• firefifo

    http://www.superior.cz/…fi/bike.html?…

    Nazdar. Plánujem si kúpiť tento rám. Má s ním niekto z vás nejaké skúsenosti? Pôvodne som chcel SUP team racing G7 ale ten je len na kotuče a ja mám nové kolesá na V-brzdy. A ešte jedna otázka: doteraz som mal lanko na prešmyk vedené zhora a na tom ráme je to zdola. Nebudem tak musieť meniť prešmyk (deore)? Dikeees.

    0 0
    • jonti  

      Presmyky su na obidve tahy, nebudes musiet menit.

      0 0
    • juli  

      Ani jsem si nemyslel, že tenhle rám bude ještě umět véčka.

      Jinak sup má dost dobré rámy, ale taky trochu specifickou geometrii v téhle třídě.

      Za mne: proč né, pokud ho seženeš líp, než za 10 a jezevčík ti sedne.

      0 0
    • Medunka  

      mám verzi 2008 – viz profil a spokojenost, takže proč ne :-)

      0 0
      • juli  

        Máš tam něco, kam by se daly přišroubovat pivoty pro brzy? Z fotek to není patrné.

        0 0
        • firefifo  

          pozri toto

          http://www.tandem-bike.cz/…up-09-xp-930

          a sorry, ale čo znamená to že „jezevčík ti sedne“ :)

          0 0
          • juli  

            Dík, ale mne stejně zajímá ten Jitčin rám, protože si myslím, že tam přípravu na véčka nemá.

            Jezevčík znamená, že je to dlooouhý rám. Víc než je obvyklé.

            0 0
            • firefifo  

              Aha…no aj som chcel práve taký dlhší rám. Mám cca184cm a 19" by mi mohol byť fajn. A okrem toho veľmi sa mi nepáči, keď niekto sedí na bajku ako na sedačke :) Je to síce pohodlnejšie, ale oddychovať sa bude potom :) …a diky za príspevok.

              0 0
              • jecnak  

                184 a 19" by melo byt u SUPa akorat, mozna budes muset koupit delsi sedlovku, pokud mas dlouhe nohy, ale delkou ramu ti sedne.

                0 0
                • Prtko.cz  

                  Mám 186 a mám 21,5

                  http://www.superior.cz/…fi/bike.html?…

                  0 0
                  • jecnak  

                    Mam 188–9 a mam 20.5

                    0 0
                    • Prtko.cz  

                      Ten rám se dělá jen 19 nebo 21,5

                      0 0
                      • jecnak  

                        Mam CR8ku, geometrie je co do efektivni delky ramu takrka stejna (delsi o 3mm), jen je oproti tve 21.5 nizsi. 19ku bych taky mohl jezdit, dokonce bych se poskladal i na 17ku pokud bych to mel jako kolo na traily. Vse vyzkouseno.

                        0 0
        • jecnak  

          Nema. Ram je ciste na kotouce.

          0 0
          • juli  

            Dík, to jsem si myslel.

            0 0
    • jecnak  

      Novejsi presmykace maj oba dva tahy. Problem ale muze byt v objimce – rozmer u Supa je 34,9mm. Kola na Vcka budes muset vymenit za kola na kotouce a stejne tak brzdy. Dal pak bude treba nejspis i hlavove slozeni a sedlova objimka.

      0 0
      • firefifo  

        Pozri sa na ten rám

        http://www.tandem-bike.cz/…up-09-xp-930

        …presne ten chcem a má tam aj návarky na V-brzdy, alebo sa mýlim? A malo by tam byť aj integrované hlavové zloženie. Teda len tu sedlovú objímku a sedlovku budem musieť vymeniť. Keby sa tam nedali dať V-brzdy tak ho ani neberem.

        0 0
        • jecnak  

          Ma navarky na Vcka, co vim, tak 2008 snad byl jen na kotouce. Ale nechce se mi to dohledavat.

          Hlavovka je sice integrovana, ale je v cene? Nejspis ne. Stejne tak budes potrebovat poresit stred – bud koupit BB30 stred/kliky a nebo redukci na klasiku. Taktez objimka presmykace muze byt problem jak jsem jiz psal.

          0 0
          • Paja  

            2008 byl taky na V, az letos nemaji u zadnyho z 9 rady V uvedeny…

            0 0
    • yoggi  

      tak ako majitel xp 930 presne aky chces odpoviem.

      pisalo sa tu ci to ma navarky na vecka, original cely bajk nema, ak kupujes samotny ram tak mas na vyber prevedenie.

      ram xp 930 2008 by som nechcel vo verzii kotucovych brzd, strpala zadna stavba od zadnej brzdy.

      konecne k ramu, na ktory sa pyta uzivatel je to xp 930 2009, tu je uz odstraneny problem pridanim zadnej vzpery, takze aj kotucove prevedenie bez problemov, co potvrdzujem aj ja.

      inak s ramom nie je ziaden problem za celu sezonu ( 4500km ) co ho mam.

      mozes sa detailnejsie pozriet nan v mojom profile a pripadne sa spytat, co by ta este zaujimalo.

      0 0
      • jecnak  

        Medunka ma zrovna tu 2008 a zadni brzda si obcas vrzne, ale asi jak je ram maly, tak vibrace prakticky nejsou a kdyz, tak par vterin v blate a nebo v nejake mezni situaci. Hodne asi zalezi i na brzdach, zadnim naboji atd.

        0 0
        • yoggi  

          mozno ano, ale aj tu na fore sa na to viac ludi stazovalo. ale zakladatel to riesit nemusi chce 2009 a tam je problem vyrieseny.

          0 0
      • firefifo  

        Ok…tak akú máš skúsenosť s tým dolným vodiacim lankom na prešmýkač? Nešpinia sa ti tam veľmi lanka od blata, je to ok? A chcem naň hodiť Deore vybavu…vieš mi povedať či tam bude všetko kompatibilne?…a ozaj, je jedno s akým zdvihom tam dám vidlu? Dik

        0 0
        • yoggi  

          spinenie laniek podla mna nie je az tak horuce, zatial som s tym problem nemal. je uplne jedno aku vybavu das na ram ram s tym nema nic spolocne. jedine co musi sediet je priemer sedlovky a presmykaca, pripadne stred.

          inak na tomto type ramu su zasilovane loziska v strede tzv. BB30. neviem aky mas teraz system stredu a kluk.

          mam tak 100 zdvih ale myslim ze pokial tam nechces davat nad 120 tak to bude ok.

          0 0
    • zapl  

      koukni na můj bike,vše v pohodě.jediný problém jsem měl se středem bb30+kliky deore,občas mi tam lupalo.V servisu mi pod kliky nechali vyrobit z hliníku podložky a od té doby je klid.Ještě je možná lepší koupit originál FSA kliky.

      0 0
      • firefifo  

        Tak ja uvažujem dať do toho stredu redukciu. Dúfam že to nebude problém. Inač, pekný bajk.

        0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce