RB CRR 29 BASE 2011 úprava pro 203cm a 126kg

75 nepřečtených
  • Mirekhavlicek

    Ahoj Všem,

    snad jsem zařadil správně do kategorie. Vlastním již 6tým rokem ke spokojenosti RB CRR 29 2011 modelový rok, mám ho od roku 2013 a rád bych si ho teď upravil, protože mám ještě původní šlapání, nevyhovuje mi účinek brzdy Shimano BR-M596(180/160mm). Kromě toho, že dám rám přelakovat do lakovny, bych rád nové výplety a udělal něco i s brzdami. Občas vozím na kole sedačku s holkou cca 15 až 20 Kg…

    S čím potřebuji poradit?

    • potřebuji poradit s brzdami, rád bych něco, co bude trochu brzdit a nezvadne to v prvním sjezdu. Kotouče mám SM-RT51 6 děr.
    • Potřebuji doporučit nové 29" ráfky pro cca 130kg standart a krátkodobě okolo 150kg…což bude problém…ve hře je ještě Vozík za kolo z bazaru…

    Rozpočet pevný asi nemám, ale mám vybrané ráfky DT SWISS E 512 32d s výplety Alpine III, líbí se mi i Remerx WER 523.

    Doteď jsem na kole mohl najet odhadem 2000km, rád bych letos začal jezdit a úprav bude ještě více, ale s těmito dvěmi bych potřeboval poradit. Jde mi o životnost komponent a rád bych do cca roka shodil 25 až 30kg…ale to není asi až tak důležité. Díky Moc. Mirek Havlíček

    0 0
    • palo7  

      Brzdy by možná stačilo jen vyměnit kotouče za lepší a rovnou i oba větší. Kola DT budou lepší než Remerx. Zkusil bych pohledat i kola na bazaru, lehký neřešíš, tak nějaký robustnější DT nebo Bontrager apod. by se mohlo najít a to za pěkný peníz.

      0 0
    • Maka123  

      Kola Remerx rocky disc, měl jsem 140kg a, v pohodě.

      0 0
    • Pikaču  

      Skoda ze v te dobe RB nedelali 3XL. By ti sedelo vic.

      Kotouče bych spíš dal SM-RT81M, CL, 180mm, Ice tech.

      0 0
      • Mirekhavlicek  

        NO jo, co naděláš, hold jsem narostl… a to neřeším tretry atd… protože mám nohu vel 50… a ještě s ortopedickými problémy…už mi jeden vbočený malíček přeřezávali aby mi trochu srovnali chodidlo.....čeká mě v budoucnu ještě druhá…Díky za rady… Kotouče jen 6 děr.. takže asi XT 180 a dozadu dám taky 180.. Epicon 100mm asi víc nedá.....

        0 0
        • scalar  

          V první řadě pořeš delší kliky. Ono by to chtělo těch úprav tolik, že je to na nové kolo – větší rám s pevnou osou, vidlici s pevnou osou a nejlépe 34mm nohama, lepší brzdy a lepší a větší kotouče, pevnější kola…

          0 0
          • černápole  

            ANO

            0 0
          • Mirekhavlicek  

            Jsem na mateřský a ještě chvíli budu, nenajezdím toho tolik, abych dával za kolo 100K…prostě chci jen upravit to stávající…desně rád bych 180 kliky, vidli s 34mm nohama, rám s pevnýma osama, tapered krkem a zdvihama 120–120… ale nejsou a ještě chvíli nebudou…proto řeším, ted a toto. Rámy pokud vím, RB větší nedělá…ale i tak díky za koment :-) Noboje mám Novatec…předek 15mm zadek 9mm

            0 0
            • MartyM  

              nemáš pravdu, pár extra štaflí od RB od podobně urostlých cyklistů jako ty tady v galerii je!!!

              0 0
              • Mirekhavlicek  

                Tak na míru? Já mám 22" a mám za to, že v té době nic většího objednat nešlo.

                Edit: Už to vidím, mají až 23"…jenže to by znamenalo vyměnit ještě vidlici a zadní náboj a to už je mimo muj rozpočet.

                0 0
                • scalar  

                  Mají 3XL, to by Ti už mělo sedět. To už je fakt lepší prodat stávající kolo někomu menšímu a pořídit nové než do toho vrážet další peníze a mít pořád malé kolo.

                  0 0
                • Pikaču  

                  3XL/23

                  0 0
                  • Mirekhavlicek  

                    Jak je na tom Nový rám s prostorem v zadní stavbě u Klik? Vejde se tam už širší plášť? Abych si změnou pomohl. U starýho rámu mám šanci jen s plášti 29×2.1 bez extra velkých bočních výstupků a pak už to je o prsa mýho táty.....

