Rb crr 290 křivá zadní patka rámu.

37 nepřečtených
  • Smazaný účet

    Tohle je pokračování tématu: https://www.bike-forum.cz/…prehazovacky. Dnes jsem to pořádně vyfotil a je vidět, že patka rámu je celkem šikmo. Velmi mě to, u úplně nového kola, mrzí.

    0 0
    • Roxteedy  

      To je nutny novy vlakno?

      A co to resit radeji s prodejcem?

      0 0
      • krabica  

        +1 Přesně, prostě reklamace a né brečení tady…

        0 0
        • Smazaný účet  

          Na reklamaci se chystám, jen jsem chtěl slyšet vaše názory.

          0 0
          • Bubaaak  

            Názor se nemění, srovnej patku + po lepších fotkách, zkus reklamaci, nejspíš ti srovnaj patku

            0 0
            • michomin  

              O jaké patce to mluvíš? Víš vůbec o čem to mluvíš?

              0 0
              • Bubaaak  

                Ne netuším, melu hovna.....

                Zadní zavit na pevnou osu by měl být řizlej rovně, jinak by kolo šlo šejdrem.

                Takže si myslim, že mu stejně jen srovnaj hák/patku hazky.

                Pokud mu vymění rám, protože je křivé patka rámu, tak klobouk dolů, ale už jsem viděl krivějši i na dražších kolech.

                0 0
                • Smazaný účet  
                  Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                  0 0
              • oddie  

                Co přesně napsal špatně?

                0 0
                • michomin  

                  Zatím to vypadá, že se v RB něco nepovedlo. Zatím. Normálně musí být patka rámu dosti rovná, a patka přehazky také. Jestli je problém v nepřesně vyvrtaných dírách, tak by RB mělo vyrobit novou patku přehazky tak, aby tuto nepřesnost eliminovali. Vždyť dokonce RB radilo majiteli pokusit se patku přehazky srovnat v rámci vůlí děr a kontaktovat je. Neradili něco ohýbat.

                  Jestli je problém v patce rámu, tím myslím nerovnost dosedací plochy patky vůči ose zadního kola a tedy i nesouosost závitu v patce s osou kola, tak bych trval na výměně rámu.

                  A úplně blbě je to, že to RB takhle odeslalo zákazníkovi.

                  0 0
                  • krabica  

                    A nebo šmajdá ořech/kazeta, což je častý jev a z té fotky se to vyčíst nedá. :-)

                    0 0
                    • MatS  

                      No podle te posledni fotky s mrizkou bych to videl na tu kazetu.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Jen dodám, že kazeta/ořech nemají žádnou vůli, prostě se otáčí, jak to napsat, rovně…

                        Ale jak už bylo řečeno, nemá to smyslu zde řešit. Zítra to odvezu do Jezdkovic.

                        0 0
    • milan.v  

      U nového kola by mě to také mrzelo, zvláště u „garážové“ Czech-made modly… Na jejich částečnou obranu, kamarád také přivezl z Concept Storu S-Workse s hýbnutou patkou a rozštelovaný a místo popelu na vlastní hlavu mu řekli, jo, to je asi ohnutá patka… :-o On s tím ale ani nejezdil, jen si to kolo přivezl domů…

      0 0
      • novas752  

        Že s tim nejezdil neznamená že patka nemohla být ohnutá, stačí zo někde blbě položit nebo opřít a je to tam.

        0 0
        • milan.v  

          To já vím, ale koupíš si kolo, které má být seštelované, navíc v ceně malého auta, opatruješ ho jak v bavlnce, potom nemá být z čeho ohnutá…

          0 0
          • hrota  

            Jo, ale to s opatrovánim tvrdí každý, kterému něco nefunguje a chce reklamovat. Realita je mnohdy dost odlišná :D Samozřejmě to nejspíš nebude tenhle případ.

            0 0
      • oddie  

        No co, tak mu tu patku holt „garážově“ srovnaj, no…

        0 0
    • Smazaný účet  

      A bude i téma"reklamace RB" a potom, „jak zabalit rám na poštu?“

      0 0
      • Smazaný účet  

        Opravdu ne. Vytvořil jsem nové téma jen pro lepší přehlednost, nijak zle jsem to samozřejmě nemyslel.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Já to taky nemyslím nijak zle. Ale udělat z jednoho vlákna o ohlé přehazovačce dvě kvůli přehlednosti… Mimochodem, na svém starém RB jsem to řešil novou patkou s dírama šejdrem, aby to bylo v rovině. Nejhorší systém mají vymyšlený.

          0 0
    • scota  

      A to kolo máš stoprocentně rovně?

      0 0
      • Esi  

        vždyť to má pevnou osu, jak by jsi ho tam chtěl dát nakřivo ?

        0 0
    • Smazaný účet  

      Pošli to na reklamaci. Nejsou blbí a je s nima slušná komunikace. Tady to řešení přes fórum nikam nevede. Ještě pokřivíš patku nebo přehazovačku.

      Na fotce to vypadá jak křivej rám.

      0 0
    • michomin  

      Takhle má vypadat. Nic křivýho.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Dnes jsem si udělal výlet do Jezdkovic, hodinku jsem tam kolo nechal a pak si ho mohl odvézt domů. Prý stačilo patku uvolnit, nepatrně vychýlit na jednu stranu a znovu utáhnout. Řazení funguje tak jak má. Jinak pan Bartosz je velice milý a příjemný člověk.

        0 0
        • Espen  

          A tys to nezkoušel? Tvl, to mi rekni.

          0 0
          • Smazaný účet  

            No pokoušel jsem se, ale byl jsem zřejmě moc „jemný“ vzhledem k tomu, že kolo je nové a jako ke každým novým věcem se chovám, jako by byly z bavlny… – tohle je asi trochu kostrbaté přirovnání, ale každý zajisté ví, jak to myslím. ;-)

            0 0
            • Lister  

              Ještě jsi psal, že je křivě i zadní kolo, ale to asi pravda nebyla…

              0 0
            • scota  

              Jak by řekl klasik utažení šroubku 1 Kč, ale vědět jaký šroubek utáhnout 1000 Kč :-)

              0 0
            • Vilém  

              A ta patka ramu je furt stejne kriva, nebo to v zakulisi chytli do sveraku a poradne zapacili?

              0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce