Rám na 180 mm kotouče bez adaptérů (brzdič je rovnou na rámu)

14 nepřečtených
  • Kajbicka

    Zdravím, zalíbilo se mi jedno kolo, avšak je tu jeden problém… To kolo nemá adaptéry na 180 mm kotouče. Prostě a jednoduše má přivařené úchyty rovnou na rámu a jsou jeho součástí. Jde mi o to, jestli by to šlo nějak vyřešit, protože bych na tom kole chtěl mít 203 mm.

    0 0
    • va-bo  

      Dáš tam adaptér ze 180 na 203. Nebo to nejde?

      0 0
    • kubad  

      můžeš dát adapter +20mm to přece není problém, pokud to rám povoluje , u vidlice to problém nebude

      0 0
      • Kajbicka  

        A kde takový adaptér seženu, neznáte název? Už jsem hledal, ale nic takového jsem nenašel. Našel jsem jen klasické, které se přidělávají z boku do rámu na 2 šrouby a pak do nich až brzdič. Jenže tyhle já mít nemůžu, jelikož v tom rámu prostě nejsou ty dírky. Jsou tam jen směrem dolu, rovnou na brzdič..

        0 0
        • kamaro  

          hledej postmount to postmount adaptér +20mm

          vypadá to takto

          EDIT: Sorry, jestli chceš 203mm kotouč, tak by to mělo být +43mm. Bez adaptéry by tam měl jít našroubovat třmen na 160mm kotouč.

          0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • novas752  

      Těma dirkama do strany myslíš asi IS uchycení, to už se dpoustu let nepoužívá, dneska má většina rámů Post Mount a neni problém sehnat adaptér PM>PM 180>200.

      0 0
      • Kajbicka  

        Ano, myslím IS uchycení. Teď na to koukám, děkuji za doplnění, přesně tohle mě zajímalo. Takže to jde, skvěle! Děkuji moc za odpověď, přesně tohle jsem hledal, ale nikde to nemohl najít.

        0 0
        • fpba  

          Hlavne bacha aby ta vidla to zvladla – bola dimenzovana – myslim na 203mm kotuce.

          0 0
          • kubad  

            by mě zajímalo která vidlice s PM úchytem přímo na 180mm kotouč neumožní 203mm kotouč, ale když to zkoroulje, tak se asi nic nestane :D

            0 0
      • kamaro  

        Já Ti dám, že se to už spoustu let nepoužívá. Já to na svých rámech používám :-) a někdy to má své výhody.

        Ale umím i post mount.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.