• gutamanel

    Zdarec všici bikeři, potřeboval bych obměnit řazení MTB (jediný co bych rád zanechal sou kliky Truvativ Fived – 44,32,22), tedy páky, kazeta, řetěz, přesmykač. Mám tam teď 3×8, chtěl bych 3×10. Je to na každodenní ježdění do práce + občasné vyjížďky terén o víkendech. Doporučíte mi něco?? Díky předem

    0 0
    • Adam1985  

      kup SLX sadu – dostatečně kvalitní

      0 0
      • gutamanel  

        Pošilhával sem po XT, je v tom hodně velkej rozdíl?

        0 0
        • Singlespeed  

          Nejznatelnější rozdíl je v ceně.

          0 0
          • Josef Šimon  

            Přesně tak, poznáš to hlavně na ceně, SLX sada je velice kvalitní.

            0 0
          • maajkee  

            To bych oponoval, v řadicích páčkách je mezi SLX a XT dost velký rozdíl. SLX je spíš jako Deore, ty fungujou uplně stejně. SLX má dlouhý a takový gumový krok, XT krátký a tvrdý, uplně jiný kafe. Přehazka a kliky, tam je pravda, že slx je defakto stejně funkční jako xt.

            0 0
            • vasek80  

              +1

              0 0
            • v POHODÌ klokan  

              +1

              0 0
              • gutamanel  

                Takže to mám zkombinovat? Doporučujete mi něco konkrétního? S tímhle moc zkušenosti nemám. Dlouho sem míval STX než mi kolo ukradli, teď na koupeným je největší slabinou řazení, řetěz hin, přehazka aspera, nejsu s ňou teda vůbec spokojenej, taky za ty love že, páky tam sou alivio. Díky za rady a tipy

                0 0
                • Azmir  

                  Klidně kup vše Deore, Řazení XT a hazku nové SLX a vyjde to cenově dobře a poslouží podobně jako celé XT.

                  0 0
            • Singlespeed  

              Jaký je subjektivní pocit při řazení je jedna věc. To, že všechna řazení včetně např. Altusu fungují precizně je věc druhá. Takže v konečném důsledku ve funkci rozdíl není. Jen kvůli pro někoho méně „gumovému“ pocitu bych si já osobně nepřiplatil ;-)

              0 0
            • Ricci  

              Presne tak,radenie XT je uplne ina kava

              0 0
              • Singlespeed  

                Ale jen pocitově. Funkčně naprosto ne. Říct, že XT řadí přesněji než SLX nelze, neboť oboje řadí zcela přesně.

                0 0
                • maajkee  

                  Ne, to není právě o pocitu, to je o řazení. SLX má prostě gumý a pomalý chod, stejně jako Deore, Alivio ještě víc. XT krátký a rychlý chod s jednoznačným cvaknutím. Tohle prostě neokecáš, to se na mě nezlob i když s tebou dost často souhlasím. Ale taky jsme měl ten pocit, dokud jsem vozil slx, pak po přechodu na xt jsem si říkal, no jo, já byl ale blbej, ono to fakt chodí líp.

                  0 0
                  • Singlespeed  

                    Nic neokecávám. Jen zachraňuji zakladatele vlákna od zbytečných výdajů ;-).

                    0 0
                    • maajkee  

                      Tak on do toho těch 6 tisíc dát chce, tak proč mu bránit :)

                      0 0
                    • gutamanel  

                      Já tu cifru jen tak nadhodil kolik su ochotnej dát. Předběžně sem koukal po xt a vycházelo to právě kolem 6ky. Ale samo když to bude hezky zkombinované za menší prachy, tomu se rozhodně nebráním. Hlavně aby to bylo spolehlivý a vydrželo. Díky jinak všem za poznatky.

                      0 0
                      • svářeč  

                        tak asi ušetříš nejvíc,když to poskládáš z bazarovek(sundáno z nového kola) a vybereš si např.

                        řazení XT, kazeta Deore, smik a hazku SLX.

                        jinak za mě přechod řazení z SLX na XT(3×10)-zase takový rozdíl jsem nezaznamenal.ale po přehození jsem ještě v terénu nebyl,nemohu tedy soudit jak to běhá když spěchám:-)

                        0 0
                  • pepek  

                    A nemluvíš náhodou o devítce?

                    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.