Rb crr 290 křivá zadní patka rámu.

36 nepřečtených
  • Petrpa

Tohle je pokračování tématu: https://www.bike-forum.cz/…prehazovacky. Dnes jsem to pořádně vyfotil a je vidět, že patka rámu je celkem šikmo. Velmi mě to, u úplně nového kola, mrzí.

• Roxteedy  

To je nutny novy vlakno?

A co to resit radeji s prodejcem?

• krabica  

+1 Přesně, prostě reklamace a né brečení tady…

• Petrpa  

Na reklamaci se chystám, jen jsem chtěl slyšet vaše názory.

• Bubaaak  

Názor se nemění, srovnej patku + po lepších fotkách, zkus reklamaci, nejspíš ti srovnaj patku

• michomin  

O jaké patce to mluvíš? Víš vůbec o čem to mluvíš?

• Bubaaak  

Ne netuším, melu hovna.....

Zadní zavit na pevnou osu by měl být řizlej rovně, jinak by kolo šlo šejdrem.

Takže si myslim, že mu stejně jen srovnaj hák/patku hazky.

Pokud mu vymění rám, protože je křivé patka rámu, tak klobouk dolů, ale už jsem viděl krivějši i na dražších kolech.

• Petrpa  

No, kolo trošku šejdrem je. Nahoře je blíže k rámu na pravou stranu a dole u přesmýkače je zase trochu vychýlené vlevo.

• Bubaaak  

Pak reklamuj spíš to a patku hazky dej jenom jako bonus

• Petrpa  

Třeba to zadní kolo je šejdrem právě kvůli té práce rámu. Tady jsem se to snažil trochu vyobrazit:

• Lister  

Jestli máš křivé kolo, tak protě došlo k chybě při svařování, někdo špatně nastavil svařovací stolici.

Někdy se to rovná, ale rozhodně to je na reklamaci, ať si s tím prodejce poradí – buď to srovná, pokud na to má nástroje nebo nový rám.

Poloha osy kola se dá někdy vyřešit i excentickou vložkou pro pevnou osu, ale to tenhle rám asi nemá a navíc je viditelně celá zadní stavba špatně, takže tohle bych u svého kola nechtěl.

• Goob  

To poznáš takhle podle popisu?

• Lister  

Měl jsme na kole úplně to stejné.

• Jáchym 1  

Je evidentně vidět,že osa děr pro patku není rovnoběžná s pastorkama.I me­zera mezi mufnou a pastorkama není stejná,ale to ještě nemusí nic znamenat.Z fotky nejde vyčíst jak je na tom kolmost dosedací plochy vůči ose.

Nicméně to nevypadá úplně ,,cajk"

• mykovec  

Tak kolmo ta kazeta k ose není, to je fakt. Nicméně ta „křivost“ mi nepřijde až tak hrozná, když si jako měřítko vezmu tloušťku pastorků, které mají, tuším, 1.6 mm, tak to odhaduju tak na 0.5mm. Těžko říct, je-li to ořechem nebo křivou zadní vidlicí, nebo jen špatně poskládanou kazetou?

• oddie  

Co přesně napsal špatně?

• michomin  

Zatím to vypadá, že se v RB něco nepovedlo. Zatím. Normálně musí být patka rámu dosti rovná, a patka přehazky také. Jestli je problém v nepřesně vyvrtaných dírách, tak by RB mělo vyrobit novou patku přehazky tak, aby tuto nepřesnost eliminovali. Vždyť dokonce RB radilo majiteli pokusit se patku přehazky srovnat v rámci vůlí děr a kontaktovat je. Neradili něco ohýbat.

Jestli je problém v patce rámu, tím myslím nerovnost dosedací plochy patky vůči ose zadního kola a tedy i nesouosost závitu v patce s osou kola, tak bych trval na výměně rámu.

A úplně blbě je to, že to RB takhle odeslalo zákazníkovi.

• krabica  

A nebo šmajdá ořech/kazeta, což je častý jev a z té fotky se to vyčíst nedá. :-)

• MatS  

No podle te posledni fotky s mrizkou bych to videl na tu kazetu.

• Petrpa  

Jen dodám, že kazeta/ořech nemají žádnou vůli, prostě se otáčí, jak to napsat, rovně…

Ale jak už bylo řečeno, nemá to smyslu zde řešit. Zítra to odvezu do Jezdkovic.

• milan.v  

U nového kola by mě to také mrzelo, zvláště u „garážové“ Czech-made modly… Na jejich částečnou obranu, kamarád také přivezl z Concept Storu S-Workse s hýbnutou patkou a rozštelovaný a místo popelu na vlastní hlavu mu řekli, jo, to je asi ohnutá patka… :-o On s tím ale ani nejezdil, jen si to kolo přivezl domů…

• novas752  

Že s tim nejezdil neznamená že patka nemohla být ohnutá, stačí zo někde blbě položit nebo opřít a je to tam.

• milan.v  

To já vím, ale koupíš si kolo, které má být seštelované, navíc v ceně malého auta, opatruješ ho jak v bavlnce, potom nemá být z čeho ohnutá…

• hrota  

Jo, ale to s opatrovánim tvrdí každý, kterému něco nefunguje a chce reklamovat. Realita je mnohdy dost odlišná :D Samozřejmě to nejspíš nebude tenhle případ.

• oddie  

No co, tak mu tu patku holt „garážově“ srovnaj, no…

• JohnDiFool  

A bude i téma"reklamace RB" a potom, „jak zabalit rám na poštu?“

• Petrpa  

Opravdu ne. Vytvořil jsem nové téma jen pro lepší přehlednost, nijak zle jsem to samozřejmě nemyslel.

• JohnDiFool  

Já to taky nemyslím nijak zle. Ale udělat z jednoho vlákna o ohlé přehazovačce dvě kvůli přehlednosti… Mimochodem, na svém starém RB jsem to řešil novou patkou s dírama šejdrem, aby to bylo v rovině. Nejhorší systém mají vymyšlený.

• scota  

A to kolo máš stoprocentně rovně?

• Esi  

vždyť to má pevnou osu, jak by jsi ho tam chtěl dát nakřivo ?

• String  

Pošli to na reklamaci. Nejsou blbí a je s nima slušná komunikace. Tady to řešení přes fórum nikam nevede. Ještě pokřivíš patku nebo přehazovačku.

Na fotce to vypadá jak křivej rám.

• michomin  

Takhle má vypadat. Nic křivýho.

• Petrpa  

Dnes jsem si udělal výlet do Jezdkovic, hodinku jsem tam kolo nechal a pak si ho mohl odvézt domů. Prý stačilo patku uvolnit, nepatrně vychýlit na jednu stranu a znovu utáhnout. Řazení funguje tak jak má. Jinak pan Bartosz je velice milý a příjemný člověk.

• Espen  

A tys to nezkoušel? Tvl, to mi rekni.

• Petrpa  

No pokoušel jsem se, ale byl jsem zřejmě moc „jemný“ vzhledem k tomu, že kolo je nové a jako ke každým novým věcem se chovám, jako by byly z bavlny… – tohle je asi trochu kostrbaté přirovnání, ale každý zajisté ví, jak to myslím. ;-)

• Lister  

Ještě jsi psal, že je křivě i zadní kolo, ale to asi pravda nebyla…

• scota  

Jak by řekl klasik utažení šroubku 1 Kč, ale vědět jaký šroubek utáhnout 1000 Kč :-)

• Vilém  

A ta patka ramu je furt stejne kriva, nebo to v zakulisi chytli do sveraku a poradne zapacili?

Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce