• Deus

    Chtěl bych nahradit řazení Acera něčím lepším, co bude mít jistější (možná i kratší??) chod. Musí to být páčkové řazení a cenový limit je 1000 Kč. Kdybych zůstal u osmičky, tak přichází v úvahu jen Alivio 410. U devítky Deore 530 a SLX 660. Nebo máte jiný nápad?

    0 0
    • Prtko.cz  

      tady

      0 0
    • Kubas.1  

      trváš na shimanu? co zkusit tohle ?

      0 0
      • Deus  

        A jsou dobrý?

        0 0
        • nox159  

          jsou slusne ale ja bych sel do SLX – kazde chodi trochu jinak, rekl bych ze ten sram chodi vic „tvrde“ takove ostrejsi to je

          • jen subjektivni pocity ;-)
          0 0
        • Al Stra  

          řadit to bude a můžeš zůstat osmičky a shinaňo přehazky

          0 0
          • Deus  

            Tak ta Acera taky řadí, ale má moc dlouhý krok. Avšak nevím, jestli to není obecná vlastnost. Přecijenom to lanko se musí natahovat stejně.

            0 0
      • op  

        To by me taky zajimalo, srovnani tohodle versus SLX packy. Vypada to, ze by mohlo zabirat min mista na riditkach (nez SLX s ukazatelem). Potrebuju neco k XT shadow prehazce (misto Deore dualu bude lepsi vsechno).

        0 0
        • Deus  

          Takže ty máš řazení Deore a nejsi spokojený? Konkrétně v čem mě zajímá.

          0 0
          • op  

            spokojeny nejsem, to je pravda – gumovy, nepresny krok. Ale kvuli tomu ho nemenim, menim protoze odeslo – vynechava. Ma na to narok, ma neco od r 2004 najeto.

            0 0
        • JakeF  

          Ber XTčko, s XT šaltrem to běhá suprově, na druhým kole mám k XT šaltru SLX řazení (úplně nový) a běhá zhruba stejně jako starý Deorko a ještě to v zimě občas vynechá. SLX má horší ergonomii, měkčí chod a celý působí tak nějak plastově, tady se ten příplatek za XT podle mě vyplatí.

          0 0
          • op  

            jo, ale ja to chci na druhy kolo. Na prvnim mam taky XT, ale tady chci levnejsi.

            0 0
            • JakeF  

              Osobně bych už SLX v řazení přeskakoval. Buď XT a když levnějš, tak Deore.

              0 0
              • scalar  

                Přesně tak, pokud chceš levné, ber klidně nové 9 sp. Alivio. Deore a SLX jsou podobné lupkačky, až XT je úplně o něčem jiném…

                0 0
                • op  

                  asi zkusim ten SRAM Attack, bude se na riditkach lip kamaradit s Avid brzdovyma pakama :) Jen potrebuju zjistit, jestli se da taky (jako na Shimanu) odrazovat ukazovackem nebo jen palcem.. Vite nekdo?

                  0 0
                  • scalar  

                    Sram odřazuje jenom palcem.

                    Mně kombinace Sram řazení – Shimano přehazovačka nesedla, a to jsem měl vyšší řadu Rocket. Bylo to dost nepřesné, pořád se to muselo seřizovat (porovnávám s čistým řazením Sram).

                    Levné řazení se mi zdá lepší od Sramu komplet (X.5, X.7).

                    0 0
                    • op  

                      tak to asi nic. dik za info..

                      0 0
                    • Deus  

                      Mě se ten Sram Attack už taky nepozdává. Hlavně kvůli tomu, že mám všechno Shimano a najednou by tam byl Sram. Kočkopes… Prodávat to a kupovat komplet Sram by bylo zbytečné plýtvání, protože na to moje domácí žvýkání, respektive ježdění, mi smyk a hazka SLX plně vyhovuje. Jen to řazení… Asi se na to vyprdnu nebo koupím SLX, ať to mám v sadě.

                      0 0
                      • scalar  

                        Kup XT.

                        0 0
                        • scalar  

                          klidně starší model:

                          http://www.bikedream.cz/index.php…

                          0 0
                        • Deus  

                          Četl jsem tady, že je velmi dobré, ale ta cena.

                          0 0
                          • Evilcleaner  

                            no zase bych to nedemonizoval. jako dobré je, ale že by to mělo být nějaké terno, to ne. krok docela dobrý, rychlost odřazení slušná ale chyběl mi v něm docela takový mechanický pocit, kdy bych očekával při řazení na lehčí převod (u top normal šaltru) o dost ostřejší hranu, kdy tam zapadne další převod. místo toho je to spíš takové plastové cvaknutí. mnohem lepší je to u dualů:-)

                            0 0
                    • v POHODÌ klokan  

                      Tos to měl jenom špatně seřízené. Attack řazení se Shimano komponenty funguje úplně správně – je pro to dělané. Určitě se mi to zdá lepší než čistá kombinace X5 (což jsem taky měl).

