• robb

    Sice je ještě rok 2022, ale staré vlákno má už dost příspěvků a někomu už to může dělat problémy s načítáním. Tak snad to nikomu nebude vadit.

    TdF 24 nebude končit v Paříži, ale v Nice

    https://www.roadcycling.cz/…ovkou-v-nice

    2 0
    • robb  

      https://www.cyclingnews.com/…acing-setup/?…

      Promiň @brtníček – já starý topic zamknul akorát, jak si přidal příspěvek

      0 0
    • Zbyněk  

      A první 4 etapy v Itálii, z Florencie k Jadranu a pak na Turín. Ta závěrečná časovka má mít dle prognóz start v Monaku.

      0 0
    • milan.v  

      Juraj Sagan se stává sportovním ředitelem RRK Group-Pierre Baguette, v jehož sestavě je pět českých cyklistů

      https://www.roadcycling.cz/…ych-cyklistu


      To by mu mohlo celkem sedět…

      2 0
      • gerrard  

        To by mně zajímalo, jak dlouho jim vydrží peníze.

        0 0
        • BikerM  

          Napadlo me to same..

          0 0
        • milan.v  

          No, z toho podcastu to zní zatím dost amatérsky, tak uvidíme…

          Platil to doteď ze svého, takže jeho věc, jak to vedl a patlal…

          0 0
          • gerrard  

            Krasna zahoractina a janosikovsky pristup. Drzim pesti, at jim to jde, ale kdyz vidim co se deje u nas, tak to jejich nadseni je velice optimisticke.

            0 0
    • robb  

      Pár slov od Zdeňka ke Quickstepu

      https://youtu.be/zTxD5DeilvU

      0 0
      • Aduldinho  

        Borec, koukám, že už má kluk taky pár šedin, neskutečně to letí, takovýho času uběhlo, když jsem byl osobně u jeho famózního vítětství na MS v krosu v Táboře! Kdy i přes dva defekty suveréně vyhrál Toi Toi v Podobřanech atd.! ;-)

        2 0
    • jonys  

      Alberto 40

      https://twitter.com/…151566725120?…

      2 0
    • Aduldinho  

      Remco se do toho ubul ;-)

      https://www.roadcycling.cz/…sledni-tyden

      0 0
    • milan.v  

      A je konec, škoda, ten tým úplně špatně nejezdil, žádná velká sláva to ovšem také nebyla…


      Problémy pana Cavendishe. Zkrachoval tým, do kterého měl přestoupit

      https://www.idnes.cz/…klistika_mt2

      4 0
      • cubista  

        Cav asi konec, ale co Rolland? Najde něco?

        0 0
    • BikerM  

      Vacek do druhe divize. :)

      Tech tymu teda za poslednich par let vystrida hodne. Snad od nej jeste nejaky hezky vysledek uvidime. Drzim mu palce. :)

      https://www.roadcycling.cz/…zni-corratec

      2 0
    • teffe  

      Četl jste někdo tuhle knihu?

      Tajemství pelotonu

      3 0
      • BikerM  

        Necetl, ale diky za tip! Hned jsem si ji objednal! :-)

        0 0
        • AussigBiker  

          Taky. David Millar se mi libila, ale byl to z hlediska dopingu jenom takovej cajicek. Chystam se nekdy na Tylora Hamiltona a pak dam si tuhle :)

          0 0
      • Hagner  

        Dík! Koupeno, staženo ;-)

        0 0
        • gerrard  

          Tak dik, ted mne teprv doslo, ze je to i eknizka. Koupeno, stazeno, ale teda jinde. :)

          1 0
      • AussigBiker  

        Teffe, tak se přiznej kdo si a zes tu knizku napsal. Uz tri lidi si ji tu koupili :D

        0 0
      • jonys  

        Ano. Neni to spatny, ale jestli cekate nejaky brutalni bulvar o tom, co kdy kde jaky sampion bral, tak to nekupujte.

        0 0
    • milan.v  

      Cavendish už moc možností nemá…

      https://cyclingtips.com/…co-for-2023/

      2 0
    • andy97  

      Astana vyhodila Lópeze kvůli spojení s dopingovým skandálem

      https://www.roadcycling.cz/…ym-skandalem

      0 0
      • Aduldinho  

        Ou nou, toto nejsou milé zprávy :-(

        0 0
      • milan.v  

        Nemilé jsou i ty další zprávy… :o/

        "Na povrch se však dostávají (neověřené) informace, které pro Lópeze nejsou příznivé. Podle ABC Deportes se k Astaně dostal dokument, který má k dispozici soudce v Cáceresu. Podle tohoto dokumentu měl López dostat před začátkem Giro d'Italia v Maďarsku dávku menotropinu, analogu růstového hormonu, který podporuje nárůst svalové hmoty a vylučování tekutin. Menotropin měl být důvodem jeho odstoupení už ve čtvrté etapě. Menotropin kolumbijskému cyklistovi naordinoval lékař Marcos Maynar a poslal ho do Maďarska, kde ho měl údajně obdržet Vicente Belda García, který pracuje v Astaně jako masér.

        López dostal injekci menotropinu, která mu způsobila zánět v noze a kvůli tomuto onemocnění musel brzo odstoupit z Gira. Před etapou s dojezdem na Etnu López oznámil zranění kyčle a podle Astany z tohoto důvodu nejel ani Tour."

        https://www.roadcycling.cz/…veho-hormonu

        0 0
    • Honza1999  

      Van der Poel zproštěn viny za austrálii

      8 0
      • Aduldinho  

        Bodejť, ti spratci by zasloužili pěknejch pár na prdel :-)

        5 0
    • Smazaný účet  

      https://www.sport.cz/…d-ms-3837951

      Obávám se, že tohle mu ten mistrák nenahradí…

      0 0
      • zbartos  

        Podle toho textu mu jen dali podminecnou pokutu, takže podle australských zákonů zřejmě stále vinen je…

        0 0
      • jonys  

        Samozrejme souhlasim, ze ta kauza byla absurdni fraska.

        Ale ten mistrak… Ani Dennis by se nemusel stydet. Slezt po 30km z kola v zavode za svou zem? vybodnout se na kolegy? proto, ze jsem se blbe vyspal?

        Den pred tim vyhrala Holandanka se zlomenou rukou pote, co 150km poctive makala pro kolegyni…

        1 3
        • ms82  

          Myslim, ze nejde jen o nevyspani. Stresu mel v noci asi dost a naladu na zavodeni zadnou. Mathieu je zrovna posledni, co by vzdaval zavod, kdyz se mu nedari.

          5 0
          • Aduldinho  

            Kde to mám podepsat? Souhlasím v plném znění! ;-)

            0 0
          • polo  

            Jenom doplním:

            „Van der Poel po dvou hodinách spánku do závodu, v němž byl favoritem na medaile, nastoupil, ale už zhruba po 35 z celkové porce téměř 267 kilometrů vzdal.“

            Dvě hodiny ani nejde považovat za spánek. V tomhle stavu nebyl schopen něco odjet.

            0 0
          • jonys  

            Myslim, ze i kdyby nespal tyden, tak jeho vykonnost je porad dostatecna na to, aby se zvladl drzet v baliku kdyz se jede vyletni tempo a treba vozit bidony.

            Ze nevzdava kdyz se mu nedari…no ja si pamatuju treba to cx ms v blate, kde mu proste seklo v hlave. Nebo Derdermonde, kde bylo videt, jak se mu proste nechce. Ano, on i kdyz to odchodi, porad bude vysoko. Ale myslim si, ze tu hlavu ma proste nastavenou tak, ze jakmile jsou okolnosti proti nemu, „trucuje“ a lame se.

            0 1
            • polo  

              Jen jsem doplnil info o délce spánku k příspěvku od ms82.

              Byla to kombinace stresu a nevyspání. Asi mu nebylo moc dobře, spíš hodně blbě. Proto bych ho neodsuzoval, že se jen tak vykašlal na kolegy.

              1 0
            • BikerM  

              Co ho x let sleduji, tak o nejakem vzdavani moc rict nemuzu.

              Ze zabalil MS po te nocni/ranni akci se mu nedivim. Spousta cyklistu by se na ten start ani nepostavila. Nejenze byl nevyspalej, ale v hlave musel mit jiste spoustu nahromadeneho stresu. Zkratka po par kilometrech zjistil, ze to nepujde a radsi zabalil. Nic spatneho na tom nevidim.

              Btw. Pred tydnem se rozsekal na krosech pokud vim. Prisel o boj o prvni flek. Zabalil? Nezabalil.

              2 0
              • jonys  

                Ano, i když tady se můžeme bavit o tom, že potřeboval trénovat a hlavně sbírat UCI body.

                Já to teda vezmu víc zeširoka, abych poskládal tu mozaiku:

                Už v Tokiu zaplatil za to, že si nejdřív vynutil pozdější přílet než mužstvo a pak mu šlo jedním uchem tam a druhým ven co se probírá na týmové poradě před závodem.

                Tady to bylo podobný. Přiletěl později a ještě chtěl pokoj s přítelkyní, úplně mimo tým. Napřed kvůli nachlazení, ok. Ale on to tak měl celou dobu. To je dost divný. Je to repre tým, nejezdí spolu, neznají se moc. Vytvořit partu před MS je docela důležitý, myslím. Když na tebe má někdo pak makat…

                Já v něm prostě někdy vidím Ronnie O Sullivana. Neskutečnej sportovní génius co ale někdy podlehne pocitu, že se svět spiknul proti němu.

                A právě proto dávám ten protipříklad: Vleutenová asi taky neměla v hlavě zrovna růžový barvy když si zlomila 3 dny před závodem roku ruku. Taky se mohla sebrat a jet domů. Ale chtěla pomoct týmu.

                1 1
                • ms82  

                  Tokio by urcite nejradeji vymazal z pameti. Tam byl za hlupaka a jeste si dorazil zada. Ronnieho v nem nevidim ani v nejmensim. Zadne zpupne chovani a zesmesnovani okoli.

