• kantis

    Ahoj, dnes jsem vybalil nové kolo které my přišlo z chainreaction, no a při prvním zatlačení na vidlici jsem zjistil že i při nepatrné síle zajede o 3mm. Víte někdo jak tento problém vyřešit aniž bych kolo posílal zpět do británie?

    0 0
    • embi  

      Nevyresis, je to normalni

      0 0
    • petyn  

      Pořídil jsem si taky Yari 130 mm a zdá se mi na začátku taková tupá. Vyšrouboval jsem horní matku z levé nohy a mám tam z výroby 3 tokeny.V komoře trochu vazelíny tak jsem to vytřel a nalil 6 ml oleje pp80. To je standartní z výroby? 2 tokeny jsem oddělal protože rozhodně po dorazech jezdit nebudu. Doufám, že se ta citlivost na drobné nerovnosti zlepší. Nebo se pletu?

      Děkuji

      0 0
      • Vilém  

        Do solo air vidlic uz se olej do vzduchove komory nedava.

        0 0
        • petyn  

          A vadí to něčemu že jsem to tam dal? Jsem zvyklý ze suntourek.Díky

          0 0
          • mirorek2  

            Vadí to všemu. Všechen olej vyteče do negativky, do SA se dává vazelína dle mazacího plánu RockShox! Viz instruktážní videa sram/rs.

            0 0
            • petyn  

              Takže to mám zase vysušit a dát tam vazelínu? Ten olej je dost hustý tak by se tam nemusel dostat ne? A do spodních nohou dáváš olej 10W40? Sory, že se tak blbě ptám, ale je to má první RS. V té negativce ten olej bude hodně vadit když se tam dostane?

              Děkuji za ochotu poradit amatérovi.

              0 0
              • lubosalbi  

                Aby si olej dostal z negativní komory, tak musíš vidli celou rozdělat a vyndat píst. Doporučuji používat pouze originální vazelínu i olej od Rock Shox.

                Koukni do online manuálu k vidli, tam je vše včetně množství i viskozity oleje

                0 0
                • petyn  

                  Díky koukal jsem a do spodních nohou přijde 10 ml 0W-30. A kdyby se ten olej dostal do negativky tak jak moc a čemu to bude vadit na chodu vidlice?

                  Děkuji

                  0 0
                  • lubosalbi  

                    Vidlice nebude tak citlivá na začátku zdvihu. Zmenšíš tím objem negativky.

                    0 0
                    • petyn  

                      Díky moc. Jdu to rozdělat. Hold chybama se člověk učí.

                      0 0
                      • mirorek2  

                        Do spodku je nej fox gold HOLT, s jinými se mi to přiškubává. RS olej do spodních jsem nezkoušel.

                        https://www.koloshop.cz/…wt-GOLD.html

                        Je takový hustý a perfektně maže

                        0 0
                        • petyn  

                          To máš odzkoušené předpokládám? Doporučený je 0W30.A dáváš tam těch 10 ml do každé nohy? Díky

                          0 0
                          • mirorek2  

                            Jistě že ano, jinak bych ti to tu nedoporučoval.

                            Mám Lyrik, do jedné nohy 5, do druhé 15…

                            0 0
                          • maajkee  

                            Ke každý vidlici od RS najdeš na stránkách typ naplni a jejich množství.

                            0 0
              • Atilla  

                Normálně to mažu redrumem a nic do negativky nepretece, buď v klidu.

                0 0
              • novas752  

                Dávám na píst 3ml oleje. Ano, něco přeteče do negativky ale je to tak malý množství že to ničemu nevadí. A v negativce to navíc maže těsnění negativka/spod­ní nohy.

                0 0
    • THORX  

      :D Zlatý Auron snad :)

      0 0
    • Derwen  

      Moje 2017 to dělá taky. Hledal jsem to tehdá na webu a našel, že je to v podstatě vlastnost. Jestli mě paměť neklame, když dáš rebound na nejpomalejší přestane se iniciálně zanořovat…

      0 0
    • dave1689  

      přidám se s dotazem.

      Mám Yari 2019 (asi) zdvih 170mm. Od výroby tam byl jeden token, ale děsně se propadala do zdvihu, tak jsem přidal jeden token. Ale teď je za začátku zdvihu neskutečně tupá (sag cca 30%). Například třeba vůbec se nehne při jízdě přes kořeny.

