Reklamace zadní stavby Cube Stereo 120 v bike-discount.de

6 nepřečtených
 • Roura74

  Ahoj. Dovolím si tady popsat mou anabázi s prasklou zadní stavbou u mého Cube Stereo 120 HPC SLT 29" 2018. Možná to bude pro někoho užitečné info při rozhodování kde a co koupit.

  7.května jsem vyjel a po pár metrech jsem ucítil že mi plave zadní kolo. Den předtím jsem normálně dojel domů a dle mého stavba byla OK. Myslím, že bych to poznal, ale těžko říct. Takže jsem zastavil a vidím že praskla zadní stavba u přední placky kde U profil přechází do obdélníkového tvaru. Takže zpět domů, udělal jsem detail praskliny a fotku celého kola, vyplnil formulář na webu bike-discount a reklamaci odeslal. Přišla odpověď z automatu, že jsou zaneprázdněni a odpoví do 3–5 pracovních. Vydržel jsem to pouze 2 dny a zavolal tam. Chlapík mi řekl, že se tím bude zabývat, ať pošlu ještě foto sériového čísla. Druhý den mi napsal, že Cube z fota praskliny (viz. obrázek) poznal, že to prasklo v důsledku nehody protože je to poškrábaný atd.a nabídl mi crash replacement za 130,– €, což mi přišla v poho cena. Takže jsem odpověděl, že to je blbost, protože je to poškrábaný od řetězu kterej se tam při malé placce občas šprajcne, ale že to můžeme, v rámci urychlení, udělat tak jak napsal s podmínkou, že po prouzkomání v Cube mi když tak dají dobropis. Počkali na mou platbu, díl odeslali a došel 8 prac. den po reklamaci. Doposud pohoda. Čekal jsem a počítal, že pošlou celou zadní stavbu, nicméně poslali jen prasklý díl. O nic nejde, ale tím pádem 130€ bylo docela dost. Díl jsem namontoval, chci dát zadní kolo a on se tam nevlezlo. Poslali část na 27,5" čehož jsem si nevšiml. Takže další email, další fota a další týden čekání. Nicméně B-D poslal lístek pro Českou poštu na vyplacený balík, tak jsem s tím poslal i prasklou část. Napsal jsem jim komplet popis co jezdím, že kolo má za rok a kousek 11tis km, jestli chtějí tak můžou kouknout na Strava nebo Garmin kde jezdím atd. Nemám zájem kecat, spíš chci aby se to nestalo znovu a já se někde opravdu nevymáznul.

  Čekačka další týden, trošku jsem se je snažil popohnat telefonem a mailem, nicméně v Německu žádný stres. Po týdnu dorazil balík, dle popisu na originálním balení a i vyraženém čísle na dílu vše OK, takže další montáž a opět se tam zadní kolo nevlezlo. Opět díl na 27,5", byť správně označenej. V tomto byl B-D nevinně, uznávám. Tak další emaily, další fotky, další telefonáty, opět vyplacená pošta zpět a čekačka na nový díl.

  V tomto okamžiku se už kousl CUBE a začal ze mě dělat blbce, že díl je správně a já to špatně montuju. Mám prý na výběr buď poslat celé kolo a oni mi to teda opraví a nebo mi pošlou víc dílů a ať si vyberu ten správnej. Tato komunikace probíhala zprostředkovaně přes B-D a částečně na přímo s jakýmsi podivným technikem v Cube. A dny běžely, Já jsem jim navrhnul, že když tam mají ten můj prasklej díl tak stačí oba porovnat. Bohužel ho Cube neměl, protože se 2 týdny válel v B-D. Nakonec ho porovnal chlapík v eshopu a poslal mi ten správnej ačkoliv jsem v to už nedoufal. Několikrát v průběhu reklamace jsem chtěl spojit s nějakým nadřízeným, vždy byl zaneprázdněn a prý se mi vyjádří písemně. Doposud nepřišlo nic.

  V rámci celé komunikace jen jednou řekl sorry do telefonu, v mailu nikdy ani slovíčko politování či omluvy. V posledním mailu kterým jsem jim oznámil, že kolo je OK jsem jim napsal, že mimo vyjádření k prasknuté zadní stavbě očekávám nějakou kompenzaci a samozřejmě dobropis na 130€. Dnes dorazil voucher na 50€ v eshopu, ale opět bez omluvy.

  Celá akce trvala 5 týdnů a 2 dny, vyměnili jsme si 30 emailů, nespočet telefonátů a stálo mě to dost nervů, Nicméně vím, že Cube už nikdy více, byť jsem s kolem, osazením i jeho cenou spokojenej.

  • Roura74  

   Přidám malý update. Dnes se Cube DE vyjádřilo, že jsem to prý zlomil sám, takže reklamace se zamítá. Jedna věta, nic víc. Od 13.5. fakt úspěch.

   Napsal jsem jim, že chci poslat poškozený díl zpět, tak uvidím jestli ho pošlou.

   • ricky  

    Úplně jsem se orosil, když jsem si přečetl tvůj příspěvek, neboť mám úplně stejný rám, taky z bike-discount. Naštěstí mám starší provedení (2016), kde byla ještě zadní stavba karbon. Taky nechápu, proč to teď dělají z hliníku.

   • Hrabex1  

    V tvym pripade bych to tak nenechal, protoze ta prasklina s poskrabanim nesouvisi.

    • Roura74  

     Jasný. Hlavně mám teď hrozně blbý pocit, že to praskne zas a někde se rozbiju.

   • MirosPikos  

    Samozřejmě, že si ho zlomil ty. Nebo si v Německu myslí, že ti na kole jezdil pes? Nicméně postavit by se k tomu mohli čelem. V tomhle ohledu jak tak koukám, zlatý Canyon. A nebo ještě lépe RB. Tam pošleš jen fotku, nic víc nechtějí, už ví s kým mluví. Do půl hodiny napíšou, že je mrzí způsobené trable a že vyrobí nový rám a pošlou ho. Navíc má člověk možnost si na novým rámu říct jakou barvu…jak kdyby kupoval nové kolo. Asi nás hold Němci považují za defakto Ukrajince. Ikdyž ne všichni, evidentně B-D se snažili a všechno vstřícné pochází z jejich strany, i včetně kompenzace.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.