                  1 0
                • Fazzy  

                  Na jednu stranu máš třeba pravdu. Na mě taky působí jako solitér, kterej si chce všechno dělat po svým a neni ve svý kůži, když to úplně po jeho nejde, nicméně to MS bych mu teda nevyčítal. Pokud si člověk představí tu jeho noční epizodu, tak je jasný, že dvě hodiny spánku byly až druhořadým problémem. Jak zmiňuje cubista.

                  Vleuten, aniž bych chtěl jakkoliv snižovat její skvělej výkon, sama říkala, že o tý ruce věděla „jen“ při jízdě ze sedla. Což je sice nepřijemný, ale o formu, kterou tam měla očividně nejlepší, tě to asi nepřipraví. A kromě toho, jí to ve finále možná i pomohlo, protože bylo daleko jednonušší ji se zlomenou pazourou podcenit. Přestalo se s ní počítat S trávením noci před závodem na výslechu s tim, že se nestačíš divit jakej pr*ser se možná roztáčí, bych to teda nesrovnával. A že si za to do značný míry mohl asi sám? No to je fakt :)

                  0 0
                  • cubista  

                    Jak si za to mohl sám?

                    0 0
                    • uickey  

                      Asi mysleno jakoze spal mimo repre vypravu.

                      0 0
                    • Fazzy  

                      Jednak mohl bydlet se zbytkem, druhak se cela situace zrejme dala resit i jinak nez pohlavkama.

                      1 0
              • cubista  

                Souhlas. Je rozdíl se nevyspat, že nezaberu a nevyspat se, že jsem ve stresu. A ten stres musel být pořádnej, protože v dnešní společnosti jsou paňáři nedoknutelní a podle toho se asi i policajti chovali. Vždyť on hlavně musel myslet, jak co nejdřív vypadnout ne ze závodu, ale z té země. Úplně reálně musel mít strach, že ho ty paka zabásnou.

                4 0
                • Smazaný účet  

                  Jasný.

                  0 0
                • jonys  

                  To je asi fakt. Souhlasím s tím, i co píše Fazzy. Asi jsem tohle podhodnotil. Možná to měl potom víc popsat, asi to fakt bylo ostrý. Nemám (naštěstí) osobní zkušenost tohoto typu s touhle novou dobou, pořád pro mě „jít na policii“ znamená jen když jdu odprosit za špatný parkování.

                  Já to viděl očima fanouška jako že repre ho tam pošle, dovolí mu letět jindy, ještě vymázne ranec za business class v letadle, cimru s kočkou a on tam pak udělá tohle.

                  Ale od toho je to fórum, abychom diskutovali úhly pohledu, že :-)

                  1 0
                  • ladys  

                    Jde o to, jestli vůbec spal. Pokud je člověk rozrušený, je s tím většinou problém. A pokud při závodě myslel na to , že ho zabásnou nezabásnou, tak spolu s únavou bude takový člověk nebezpečný sám sobě a okolí.

                    0 0
            • ms82  

              Na ms cx mel dost smulu, presto je vsechny dojel, ackoli vyhraval Wout. Pak taky i neco vyhral. Naposled blbe zacal cx minuly vikend. A nevim, jestli mu k necemu bylo dojet 8. nebo ktery, ale dojel. Ja bych se po opletackach s policii na to teda vy*ral a snazil se vypadnout co nejdrive.

              2 0
    • rejdy  

      Pidcock dnes KOM na Sa Calobra:

      386W cca 23 minut, skoro 7W/kg

      https://www.strava.com/…is/7160/8526

      2 0
      • keymaker  

        Se pos.ral v kine, ne? :-D

        0 0
      • Smazaný účet  

        6.64 W/kg neni skoro 7 W/kg, pokud teda porad vazi 58 kg.

        0 0
        • rejdy  

          Tak když už chceme být přesní, tak je to 6.66, na jedno desetinné místo 6.7, ale díky za opravu.

          0 0
      • andy97  

        Chudák dostal flagg, někdo to asi neunesl :)

        0 0
    • Agent007  

      Kluci Ineos budou mít příští sezónu nové drezy. New season, new kit.

      1 0
      • kapsch  

        „Bahrain Victorious want their kit back… Ineos Grenadiers unveil ‚visibly fast‘ 2023 team kit“ – UK Sports News

        To bylo první co mě při pohledu na ty nové dresy včera napadlo.. :))

        1 0
        • Melvin  

          Jsem rád, že nejsem jediný, komu se hned vybavil Bahrain.

          2 0
      • jmaselnik  

        můžou si ty nové drezy vzít třeba na drezínu ;-)

        0 0
    • milan.v  

      Brácho, jdeme na kapry. Vackovi chystají Vánoce ve Španělsku a sní o společné účasti na Grand Tour

      https://www.sport.cz/…tour-3853782

      2 0
      • Aduldinho  

        Těším se, co nám klucí převedou! ;-)

        0 0
    • milan.v  

      Campa příští rok ve WT už jen u AG2R…

      1 0
      • Aduldinho  

        Kuwa :-( Campa je prostě Campa, takže jen pro vyvolené! ;-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          :)))

          Dnes ty Rumuny snad max. na gravela… :)

          1 0
          • Aduldinho  

            Já bych si klidně i pořídil EPS na silničku, ovšem ekonomicky mi to na to moje šolichání nedává bohužel smysl ;-)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Já si z toho samozřejmě dělám hlavně pr.del, abych ty campisty provokoval, ale fakt je, že se mně to, co dělá Campagnolo v jednadvacátem století těžce nelíbí. To, že Shimano vždycky fungovalo trošku líp, dřív nevadilo; vozili jsem Campu proto, že byla pěkná, opravitelná a taky a hlavně kvůli té tradici. Dnes však to, co teď dělaj, na pěkné silniční kolo už fakt dát nejde.

              0 0
              • Aduldinho  

                Ale jo v poho, já třeba mám rád tu výdrž komponentů a hlavně na Campa řetěz nic výdrží nemá, bohužel, jinak vozím všecko, mám mechaniku Campu 2011, Shimano 2019 a elektro SRAM 2021. A Campa 2011 je prostě srdcovka, chodí to parádně a ergo pák u tej mechaniky je prostě TOP :-)

                0 0
        • milan.v  

          Marketingově mi to moc nedává smysl, nebudou tolik vidět, jejich špičkové sady nebudou vyhrávat závody, GT,…

          0 0
          • Aduldinho  

            JJ, u AG2R těch vítězství asi moc nebude :-( Nevím proč od nich Arabáci prchli? Na Colnago prostě Campa patří! ;-)

            1 0
            • polo  

              Peníze jsou rozhodující. SRAM přeplatil Shimano u Jumbo-Visma a podobně to bude se změnou dodavatele komponentů i u UAE.

              0 0
              • Aduldinho  

                JJ, money talk ;-) I když u Arabáků ty prachy asi budou, možná měl hlavní slovo Pogy, třeba mu Campa úplně nevyhovovala?

                0 0
                • polo  

                  Ani UAE nemají neomezený rozpočet a dokonce ani největší z týmů ve WT.

                  1 0
              • th74  

                Já bych v tom jen peníze neviděl. Berou jen sadu, Shimano kola vozit nebudou, ty mají mít od Enve. Podle mě tam bude nějaká nespokojenost s Campou a prostě chtějí mít nejlepší sadu. Ty Enve kola vychází v testech pořád docela dobře, na rozdíl od aktuálních Shimano kol. Pro Shimano by určitě byla marketingová výhoda dát jim i kola, ale ty asi pro UAE nejsou dost dobrý.

                0 0
                • polo  

                  Kdyby měly komplet Shimano sponzoring, museli by vozit i třeba Shimano tretry apod. Takhle mají větší volnost ve výběru třeba i u těch kol.

                  A změny dodavatele komponentů i kol jsou u týmů normální. Shimano ztratilo Jumbo, tak chtělo získat jiný špičkový tým.

                  0 0
                  • McBlacky  

                    komplet sponzoring se dneska už moc nedělá ne?

                    0 0
                    • polo  

                      Nedělá, jezdci mívají individuální smlouvy, třeba na tretry. Byla to reakce na argument, že berou jen sadu, takže pravděpodobně byli nespokojení s Campou …

                      0 0
                • Aduldinho  

                  Ale nejlepší je prostě Campa! :-) Fór! I když kola Campa jsou, bych řekl, furt celkem top proti těm Shimano ;-)

                  Ale Campa kola a Shimano sadu můžou vozit tak max hobíci :-)

                  0 0
                • milan.v  

                  Ano, UAE bude jezdit ENVE kola + Continentaly

                  https://www.cyclingnews.com/…lnago-bikes/

                  0 0
                  • Aduldinho  

                    17 days ago, jaký pondělí tedy ty nový kola představí? ;-)

                    0 0
    • polo  

      .

      0 0
    • Smazaný účet  

      Tono Tkáč umřel.

      0 0
    • cubista  

      Rogla už Tour asi nevyhraje, zkusí Giro. I když obvyklá zima na Giru a Rogla?

      https://www.sport.cz/…alia-3855762#…

      0 0
      • jonys  

        No, jak to tak sleduju, tak bych se nedivil, kdyby si to Giro nakonec prosadil i Pogi. Je evodentni, ze ho to tam tahne, trat mu bude sedet, volnejsi styl zavodeni taky…

        Kazdopadne kurzy @34 na Bernala a Mase na Tour mi prijdou solidni…

        0 0
    • Aduldinho  

      Jumbo představilo novej matroš ;-)

      https://www.roadcycling.cz/…isto-shimana

      1 0
      • milan.v  

        Už jsem se lekl, že začali něco hulit… ;o)

        Mám celkem velmi dobrý přehled na trhu, ale kola Reserve vůbec neznám…

        A mé oblíbené Speedplaye se vrací…

        1 0
    • milan.v  

      Cyklistika 2022

      https://www.ceskatelevize.cz/…71296000020/

      0 0
    • cubista  

      https://www.sport.cz/…-vic-3858156#…

      Kde budou jezdit De Gendt a Ewan? Nebo De Gendt končí?

