• lubosalbi

    Tak se nám pomalu blíží Rock Machine modely 2018, taky se těšíte?

    Katalog zde:

    https://issuu.com/…8workbook_cz

    Od zítra budu mít na 3 dny půjčený Blizzard 70 2017.

    Po zkušenostech z Author Epoque nejdřív 120mm, pak 140mm, Patriot Evo 160mm a nyní Giant Trance 2015 jsem na to opravdu zvědav :-)

    0 0
    • THORX  

      úplně mimo ten Blizzard 2018

      0 0
    • JFtryall  

      Ja jsem to uz chvili jel a neni to spatne, 018 nejvyssi enduro. Lyrik je fakt neskutecne tuhej v kombinaci s 35mm kokpitem. GX Eagle trosku zklamani, ale funguje to.

      0 0
      • THORX  

        co se ti na GX Eaglu nelíbilo?

        0 0
        • JFtryall  

          Na maratonci mam ciste GX 1×11 kombo a to funguje skutecne neuveritelne. Mam tam keramickou vazelinu v bowdenu a lanko potazene teflonem, vedeni bez ohybu. Predtim jsem mel i XO1 1×11, ale osobne nepoznam rozdil, kdyz to je dobre naladene a vahu tolik neresim. GX Eagle mi prisel takovy lehce rozladeny a pri razeni v tahu na urcitych pastorcich nepodaval tak presvedcivy vykon, co bych ocekaval. Mozna by se to zlepsilo, kdyz by se dalo XO1 Eagle razeni.

          0 0
      • lubosalbi  

        Já případně půjdu do 50, jsem zvědav na ty 4 pístkový brzdy od Tektra

        0 0
    • MirosPikos  

      Stejně bych ty barvy trochu poladil. Nevím, kdo jim to navrhuje ale vhodnější kombinace by přilákaly více zákazníků. Jinak fajné, mě se ty jejich kola prostě líbí. A ty barvy naživo vlastně nevypadají tak zle :)

      0 0
    • Danhill  

      Ty jo, za me moc hezky a letos i barvicky se mi libi..sakra..:-))

      0 0
    • Smazaný účet  

      Mně se líbí ta teleskopická sedlovka na gravel biku. To vypadá tak nějak Tomacovsky. :-)

      0 0
    • lubosalbi  

      Tak jsem včera projel Blizzard 90 2017 a musím říct, že paráda, o kole na příští rok je rozhodnuto

      0 0
    • Palo TT  

      novinka Blizzard 29" strana 41–43 vyzeraju velmi dobre

      pozitivum: pri XL (21") nechali sedlovku dlzky 53cm a nie 50cm ako pri modeloch 27 a 27+

      negativum: maju len jednoprevodnik, pri 27 a 27+ pisali, ze su navrhnute len pre jednoprevodnik

      Ako je to pri 29 netusim, direct mount navarku nemaju, ale na sedlovej trubke je dole vidiet nejake profilovanie, mozno by tam e-type presmyk na nejaky adapter pod BB (pripadne na ISCG) isiel namontovat.

      0 0
      • nomecz  

        tak ten dražší má orla, tak to by už šlo ne ?

        ten levnější 15kg cvalda 32×42 bude asi solidní tréningová motivace :-)

        0 0
        • lubosalbi  

          Ta hmotnost by mohla o ten 1kg lepší, ale ty rámy (mluvím o Blizzardu 27) vypadájí fakt odolně.

          0 0
        • maajkee  

          na 160/160 endurko myslim uplně v pohodě, vždyť to není na XCčko ne? :)

          0 0
    • THORX  

      Na kolik výjde Eagle verze?

      0 0
      • lubosalbi  

        ceny budou známý 21.8.

        0 0
        • THORX  

          kolik typuješ, myslíš že bude drahší než GIANT Reign 1.5 GE za 83K?

          0 0
          • nomecz  

            no bude někde na úrovni stávajícího modelu, vzhledem k přepracovanému modelu asi o něco výš takže třeba cca 55 tis Nechápu proč to srovnáváš s Reignem kterej je o 2 kategorie jiný kolo a navíc má „Virtuál alá Kellys“ …

            0 0
            • THORX  

              Jen tak, zajímají mě ceny fullu s Eaglem v jakém rozmezí se to bude pohybovat. Jinak jsem přišel na jednu nemilou věc, nelíbí se mi ty GX kliky :D takové moc široké. RM, má ten vitruál taky peckovní, ale aspoň je praktičtější než Kellys a Gaint.