                    0 0
                    • Martin  

                      2,2" s přehledem, když mi kdysi praskl drát, tak to nechytalo.

                      0 0
                      • Mirekhavlicek  

                        Díky Moc chlape. Já jsem teď objevil redukci na Tapered krk…Tak já bych asi šel cestou Nový rám 23" a postupně to překopu. Jen mám o 2 cm vyšší hlavovou trubku mezi 22" a 23", ale to změřím na kole.

                        0 0
                        • palo7  

                          Zkus to fakt raději prodat celé a kup či zase celé jiné. Rovnou i pevnější vidlicí na pevné osy apod.

                          0 0
                          • Mirekhavlicek  

                            Já mám ale Epicona s 15mm osou a rovným krkem.

                            0 0
                          • Mirekhavlicek  

                            Mě ten Současný Base nevyhovuje, asi to spíš předělám postupně. Do podimu si na Vidlu s 34MM nohama přivydělám a kola snad taky pořídím…nepotřebuju mít hnedka všechno super nové atd…jen ať mám lepší posed…

                            0 0
                            • palo7  

                              Jde taky o to, že pak tu vidilici bez kola hůře prodáš. Uvidíš, ale zkusil bych to dát komplet pryč a klidně koupit jen rám a skládat z bazarovych věci, ale takových co už ti budou vyhovovat na nové kolo bez kompromisů, jako je úprava hlavka

                              0 0
                            • černápole  

                              když koupíš:

                              7450 nový rám xxxl se zadní osou

                              nové zadní kolo, ráfek třeba ten dt 512, novatec s ocelovým ořechem..3300 od­hadem

                              700 redukční hlávko

                              rb ti staré komponenty přehází zdarma a jezdíš za 11 450, od toho odečteš bazar prdej rámu, zadního kola atd…z čeho pak koupíš přední kolo atd-)

                              asi by se stálo zato mrknout na vidlici, jestli půjde zvednout na 120

                              0 0
                              • černápole  

                                ale už toho nechám, ať tě nenavezu do situace, která by ti ztrpčila život-)

                                0 0
                              • Mirekhavlicek  

                                Ono to bude trochu dražší, protože přední kolo už asi nedocentruju :-) zadek bude muset být uplně nový. Co jsem tak kouka, můžu použít ze starýho kola :

                                sedlo, sedlovku, přehazovačku, Brzdy, Vidlici s redukčním hlávkem, přední kolo. Zbytek vyměnit. Řidítka chci stejně alespon 750 nebo rovnou 800…a mám vysněný Renthal Fatbar…takže letos to ještě dojezdím na starým kole a na příští rok si začnu postupně objednávat věci na nový kolo :-)

                                Ty 512 ráfky asi zatím vedou. Netuším však jak jsou na tom ty nový WER od remerxu. Budu hold muset trochu víc na brigády k manželce…ale začnu rámem až to pujde..... :-)

                                0 0
                                • Pikaču  

                                  Hele jseš na mateřské, to kolo bude tvoje odměna- rodičovská. Manželka proplati.

                                  Si to zasloužíš.

                                  0 0
                                  • Mirekhavlicek  

                                    No, není to žádná prdel bejt Máma! :-D Hele já mám možnost jít k ní makat občas, a platí slušně, takže to pujde, jen pro to musí najít pochopení :-) Ale to s trochou dřiny v posteli zlepšíme :-D

                                    0 0
                                    • černápole  

                                      s trochou dřiny v posteli si uděláš leda další děcko, což může mít taky nějaká pozitiva-)

                                      0 0
                                      • Mirekhavlicek  

                                        Máme dvě, zrovna máme neštovice. Mysím, že zatím 2 bohatě stačí, přítelkyně je ze 7..... já má jen segru :-)

                                        0 0
                                        • Vilém  

                                          Ajo, takze manzelka vede firmu a dite je pritelkyne. Uz to zacinam chapat.

                                          0 0
                                          • Mirekhavlicek  

                                            Sorry, manželka je ze 7......jsem ženatý teprve rok :-)

                                            0 0
                                            • Pikaču  

                                              Ja to myslel jinak nez abys sel makat k manzelce. Ja taky manzelce nereknu at si ty penize jde na neco co chce vydělat. Pracuje pro rodinu tak jako ty. Nove kolo bude tvoje výplata. Odvadis doma snad práci, děti, vaření, úklid. Je to dost podstatná prace. Ja si ji ted u manželky cením a kolo bych ji koupil kdyby chtěla ( resp. Koupil jsem ji ho uz a nejezdi na něm :))