      0 0
    • milan.v  

      Největší talent české cyklistiky: Můj sen je vyhrát „monument“ a duhový dres

      https://www.seznamzpravy.cz/…-dres-222051

      2 0
      • Aduldinho  

        Frajer, snad neusne na vavřínech ;-)

        0 0
        • milan.v  

          On má i negativní příklad ve svém bratrovi, byť toho o jeho kariéře a důvodech bylo napsáno hodně, šlo to tam dlouho z kopce… /s kopce/

          Už jsme to tu probírali, ale ještě jednou, prostě nechápu přístup UCI v tomto specifickém případě kvůli invazi Rusáků na Ukrajinu, tam to šlo vyřešit jinak a hodně těch cyklistů takto sprostě neodříznout, je mi z toho, s prominutím, na blití ještě teď…

          1 0
        • milan.v  

          Ještě jedna věc, která v tom rozhovoru hodně rezonuje a hodně mi to připomíná jeho bratra pár let zpátky (byl jsem jeho velký fanoušek, tedy stále jsem, takže jsem vše detailně sledoval) – obrovské sebevědomí…

          Karel junior neměl problém o sobě prohlásit, že je v některých aspektech, někde lepší než Evenepoel a že ho porazí… Porazil jednou, dvakrát, pak na těch velkých závodech to bylo naopak a pak už to nedokázal a o to horší pak bylo procitnutí, střet s realitou… Ano, toto je věc diskuze, proto to sem také píšu, ale myslím si, že tenkrát mu chyběla pokora a to ho dostalo na kolena jako první… Snad se Matthias z toho poučí a vlastně i ten Karel, stále je mladý a už nikdo nemůže říkat, že ho stahují jiné osobní věci, je to za nimi…

          A tak jsem rád, že bude i Karel teď o ligu výš u toho italského ProTour Corratecu, snad ho to nakopne…

          0 0
          • Aduldinho  

            JJ, špetka pokory, ale i takovéto zdravé sebevědomí je potřeba ;-)

            0 0
            • milan.v  

              Dnešní generace má až přehnané sebevědomí, které není založené vůbec na ničem, dokonce to u některých hraničí až s drzostí a neomaleností, setkávám se s tím pravidelně… Ano, sebevědomí v určité míře je důležité, je ale otázka, aby ho nebylo až moc, viz výše…

              0 0
    • milan.v  

      Tři z pěti nejhodnotnějších přestupů posílají do mínusu Ineos Grenadiers. Naopak nejvíc si pomohli v UAE Emirates a Jumbo-Visma

      https://www.roadcycling.cz/…-jumbo-visma

      1 0
    • milan.v  

      Máme 1. 1., tak jak to vypadá s přestupy, nějaké zajímavé novinky? ;o)

      0 0
    • jmaselnik  

      Geraint Thomas už nebude vozit brýle s bílými rámečky, protože Ineos má nového brýlového partnera SunGod https://www.ineosgrenadiers.com/…-with-sungod

      V článku to sice není, ale na FB píšou, že je Geraint z brýlí nadšenej, takže ubude jeho klasický poznávací prvek :-)

      0 0
    • robb  

      Israel – Premier Tech a Uno – X mají divokou kartu pro TdF.

      https://twitter.com/…924228591619

      2 0
      • andy97  

        Zaslouženě, mají ale štěstí, že francouzské týmy už dostali automatický povolení a nemuseli čekat na divokou kartu.

        1 0
      • Aduldinho  

        Co to jezdijó ty UNO-X za kola Daro? To jsem si nikdá nevšiml ;-)

        0 0
        • milan.v  

          Ano, norská lokální značka…

          Něco jako náš Author třeba… :o)

          0 0
    • milan.v  

      Lópezova kariéra v troskách, musí se vrátit do Kolumbie

      https://www.roadcycling.cz/…-do-kolumbie

      0 0
      • jmaselnik  

        mně spíš přijde neuvěřitelný, že s ním ještě někdo podepíše smlouvu, byť je Kolumbie dost specifický kousek světa.

        0 0
        • McBlacky  

          si to v klidu dosype, pardon dojezdí, doma no :)

          0 0
        • milan.v  

          Tam je to obráceně, kdo nesype, nejezdí… :o)

          1 0
      • Aduldinho  

        TVL, na závěr je zmíněn Nairo alias „Indiánská babička“, to jsem zvědavej, kde ten teda skončí? ;-)

        Ten si tu kariéru taky slušně „pokálel“ :-(

        0 0
    • robb  

      Dobrá sranda

      https://www.procyclingstats.com/quiz.php?…

      0 0
    • robb  

      Silniční sezóna 2023 pomalu začíná – 1148W for 26 seconds

      https://twitter.com/…303756890113

      https://www.strava.com/…505/analysis

      0 0
      • rejdy  

        Zdá se mi to jako ústřel power curve ve Stravě, v analysis to vychází 1107W a 11 sekund.

        1 0
      • Smazaný účet  

        To je takovy normalni vykon profiku, ne?

        0 0
    • milan.v  

      Dresy na rok 2023 už byly prakticky všechny představeny, tak se můžeme pustit do tradičního hodnocení… :o)

      Na Roadcycling.cz to pěkně shrnuli do tohoto článku, po novu se do všeho cpe i ženská část, takže včetně nich + pár Pro Tour dresů…


      Dresy WorldTeams v (téměř) kompletní sestavě a v podání i Mathiase Vacka a Jana Hirta. Jako bonus dresy ProTeams

      https://www.roadcycling.cz/…esy-proteams


      Ve World Tour nově oblíbené Hekeleho Pissei, Alé už u několika týmů, španělský Gobik ke Španělům od Arabů, BORA červenější, INEOS viditelnější, opět několik do modra laděných týmů, někde si s tím moc starostí nedělali a pojedou prakticky ve stejných dresech…

      Letos to bylo nějaké těžší, v negativním slova smyslu, chybí tomu nějaký ten dres či dva, který něčím výrazně zaujme.

      Mé pořadí TOP 3:

      1. Israel PremierTech
      2. BORA
      3. EF
      1 0
      • Fazzy  

        Cofidis, QS, Lotto

        0 0
      • jmaselnik  

        Letos fakt nuda. To nestojí ani za pořadí.

        0 0
      • cubista  

        1.QS 2. UAE 3.BORA

        0 0
      • McBlacky  

        FDJ

        Astana

        Movis

        0 0
      • Smazaný účet  

        Snad jen ten Cofidis.

        0 0
        • Hagner  

          Mě se líbí červenej Trek ;-)

          1 0
        • milan.v  

          Škoda jen, že letos přechází na francouzské LOOKy od De Rosy… A trochu to nezvládli, vedení De Rosy se to nelíbilo, takže platí celkem slušnou smluvní pokutu De Rose…

          Údajně se snad prezentovali už na nových kolech v době, kdy stále měli jezdit na De Rosách, celkem amatérské…

          0 0
      • jkcz  

        Cofidis, UAE, Trek

        0 0
      • oberleutnant Weiss  

        Ten letošní dres Ineosu je jak obšlehnutej od Bahrajnu…

        1 0
      • Aduldinho  
        1. FDJ
        2. Cofidis
        3. AG2R
        0 0
    • milan.v  

      Tak ani letos to Matthewsovi na australský titul nedalo…

      https://www.roadcycling.cz/…ymi-sampiony

      0 0
    • FraVal  

      Tak Hirťák se nám dneska poflakoval kolem Zlína.

      https://www.strava.com/…s/8359045154

      4 0
      • Aduldinho  

        S Hirťákem bych se fakt „flákat“ nechcel! :-D

        3 0
    • milan.v  

      Wow…

      1 0
      • cubista  

        Astana a vláček? A Cav bez vláčku?

        0 0
        • robb  

          Si poradí i bez vláčku.

          0 0
    • milan.v  

      WorldTour bikes and tech: What are teams using in 2023?

      https://www.cyclingnews.com/…-bikes-2023/


      Kromě LOOKu do Cofidisu i Bianchi zpátky do World Tour k Arkee-Samsic…

      1 0
      • Aduldinho  

        Za mě jasná volba BMC na Campě, moc pěkné! ;-)

        0 0
    • Agent007  

      Tohle se prostě nikdy neokouká, aneb první letošní vítězství v novém dresu.

      0 2
      • oberleutnant Weiss  

        Ta fotka je tak mizerná, že není vůbec poznat kdo z Bahrajnu kde a co vlastně vyhrál…:-)

        16 1
        • Hagner  

          Taky mě překvapilo, že Agent přestoupil k Bahrajnu :-)

          0 0
        • kapsch  

          9. ledna a už tu je kandidát na komentář roku :))

          4 0
          • zbartos  

            Zase ho ale musím pochvalit, že tak 3 měsíce sem asi vůbec níc nenapsal. To byl balzám na nervy…

            3 0
    • BikerM  

      Zase ta letosni kola :)

      https://www.roadcycling.cz/…-dvema-tymum

      Za me:

      1.BMC

      2.Wilier

      3.Bianchi

      4.Cube

      2 0
      • Aduldinho  

        Souhlas, BMC prostě najkrásnější komplet ;-)

        0 0
    • robb  

      Matějovo závodní program na silnici

      https://twitter.com/…010214555649

      1 0
      • jonys  

        Mam dotaz. V rozhovoru rika, ze se chce az do OH venovat i mtb.

        https://www.uci.org/…ytMrGEDtKwkb?…

        Holandsko je momentalne 31. v rankingu zemi. Jak on si predstavuje ze se na ty hry dostane?