              0 0
              • MirosPikos  

                S tou praktičností nevím nevím, stačí se podívat, kam lítá veškerý bordel od zadního kola. Ale tím nechci RM nijak hanit, kdybych neměl objednáno RB, tak bych bral nejspíš Blizzarda, kord v tý zeleno-žlutý barvě.

                0 0
              • Smazaný účet  

                proc vsude pises Gaint? kua se aspon nauc tu znacku spravne :)

                0 0
            • lubosalbi  

              Ceny by prý měly být ± stejné jako u loňských modelů

              0 0
        • Neoš  

          už je někde ceník 2018?

          0 0
          • lubosalbi  

            Blizzard 50 27 za 60tis, 90 27 za 80tis

            0 0
            • Neoš  

              a Blizzard 29? dík

              0 0
              • lubosalbi  

                To bohužel nevím

                0 0
              • tomas.nov8  

                Blizzard 70: 66 990 a Blizzard 30: 47 990. Mka a Lka by měly přijít už v září, XLka únor.

                0 0
                • lubosalbi  

                  Prosím tě, jak to je s dostupností Blizzard 50 27 model 2018 velikost M? Díky

                  0 0
                  • tomas.nov8  

                    Všechny Blizzardy 27.5 i 27.5+ by měly být dostupný v listopadu, ale kdy přesně těžko říct. RM neudává týdny jako jiní výrobci, pouze měsíc. Teď jde taky o to kolik jich dorazí, vim že minulej rok jich přišlo třeba 5 od každý velikosti a samozřejmě byly hned pryč a naskladnily se pořádně až na jaře. Já si myslim, že letos to tak horký snad nebude, minule to byla novinka.

                    0 0
    • THORX  

      A myslel jsem Blizzard 90–27, jestli bude za 55K tak ho beru, i když se mi nelíbí.

      0 0
      • lubosalbi  

        Tak to určitě nebude, cca za to bude 50–27. Podívej se na letošní ceny

        0 0
        • MirosPikos  

          50–27 je za 44, když si člověk řekne ;) Snad mají i nějaký výročí 15 let, že dávají automaticky 20 % slevu (tento rok). Ale teoreticky by mohli udělat cenu i rok příští.

          0 0
          • lubosalbi  

            Taky mám 50–27 slíbenou za podobný peníze, ale 90–27 za 55tis prostě nekoupíš. Jinak asi do 5. zaří jsou předobjednávky nových modelů a tam se dá s cenou ještě trochu cuknout prej.

            0 0
            • tomas.nov8  

              za 55 asi ne ale za 58 už se i dá, což mi připadá na to jaký je to kolo doopravdy skvělá cena

              0 0
    • tomas.nov8  

      Pro mě je Blizzard asi největší překvapení z roku 2017, na čem jsem jel. Měl jsem obě 90ky jak pluskovou, tak klasickou 27,5" a super. Letos mě láká opět jen Blizzard, konečně 29" dostala novej rám a ten gravel. Jinak klasicky nic extra no, uvidíme po příštím týdnu až si něco projedu, ale letos asi u mě Rock Machine nezakotví.

      0 0
    • Kenja  

      Joo blizzardy se mi sakra líbí…Verze na rok 2018 vypadá skvěle. V neděli mám objednaného na půjčení BLIZZARD 50–27+ tak sem na něj hrozne zvědavý…je to jedno z kol které mám v hledáčku tak snad nezklame.

      0 0
    • lubosalbi  

      Katalog i s cenama

      https://issuu.com/…ok_cz_online

      0 0
      • MirosPikos  

        Takže Blizzard 50 27 obchodní sleva na cca 48k. Letem světem vidím jiné ráfky, pláště, brzdy a 170 vepředu.

        0 0
        • Chlebovnik  

          Jako že 20 % dolu? No nevim.

          0 0
          • MirosPikos  

            Letos to tak měli snad oficiálně. 20 let na trhu. Tak to příště bude ze známosti neoficiálně. Ono pokud ne, tak to za 60 není až tak báječná cena vzhledem k podpoře, kterou nabízí třeba v ČB, kdy jejich „technik“ bez patřičných školení a vybavení nepozná, že je špatný ložisko v ořechu nebo nábě. A to nemluvím o základním nastavení kole, které jde do prodeje (seřízení dorazů apod.). Jinak ale ten rám chodí fantasticky. Jde z dobou, je to na boostu, sváry i rám celkově vypadá bytelně, což se mírně podepisuje na váze. Ale udělali chlapi pořádnou práci. Autor si jich nevážil a upřímně řečeno, momentálně si Author koupí jen blázen nebo pitomec :)

            0 0
            • File12  

              Jo kola to jsou fajn. Ale když vemu že 90–27 už není daleko od Reign 1.5, tak bych volil. ten. No ještě čekám co YT a příští rok bude dobrej výběr :)

              0 0
              • TheJD  

                No jo, ale Reign ma taky vyrazne jinaci geo. Komponentove to je na stejno s tou 1.5.

                0 0
            • tomas.nov8  

              Tak to nebude nejspíš technikem RM, ale tím daným prodejcem ne?

              0 0
        • lubosalbi  

          Já ho budu mít ještě za míň, budu měnit kazetu, převodník, pláště a brzdy

          0 0
    • adamyo22  

      Dá se s někým domluvit nějaká lepší cena na Blizzard 90–27 2018 ? Díky :)

      0 0
    • Trollix  

      Když na to tak koukám ,RM na 2018 úplně vynechal XC karbonový kola se 100mm ?

      0 0
      • Chlebovnik  

        BLIZZ CRB 70–29 na XCčko ideální. Když snížíš vidlici ze 120 na 100, máš geo jako většina moderních XC biků.

        0 0
        • JFtryall  

          Nesnizovat. Nechat byt. :-) 100mm uz je na XC spis ze setrvacnosti.

          0 0
          • tomas.nov8  

            Přesně :)

            0 0
          • maajkee  

            Obzvlášť když ten Blizzard má hmotnosti k XC mašině sakra daleko. Naopak bych na něj soupnul klidně 130 nebo 140 a melo by to i příznivější hl. Úhel.

            0 0
            • Chlebovnik  

              Aha. A kdo teda dělá za 50 tisíc lehčí kola? V téhle ceně se všechny komplety pohybují kolem 11 kg. Rád se nechám poučit.

              0 0
              • Acanthophis  

                11,5kg bez pedálů (velikost L)… to zase imho nějak lehké podle mě není a jak říká majkee, opravdu bych si to spíš dokázal představit postavené kolem 130mm a teleskopické sedlovky…

                0 0
                • Chlebovnik  

                  Chtěl jsem pouze poukázat na to, že vzhledem k ceně váhou nijak zvlášť nevybočuje z průměru. Pokud by na něj dali lehčí záplety (jen ty ráfky mají 2×600 g) a třeba i pláště, rázem bude mít pod 11 kg jako nic i v tom L-ku.

                  0 0
                  • Acanthophis  

                    Ráfky beru, nicméně pláště imho těžké nejsou a zbývá prakticky jen RF Ride kokpit/sedlovka… takže dejme tomu, že se pak člověk dostane cca na 10,5kg váhy (+/- odhad při ponechání sady) – a tam už je pak otázka… protože pokud bychom brali opravdu ryze xc kategorii, tak si myslím, že se jedná opravdu o průměr (co se týče váhy), ale naopak v xc/trail kategorii to zní už jinak, ale zase by člověk musel brát v úvahu, že je na kole „jen“ reba a nějakou váhu kolo nabere i díky teleskopu… přiznám se, že se mi to kolo jako celek líbí, ale imho ve mě pořád vytváří rozpolcené pocity… tuším, že i na dolekop.com (ačkoliv jejich recenze nemám moc rád :) ) – psali něco podobného…

                    0 0
            • JFtryall  

              Jasne, ale ono tem katalogovym vaham nemuzes verit u nikoho. Muj karbon maratonec ma kolem 10kg a na to se dostanu i s RM celkem hrave. Ram bude mit srovnatelnou vahu, co starsi generace. Zbytek je stejne jen bizuterie. :-) Navic v tom seriovem set-upu by nemel byt problem ho vzit na traily a obcas to dostat do vzduchu.

