• scret

    nemate nekdo uz nejaky odkazy na RS 09??? vim ze tu byla rec o „novych“ RVL s pevnou osou, bude 15 nebo 20mm? co Pike 09?

    vsechny info sem diky, ja zatim nic moc nenasel:((

    0 0
    • Oakey  

      zkus pohledat na sevoro-americkejch webech jako mtbr.com a pinkbike.com.

      Tam sem viděl i videa ze Sea Otter…

      0 0
      • scret  

        neco malo jsem uz nasel a moc me teda ten vyvoj nepotesil!:( RS si nechava i pro Rebu 20mm osu, tak i RVL…

        Mavic, Fox a Shimano se shlidli v 15mm ose… to bude zas gulas:( takze kdyz nekdo bude mit RS vidlis pevnou, tak muze na Mavic zapomenout, myslim tim u AM skupiny… DH, FR a spol. zustava 20mm osa…

        0 0
        • pitos  

          Pěkný výmysl ta 15mm pevná osa…docela by mě zajímalo kolik to gramů se dá na tomto ušetřit , jestli to stojí zato

          0 0
          • assassin  

            to je zvlatni, me prijde ze trubka s vetsim rpumerem by mela vyjit lehci…

            0 0
            • scret  

              jako ze je v ni vic vzduchu?:)

              ja myslim ze ne, materialu na tom bude min…

              0 0
          • scret  

            ja bych to bral,ale proc kua neudelaj ze AM vidle budou mit 15mm osu, ale vsichni vyrobci…

            a 20mm budou mit dejmetomu FR vidle…

            takhle akorat to bude zas o blby kompatibilite, jestli jo nebo ne:(

            trochu neco jako shimano si udelalo CL a basta…

            0 0
            • MlokCZ  

              No mě to třeba až tak nevadí, že je to těch 15mm a docela by se mi líbila. Moje používaná kombinace bude snad v 15mm obojí dostupná, tedy jak STčka, tak Talas. Ale zase kvůli tomu měnit jak vidlici, tak přední kolo se mi opravdu moc nechce.

              Ale samozřejmě by bylo lepší, aby se všichni dohodli a všichni používali stejný standard. Bohužel to je utopie.

              0 0
              • scret  

                jj, to bych chtel, Talase a STcka, jenomze Talas ikdyz bych ho mel za supr cenu, bude porad nad muj limit:(Pike bude min. o 1/4 levnejsi… a s tou pomalou hloupou zmenou zdvihu se nejspis budu muset smirit:)

                jinak zatim to nikdo nevi:) ale planuju prave STcka na pevnou:) letosni jsou ale na 20mm, pristi budou na 15.. takze to nejspis bude ST 20mm a Pike…jo a mimochodem i SLR budou pro pristi rok s moznosti na 15mm osu!

                0 0
              • baboon  

                Ja v tom teda nevidim sebemenší problém..Prostě se udělá redukce..V poho jak z 15 na 20 tak naopak..

                0 0
          • DAWE25  

            Gramy na tom moc neušetříš, řakl bych tak max 20, ale je to daleko pevnější a když máš kotoučový brzdy a to kolo vyndáš a pak ho tam vrátíš tak se ti nestane, že bys musel tu brzdu přenastavovat aby ti nešoupala.

            0 0
            • MlokCZ  

              On ale určitě myslel, kolik tím ušetří gramů oproti 20mm ose (kterou také sám jezdí, takže moc dobře ví, co pevná osa přináší), tedy jestli to vůbec má nějaký smysl oproti té 20mm. A oproti té to určitě nebude daleko pevnější.

              A s tou brzdou se ti to nestane ani bez pevný osy, stačí když máš udělanou risku a vložíš tam kola stejně jak tam byla.

              0 0
            • pitos  

              Jak píše Mlok…Výhody pevné osy nepopírám ale myslím si že 15mm je prostě jen zbytečný výmysl co nepřinese nic dobrého,ale třeba se pletu.

              Jinak to přesné usazení kola je jen taková třešnička jako třeba i rychlá a jednoduchá montáž(u osy s upínákem)Hlavní výhody poznáš hlavně při jízdě.

              0 0
              • scret  

                je to proste o tom kdo si vic ukradne zakazniku:) nekdo bude delat 20mm osu, nekdo 15mm, trh se rozdeli, jako kdysi u pacek SRAM kontra Shimano…

                proste dalsi pitomej marketingovej vymysl…

                0 0
        • Tomcat  

          Ano sqeláka 15ka osa , drahá jako 20ka , pevná jako 12 se zábrusem na 10 a težká jako 20ka a to sa vyplatí :o).

          15ka osa je výmysl od Schimana která po takových zprominutím píčovinách jako dualy páky a centrlock.

          Důvod je jasnej, 20ka žádný patent nemají = tak se na tom nevyděla. Tedy vymyslíme něco poobné na čem pude vydělat , necháme našemu marketingu vyslintat nějaký PR kec jak to je děsně dobrý a stádo na to skočí :-(

          0 0
          • scret  

            je to hnus, posledni dobou mne zacina politika Shimana pekne sr..t!

            0 0
            • Lister  

              …posledni dobou…

              ty budeš asi hodně otrlý chlapík :-D

              0 0
              • scret  

                no myslel jsem poslednich par let:) od ty doby co zacali cpat dualy na biky…

                jinak Shimano mam docela rad, nejsem z tech lidi kteryprechazej na SRAM jenom proto ze je to proste dneska v mode:) porad maji kvalitni veci, jen to chce vybirat… ikdyz kvalita nekterych komponentu sla za poslednich 5 let dost dolu, holt spotrebak..:(

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.