        S timhle silnicnim programem to na nejaky prisun bodu nevypada…

        0 0
        • andy97  

          Co tak koukám na jeho program na silnici a kdy se jedou SP v mtb. Tak objevit by se mohl v Novém městě, Andoře a pak teoretický ještě 2 závody v Americe a Kanadě. To znamená, že by mohl odjet 4 závody ze 7. A mistrovství světa jak na silnici tak i mtb se jede ve Skotsku 6.9 silnice a 12.9 mtb. Teoretický by mohl objet oboje.

          0 0
          • jonys  

            Jenze prave to preskakovani mu dela spatne na ty zada. Andorra uz je mimo misu a ani na to NMNM by nemel moc casu se pripravit.

            A i kdyz je to divny, momentalne neni v T10 rankingu ani na silnici ani v cx. Takze zadna 4.rada,ale start uplne zezadu.

            Litat po tezke sezone do USA…to je zoufaly plan, navic Kanada neni vubec trat pro nej. A bude se vubec jeste zamori pocitat do kvoty?

            0 0
    • cyklista86  

      Sice stare, ale ja se na to dival az ted. Tak nekdo treba taky jeste nevidel.. Super dokument Jumbo Visma z Tour.. https://www.youtube.com/watch?…

      0 1
    • BikerM  

      Koncici Pinot

      https://www.roadcycling.cz/…onci-karieru

      1 0
      • Aduldinho  

        Bude mi chybět, kluk ušatá, jeden z mých oblíbenců přiznávám! ;-)

        0 0
      • cubista  

        Každopádně to je srdcař. Nebojí se hrát vabank, i když často dostane.

        3 0
        • milan.v  

          Přesně tak, srdcař, kterých je čím dál tím méně…

          0 0
    • Aduldinho  

      https://www.roadcycling.cz/…ych-cyklistu

      Za mě nej De Rosa na Campě a pak teda i to BMC, ale škoda, že je na ŠRÁMu :-)

      1 0
      • cyklista86  

        Me se libi Factor. Jak silnicky, tak gravely maji fakt pekny..

        0 0
        • BikerM  

          Za mě

          1.BMC

          2. Aurum

          3. Factor

          4. Argon 18

          0 0
      • Coural  

        MMR a Aurum

        0 0
    • robb  

      Krásný fotky

      https://www.rouleur.cc/…photo-awards

      2 0
      • andy97  

        Váha 7,6 kg to je celkem dost teda.

        0 0
      • Jáchym 1  

        Si ten mechoš mohl zapnout poklopec.

        0 0
        • cyklista86  

          Chtel sem to sem napsat taky. Ten kameraman bude asi jeho dobrej kamarad. :D

          1 0
          • Jáchym 1  

            Ten si možná ani nestihnul natáhnout

            kalhoty. :-)

            0 0
    • ms82  

      Masakr cisla

      3 0
      • Jáchym 1  

        To jsou výkony motorek? :-)

        0 0
        • keymaker  

          Temer :-)

          0 0
        • ms82  

          Jako ty vykony na 20 min jeste ok. Ale tech pet minut vubec nechapu. Maji tam mnohem vetsi rozdil nez ja. Jestli to nebude talent nebo co ;-)

          0 0
      • Melvin  

        Arnauda De Lie zmiňoval Johan Bruyneel v podcastu jako jednoho z talentu, kteří přecházejí letos do WT. A dnes koukám vyhrál klasiku ve Španělsku.

        0 0
        • andy97  

          On už jezdil loni ve WT a vyhrál dost závodu.

          https://www.procyclingstats.com/…-de-lie/2022

          0 0
        • milan.v  

          A teď už i první a třetí etapu Étoile de Bessèges – Tour du Gard…

          0 0
        • Honzas  

          On zůstává v Lottu, ne? Takže s ním sestupuje z WT o úroveň níž. Už loni jezdil parádně a měl spoustu výher.

          0 0
          • Melvin  

            No oni tam zařadili pár jmen, kteří už budou druhým rokem. Možná proto, že ho předtím nezmínili. Johan o něm říká, že je to kombinace Boonena a Gilberta.

            0 0
    • milan.v  

      Toto je bomba, Dina v ATT

      ATT Investments zlákal Daniela Turka i Maďara Dinu a chce být domácí cyklistickou jedničkou

      https://sport.ceskatelevize.cz/…8939c9372411

      1 0
    • robb  

      Ve španělsku je rušno

      https://twitter.com/…484786188290

      3 0
      • Jáchym 1  

        Bohužel takových cyklistů je,,v nebi,,mnoho.

        Doping,deprese­........

        1 0
    • milan.v  

      Tour Down Under odstartuje sezónu WorldTour

      https://www.roadcycling.cz/…nu-worldtour

      https://tiz-cycling-live.io/live.php

      „Tradiční Willunga Hill tentokrát chybí“…

      0 0
      • jonys  

        Sam Gaze…ty kraaso! To je taky dobrej multitalent. Skoda tech jeho zdravotnich a psychickych problemu.

        0 0
    • jkcz  

      Nosková mezi nejlepšími v 2. etapě Tour Down Under.

      https://www.roadcycling.cz/…domaci-manly

      Ze by blyskani na lepsi casy u Nikoly ?

      0 0
      • milan.v  

        Na to, že ještě minulý rok chtěla s cyklistikou skončit… Ona je Karel Vacek junior II…

        0 0
    • robb  

      Cav do Astany

      https://www.cyclingnews.com/…a-qazaqstan/?…

      0 0
    • Melvin  

      Pello Bilbao dnes na Tour Down Under.

      0 0
      • gerrard  

        Hmmm to už je teď na DSQ jestli se nepletu.

        0 0
        • Melvin  

          Vsadím se, že šířku řidítek si pohlídali. Pak jen otočili páky co to šlo.

          0 0
          • gerrard  

            Je na to cela nova regulace v pravidlech od strany 35. Prave to postihuje i natoceni pak.

            0 0
            • tomvv  

              To je celkem zajímavé čtení, nejen o těch řidítkách

              0 0
            • Honzas  

              A nemuze tady byt vyjimka, protoze to byla casovka? V tech pravidlech na strane 34 je In competitions other than those covered by article 1.3.023 (coz jsou casovky), only the traditional type of handlebars (see diagram «structure 1A») may be used. The handlebars must be positioned …

              Pro casovky mas pravidla od strany 39 dal.

              0 0
              • gerrard  

                Nemyslim si, ze to tak je.

                0 0
                • vrazdit  

                  je to tak, psali, že kvůli logistice, aby netahaly do Austrálie všechny týmy dalších X kol navíc, dohodli se, že pojedou na nečasovkových kolech, u čehož předpokládám, že tyto „aero“ výstřelky uznali jako by používali časovková kola…

                  0 0
                  • gerrard  

                    Si to precti, myslim tu cast o casovkovych riditkach. Ja tam zadnou oporu pro takove nastaveni pak nevidim.

                    0 0
                    • Fazzy  

                      Taky ji tam nevidim, nicmene mohlo to bejt z vyse uvedenych duvodu povoleny dodatecne jen pro ten konkretni zavod. Precejenom se mi nechce verit, ze by tym vedome porusil pravidla tak okatym zpusobem.

                      0 0
                      • gerrard  

                        To jsou takove hezke teorie. :) Kolo musi splnovat regule UCI. Pokud je nesplnuje, tak by to mela byt diskvalifikace. Spis je pravdepodobne, ze mu jen proslo.

                        0 0
                        • Fazzy  

                          Ano je to teorie, nerikam, ze to tak muselo bejt. Nepatral sem po tom, ani me to nijak zvlast netrapi. Ale pokud se podivam, bliz ke svymu oboru, tak treba v rally se podle predpisu nesmi prorezavat gumy. Ale pokud nastanou podminky, ktery si zadaj vyjimku (tady vyjimecna nepritomnost TT koz), tak se proste vyda provadeci ustanoveni umoznujici rezani gum. Vim ja? Treba je neco takovyho mozny i v cyklistice.

                          0 0
                          • milan.v  

                            Chlapci, když se podíváte na sestřih z toho prologu, uvidíte tam několik týmů, které to tak měly nastavené… ;o)

                            0 2
                            • gerrard  

                              Proto se presne divim, ze jim to proslo, kdyz je cela nova cast technicke smernice, jak maji vypadat riditka a namontovane paky, ktera presne vznikla proto, aby se tomu zamezilo.. :)

                              0 0
                            • milan.v  

                              Palečkář bez zdůvodnění, reakce? To dělají děcka na FB…

                              Co je na tom tvrzení nepravdivého?

                              0 5
                              • brtníček  

                                Co tě na palcích furt tak irituje? Spoustu lidí to ani nenapadne sledovat.

                                1 0
                                • milan.v  

                                  A k věci? Argument, proč to tak mělo několik týmů, když se zde hypotetizuje k výkladu pravidel dva dny?

                                  Asi to bylo povolené, ne? ;o)

                                  0 5
                          • gerrard  

                            Neni. Muzes predpisem zavodu omezit pouziti koz na casovku, ale to nic nemeni na tom, ze kolo musi byt podle technicke smernice. Ted je jen otazka jestli si da rozhodci tu praci a kola kontroluje. Uvidime, jak to bude prochazet dal.

                            0 0
                            • Hagner  

                              Mimo smrti existuje na všechno vyjimka :-D

                              0 0
                        • jonys  

                          U časovky se ale kola kontrolují před startem.

                          0 0
                          • gerrard  

                            Přesně, ale jenom když se použijí časovkářské kola. Ještě nikdy jsem neviděl kontrolovat před časovkou obyčejné kolo. Teda jo, ale u mládežnických kategorií, kde se dělá kontrola převodu, ale jinak se nic neřeší. Ale jak píšu, uvidíme jaká bude praxe v evropě a jak moc to budou vymáhat.

                            0 0
            • Melvin  

              Nevím jestli se nějak blbě dívám, ale o natočení pák u klasických řidítek jsem tam nic nenašel. Celou dobu tam řeší tvar a rozměr řidítek a další sekce je už o časovce a dráze.