              0 0
              • maajkee  

                No právě, ve skutečnosti má ještě víc. Tohle je nejmenší velikost bez pedálu a ještě zaokrouhleno dolů. Reálne to má 12,5 s pedálama ve velikosti L a to bych se divil, spíš vic.

                0 0
              • maajkee  

                Já s tim jako problém nemám. Jako maratonec pro nenarocny proc ne. Ale jako XC raketa určo ne.

                0 0
    • lubosalbi  

      Tak jsem nakonec vzal jiné kolo, pokud by měl někdo zájem, tak bude začátkem února k dispozici Rock Machine Blizzard 50–27 ve velikosti M za parádní cenu, info když tak SZ.

      0 0
    • trionq  

      caute, vážil niekto ten BLIZZARD 50 27 2018 vo veľkosti 19 ?

      0 0
    • vlastick  

      Ahoj, nikde jsem nedopátral, k čemu jsou určeny šrouby na horní rámové trubce u blizzarda viz foto. Prozradí někdo?? Díky :-)

      0 0
      • rc fox  

        Dávají to tam dva roky a odhalí to prý letos. Nějaká kapsa na duši by se hodila, ale ta to prý není.

        0 0
        • vlastick  

          To jsem teda zvědavej na co to bude. Taky jsem myslel, že to bude nějaký držák na duši/nářadí…

          0 0
      • Feket  

        Tak to by mě taky zajímalo, při koupi jsem si toho ani nevšiml.

        0 0
      • plevka  

        řekl bych, že je to tam pro případ použití lockoutu z řídítek pro tlumič, tak tam přichytíš průchodky pro bowden..

        0 0
        • rc fox  

          Dostáváš bludišťáka.

          0 0
        • vlastick  

          Máš pravdu :)

          0 0
          • MirosPikos  

            Záhada vyřešena. Smutný je, že to nevěděla ani většina prodejců.

            0 0
          • jakub  

            Uvažuju že toto kolo koupím, jakou mám vzít velikost když merim176 cm… Vím že je to přesně na hraně, spíš vezmu Mko, jen mě zajímá jestli někdo v mě velikosti nevozí Lko

            0 0
            • Derwen  

              Čau, měřím 176cm, jezdím spokojeně Blizzarda ročník 2017 27,5 velikost rámu 19'.

              0 0
            • MirosPikos  

              Však to někde vyzkoušej. Jsou to celkem rozšířený bajky. Třeba tě nechá někdo povozit.

              0 0
              • gaDzin  

                Nejaky konkretni tip? V kramech kolo neni skladem (RM 90–27), v test centrech jsem ho nikde nenasel. Mam kolo s L-kovym ramem (GT Force), predstavec jsem dal kratky, sedlo dopredu a stejne to neni jak kdyz jsem mel kamaradovo kolo, velikost ramu M (Giant Trance). Nerad bych dopadl stejne s novym bikem. Potrebuju vedet jak me sedne. Loni jsem mel na den Giant Reign M-ko a nesedl mi btw.

                0 0
            • embi  

              Lko vezmi. Není to moc dlouhý kolo

              0 0
              • goofy  

                To je otázkou. Geometrie je podobná mému Chilcu v L, a to mi sedí parádně takže tak.

                Edit: jo a mám 187 cm :-)

                0 0
            • Baba-Ji  

              vzal bych L a pokud by se ti to zdalo dlouhy, dal bych kratsi predstavec, hadam treba 30 mm by mohl sednout

              0 0
            • LM  

              Já bych se svezl na obou velikostech a pak teprve se rozhodnul. Na jaře budou zase testovačky.

              0 0
            • vlastick  

              Mám 175cm a Mko. Delší bych ani nechtěl, ale záleží co jezdíš. Jestli sranda vyjížďky a spíš si s kolem hraješ, tak bych vzal Mko, jestli nějakou enduro pilu a chceš stabilní kolo, tak Lko.