                                              0 0
                                              • Mirekhavlicek  

                                                Jasně,

                                                máme to doma trochu jinak. Manželka tohlemoc nechápe, taky jsme jí před 6 lety koupili kolo stejně jako mě a najela na něm asi tak 150 km…Jinak co se odměny týče, tam mi příjde každý měsíc od státu…9700 a nějaké drobné…Tak asi tak…je na začátku podnikání, má 5 zaměstnanců a ještě živí rodiče, po kterých tu firmu převzala…je to složitý, ale zadarmo či ****** o děti to fakt nechci. Taky jsem po ní nic podobnýho u prvního nechtěl…

                                                0 0
                                              • Mirekhavlicek  

                                                Půjdou mi tyhle desky do mých třmenů? Zvažuju nákup galfer desek i kotoučů s unašečem…

                                                https://www.pepebike.cz/…tandard.html

                                                0 0
                                                • michomin  

                                                  Ne, ale ty správné tam mají.

                                                  0 0
                                                  • Vilém  

                                                    Do BR-M596 ?

                                                    0 0
                                                  • michomin  

                                                    Ano, půjdou.

                                                    0 0
                                                  • Mirekhavlicek  

                                                    Tak jo nebo ne. Podle PDF katalogu shimana by měli mít stejný tvar jako SLX, XT, jen tam nepujdou dsky s chladiči.

                                                    0 0
                                                  • Mirekhavlicek  

                                                    Tak nějak v tom tápu už pár dní, zase si ale říkám, že to asi podle tvaru bude ono, že by v japonsku nebyly tak pitomý, aby dělali pro každý třmen jinou desku......To by bylo asi trochu neekonomické…

                                                    0 0
                                                  • Vilém  

                                                    na ty 596 pasovat budou.

                                                    Japonci do svych trmenu pouzivaji minimalne 5 tvaru desek.

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Ja bych rekl, ze budou bo jsou tvarove shodne jak ty A01S.

                                                    0 0
                        • danielh  

                          Pokud ma ram hlavovou trubku rovnou bez tapered tak tam tapered vidli nenarves nijak, obracene ano rovnou vidli do tapered hlavove trubky to jde pred redukci.

                          0 0
                • černápole  

                  rb má standartní sety jak se teď dívám 20–50, tisíc, když to bude sada Team s nějakou tvou změnou specifikace za třicet…teda nevím, za kolik by se dalo prodat tvoje stávající kolo, ale kdyby plácnu za patnáct a patnáct dáš, tak ve finále na tom budeš o dost lépe než teď

                  0 0
                  • Mirekhavlicek  

                    Jenže to kolo je bez nových výpletů a šlapání neprodejné.

                    0 0
                    • Bafoon  

                      Na díly… Kolik bys chtěl za rám?

                      0 0
                      • Mirekhavlicek  

                        Rám je na několika místech odřený, byl v plánu nový komaxit. ale asi bych to viděl na 4 tisíce? Ale já si ten prodej rozmyslím..vím, že by to byl velký krok kupředu, jen si uplně nejsem jistý tím, že to chci takhle rozprodat…ale popřemýšlím…nej­raději bych prodal Rám s vidlicí, když už teda…ale na novým kole je tolik změn, že mu zbytek bude k ničemu…

                        0 0
          • Mirekhavlicek  

            Který kliky se dají od Shimana Koupit se 180mm delkou, nebo se dělají ještě delší?

            0 0
    • Markony  

      Máš štěstí že jdu okolo mam to samé kolo váha ± stejná váha

      1: brzdy bych doporučil tedy pokud je ještě seženeš SLX 675 kotouče ty samé

      2:rafky mam Grand Rock bez brzdných ploch da se to objednat a do toho náboje zadek DT 350 s 10mm osou špice DT 2mm předek 15×100

      0 0
    • černápole  

      https://www.kupkolo.cz/…roubu_z5350/

      kotouče třeba tyto..

      0 0
    • Mirekhavlicek  

      Vím, že to moje stávající kolo není ideální, ale rád bych ho upravil, nemám momentálně 100K na ideální kolo :-) Jsem na mateřský, manželka dostala možnost převzít firmu po rodičích. Prostě na to mám cca 15K…díky všem za pochopení. Jdu si pustit nějaký dream Build od Gee Milnera

      0 0
      • Pikaču  

        Dej tam 180 kotouče. To pobere.

        0 0
      • černápole  

        neklesej na mysli, s patnáckou v kapse mi to přijde řešítelné, buď prodat rám a část komponentů nebo celé kolo a jít do funglovky rb ve tvé velikostin a komponenty k tvé váze (teda skrytě doufám v nějakou zábavu v tomhle vlákně-)

        0 0
        • Mirekhavlicek  

          Vloni, když jsem rozšvihal auto jsem to z nouze chtěl prodat, ted nevím jestli za 15 či 18… ale nikdo se neozval… a za 10 to pryč posílat nechci… .