              0 0
      • cyklista86  

        Kdyz sem mel jeste silnicku, tak tohle vytoceni pak nebylo v mode. Uz se tesim az si to vyzkousim az budu met zase kolo s beranama, ale urcite ne tak moc. To je fakt extrem. :D

        0 0
    • jonys  

      https://twitter.com/…662643138561?…

      S tim novym frnakem, to muze byt dobra pomoc…

      2 0
    • Agent007  

      Tak jdeme na ten rok 2023!!!

      0 0
      • jonys  

        Pidcock uz neni mistr sveta?

        0 0
        • Melvin  

          Jo ale v cyklokrosu :-)

          0 0
          • jonys  

            A PFP na silnici?

            0 0
            • Fazzy  

              pravda :)

              0 0
            • Melvin  

              Tak asi to berou tak, že Pauline převážně jezdí bike a Pidcock silnici. Ale jako jo, je to zvláštní, když to je tak na jednom obrázku.

              0 0
              • jonys  

                Divny plakat. Pidcock mohl mit i trikot mistra Evropy v XCO. Casovkare taky neoblikli do dresu narodnich mistru. Ale mozna jenom ja ten zamer nechapu.

                0 0
                • jkcz  

                  Radši nad tím moc nebádejte, nebo přiběhne agent…

                  0 0
                  • milan.v  

                    On je tady a sleduje je… :o)

                    0 0
                    • brtníček  

                      K tématu prosím…Dennis dnes ztratil diky nucené výměně kola před posledním stoupáním ztratil šanci na celkové vítězství. Škoda.

                      0 0
                      • milan.v  

                        On by stejně neměl v těch stoupáních šanci… ;o)

                        To wattové peklo, co tam Vine rozpoutal, s tím měli problém i větší kofři v lednu, na úvod sezóny…

                        0 0
                        • rejdy  

                          Koukám na to, Vine nemá veřejný power data, ale O Connor jel ten poslední kopec 7W/kg a zároveň o 20s, resp. 1.3km/h pomaleji než Vine…

                          0 0
                          • milan.v  

                            Jo, trénovat na Zwiftu se vyplácí…

                            0 0
                          • jmaselnik  

                            Svýho času se říkalo, že 7W/kg/20min už je výraznej signál sypu.

                            0 0
                            • rejdy  

                              Tohle bylo „jen“ něco přes 6 min.

                              0 0
                            • ms82  

                              Posledni kopec byl 6.5 minuty. To je sice vice nez pet minut, ale staci se podivat na tabulku z kempu Lotto, kterou jsem posilal vyse, kde jde videt, ze je obrovsky rozdil mezi VO2Max usilim (do 8 minut rekneme) a thresholdem (20+ min)

                              0 0
                              • jmaselnik  

                                jasný, já to jenom tak připomínám, že ta sedmička je takový pro mě trochu magický číslo ;-)

                                1 0
                                • milan.v  

                                  Neboj, pro někoho je magická i trojka… ;o)

                                  3 0
        • Fazzy  

          on někdy byl?

          0 0
          • Melvin  

            Byl v časovce jako junior.

            0 0
      • kalimer0  

        Zeptám se „odborníků“.

        Proč tým Ineos nejede Tour Down Under?

        0 0
        • jmaselnik  

          přece proto, že je to tým up over ;-)

          0 0
        • Melvin  

          A jak si přišel na to, že nejedou, já je tam vidím.

          0 0
    • milan.v  

      Vacek na Giru?

      https://www.roadcycling.cz/…giro-ditalia

      4 1
    • milan.v  

      Tak Look už zase vítězí…

      A Force helmy a brýle se potichoučku vytratily od Intermarché, hlavně, že jsme o jejich partnerství a dalším četli spoustu článků, spokojenost týmu, blablabla…

      1 1
      • andy97  

        Tak spokojenost mohla byt, ale Force není žádná velká světová firma. Pokud usoudili, že jím to nic nepřináší po ekonomické stránce tak nemá to cenu. Případně jestli dostalo lepší podmínky od Uvexu.

        0 0
      • brtníček  

        Spokojenost být mohla, ale jestli jsi k tomu něco četl, tak pro Force to bylo vcelku nákladné i tak a Intermarche mělo docela úspěšnou sezónu, tak zaplatil někdo více. To je běžný koloběh v byznysu. Tech stáji co měnilo vybavení bylo letos více. Jako každý rok.

        0 0
    • Agent007  

      Všem hejtrům kluků Ineos posíláme pozdrav. :-)

      0 0
      • kalimer0  

        Nevím o žádném hejtrovi Ineosu (cio promiň), ale vím o jednom blbovi, který jim dělá medvědí službu. :-)

        6 0
      • Melvin  

        A který z nich jsi, když píšeš posíláme pozdrav?

        1 0
      • oberleutnant Weiss  

        To jako všem ítnům hejtrům, leo hejtrům a tak???

        2 0
    • milan.v  

      Ze včerejší etapy TDU

      4 0
    • jonys  

      https://twitter.com/…964161003521?…

      Klasika…

      0 0
      • ms82  

        A pritom v rozhovoru po vyhrane etape pusobil sympaticky :-) Jumbo by se ho melo rychle zbavit. Kdyby to rekl driv, mohl dojet Vader treba s prvnima trema v etape s Corkscrew.

        Cav taky pekne Richezemu.

        0 0
    • milan.v  

      Quintana konec?

      0 0
    • milan.v  

      Vine v novém angažmá září, přebere Almeidovi roli lídra na Giru?

      https://www.roadcycling.cz/…idra-na-giru

      4 0
    • gersa  

      Dotaz, nekamenujte mně prosím pokud jsem to jen přehlédl, kde najdu kalendář akcí na letošní rok, který mohu propojit s Google kalendářem… děkuji

      0 0
    • Melvin  

      Jen pro zajímavost: Johnny Hoogerland returns to UCI-racing!

      1 0
      • vrazdit  

        Tak doufám, že pojede pořádného Hoogerlanda (© asi Blacky?) :)

        0 0
    • milan.v  

      Nějak jsem nepochopil, proč podlaháři tak vehementně sjížděli únik, ve kterém měli svého člověka…

      https://youtu.be/-Yg1zt8Vy5M

      0 0
      • Aduldinho  

        Rui Costa parádní výkon!

        Asi chtěl dědek, aby vyhrál Alaphilippe? Když ho nedávno tak kritizoval? ;-)

        0 0
        • Krov  

          Spíš tušili, že jejich člověk v úniku nevyhraje.

          0 0
          • brtníček  

            V Jižní Americe dnes zajímavá etapa. Sagan druhý, Mathias Vacek 10. Do cíle dojela skupina 50 lidi.

            0 0
            • milan.v  

              Přesně, Sagan už se vrací ke svým druhým a čtvrtým místům, Vacek v etapě desátý, posun na osmé v CG…

              https://youtu.be/cobAMXmyXck

              1 0
              • jmaselnik  

                což není vůbec špatný, že jo ;-). Navíc teda dokázali s Gaviriou přejet kopec a odpárat ostatní sprintery.

                1 0
                • milan.v  

                  No, Oss nevypadal při dojezdu úplně nadšený… ;o)

                  0 0
                • brtníček  

                  Z Gavirii se ještě v Movistaru stane sprinter co přejede i nějaké kopce. :-)

                  0 0
              • Agent007  

                Teď už je pro Sagana druhé místo na céčkovém hnojáku velký úspěch. Před pár lety nemyslitelné, dneska realita. V Bora to dobře odhadli, podzim kariéry je tady

                0 1
                • jmaselnik  

                  no ale pořád to na celej hvězdnej Ienos celkem v pohodě stačilo.

                  2 0
                • vrazdit  

                  ty vo*le, ty máš dost… je snad začátek sezóny, všichni se teprve začínají rozzávoďovat… myslím že to bylo fakt solidní, jak Gaviria tak Sagič…

                  2 0
                • tma  

                  Přesně, Sagan se cíleně připravuje na tuhle etapu v Argentině jako jeho klíčový závod roku 2023 a až druhý místo. Debakl. Fakt v Boře jsou jasnovidci když uviděli, že není stále v jaru/létu své kariéry.

                  0 0
                • Melvin  

                  Začíná sezóna a my se můžeme těšit na výblitky Agenta, který ještě navíc jak gramofonová deska jede furt to samé.

                  4 0
                  • Fazzy  

                    Tak hlavně je potřeba na něj neustále houfně reagovat. To se v tomhle vlákně dlouhodobě osvědčuje.

                    5 2
                • Coural  

                  Co Sagan, ale makak! Makak (Macaca) je rod úzkonosých opic z čeledi kočkodanovití (Cercopithecidae). Je známo celkem 26 druhů, z toho některé jsou již vyhynulé.

                  0 0
              • milan.v  

                https://www.roadcycling.cz/…bezne-devaty


                Uvidíme zítra, snad se bude Vackovi dařit, mohl by hned zajet výsledek v CG…

                0 0
    • milan.v  

      Nairo Quintana dismisses retirement rumours, fights for WorldTour return

      https://www.cyclingnews.com/…tour-return/

      0 0
      • Melvin  

        Jako proč né, ale má Slovensko jisté místo na Olympiádě?

        1 0
        • jonys  

          30. flek, o místo před Holandskem. Pochybuju. A na rozdíl od VDP pochybuju i o tom, že by to Peter zvládl výrazně vylepšit nějakým jedním závodem. Nicméně byl bych rád, kdyby se na MTB fakt objevil.

          0 0
          • brtníček  

            OH jsou v Paříži už příští rok. To fakt nevím jak se chce kvalifikovat. Žádné divoké karty na OH asi nejsou. To by musel svěťák na MTB odjíždět ve velkém už letos ne?

            0 0
        • ememem1  

          nema.....a keby hej tak ten kto ho vyjadi asi nebude happy ze by ho mal prepustit a uz to nebude za co vymenit jak predtym ked peto vyjazdil vsetky cesten body

          0 0
      • Agent007  

        No vida, tak Sagan letos končí.