      Mám na ní najeto asi 150 km. Někde jsem čekal, že jí dost dlouho trvá než se trošku zajede a rozhýbe. Máte někdo podobnou zkušenost?

      Jo a asi 5–10% mi zajíždí sama.

      0 0
      • petaRides  

        Mě to tlumilo dobře snad na první dobrou. Od výrobce tam mám rovněž jeden a maximální spokojenost. Samozřejmě záleží na hmotnosti posedu a tak, řekl bych však ze tohle ve vidli nebude a budeš muset hledat kompromis mezi progresivitou, tlakem a duševní pohodou. Jinak co tu čtu, ze by zajížděl sama nemam ani o mm tak nevím.

        0 0
        • dave1689  

          já mám právě s bagáží přes 90kg. S těma dvě tokenama mám nafoukáno 85 psi, když ufouknu, tak mám velký sag. Když uberu token, tak je možná citlivější, ale dokážu ji dostat tak max do půlky zdvihu. Asi budu muset trošku laborovat :)

          0 0
          • mirorek2  

            mám 105kg a vozím dva tokeny na 170mm, nejcitlivější to není, ale nemám debonair

            do zdvihu se to nepropadá a na HT je to skoro bych řekl super vidla

            0 0
            • dave1689  

              já právě mám debonair. Ale ja to vidím, tak projev podobný :D

              0 0
              • mirorek2  

                DebonAir mám na lyriku a spolu s Chargerem je to jiná liga, to je fakt

                0 0
                • dave1689  

                  asi budu muset rozbít prasátko a koupit upgrade kit :-D

                  0 0
                  • lubosalbi  

                    RCT3 charger 2 se dá koupit za 4600,–

                    0 0
                    • dave1689  

                      ještě zkusím zda je dost oleje v nohách. Prej Rockshox vidle bývají od výroby suché..

                      0 0
                      • omocz  

                        Pak tady prosím napiš, jak to dopadlo. Zajíma mě to. Díky

                        0 0
                        • embi  

                          Ted jsem rozdelal 2019 Lyrik RC a jedna noha nevyteklo nic, druha tak 5 kapek.

                          0 0
                          • wilda81  

                            to je přesně o 5 kapek víc než bývá u RS zvykem

                            0 0
                            • embi  

                              Jinak první dojmy jsou, že Fox 36 je o třídu lepší vidlixe.

                              0 0
                      • lubosalbi  

                        Množství se odhaduje dost špatně, nejlepší je ho vypustit a dát správné množství nového oleje a nedoporučuji dávat jiný než originální

                        0 0
                        • petyn  

                          To mohu potvrdit. Kupoval jsem loni na podzim novou Yari a v nohách bylo celkem tak 5 ml. Dolil jsem tam množství dle manualu, namazal molitanové kroužky a chodí to znatelně lépe.

                          0 0
                        • Atilla  

                          A proč prosím ne jiný než originál?

                          0 0
                          • MirosPikos  

                            Já tam dal fritovací a pohoda.

                            0 0
                          • lubosalbi  

                            Protože mám takovou zkušenost. Kamarád tam dal nějaký motorový co měl po ruce a nedělalo to dobrotu. Originální stojí cca 120,– a dá to tak na 5 servisů i snamočením molitanových kroužků, tak to asi nikoho nezrujnuje.

                            0 0
                            • MirosPikos  

                              Tak jasně, motorový bych tam osobně také necpal. Tam to může dělat neplechu. Pod pojmem originál rozumíš přímo, co doporučuje RS? Nebo originál ve smyslu – tlumičový olej. Já nedám dopustit na motorex. Rozumná cena, odpovídající kvalita. Mám 2 nebo 3 viskozity a k tomu RedRum. Víc jsem dlouho nepotřeboval.

                              0 0
                              • petyn  

                                To dáváš do spodních nohou tlumičový olej ?

                                0 0
                                • MirosPikos  

                                  Myslím, že jo. Mám tu 15W motorex. Je to řídké? Nebo proč se ptáš.

                                  0 0
                                  • lubosalbi  

                                    Tlumičový olej do nohou vidlice nepatří

                                    0 0
                                  • petyn  

                                    Tlumičový olej by měl být v tlumící patroně právě proto se ptám.