              0 0
    • dave1689  

      ahoj, nevíte někdo kdy bude k prodeji Blizzard 27 50 2019? Nejlépe ještě za nějakou supr zaváděcí cenu :)

      0 0
      • maajkee  

        Zaváděcí cenu? :) Vzhledem k tomu že současný modeyl jsou fuč, nejsou žádný zaváděcí ceny rozhodně potřeba :)

        Já jsem celkem zvědavej na 29ky se 140mm zdvihu.

        0 0
        • Martin_534  

          je to hodne povedeny kolo, jen ho v nirnym kopci musis premluvit aby zatocilo

          0 0
        • dave1689  

          tak nějak jsem podobnou odpověď čekal. Každopádně i za těch 60tis si myslím, že je to dobrá koupě.

          0 0
    • dave1689  

      Nemate někdo info jaka je sedlovka na Blizzardu 50 2019? Ja mel za to, ze od OneUp components, ale nevypadá tak.

      0 0
    • dave1689  

      Zdravím,

      neřešili jste někdo ochranu na spodní rámovou trubku?

      0 0
    • AleZ80  

      Čau,

      zkoušel někdo postavit pluskového Blizzarda na 29" kola?

      0 0
    • dave1689  

      zdravím,

      neřešili jste někdo výměnu tlumiče? Ten Rockshox Deluxe bez expanzky mi připadne, že se na delším trailu zahřeje a přestane chodit. Tak bych se chtěl zeptat zda někdo kupoval něco jiného a případně kde..

      0 0
      • hanzak  

        Řeším s pauzami zhruba rok a nevyřešil:) Mám stejný problém – tlumič dobrý tak na XC, protože v rozbitým trailu je okamžitě tvrdej.

        0 0
        • dave1689  

          já už jsem si koupil Suntour Triar a změna obrovská. Úplně jiné kolo. Jen má na mě trošku rychlejší odskok než by se mi líbilo, ale to jde prej upravit…

          0 0
          • maajkee  

            Počkej, jakože i na nejpomalejší nastavení odskoku ti příjde odskok rychlej? :)

            0 0
            • dave1689  

              jojo, ale nejsem úplně nejrychlejší. Když jsem jel až úplně na své hraně, tak se mi zdálo, že konečně nekope. Teď jsem to nechal zpomalit a je to super..

              0 0
    • Strobi  

      Ahoj, neměl by někdo na prodej šroub zadní stavby na Blizzarda. Rok 2018–2020?

      Díky

      0 0
    • Tommy_Lee  

      Trochu to oživím – dotaz stejný jako výše:

      Pokukuju po jiném tlumiči na Blizzard 50–27 2018. Má někdo zkušenost s něčím jiným, než původních 230×60? Výběr v tomto rozměru je tragický. Láká mě vyzkoušet pružinu, ale dle všeho RS už 230×60 nedělá a u jiných značek jsem nenašel… Takže nějaký vzduch s expanzkou asi. Uvažoval jsem i nad zde diskutovaným SR Triair, ale opět – nedostupný rozměr. Ptal jsem se i výrobce, ale odpověděli něco ve smyslu, že mi nemůžou dát tip na jiný tlumič a že oni používají 230×60 a pak poslali rozměry futer uchycení :-/ Takže tam jsem se taky nic nedozvěděl. Jaké alternativní rozměry ten rám snese? Vozíte někdo jiný?

      0 0
      • Derwen  

        A nemáš tam náhodou 230×65?

        0 0
      • dave1689  

        je tam určitě 230×65 a mám Suntour TriAir a je super. Jen je třeba si v servisu nechat přeskládat shimstack, protože to mělo na mě moc rychlý odskok

        0 0
      • maajkee  

        Triar v rozměru 230×65, který na Blizzarda 27,5" patří, je dostupný, v případě zájmu mě můžeš kontaktovat.

        Jinak já vozím teď na Blizzardovi 29 DVO Topaz, což je v podstatě jen „vytuněný“ triair od Suntouru a jsem s ním maximálně spokojenej.

        0 0
        • Tommy_Lee  

          Jj, je to tak. Je tam 230×65mm. Jen teda nechápu, proč mi výrobce poslal toto:

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.