Rock shox Sid World Cup 100 mm(nefunkčni štelováni odskoku)

16 nepřečtených
  • Trog

    Zdravim

    Nefunguje mi štelovani odskoku na prave noze dole.Nebo to jde vilice těžko.Dřiv sem mel rebu sl a slo to uplne hladce.

    Ma s tim nekdo zkušenost?

    PS:dovozce mi doporučil autorizovany servis a za tezky pracha a reklamace se mi nehce je to drabnost,vidlice se vraci rychle jak to ma byt.takže z fuknčnosti se mmooc spokojen.

    0 0
    • XC-biker1  

      Mam sice Race, ale otočit kolečkem odskoku jen prstama je skoro nadlidský výkon, ještě když je tak zalezlý dovnitř.

      0 0
    • Vilém  

      Tak pokud by to byla reklamace, tak to asi nebude za tezky prachy, ne? Jinak kdyz jsi spokojen s rychle se vracejici vidlici s nefunkcnim serizovanim, tak proc se ptas? :)

      0 0
      • Neil100  

        Chytráci jako ty co maj plnou hubu vtipů a k tematu maj houby co říct jsou to nejlepší co tady bf má, buď na sebe pyšnej.

        Ad. téma… Mno mam jen race, ale taky mi to nešlo, zkus to vytahout, je to vlastně jen imbus zakonečný tim rozšířeným červenym koncem, přes hadr kleštěma vytahnout, šlo to ztuha, ale ted už se s tim da štelovat fajn, jen je dobry nastavit doma a vyndat to, než se bat, že to ztratíš, jinak par g dolu, se taky hodi :-))

        N.

        0 0
        • Vilém  

          Pokud nekdo pise o reklamaci, tak predpokladam, ze je vidle nova. Pokud si s tim nevi rady, tak predpokladam, ze nema tolik zkusenosti, aby neudelal vic skody jak uzitku.

          Jo a jinak mi taky muzes polibit.

          0 0
          • Neil100  

            Děkuju za vysvětlení.

            Rukám klid a robotě pokoj mistře !

            0 0
    • radek80  

      mám tu samou a skutečně to jde velice těžce, ale jde to, zvykneš si. Když byla úplně nová, tak to šlo ještě hůř.

      jinak (můj pocit) doporučuju sundat spodní nohy a dát více oleje (5ml)(zdá se mi, že ve výrobě dávají míň) a pěkně namočit pěnový kroužky v oleji. Chod je potom podstatně hladší.

      0 0
    • Trog  

      Zdravim

      Tak jsem rad že pišete rady a zkušenosti i kdyz moc nechapu prvni vety od Neila 100…???

      Ptal jsem se na cyklozitny.cz(do­vozce ¨komponentu SRAM do CR),a napsali mi:

      regulace odskoku jde trochu z tuha – a to z důvodu umístění regulace uvnitř spodních nohou – horší dostupnost. po sundání regulace odskokou zkuste delším imbusem opatrně rozpohybovat jak ve směru na zajíce tak na želvu.

      A potom sem se ptal ete na jednu vec:

      A dalši problem mam s negativni komorou,nez stacim odmontovat pumpičku uteče mi cca 30 psi.(u reby mi to nedelalo).dekuji za info

      ODPOVěĎ:

      větší únik tlaku vzduchu z neg. ventilu se občas stává, doporučuji demontovat ventilek a jeho promazání.

      PS:to s tou negativni komorou jen na okraj

      0 0
      • pepek  

        Zkus u toho ventilku změřit, jestli nemáš dlouhou tu středovou tyčinku, když tak kousek (do 1mm) ucvakni. To s tím rozhýbáním regulace je pravda, to točítko se tam někdy trochu šprajcuje.

        0 0
      • radek80  

        tak to se směju.. předevčírem jsem se tady na foru ptal na ten samý únik psů ze spodní u SIDa. A většina respondentů mě poslala do historie, že neumím hledat, a že problém je v pumpě.

        Tak zítra to zkusím udělat novou pumpou přímo od rockshoxu. Pošlu ti jak to dopadlo.

        To nastavení mě taky štve, stačí, aby těch 30 uniklo a vildice vůbec neplní svoji funkci. Já jsem teďka nafoukal 150 do mínusu a v plusový mám 125, no a asi vespodu něco uniklo a docela to „žehlí“.

        Napiš, jestli budeš mít nějaký nový poznatky.

        0 0
    • JudyN15  

      Mám RS SID Team a taky jsem s kolečkem regulace otáčet jen s velkým úsilím. Ale ven to čert, kolikrát s tím kroutíš za rok :)

      0 0
      • pepek  

        2× – 3× za vyjížďku?

        0 0
      • Trog  

        Zdravim

        No ja sem mel rebu před tim a mel jsem to aby se vidlice vracela co nejrychlej(směr zajic).A ted a sidky nevim jestli to mam na max. rychlost odskoku nebo jestli sem nekde v pulce.Zkratka to jde tak těžko že nevim jeslti jsem s regulaci na konci nebo v puli.

        Ps:u reby to slo dvema prsty uplne lehce a bylo to hodne znat aji mela uplne jiny zvuk při tlumeni.A nidky jsem nepocitil že by vidlice kopala do řiditek,když sem mel odskok na nejrychlelši poloze

        0 0
        • pepek  

          Tak to vytáhni a strč tam obyč imbus, pujde to lehce a zjistíš aspoň, kde jseš s tím nastavením.

          0 0
          • Trog  

            OK,takže zatahnu za to červene štelovatko a pod nim najdu imbus ok?dik za radu

            0 0
            • MlokCZ  

              Ano. Jinak u RS, které mají high speed expanzi, tak štelování low speed expanze jde dost ztuha. Lehce to šlo jen u modelů co nemají high speed expanzi.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.