, kdyz si prolezes nd na RS a zjistis, jak to maji s pruzinama (zda-li jsou ruzne delky). ;-)

                        0 0
                        • Stipka  

                          ty jo já jsem vidli nikdy nerozebíral jsem s toho měl vždycky strach a ted jak je to nove tak dvojnasob, ale tak nekdy se zacit musi, no nejdriv napisu na zitneho jestli nemaji tu pruzinu

                          0 0
                          • Stipka  

                            tak napsali toto :

                            Dobrý den,

                            pro změnu zdvihu na 170mm na Vaší vidlici je potřeba vyměnit delší shaft pro pružinu a delší pružina.

                            shaft: 11.4015.421.010 Spring Shaft Assy, 170mm – 2010–2011 Lyrik MOC 878,73,– bez DPH

                            pružina: 11.4015.422.040 Sprin­g, Coil, 170mm, Firm Blue – 2010–2011 Lyrik MOC 738,04,– bez DPH

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              10 mm zdvihu za 2 tisíce, a to se vyplatí :-D

                              0 0
                              • Stipka  

                                14 kil za nakup, no jeste nad tim pouvazuju :-D trosku mne nasrali :-D

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Kupuješ bez DPH?

                                  Zkus to někde v zahraničí, mohlo by to být levnější.

                                  0 0
                                  • kubad  

                                    pochybuju pošta to prodraží,

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Tak přikoupit aby byla pošta zdarma nebo se svézt v balíku.

                                      0 0
                                      • Stipka  

                                        ty to se asi mi nevyplati asi ani tak, myslel jsem ze to bude jednoduche reseni jak se psalo nahore :-D za ty prachy ten centak nevim, az to bude chodit porad na doraz tak to zacnu resit, kazdopadne vim co to obnasi no

                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          Tak lyrika prodej a vraž tam totema, když i mr.antik píše že každý cm dobrý, nedávno byl tady na bazaru za tuším 7 tisíc – majitel šel opačnou cestou – z totema na lyrika :0)

                                          0 0
                                          • Stipka  

                                            a rovnou prodej cele nove kolo ze a kup si GLORY zejo :-D

                                            0 0
                                            • Smazaný účet  

                                              Tak stejně nemáš na tom lyrikovi komprese že?

                                              0 0
                                              • Stipka  

                                                ty ja take veci moc neresim, ja spis jezdim , ja sem na tyhle stelovadle nebyl nikdy :-D proste dolekopcom a vidle se hybe tak pohoda, chtel sem jen at se hybe o centak vic :-D

                                                0 0
                                                • Smazaný účet  

                                                  Když jsem kdysi dávno řešil s Hnojem jestli na HT 100 nebo 120mm zdvih, tak odpověděl něco ve smyslu: při šuku taky nepoužíváš víc než 10cm ptáka :-D

                                                  0 0
                                    • MlokCZ  

                                      Pošta to ani neprodraží. Z mountainbikes.net jsem naposledy platil za poslání 2× kitu MC poštovné jen 4 euro.

                                      O moc levnější to tam ale stejně není

                                      http://www.mountainbikes.net/…ktlistek.cfm?…

                                      http://www.mountainbikes.net/…/produkt.cfm?…

                                      To má stejně skoro 1900Kč včetně pošty. A ta cena co dával bez DPH je cca 1950Kč s DPH + ale asi taky nějaká pošta.

                                      Hlavní výhoda mountainbikes.net je v tom, že tam opravdu všechno na RS vidlice mají dostupné a to skladem. Bral jsem tam už více věcí, i DPC kity a další.

                                      0 0
                                      • Stipka  

                                        dík za tip na obchod :)

                                        0 0
                                      • Stipka  

                                        no hlavne ze to maji skladem, tady mi od oficialniho dovozce rekli ze 10 tydnu nez to dojde :-D

                                        0 0
                                        • logoman  

                                          Tohle na 2010 pouzit nejde?

                                          http://fotos.mtb-news.de/…/view/465334

                                          0 0
                                          • Stipka  

                                            ja nevim, jde?

                                            0 0
                                            • logoman  

                                              Ja to resil tady bohuzel puvodni prispevek na nemeckem foru je fuc, tam bylo rozebrano jaky rocnik jak lze upravit. Informace pujdou, ale nalezt v tomto vlakne http://www.mtb-news.de/…owthread.php?…

                                              0 0
                                              • mr.antik  

                                                Zas když u žitnýho říkaj jen delší shaft a pružina, tak by neměl být problém.

                                                0 0
                                                • logoman  

                                                  Proc pruzinu? Ja ji nemenil, pokud si spravne pamatuji tak rozdil u pred 2010 vidli byl ve vnejsich nohach a jinak umistenych futrech. Pruzina mela dostatecny zdvih i u 160mm verze.

                                                  0 0
                                          • mr.antik  

                                            IMHO by to jít mělo, ale chtělo by to vidět. Záleží, jak je ta pružina na 160 v reálu dlouhá, maximálně by dělala doraz dřív.

                                            Rozhodně mi to přijde jako lepší varianta (pokud je stávající pružina hmotnostně ok) a případně za ty prachy raději upgradovat tlumení.

                                            0 0
                            • goofy  

                              No vidis to. Tak je to nakonec jak jsem predpokladal a nejde to nijak jednoduse ocurat :-)

                              0 0
                              • mr.antik  

                                šlo by to tím prodloužením shaftu…

                                Tomu Reignu každý cm prospěje, pokud jezdíš trošku v členitém terénu, škrtáš klikama pořád o zem :-)

                                0 0
                                • deekay  

                                  to ma tak nizko stred, nebo je to kvuli tomu ze zadni stavba prolitava skrz zdvih na kazdym brdku?

                                  0 0
                                  • mr.antik  

                                    nízko střed bych řekl. Zadní stabu si naladíš podle potřeby, v tom problém není…

                                    Je to takové mini-dh kolo, ale když chceš jezdit nějaký technický věci na rovině nebo ve výjezdu, vadí to dost.

                                    0 0
                              • Stipka  

                                tak to vis ze je to treba trosicku zakaznikovi okorenit, prece nemuze byt spokojeny z jednoduchosti zmeny zdvihu :) nejlepe by mneli odepsat a nechcete rovnou 180? kupte si totema :)

                                0 0
                                • mr.antik  

                                  Zkus poptat 170ku pružinu (asi máš střední) a třeba ji někdo měnil…

                                  0 0
      • firegon  

        Taky jsem to resil,vidli rozdelal a zadnej spacer tam neni a ja se na nej tesil :-D Je tam klasicka modra pruzina do 85kg / 160mm. Jak jsem zjistil ty ceny na zmenu,tak jsem to prestal resit a zacal jezdit. Pak se neco vysralo, ze se ji nechce do zdvihu. V pulce ma odtrh tak 50kg :-D Zitnej mi rekl ze je to vporadku v servise se jim to taky nezdalo a za opravu chteli neco pres 3k. Tak se do toho pustim pres zimu,docel jsem co by to mohlo byt,tak uvidime..

        0 0
    • miruš  

      Otázečka, vozí někdo Lyrika 2011–2012 na 180mm ? zvažuji překopat . . .

      0 0
      • Pedro404  

        Jakože zkrátíš jeden z těch vnitřních kusů? Kterej?

        0 0
        • miruš  

          Příjde mě celá patrona s těmi 3 mezikusy, zkurvil jsem tu zvlněnou podložku ze soloair patrony tak jsem to vzal celé a mohu případně překopat lyrika ženě z 160 na 170

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.