• kantis

Ahoj, dnes jsem vybalil nové kolo které my přišlo z chainreaction, no a při prvním zatlačení na vidlici jsem zjistil že i při nepatrné síle zajede o 3mm. Víte někdo jak tento problém vyřešit aniž bych kolo posílal zpět do británie?

• embi  

Nevyresis, je to normalni

• kantis  

Opravdu? To takhle mají všechny Yari vidlice?

• novas752  

Dokonce bych řekl že všechny RockShox SoloAir vidle s většim zdvihem. Minimálně muj Pike 27,5" 150mm my2017 to dělá taky, stejně jako pár dalších piků co jsem zkoušel.

Ale za jízdy tohle nepoznáš, vidle je téměř pořád v sagu okolo 25–30%. Někomu vadí opačnej efekt co SA taky dělaj – když se kolo zvedne do vzduchu, posledních pár mm zdvihu naopak ťukne netlumeně dolu jako by byl vakl v hlávku.

• kantis  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
          • DoomHammer  

Moje Reba RL 120 mm mi to dělá taky. MY nevím, ale asi 2016–17. Když jsem ji v zimě repasoval, mechanik mě na tu vůli extra upozorňoval, bo to prý není chyba, ale vlastnost.

• AussigBiker  

Sem vcera zkousel Pika (160 mm) na stojicim kole a nic. Kolo kupovany na podzim, takze MY 2017 asi. Musi se hodne tlacit? Ja si niceho nevsim, ale jestli to tam budu mit, tak o tom budu vedet a nebude se s tim dat jezdit :D.

• petyn  

Pořídil jsem si taky Yari 130 mm a zdá se mi na začátku taková tupá. Vyšrouboval jsem horní matku z levé nohy a mám tam z výroby 3 tokeny.V komoře trochu vazelíny tak jsem to vytřel a nalil 6 ml oleje pp80. To je standartní z výroby? 2 tokeny jsem oddělal protože rozhodně po dorazech jezdit nebudu. Doufám, že se ta citlivost na drobné nerovnosti zlepší. Nebo se pletu?

Děkuji

• Vilém  

Do solo air vidlic uz se olej do vzduchove komory nedava.

• petyn  

A vadí to něčemu že jsem to tam dal? Jsem zvyklý ze suntourek.Díky

• mirorek2  

Vadí to všemu. Všechen olej vyteče do negativky, do SA se dává vazelína dle mazacího plánu RockShox! Viz instruktážní videa sram/rs.

• petyn  

Takže to mám zase vysušit a dát tam vazelínu? Ten olej je dost hustý tak by se tam nemusel dostat ne? A do spodních nohou dáváš olej 10W40? Sory, že se tak blbě ptám, ale je to má první RS. V té negativce ten olej bude hodně vadit když se tam dostane?

Děkuji za ochotu poradit amatérovi.

• lubosalbi  

Aby si olej dostal z negativní komory, tak musíš vidli celou rozdělat a vyndat píst. Doporučuji používat pouze originální vazelínu i olej od Rock Shox.

Koukni do online manuálu k vidli, tam je vše včetně množství i viskozity oleje

• petyn  

Díky koukal jsem a do spodních nohou přijde 10 ml 0W-30. A kdyby se ten olej dostal do negativky tak jak moc a čemu to bude vadit na chodu vidlice?

Děkuji

• lubosalbi  

Vidlice nebude tak citlivá na začátku zdvihu. Zmenšíš tím objem negativky.

• petyn  

Díky moc. Jdu to rozdělat. Hold chybama se člověk učí.

• mirorek2  

Do spodku je nej fox gold HOLT, s jinými se mi to přiškubává. RS olej do spodních jsem nezkoušel.

https://www.koloshop.cz/…wt-GOLD.html

Je takový hustý a perfektně maže

• petyn  

To máš odzkoušené předpokládám? Doporučený je 0W30.A dáváš tam těch 10 ml do každé nohy? Díky

• mirorek2  

Jistě že ano, jinak bych ti to tu nedoporučoval.

Mám Lyrik, do jedné nohy 5, do druhé 15…

• maajkee  

Ke každý vidlici od RS najdeš na stránkách typ naplni a jejich množství.

• THORX  

:D Zlatý Auron snad :)

• Derwen  

Moje 2017 to dělá taky. Hledal jsem to tehdá na webu a našel, že je to v podstatě vlastnost. Jestli mě paměť neklame, když dáš rebound na nejpomalejší přestane se iniciálně zanořovat…

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse