• Bojka1

    Vím že už se zde o této vidlici mluvilo ,ale mám jeden dotaz.Nebo spíš dva.

    Co je to vlastně U-Turn. Tato vidlice má zdvih 80–100–130mm A to znamená co.Že to jsou různé tři nebo se tam dá nastavit jeden z těchto tří zdvihů. Jezdím teď na RS-Suntour XCP a chci si pořídit Toru. Píše se zde o ní jako o kvalitní vilici.Našel jsem ji na netu za 5900kč po slevě.Původní cena byla 10300kč.

    Dík moc všem.

    0 0
    • kleinis  

      Na jaky kolo to chces?

      0 0
    • burnout/syndrome1  

      Je to jedna vidlice a dá se nastavit „podle potřeby“ a chuti,tj. ten „U-turn“.Podle všeho je skutečně dobrá vidlice,za tu cenu,jen trochu těžší. Já bych se přidal a optal,jestli někdo z hlavy neví,jaké jsou na Toře barvy pružin podle váhy

      0 0
    • mairj  

      bude to tora solo air, kde si musíš zvolit jeden z těch 3. zdvihů, což se provede vnitřně, u turn reguluješ páčkou z levé nohy – kde se pohybuješ na rozmezí 85–130, u tory je u pružinové verze

      0 0
    • kleinis  

      Ptal sem se na jaky kolo to je, jenom proto jestli vyuzijes ten vysokej zdvih. Ta U-turn verze je pruzina a to je na prd, ja mam 100 tu vzduch verzi a muzu prodat…je jako nova

      0 0
      • bubas  

        A za kolik bys to prodal? Ja shanim nejakou slusnou vidli na Meridu Mats Miami…

        0 0
        • kleinis  

          Mam ji v bazaru…je to z 10 na 5, opravdu jak nova, zadny radeni na ni neprobehlo!;-)

          0 0
          • goofy  

            10000? No to te pekne okradli, vis o tom? :-)

            0 0
            • kleinis  

              Jasne da se koupit za 2,5!;-) Beru zpet…prodam Ti ju za litr

              0 0
              • JSt  

                jako nechcu ti do toho kecat, ale ja koupil u-turnovyho revelationa o sedm set levnej, nez pises ty o te tore v inzeratu… za papir to je, myslim, dobra cena ;-))

                0 0
          • Bojka1  

            Tak to není dobrá cena.Já novou koupím na www.kupkolo.cz za 5900,–

            0 0
            • kleinis  

              Sak ja sem viděl tu cenu,ale jak sem už psal,ta vzduchová je trochu někde jinde,proč myslíš že je na kupkole cena ty a ty jiná?Můžeme se aj domluvit na jiné ceně;-)

              0 0
              • fousek  

                To mas pravdu, vzduchovka vazici jako pruzinovka s chodem vzduchovky, ja bych hlasoval pro pruzinu

                0 0
        • kleinis  

          Je stribrna, krk 23,5 disk verze…

          0 0
        • Bojka1  

          No to mě taky zajímá.

          0 0
    • goofy  

      Jsou 2 verze:

      1. bud U-Turn, coze je pruzinova verze, kde jde stelovat zdvih plynle od 80 do 130mm
      2. Soloair verze, coz je vzduchova. Tam jde stelovat zdvih vnitrne (po rozebrani) na 80 – 100 – 130mm

      Never vsem, ze pruzina je na houby. Soloair ma taky mouchy…

      0 0
      • kleinis  

        No tak na houby nerikam…ale ten chod (mel sem tu cest u obou) je trosku nekde jinde! A nejak co se tyce cena/vykon u te pruziny me to pride celkem nepomer a platit jenom za ten U-turn…? Kdyz ho na normalnim kole nikdy v zivote nevyuziju… No nevim!;-( S tou stovkou sem nikdy nesel na doraz. Mam ted rebu a musim rict ze mi to pride hodne podobny – akorat je reba lehci…a at me tady zato srovnani treba ukamenujou, ale dle myho nazoru je to tak!;-)

        0 0
      • Jenda  

        kazdopadne pokud clovek neni notoricky kroutic tak U-Turn az zas tak moc nepouzije a U Turnova tora uz je pekelne tezka. Vzduchova 302 mi vazi 2050g coz na vidli se 130 zvihu zas uplna tragedie neni. Jo ta solo Air jde stelovat i jemneji akorat to chce ten spacer riznout na pozadovany rozmer:-)

        0 0
        • goofy  

          Jasne ze jde. Urcite si to ten clovek, ktery nevi rozdil mezi u-turnem a soloairem udela sam.

          Jasne ze je tezsi. Ja jenom dal do placu fakt, ze proste i ten soloair ma mouchy (tady jsem nemyslel to stelovani zdvihu, ale treba ono propadani pri zacatku chodu, horsi citlivost,…).

