• Kajbicka

    Zdravíčko, už pár dní mám nové street trialové kolo se 180 mm Hope kotouči a Hope brzdami a při (řekl bych jemném) přibrzďování zadní brzdy začne kotouč strašně „houkat a pískat“. Kolo je staré zhruba 14 dní a začalo to z ničeho nic dnes. Už jsem se koukal na podobné problémy a témata, ale u všech bylo několik desítek různých odpovědí. Takže byl by někdo schopný mi poradit kde je problém a co to může způsobovat?

    0 0
    • Menfis  

      Nemůžou být mastné desky/kotouč, nedotýká se při jemném přibržďování jen jedna u destiček, je třmen rovně?

      0 0
      • Kajbicka  

        Mastného určitě nemůže být nic, to jsem si jistý. Jsem venku, takže jsem to rovnou i vyzkoušel, jel jsem třeba v manuálu a jako docela dost jsem zabrzdil a kotouč se stejně rozkmital a začal houkat… Vždycky to trvá, začíná pomalu zesilovat a po vteřině se rozeřve. Třmen by měl být určitě rovně, jelikož kotouč ani nepřibrzďuje s tím, že je tam minimální mezera, jelikož je všechno nové, ale ten zvuk je vážně otřesný.

        0 0
        • Vilém  

          Tak treba jsou tam nejake trialove kousave desky, ty by klidne bordel mohly delat.

          0 0
          • Kajbicka  

            Možné to je, ale nemyslím si, že to je ten důvod. U nikoho jiného jsem to neviděl a to měli stejné destičky, napadl mě třeba přetažený kotouč nebo zavzdušněná brzda, přeci jenom přední je tam stejně dlouho a nevydá ani zvuk… A zadní má přeci jenom i delší hadičku. Je to možné nebo je to kravina?

            0 0
            • novas752  

              Co je to za kolo? Například na fullu by to mohla způsobovat vůle v nějakém čepu.

              0 0
              • Kajbicka  

                Jak už jsem psal, street trial, něco mezi bmx a trialem… je to kolo s „bmx“ rámem a kotoučema.

                0 0
              • Kajbicka  

                Konkrétně Inspired fourplay pro 2020

                0 0
            • Vilém  

              Jediny co bych tipoval je zamastenej kotouc, precijen vepredu neni retez, nebo blbe serizenej trmen, ci nezafrezovany navarky ap. Kotouc bych zkontroloval dotazeni, stejne tak adapter a trmen.

              0 0
              • Kajbicka  

                Adaptér nemám, třmen jde přímo do rámu. Kotouč jsem dotahoval, povolený není. Pak ta mastnota, tak to vážně nevím, protože brzdy brzdí perfektně.

                0 0
                • Vilém  

                  Pokud brzdi perfektne, tak to asi mastny nebude, to by kvilelo a nebrzdilo. Ale oreci jen ,retez si nekdy predtin nez to zacalo, nemazal?

                  Uz jsem loukl, ze to ma rovnou PM navarku, nemusi byt uplne dobre zafrezovana.

                  0 0
                  • Kajbicka  

                    Řetěz jsem nemazal ani nečistil a žádným sprejem jsem nic nestříkal, myslím si že mastný to vážně nebude. Ale kdyby nebyla dobře zafrézovaná, tak to dělá asi úplně od začátku, ne?

                    0 0
                    • Vilém  

                      Uplne od zacatku by to delat nemuselo, mohlo to zacit az si desky sedly pekne celou plochou na kotouc.

                      0 0
                  • Kajbicka  

                    Je to ještě jedna zvláštnost, kotouč nemá daný směr, je symetrický a začne houkat jen při jízdě dopředu, zkoušel jsem kolo tlačit pozadu a nic.

                    0 0
                    • Vilém  

                      To by mohlo klidne byt ti serizenim, nebo navarkou. Ale takto je to fakt vesteni, clovek by to musel mit pred ocima a pod rukama.