                      0 0
                      • scalar  

                        Ono záleží i na přehazce, jezdil jsem to s LX, s XT nebo XTR to chodí líp. Na jednom kole mám řazení Sram X.5 s přehazkou X.9 (předtím X.7) a oproti kombinaci Attack/LX to chodí nesrovnatelně líp.

                        0 0
                      • scalar  

                        Tos to měl jenom špatně seřízené.

                        …tohle jsi asi nemyslel vážně, chlapečku :-)

                        0 0
                • misko  

                  riesim nieco podobne, mna by zaujmalo ci sa oplati priplatit si za attack alebo to je podobne ako 8 – alivio

                  0 0
              • Lada,s  

                Fakt je to takový rozdíl? Chystal jsem se letos přejít z Dualů na Rapidfire, a právě jsem chtěl koupil SLX, tak teď váhám :-)

                0 0
                • BigKarel2  

                  jj, taky sem chtěl přejít na kopmlet SLX, ale teď už sem slyšel od více liží že pokuď je to komplet na XT, teda aspoň šaltr a řazení tak je to znát…tak si taky asi připlatim…

                  0 0
                  • Nimrod  

                    podle mě šaltr nepoznáš… poznáš akorát to, že vyšší řada spíš chytne později vakl. ale pokud ho nemá, tak se mi zdá, že to řadí všechno ± stejně

                    0 0
                  • Deus  

                    Četl jsem tady, že ve funkčnosti není rozdíl mezi SLX a XT přehazovačkou. Ale mezi řazením je velkej.

                    0 0
                  • Lada,s  

                    šaltr mám XT, ten zůstane, ale místo LX dualů jsem chtěl dát SLX páčky. Tak to vypadá že připlatím za XT

                    0 0
              • maajkee  

                Já nahradil starý LX SLXem a jsem z toho pořád dost zklamanej, to LX chodilo mnohem líp bych řekl. Na druhým kole mám obyč Deore a nepříjde mi to fakt horší než to SLX.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Od shimana jsem byl nejvice spokojeny s osmickovym alivo/acera razenim, ktere bylo spojene s brzdovou pakou. Tuhe, dobra odezva a prevody litaly jak mely:)

                  Sram X5 je takova houba, X7 lepsi, na X9 musim moralne vyspet:)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Jinak pritulce jsem nahodil SLX hazku a smyk, packy LX a taky se mi to uplne nepozdava, ale ona si nestezuje:)

                    0 0
                • v POHODÌ klokan  

                  Taky se mi zdá řazení SLX stejný jako deore. Starší LX bylo pocitově lepší. Teď jsem koupil XT, tak jsem zvědavej na pocity.

                  0 0
      • v POHODÌ klokan  

        SRAM attack mám a řadí krásně. Proti SLX je bych řekl líp zpracovaný a řadí se kratší dráhou (4 pastorky najednou se dají v pohodě). Ukazatel v těle objímky je taky fajn (i když já na ukazatele stejně nekoukám :-).

        Bral bych zkrátka radši Attack než SLX.

        0 0
        • Deus  

          Je tak ta kratší dráha by byla super, to je pro mě nejdůležitější. Myslíš doufám tohle http://www.kupkolo.cz/…CK_2110.html

          A asi bych si nechal osmičku.

          0 0
          • Al Stra  

            pokud si chceš nechat osmičku, což ti tu řada uživatelů schválí, kvůli ceně a výdrži, je tohle dobrá volba, pokud se nechceš pustit do mravenčí práce se sháněním xt8sp.

            S slx bys pochopiteně musel přejít na devítku kompletně.

            0 0
          • v POHODÌ klokan  

            Jo, to je ono. Za tu cenu je to myslím solidní.

            0 0
    • scret  

      SLX

      0 0
    • Nimrod  

      já bych zkusil sehnat staré xt řazení 3×8 (nebo xtr, ale to nebude už vůbec sranda)

      0 0
    • Aillas  

      Pokud bys chtěl zkusit gripshift, tak mám doma nepoužitý SRAM MRX. Nechal bych to za pár šupů :-)

      0 0
    • Deus  

      Koukal jsem na tento inzerát http://www.cyklobazar.cz/…/shimano-xt/

      Není to podezřele levné?

      0 0
    • Deus  

      Tak jsem koupil SLX. Je bytelnější a má jasně vymezený, ale na mě stále příliš dlouhý krok. Přehodim maximálně o dvě, víc ne. Ale už si ho nechám. Alespoň to mám do sady.

      Trošku nejistej jsem si s devítkovou kazetou Deore. Na první pohled to vypadá jako plastová hračka. Původní HG30 byla kus podstivé oceli.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.