        A když jsem tu nedávno napsal, že prožívá podzim kariéry, některým zdejším blbečkům se to nelíbilo.

        0 6
      • ememem1  

        jj, dalo sa to pomaly cakat, najprv ten pad, potom covid…uz sa naspat nedostal. a vzhladm na vek asi nedostane takze asi spravne rozhodnutie, uz sa viditelne trapi.

        0 0
      • gerrard  

        Hm zase si neodpustil takové nepřímé plivnutí na silniční cyklistiku s tím, že bude zase dělat něco co ho doopravdy baví.

        0 0
        • jonti  

          Spis jde o to travit vetsinu roku na cestach, v tom je zavodeni v MTB o dost vic kompatibilni s rodinou a civilnim zivotem.

          1 0
        • cyklista86  

          Tak silnicni cyklistika je neskutecna řehole a ja osobne se divim, ze to vydrzel tak dlouho. Tady nejde tak ani o to jezdeni samotnej, ale asi to kolem co to obnasi. Ted prece jenom kdyz z toho kolotoce vyskoci, tak uz si to muze fakt uzivat. Muze jezdit na sebe/podle sebe. Coz mu urcite bude sedet vic..

          1 2
          • cubista  

            Pokud by mu to jezdilo, tak nekončí. Jedna z obětí corony, bohužel. Stejně jako Štyby. Oba opakovaně nemocní s tím svinstvem. Ale své si oba odjezdili. Každý holt není Valverde:-)

            0 0
            • cyklista86  

              Tak kovid s nim urcite zamaval, ale ze uz byl i tak za vrcholem je snad jasny. Ja jsem zvedavej jak dlouho ta top forma vydrzi ted tem mladym strelcum jako je MVDP, WvA.. To jejich tempo, kdy jedou nonstop na 100% silnice, cyklorkos je fakt vrazedne.. U nich bych ten konec videl mnohem driv nez u Sagana..

              0 0
              • blackseal  

                No, neviem ci bol za zenitom. V roku 2018 vyhral Pariz – Roubaix, Gent Wevelgem, 3 etapy na Tour. A potom nasledoval tazky pad a az vtedy to s nim zacalo ist dole vodou a Covid to zaklincoval.

                1 0
                • brtníček  

                  A rozchod s manželkou, to bych řekl, že na jeho psychiku mělo taky vliv.

                  1 0
                • ememem1  

                  presne, tenpad bol zlom, uvidime za par rokov ci daco prizna ale imho to nebolo zrovna u neho o psychike.

                  0 0
                  • bara2  

                    Taky si myslím, že ten pád nebyl bez následků. Třeba se to jednou dozvíme.

                    Každopádně měl i rodinné problémy, což mu nepřidalo.

                    0 0
                  • Jáchym 1  

                    To musela být hrozná morda.

                    Ještě že je takovej osvalenej a,,festovní,,

                    Být to nějakej,,papí­rák,,tak ho tam rovnou zahrabou.

                    Možná je to můj dojem,ale od té doby i jinak na tom kole sedí.

                    Pro silniční cyklistiku,která se tak nějak pořád nemůže zbavit stigmatu dopingu,udělal hrozně moc pozitivní reklamy a lidi to hrozně baví.

                    0 0
                    • bara2  

                      Já mám pocit, že to byl jeho jediný těžký pád. Jemu se to vždycky vyhýbalo, nebo spíš vždycky situaci, díky svému umu, uřídil, a kde neuřídil, tam zvládl odpružit. Tohle nikdo neviděl, ale zmiňoval, že letěl z výšky na skálu zádama… A dojel etapu, a dojel až do Paříže pro zelenej…

                      Když do něho napálila motorka, tak měl akorát odřenou pr,el

                      6 1
                      • Jáchym 1  

                        Kroutil se jak had a ksichty dělal jak Janžurka,ale dojel.

                        Morál jako hrom.

                        5 0
                      • cyklista86  

                        On hlavne i dost posiluje a ma tak i nejakou svalovou hmotu a odolnejsi kostru. Takze kdyz sebou pleskl, tak si hned nedolamal klicni kost a pod. jako vetsina vrcharu, kteri jsou chatrni jak 80 leti duchodci..

                        0 0
                        • McBlacky  

                          Klicka je vec mechaniky padu, moc ti na to svaly nepomuzou.

                          0 0
                          • cyklista86  

                            Nevim jak moc, ale pomuzou a hlavne pochop, ze posilovanim zpevnujes ty kosti. To plno ostatnich cyklistu nedela hlavne co se vrchu tela tyce tzn. ty kosti se dokonce odvapnujou. Proste u Sagana je radove nizsi sance si neco dolamat nez u vrcharu, kteri jsou opravdu jen kost(odvapnena) a kuze..

                            0 0
                            • McBlacky  

                              Priste si usetri obraty jako “hlavne pochop. Smir se s tim, ze klicku si klidne vynda namakanej clovek co cvici denne kdyz zakopne o chodnik. Co se tyce odvapnovani kosti, to je dusledek objemovych treninku. Resenim je vyziva/suplementace a ne cviceni. To samo o sobe ti ten vapnik nevyrobi ;)

                              0 0
                              • cyklista86  

                                Takze ty se se mnou chces o tehle vecech hadat? Predstav si to, ze nemusis zmenit ve svoji strave vubec nic. Staci tu kostru zatezovat a zacnou se ti zpevnovat kosti. Nebo staci mesic lezel a nic na strave taky nemenit a za nejakej cas si privodis osteoporozu jako prase. Kosmonauti ve stavu bez tize by ti o tomhle mohli povypravet. Nejlepsi priklad jsou thaiboxeri, karatisti a pod. Ti maji z tech uderu ty kosti na nohach, rukach jak ze zeleza. To je proste adaptace kterou bez zatizeni nikdy nedocilis a vrchar kterej nechce na vrchu tela zadne svaly navic opravdu na tehle adaptaci nepracuje. Ostatne on by ti rekl, ze bude met radsi ridke kosti, aby sebou nemusel tahat tech par gramu navic heh..

                                0 1
                                • McBlacky  

                                  Nemen pokazde tema kdyz nemas co rict. Posilovani kosti pomoci narazu je uplne neco jineho nez cvicenim.

                                  0 0
                                  • cyklista86  

                                    Ne neni. Je to uplne stejna adaptace. Proc si jako myslis, ze tem kosmonautum a lezakum v nemocnici ridnou kosti a naopak kdyz zvedas zavazi tak se ti zpevnujou? Ja kdybych chtel drepnout 260kg ktere sem drepoval pred 10 rokama, tak me to dolame jak panacka z paratek. Adaptace trvajici xx let…

                                    0 0
                                  • Melvin  

                                    Hodím to pod tebe. Krátké video jak cvičení mění strukturu kostí. How Your Bones Change With Exercise

                                    Jinak celkově doporučuji tento kanál, pokud se někdo chce dozvědět o lidském těle. Skoro vše je vždy prezentováno na skutečných tělech.

                                    btw. sorry za offtopic

                                    1 0
                                    • cyklista86  

                                      Jo znam. Docela zajimave, ze YouTube nema problem s tim, ze tam ukazujou fakt lidske ostatky. Pritom kdyz tam das video s zenskou bradavkou, tak s tim maji problemy a tady ti typek na mrtvole ukazuje normalne pohlavni organy a pod. hehe

                                      0 0
                              • Smazaný účet  

                                IMHO ma s odvapnenim pokud neposilujes pravdu.

                                Ale toto snad resi vsichni profis.

                                Vapniku mame dost, v tom problem neni.

                                Nedostatek posilovani nebo podobne zateze problem je.

                                Viz treba:

                                https://www.ncbi.nlm.nih.gov/…/PMC6279907/

                                0 0
                                • cyklista86  

                                  Tak oni tady radsi budou zvatlat nesmysly nez aby si zadali do google „osteoporosis in cyclists“

                                  0 0
                                  • McBlacky  

                                    S googlem bez kontextu to dopadne presne takto. Napisu ti o klicni kosti a dozvim se neco uplne jineho co jsi vygoogloval ;)

                                    0 0
                                    • cyklista86  

                                      Nezakecavej to. Proste si nevedel, ze telo neustale upravuje pevnost kosti podle toho cemu je ta kostra vystavena a opravdu k tomu nemusis polikat tablety vapniku a pod.. Proste evoluce lidskyho tela trvala „nejakej ten patek“ a mato fakt vymakane..

                                      0 0
                                      • vrazdit  

                                        Tak kdo toto neví, tak je dost zabedněný, obecně… Zrovna Blacky to nebude a myslím, že to co psal, je speciálně u té klíční kosti pravda… Dokonce si myslím, že čím větší mamlas na to rameno spadne, tím větší vahou to láme… Ale ty jsi samozřejmě na BF nejchytřejší a zase nám naservíruješ nějaké kulturistické moudrosti :)

                                        0 0
                                        • cyklista86  

                                          Tak nekdo jako ty by musel videt asi na vlastni oci no. Nejakeho 50kg vrchare v top forme(nejvic oslabene ty kosti) obleknout do hokejoveho a poslat ho na led. Stejny naraz o mantinel kterych hokejista absolvuje za zapas desitky by toho odvapneneho vrchare rozlamal na kousky. Ono totiz kdyz na te kostre nemas co zpevnit, tak zranit se je opravdu snadne..

                                          0 0
                                          • vrazdit  

                                            Ty kráso, tak až budou profi silniční cyklisti vozit chrániče a padat a srážet se bude součástí kontaktní stránky tohoto nového sportu, pak to možná omrknu na vlastní oči! Ale porovnávat stokilového hokejistu s cyklistou je asi tak fér, jako říkat, že hokejisté jsou srágory, protože mají pořád zraněné třísla a kolena…

                                            0 0
                                            • cyklista86  

                                              Napsal si „Dokonce si myslím, že čím větší mamlas na to rameno spadne, tím větší vahou to láme…“ a na to reaguju, ze to by se vyvratilo snadno, protoze to co vydrzi kostra toho mamlase rozhodne nevydrzi kostra vyhubleho vrchare.