          0 0
        • Mirekhavlicek  

          Patnáct v kapse ještě nemám, ale chce to čas… :-)

          0 0
    • Mirekhavlicek  

      Takže jsem neuspěl. Na nové kolo zatím nebudou love a odpracovat si to tam jen tak nepujde. Ale aspon mi povolila přeplést kola co potřebuji, takže jsem objednán ke kamarádovi, zapleteme tam DT SWISS E 512 s dráty Alpine III a Pro Lock niplemi.

      0 0
      • Pán z Dubu  

        Potřebuješ rám s délkou sedlové trubky celých 23“ – tedy 584 mm. MRX takový má v konfekci https://www.profilshop.cz/…igurator/29/?…

        I Chainstay 450 mm je pro Tebe lépe, než méně.

        Zatím vybírej vidli. Když použiješ se zdvihem 140 mm, budeš mít více prostoru na delší kliky. Zrovna se jedna sundaná z kola nabízí https://www.cyklobazar.cz/…-rl-boost-29

        Ad nový záplet) i ráfky mají limit maximálního tlaku v pneu – tak si to pohlídej.

        0 0
        • Pikaču  

          Proc mu nabizis novy ram když na nej nema penize. Musel by kupovat dalsi komponenty. Navic takovou sra*ku pod 130 kg chlapa nemyslíš vážně?

          A geo je jasna co priste vybere a nic na to z konkurence nema.

          A tu vidlici co mu nabizis ma krk zkraceny na 179 mm. Na jeho kolo je to moc kratke.

          0 0
          • Pán z Dubu  

            Pro 203 cm je RB:

            CS 435 mm příliš krátké

            Sedlový úhel 73,5° na 120 mm vidli příliš ztopořený

            Hlavový úhel jak na silničce.

            To je jak trenažér na kotrmelce vpřed i vzad.

            Když zakázkový rám, tak né štafle. „nic na to z konkurence nemá“ je názor, na který „nic na to z konkurence nemá“.

            Zakázkové rámy dělá např.: http://www.noquestionbike.eu/cz/

            0 0
            • Pikaču  

              A na co potrebuje delsi zadni stavbu? Ja s vel. Treter 48 o nic neskrtam.

              Proč do toho pleteš zakázkové rámy? Ten udělá i RB, Duratec…

              Na ty tvoje kotrmelce a štafle nemam argument, to možná až si dám panáka.

              Ale radit mu s 130 kg v roce 2019 rychloupínak.

              0 0
              • Pán z Dubu  

                Vždyť slíbil, že zhubne – na nákup má čtvrt metráku čas. Pevné osy jsou i 135/10.

                0 0
              • Mirekhavlicek  

                Já myslím, že by mi v Jezdkovicích udělali CRR290 i Bandita pesně na míru. Ale já na to zatím nemám, abych vyměnil téměř vše. Rám cca 8000K, vidlice cca 10K, zapletená kola(QR15mm/12mm) 10K, 180mm kliky SH XT 2placka 5K, a mohl bych pokračovat.

                0 0
              • Mirekhavlicek  

                Tretry jsou pro mě pasé. Mám blbý nohy a snesu jen nízkou podrážku. Navíc výběr treter s velikostí realně 51 je možná tak jen u SIDI(A nejspíš by byl i problém odzkoušet je na krámě), ale nepujdou mi na šířku chodidla… boty do práce jsem sháněl přes rok…s podrážkami…a sehnal jsem až když Engelberg – Strauss uvedl ergonomicko- ortopedickou řadu obuvy s šířkou stélky 120mm…bohužel v nich ani neodřídím auto.....Takže na kolo jen botasky a platformový pedály s hroty…

                0 0
        • Mirekhavlicek  

          Promin, ale pokud budu stavět kolo, tak jedině RB. Pokud se mi povede do příštího roku schodit(mám v plánu do 30 let, 30 kilo váhy, cca rok času). tak pak začnu uvažovat nad něčím novým, musím taky začít trochu jezdit. Nový kolo mi bude k ničemu doma ve sklepě. ******* s tou výškou je tan, že mi příjde, že je mi to kolo i tak velký…:-D

          0 0
    • Mirekhavlicek  

      Tak jsem to zatím vymyslel takto. Hnoj mi zapletl nové ráfky REMERX WER 523 s dráty Pillar, dneska přišli Kotouče SM-RT76 180mm…a dozadu adaptér… pokračování příště.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.