                                    0 0
                                    • lubosalbi  

                                      přesně

                                      0 0
                                      • Atilla  

                                        A do nohou chceš dát jaký? Motorový, převodovkový, lněný, olivový,…

                                        0 0
                                        • lubosalbi  

                                          Tam prostě patří 0W30(pro Yari) a rozhodně nění tlumičový.

                                          Já jen pořád žasnu, že má někdo chuť s něčím experimentovat, když to co tam patří funguje.

                                          0 0
                                          • MirosPikos  

                                            Nemám pocit, že by 15W nefungoval. Dával jsem ho dřív, než jsem vůbec zaregistroval, že se má dávat 0W30 a nikdy s tím problém nebyl. Takže z mé strany jsem nijak neexperimentoval.

                                            0 0
                                          • Atilla  

                                            Ty mě bavíš. Viděl jsi návod k jedné vidlici a stal jsi se expertem. Dřív se do všech vidlic od RS dával 5W olej do patron a 15W do nohou. Do Marzocchi se odjakživa dává 7,5W. Atd atd. Dělal jsem těch vidlic desítky, dokonce i motokrosové vidlice a tlumiče, nebo na silniční motorky a budeš tady poučovat výrobce jako je třeba WP, že nemají dávat do vidlice olej 7,5W.

                                            viz tabulka: https://www.sram.com/…sh_rev_d.pdf

                                            0 0
                            • Atilla  

                              Originál co do toho dává RS není žádný zázrak. Používám bel-ray a motorex + RedRum- ten brzo dojde a bojím se co dál. vazelína je na SA úplně k ničemu.

                              0 0
                              • dave1689  

                                Diky za rady.

                                objednal jsem originál Rockshox 0w30. A jeste zrovna Sram Butter.

                                Jak tam dáváte ten olej? Normálně injekcni stříkačkou s hadickou?

                                0 0
                                • Atilla  

                                  JJ. Hadička sříkačka. Ten sram butter to chce rozpatlat po stěně nad SA pístkem, aby aspoň chvilku byl tam kde má být.

                                  0 0
                              • MirosPikos  

                                Až dojde RedRum, tohle by mohlo být to samé. https://www.ebay.com/…e/1423789216?…

                                Na pinkbike se o tom někdo zmiňuje a ta firma TORCO je mi také povědomá, když se koumalo, kde sehnat RedRum levněji.

                                0 0
                              • dave1689  

                                Tak takové množství tam bylo.. Nevim zda je to 20ml

                                0 0
                                • allrose  

                                  Standard u rs,ono je to rozlité i po vnějších nohách,ale 20 to není,ale stačí ;/

                                  0 0
                                  • dave1689  

                                    nevím jestli stačí nebo ne, ale rozdíl ve funkčnosti. Je citlivá na začátku a jsem konečně spokojený :-D

                                    0 0
    • THORX  

      Je to cajk využitý zdvih? Kopec má mezi 4–5m

      0 0
      • Atilla  

        Tak jestli ti to vyhovuje, tak je to asi v pohodě, i když nechápu ne čem jsi tam mohl vidlici tak zatlouct.

        0 0
        • THORX  

          Mno ještě musím změřit sag ve stoje. Mám pocit že jen vsedě mám 30%. Asi jo nechám nachvili takhle ať se pořádně zajede.

          0 0
        • Breakpain  

          chápu to tak, že to skočil dolů? Pokud sjel, tak je to moc měkký IMHO

          0 0
          • Atilla  

            Hele jestli je tohle jeho maximum co dá za terén, tak ať využívá zdvih.

            0 0
          • MnemonicJ  

            O tom že to skočil bych si dovolil pochybovat. Nicméně jak píše Atilla, pokud je to strop toho, co je schopen zvládnout, tak zdvih využívá skvěle a nemá smysl nic měnit :)

            0 0
            • novas752  

              Akorát to při brzdéní bude chodit po dorazech. Normálně bych dal 30% sag ve stoje s otevřenejma odskokama a kompresema.

              0 0
    • joska  

      dotaz.

      u vidlice mam napsanej servis kit 00.4315.032.623

      pak sjme nasel jeste tenhle kód výrobce – 11.4018.065.002

      chapu to spravne ze ten Full service kit ma i nejaky nahradni dily navic co ten prvni nema, ale pro velkej servis je ten 00.4315.032.623 dos­tacujici

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.