                                              0 0
                                              • vrazdit  

                                                Když ten mamlas spadne v 50 kmh z kola na to rameno, nemyslím si, že bude ve stejné situaci, jako při souboji u mantinelu, kde ten náraz víceméně čeká a je obložený chráničema…

                                                0 0
                                                • cyklista86  

                                                  No a ja ti rikam, ze ten vrchar by se u toho mantinelu dolamal ikdyby mel chranice a cekal to chapes? :D

                                                  0 0
                                                  • vrazdit  

                                                    A já ti říkám, že ten stokilový mamlas se při pádu na kole zláme taky, s tím, že jeho kinetika mrskne o zem s větším apetitem, chápeš? :) je jasné že zpevnění skeletu horní části je významným prvkem, zajišťujícím ochranu, ale hodně dělá štěstí jak spadneš… V dnešní době profi cyklisti kompenzační cvičení rozhodně nezanedbávají, ale je pochopitelně poněkud bláhové si myslet, že borec co chce vyhrát GT bude budovat muskulaturu, když se řeší i množství vody, které vypije při dlouhém kopci…

                                                    0 0
                                                  • cyklista86  

                                                    Ano kazdy se muze na kole zlamat, ale pointa je v tom, ze bliz k tomu ma vychrtlej cyklista, kterej ma osteoporozu. Nez nejakej spurter co ma o 10kg svalu navic a kterej i drepuje s velkou cinkou a pod. Jestli to nedokazes pochopit, tak to je tvuj problem..

                                                    0 0
                                            • jmaselnik  

                                              Chceš po něm moc. Třeba aby chápal, že kinetická energie je přímo úměrná hmotnosti, ale kvadrátu rychlosti a tak. Nebo že je rozdíl, když načoudí metrákovej chlap do jiného metráku nebo šedesátikilový­ho borce.

                                              0 0
                                              • ememem1  

                                                teraz ale do neho rypete zbytocne a chytate za slovicka, ma v principe pravdu.

                                                0 0
                                                • jmaselnik  

                                                  Nemá, všichni vrcholoví cyklisté posilují a mnozí, třeba Kreuziger, i hráli ten hokej…

                                                  0 0
                                                  • ememem1  

                                                    boa ved nebud jak tento zato, ze ho nemas rad. on tvrdi,ze silovym treningom a pravidelnym ‚otlkanim‘ (silove sporty) kosti spevnuju a vice versa oslabuju pricom na strave moc nezalezi. a to je fakt.

                                                    o tom kolko aky vrcholovy sportovec posiluje atd.o tom primarna debata nebola. a sorry ako to ze ci tym ze je tazsi sa pravdepodobnost zlomeni y pri pade zvysuje je uz mimo uplne.

                                                    0 0
                                                  • jonys  

                                                    Nevěřím, že posilují ve smyslu nabrání svalové hmoty. Dělají určitě cviky na posílení svalů, který jim zajišťují aby nebyli bolaví když sedí denně 5 hodin v nepřirozené poloze. A kompenzace. Ale nemají zájem o kila navíc. Wout říkal, že v CX sezóně nabere 2kg nahoře jen tím, jak zapojuje vrch těla na krosce a označoval to za problém. Kdysi někdo (Sakala) popisoval, jak cvičí skokani nohy – aby měli sílu, ale pokud možno nenabrali hmotu.

                                                    Hlavně ale jestli čteš články o tom, že peloton prakticky hladoví a vrchaři mají klidně o 20kg míň, než cm-100, tak je jasný, že to prostě nemůže být zdravý tělo. Norové zastavují svým běžkyním závodní program pokud se dostanou pod nějaký parametry. U chlapů asi míň hrozí mentální anorexie apod., tak se to asi tolik neřeší.

                                                    Každopádně přirozený a zdravý to podle mě není – hladovět, být průhlednej a přitom ještě dávat tělu nadlidský záhul.

                                                    0 0
                                                  • jmaselnik  

                                                    růst svalů je primárně danej dietou. Nedávno byla v 53×11 tabulka, kolik by měli zvedat výkonnostní cyklisté. Hobíci, normální a vrcholoví závodníci. Třeba na mrtvej tah by měli být schopní zvednout (a zvednou) skoro trojnásobek své váhy. Na dřepy dost podobně. To bez silovýho tréninku fakt nejde :-).

                                                    0 0
                                                  • cyklista86  

                                                    Takze me chces tvrdit ze takovy Jonas Vingegaard ze dokaze drepnout a dat na mrtvolu 180kg? Ty jsi uplne mimo realitu chlapce. 180kg neda na drep ani plno 70kg kulturistu ne tak 60g cyklista ty blazne. Jestli oni si nespletli drep s leg pressem ovsem nevim s cim si spletli ten mrtvy tah. Ukaz me jak Hirtak zvedne na mrtvy tah 180kg a ja ti poslu na ucet 10 tisic.. hehe Je to presne jak pise jonys. Priprava profi cyklisty je silne individualni. Mimo treningove kempy nemaji nikoho za zadkem a delaji to co jim vyhovuje, aby udelali/udrzeli formu a byli schopni sedet a slapat 4–7 hodin v agresivnim posedu na kole. K tomu jim v drtive vetsine pripadu staci strecink v kombinaci s nejakou jogou a cviky s vlastni vahou pripadne epanderama,TRX na balanc, stred tela. Mimo sezonu mozna nejaka posilovna na nohy a protoze vedi, ze musi aspon trochu neco delat na mezilopatkove svaly, tak treba natahuji expander/obraceny pek dek nebo stahuji kladku. Ale v jejich pripade to spis vypada jako kdyby cvicilo dite a nebo holka. Jinak to ani nejde, kdyz defakto nemas zadne svaly, ktere jsou k provedeni tech cviku potreba. To opravdu na stimulaci budovani silnejsich kosti na vrchu tela nestaci. Jinak znovu opakuju je tu rec o tech fakt hardcore vrcharich typu Bernal, Bardet, Hirt, Sep Kuss a pod.. Spurteri, klasikari uz casto nejsou tak zkrypleni a jejich telo je vic komplexnejsi a odolnejsi..

                                                    0 0
                                                  • jmaselnik  

                                                    no a já Ti řikám, že víš o jejich tréninku úplný prd. Tvoje úplně amatérská představa, kterak v době internetu, training peaks, wattmetrů a garminů jezdí cyklisté mimo campy co je napadne a nikdo se o to nestará, to jasně dokládá.

                                                    Osobně jsem občas v Olomouci v posce pod zimákem (nevím, jestli ještě funguje) potkával před lety Radima Kořínka. Myslím, že by Ti padala huba, co cvičil i bez muskulatury. A to jsou dneska profíci ještě dost jinde.

                                                    0 0
                                                  • cyklista86  

                                                    Cyklisti driv i vrchari byli mnohem vic osvaleni. Ano je to presne jak pises dnes jsou profici dost jinde. Protoze nemuzou sypat co se jim zachce, tak musi pritlacit nekde jinde. Treba v tom stahovani vahy..

                                                    0 0
                                                  • jmaselnik  

                                                    Marja panno, víš kdy závodil, kdo je a jak ve formě vypadal Kořen? To je fakt marný tahle debata.

                                                    0 0
                                                  • jmaselnik  

                                                    no tak krapet jsem přestřelil, nebyl to troj ale dvojnásobek, i tak však daleko od toho, co tady tvrdíš Ty. Je to 53×11 číslo 8 z roku 2021.

                                                    Furt si myslím, že řídkokostík na mrtvolu 130kg pětkrát nezatáhne :-)

                                                    0 0
                                                  • blackseal  

                                                    Ale 3× 105 kg kludne :). Tie rozsahy su vcelku siroke. A mimochodom, toto su uz cisla, ktore bezne dosahuju kondicni cvicenci vo fitkach.

                                                    Este doplnim, 70 kg je na vrchara vcelku dost.

                                                    0 0
                                                  • jmaselnik  

                                                    jasný, je tam 70kg příklad, aby tam mohly být váhy :-)

                                                    0 0
                                                  • cyklista86  

                                                    I tak vzivote neuvidis top world tour vrchare zvedat cinku s vahou 100 a vic kg.. Klasikari, drahari, spurteri, MTB, a pod.. to je neco jineho..

                                                    0 0
                                                  • jmaselnik  

                                                    no Ty rozhodně ne a i kdyby jo, tak to vytěsníš, abys tady mohl plkat kraviny.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Tak urcite nam najdes video na YT, jak to nejakej vrchar zveda.

                                                    Co jsem videl, vypada to spis takto – https://youtu.be/qQgJGX5ukKA

                                                    0 0
                                                  • cyklista86  

                                                    A toto jeste Chris hroti kvuli zranenim.. Ti mladi co si mysli ze jsou nesmrtelni to maji na haku plne. Se protahnou, daji si par minut prkno a hotovo.. :D

                                                    0 0
                                                  • jmaselnik  

                                                    tak máš tady vcelku jasnej odkaz nad článek od kluka, kterej se tréninkem profíků živí. Jestli si chceš hledat youtube, klidně hledej, mně je to fakt šumák. Kořena jsem viděl cvičit na vlastní oči, dohadovat se tady s newborn nickama nemám za potřebí.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Tak se nedohaduj.

                                                    Zatim jsi to z 3× snizil na 1.7× a 1.9×. A to je horni hranice, dolni je 1.3× a 1.5×. Uplne jina cisla.

                                                    A Koren neni vrchar, 72 kg na 183 cm.

                                                    0 0
                                                  • jmaselnik  

                                                    teď zrovna rozebíráme tvrzení o kilové čince, ale to je Ti asi dost fuk. Marný. Jsem zvědavej, kdo se z Tebe vyklube.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Jsem zvedavej, jak dal sve tvrzeni upravis;-)

                                                    Ted uz ma ta cinka jenom kilo?