          0 0
          • kleinis  

            druhej milan…

            0 0
            • goofy  

              Stý prudic.

              Gratuluji ti k ziskani bonusu, 20 nesmyslnych prizpevku zdarma! Uzij si ho ve zdravi.

              0 0
              • kleinis  

                Tak rekl bych ze jedinej kdo tady prudi ses Ty…ja sem akorat nabydl k prodeji svoji vidlu a prihodil sem nazor na tu pruzinovou U-turn verzi, nic vic nic min! Tak bud tak hodnej a nenavazej se do me…dekuju!;-) Nikdy sem se tady do nikoho nenavazel (teda krome Martuli a Bladea, ze srandy) a ani to delat nebudu spis naopak, snazil sem se nekoho zastat…tak nechapu proc prudic?;-(

                0 0
                • goofy  

                  Tak co ten prizpevek nademnou? Ja jsem jenom vyjadril pochybnosti, ze pro vsechny lidi nemusi byt soloair Tora vyhodou a popsal jsem kratce proc. Ty ses ozval uolne mimo misu. Proto jsem te nazval prudicem. To ze jsem naznacil, ze ta cena je krapet prehnana bylo jenom proto, at si dotycny kupujici uvedomi, ze za tohle ted sezene novou vidli s plnou zarukou. Nic vic.

                  0 0
          • Jenda  

            jo jo kazdy ma neco – ja mam desnou averzi k U-Turnu potom co mela mati U-Turnovou Judy XC mazanou vazelinou a ta chodila naprosto priserne:-) Nejhorsi bylo ze i kdyz jsem po dlouhych peripetiich konecne sehnal mekci pruzinu (teoreticky na jezdce pod 63 kg) tak s tou byla tuhost tak akorat na me a to mam pres 80:-) Sam mam tu solo air a na GT jsem ji vozil na 130 malo nafoukanou pro vyssi komfort ktery byl kazdopadne lepsi nez u pruzinovy marusky. Zkusenost s tou U-Turnovou nemam ale docela by me zajimalo prime srovnani. Myslim totiz ze vetsi rozdil udela v jakym je dana vidle stavu (namazana, vycistena) nez jestli je to vzduch nebo pero ale fakt nevim. Jeste by me zajimalo jestli treba neis cim se lisi 302 od 318 – zatim jediny co jsem postrehl je absence locku a stiraky ktery nemaji ten molitanovej mazaci krouzek.

            0 0
            • mar_tin1  

              mám toru 318 (u-turn) aj 302 (soloair). stieráky sú na oboch rovnaké (bez molitanu), 318 má motion control, 302–2006 má len zátku, 302–2007 má lock, 302 má nohy z iného (horšieho) materiálu. tieto informácie sú aj na webe rockshoxu…

              0 0
    • coffield  

      U solo-air se tam pro určení zdvihu dávají nějaké podložky (údajně)- namísto toho U-Turnového červa. Může tam být jakýkoli zdvih v rozmezí 85–130 – já vozím solo-air na 115…

      0 0
      • coffield  

        A prodavam necelou sezonu jezdenou Solo-Air 100mm s ovladanim na riditka s doklady v zaruce a bez jedineho skrabnuti za treba 5000,– Je po otci a to je solidni pan, ktery moc nejezdi. Ted si koupil nove kolo, proto je na prodej. Kdybys mel zajem. Samozrejme budu moci i vyfotit, ale obrazku nove Tory je na netu dostatek :-)

        0 0
      • Krys  

        Nie údajne ale naozaj. Tým podložkám sa hovorí spacer. Ja mám jeden vo vidlici a dostal som k nej ďalší na iný zdvih. Keď tam nedáš žiaden, tak dostaneš vidlicu na maximálny zdvih.

        sram.com/_medi­a/techdocs/95–4310–745–000%202006%20­Tora%20Service%20Gu­ide.pdf

        0 0
        • coffield  

          Díky za informace – myslel jsem vždycky, že je to opačně…

          0 0
          • coffield  

            Chci říct: člověk se tu na stará kolena kromě nadávání na Milana a opakovaných dotazů na Mavic Crossride i něco dozví.

            0 0
    • tomek  

      Myslím že ceny jdou pěkně dolů, protože nová TORA-302 je stejná jako loňská 318ka. www.tandem-bike.cz/…-302-soloair

      0 0
    • mitch  

      Jakej je rozdíl mezi 302 a 318???

      0 0
    • Pavel  

      Jednu 302 budu sundávat z bajku (viz můj profil)… Jdu do jiné (Reba WC; udělal jsem si dalšího Ježíška:-))… Ale není (nebyla) to špatná widla, najel jsem s ní bez problémů cca 1200 km. Jediný mínus je váha…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.