                      0 0
                    • wladeq  

                      tak ho otoc ;)…nebude delat rachot, ale rek bych, ze tebude tak kousat…me hope kotouce v extremu kvici taky, neresit, jezdit ;)

                      0 0
                      • Kajbicka  

                        Také si říkám, ale když si chce člověk v klidu udělat manuál, přibrzdí si a všichni se na něj pak otáčejí jako na idiota :D

                        0 0
                        • wladeq  

                          aspon vsici vi, ze ten manual umis/neumis :)…myslim ze to vyresi jine desky, ale pokud to brzdi tak jak chces, neresil bych ;)

                          0 0
                        • Vilém  

                          Bud rad, zes nejezdil v dobach rafkovejch Magur a naasfaltovanejch rafku. To byl teprve ryk.

                          0 0
                          • Kajbicka  

                            Bohužel jsem je jezdil, měl jsem Magury hs33 na starým trialu… :D To bylo horší, to je pravda a ještě když jsme několikrát za rok brousily ráfky.

                            0 0
    • jIrI___  

      Máš floating kotouče? Ty plovoucí Hope jsou mrdky. Přesně jak popisuješ se mi choval kotouč, kde nepatrně povolil jeden nýt (po poklepání kotouč drnčel). Ale je fakt, že to nastalo ať po 4 tis km, bohužel teď na gravelu drnčení opět začíná (po 3 tis km). Další kotouče už Hope zcela jistě nebudou.

      0 1
      • wladeq  

        Ty „floating“ kotouce jsou prave z mych zkusenosti pecka…podle me to delaji turbokousave desky, u trialu je to rek bych normalni

        1 0
    • vili  

      Jdu si pro radu. Vyměnil jsem na bajku kola a současně nahodil nové kotouče HOPE, místo už dost sjetých staršího typu HOPE SAW. Od té doby mě provází při téměř každém brždění drobné vibrace, které jsou doprovázený ječivým zvukem. Zejména přední brzda, ale občas i zadní. Zkušební výměna desek za nové a jiné značky nic nezměnila. Máte někdo tip na co se mrknout? Adaptéry i brzdy i rám jsou shodné jak předtím, kdy se nic takového nedělo. Vše několikrát povoleno a dotaženo bez vlivu. Brzdy jinak brzdí normálně. Díky za radu, kdyby někoho napadlo kam se mrknout

      0 0
      • MatS  

        A když si je měnil, nezamastil si nechtěně kotouč? Stačí jen ošahat rukou. Jaký mají tvar nové kotouče? Máš je zajeté?

        0 0
        • vili  

          Nové kotouče jsou toty:

          https://www.koloshop.cz/…cerny/116834?…

          Po 6 dnech ježdění na Madeiře jsou už určitě zajeté. Ale dělá to stále stejně od prvního zabrzdění před barákem.

          Ohledně zamaštění jsem si dával poměrně pozor jako vždycky, ale tak stát se mohlo. Výkon ale brzdám nechybí – je možné, že bych to omylem zamastil, ale přitom to brzdilo a současně kvičelo? Můžu teda zkusit ještě odmastit kotouč a dát znovu nové desky a uvidím…

          0 0
          • MatS  

            Kvičení je většinou známkou zamaštění.

            Tvarově by ty kotouče neměly způsobovat vibrace. Chce to odpozorovat. Takto na dálku je to těžké radit.

            0 0
          • theedge  

            A jako nový jsi je odmašťoval ? Já těm fabrikám vůbec nevěřím a všechno si po nich kontoluju sám – ti borci se tam s tím nemažou. Nový kotouče vždy převentivně odmašťuju než na nich začnu jezdit.

            Pokud nepomůže ( dost možná se to tam na Madeiře už zapeklo ), tak zkusit vzít lehce smírkem popř. přejet plynovým hořákem a znovu zkusit zajet.

            0 0
            • vili  

              Neodmašťoval, to mě nenapadlo. Ale jestli se s tím nemažou, tak by s tím neměl být problém :-). Zkusím odmastit a uvidíme.

              0 0
      • Honza03  

        Tyto kotouče jsou z celkem tvrdého materiálu a s tvrdšími deskami můžou být hlučné. Mě pomohli fialové Galfer destičky.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.