                                                    0 0
                                                  • jmaselnik  

                                                    no jo, zvednout kilo, to je prostě nad něčí chápání zjevně

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Kdo cvici s timto?

                                                    Ty se neumis moc presne vyjadrovat, co?

                                                    0 0
                                                  • jmaselnik  

                                                    ne, to Ty necvičíš, to je problém.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Jak muzes vedet, jak cvicim?

                                                    0 0
                                                  • jmaselnik  

                                                    já už vím, kterej jsi, konec debaty s Tebou.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Ty jsi ten, kterej musi mit posledni slovo, ze?

                                                    0 0
                                                  • ememem1  

                                                    kokso to je posilovanie ????

                                                    0 0
                                                  • ememem1  

                                                    kokso to je posilovanie ????

                                                    0 0
                                                  • ladys  

                                                    Tak on to není ani dvojnásobek, ale ty váhy jsou reálné. Vážil jsem jako vrchař a dával jsem to v pohodě. Ale zase to nemusíš hned hnát na hranu se 130kg. Jinou váhu bude zvedat Pogančar a jinou Bernal.. A vůbec nemá smysl chodit na hranu, to je jen riziko zranění.

                                                    0 0
                                                  • cyklista86  

                                                    Nikdo z tech vrcharu si neda velkou cinku za krk a nebude s tim drepovat ani 80kg. Neblaznete decka.. Daji si mimo sezonu ve fitku mozna nejaky legpress, predkopavani a to je tak vsechno. zadne mrtvoly, drepy s velkou cinkou se nekonaji.

                                                    0 0
                                                  • vrazdit  

                                                    a proč by to taky dělali, nejsou to vzpěrači a nepotřebujou muskulaturu jak brojler… nejsou chovaní na maso, ale na aerobní výkon v objemech jako kráva, tak co tady furt řešíš?

                                                    0 0
                                                  • cyklista86  

                                                    Jestli se tu hodlas dohadovat, tak si aspon precti proc tahle debata vznikla. Bud te lasky..

                                                    0 0
                                                  • robb  

                                                    To že se silový trénink zakazuje vytrvalostním sportovcům je absolutní zlo. Občas je vidět, že někdo z nich něco v posilovně dělá. Ale v horším případě, a bohužel mnohem častějším, tam předvádí totální p*čoviny na bosu nebo na nějakých nestabilních podložkách a myslí si jak posilují nějaký střed těla, apod. Silový trénink je v nějakém rozsahu naprosto nezbytný – pro jakéhokoliv sportovce bez ohledu na výkonnost nebo sport, který dělá.

                                                    Tady jen příklad toho, kolik informací a zdrojů se dá najít v češtině, jen na blbém instagramu a naprosto zadarmo:

                                                    https://www.instagram.com/trener.ctr/?…

                                                    https://www.instagram.com/…mutualFirst/?…

                                                    https://www.instagram.com/jarda.tobiska/?…

                                                    https://www.instagram.com/…sgetsstrong/?…

                                                    https://www.instagram.com/kamil_hajdusek/?…

                                                    https://www.instagram.com/…osikubrycht/?…

                                                    https://www.instagram.com/…ny.training/?…

                                                    https://www.instagram.com/…marek.coach/?…

                                                    https://www.instagram.com/…rosa_strong/?…

                                                    https://www.instagram.com/…kalus_coach/?…

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Hmotnost zateze si kazdy spocita sam.

                                                    Vaha borce 68 kg.

                                                    0 0
                                                  • cyklista86  

                                                    drep = osa 20kg, 2×20kg modry kotouc, 4×5kg cerny kotouc = 80kg

                                                    mrtvola = to same jen hex bar ma 23kg takze = 83kg

                                                    0 0
                                                  • ladys  

                                                    Dřep 90kg, prostřední vypadá na 10kg

                                                    0 0
                                                  • vrazdit  

                                                    ano, silový trénink je nezbytný a myslím, že nikdo normální to nemůže nikomu zakazovat, asi každý, kdo víc sportuje a není houpací kůň to musí chápat, ale píšeš přesně „v nějakém rozsahu“… čekat, že bude profi cyklista dřepovat s dvojnásobkem své váhy, to může jen naprostý blázen… to je jako čekat, že bude nějaký silák tahající kamiony v zubech dávat obden na kole 200 km, aby byl vytrvalejší… to že cyklista86 vylezl po x letech z posilovny a nechápe že to není jediný a ani nejlepší způsob života, to není můj problém :)

                                                    0 0
                                                  • robb  

                                                    Tak dá se běhat 10km pod 40 minut a pořád vypadat jako atlet. Kolik lidí tady má aspoň jedno z toho :-D

                                                    https://www.instagram.com/p/CktGvc_MgHL/

                                                    0 0
                                                  • blackseal  

                                                    Ale ved to nikto necaka, bol tu jeden pokus, dokonca s trojnasobkom BW, ale sam nositel tejto informacie ju nalezite upravil. A 86 vobec nehovori o sposobe zivota. Fakt si to radsej precitaj od zaciatku.

                                                    0 0
                                                  • skaj  

                                                    Pardon, ale meles kraviny uz po nekolikate za sebou. Podsouvas cyklistovi neco, co nikdy netvrdil. To, ze nechapes psany text je ale problem nas vsech, protoze zbytecne plevelis vlakno opakovanim porad stejnych nesmyslu. Si to radsi precti o zacatku jeste jednou.

                                                    0 0
                                                  • blackseal  

                                                    Mozno drahari. Ale vrchari? Predstava ako Bernal dava cisty hlboky drep so 150 kg je trochu bizarna.

                                                    1 0
                                                  • ememem1  

                                                    Třeba na mrtvej tah by měli být schopní zvednout (a zvednou) skoro trojnásobek své váhy. Na dřepy dost podobně. – to je vtip ne? povedzem ze 60kg vrchar robi drepy alebo mrtvy tah na s takmer 200kg? tak to by som chcel vidiet, leda to tak moze gulat po zemi ak vobec. este si ako tak viem predstavit legpress

                                                    0 0
                                                  • cyklista86  

                                                    Jestli by ten trojnasobek vahy na drep vytlacil mozna fakt mozna Greipel v nejlepsich letech mimo sezonu v zime, kdy ma par kg nahore, ale realnejsi je spis ten dvojnasobek.. Jinak jak psal jonys ze chlapi nemaji asi takove problemy s ruznyma poruchama prijmu potravy, tak je to prave naopak. Jen s tim rozdilem, ze jsou to chlapi a ti se s temahle vecma nechcou sverovat a podle ruznych rozhovoru s teka kteri o tom vykladali, tak ani ty teamy to casto neresi. Takove ty progresivni jako Ineos, Quickstep a pod. asi jo, ale ty teamy z jizni evropy furt jedou tu starou skolu. Nezrat kdyz chces zhubnout, na jidlo hlavne testoviny a pod. Zadna sofistikovana metodika roku 2020+.. :D

                                                    0 0
                                                  • jonys  

                                                    Google rika, ze mentalni anorexii trpi 10–20× casteji zeny. Tak nevim…

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Prvni odkaz:

                                                    Brajkovič is not alone: a recent study in the Journal of Eating Disorders found that a significant 17.1 per cent of cyclists experience disordered eating.

                                                    https://www.bikeradar.com/…pro-cycling/

                                                    0 0
                                                  • jonys  

                                                    Píše se tam jak to, že u žen se problém manifestuje mnohem dřív výraznějšími příznaky, tak to, že – jak tu píše od začátku kolega – má podvýživa zdravotní dopad na zdraví kostí. Tedy zcela logicky nemocných žen bude víc, protože diety drží v těch stejných sportech taky.

                                                    Samozřejmě, že u vrcholových sportovců ten poměr asi nebude 1/20, protože v běžné populaci chlapi na rozdíl od bab mnohem míň lpějí na linii, zatímco u určitých sportů prostě musí. Ale vsadil bych se, že jestli má problém 17% cyklistů, tak u cyklistek, běžkařek nebo vytrvalkyň to bude – měřenou touto optikou – hodně přes 30%.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Fakt neni problem nedostatecnej prisun vapniku.

                                                    Na to zdravej clovek ani nemusi jist doplnky stravy.

                                                    Anorektik to muze snadno suplementovat.

                                                    Ale kdo chce hubnout, ten neposiluje.

                                                    Kdo malo ji, tak nema na posilovani energii.

                                                    0 0
                                                  • vrazdit  

                                                    ti chlapi to prostě tomu googlovi neprozradí, protože se stydí, cyklista86 to ale ví, protože to ví… :)

                                                    0 1
                                                  • cyklista86  

                                                    Ano, ale mezi normalni populaci. Mas pocit, ze profesionalni cyklista co nechce vazit vic jak 60kg je prumernej chlap?

                                                    0 0
                                                  • vrazdit  

                                                    kulturista pěstovaný na maso mi přijde ještě méně průměrný a zdravotně to taky nebude to nejlepší :) ve všem hraje dost zásadní roli taky genetika, že ano, jsou lidi, co si to tak úplně nevyberou… a asi bych tím už přestal zasírat vlákno s vazbou na závody a podobně a založil si být tebou vlákno „výkrm a cvičení svalnatých cyklistů, co se nikdy nezlomí“ :)

                                                    0 1
                                                  • cyklista86  

                                                    Staci neplacat nesmysly jako ty ted a nebudou se vlakna zasirat ty genetiko..

                                                    0 0
                                                  • vrazdit  

                                                    takže mi chceš říct, že lidi nemají různé metabolismy dané také typem tělesné konstituce? všichni jsou stejní a jsou si rovni? úplně každý hravě nabere desítky kil svalů a každý když bude chtít ty desítky kil svalů zase zhubne, anž by se z něj stal sádelnatý vepř? se stejnou efektivitou? to budou mít asi i všichni stejné předpoklady pro sport, je jen na nich co si vyberou a budou v tom excelovat úměrně tréninku, že? :)

                                                    0 0
                                                  • cyklista86  

                                                    O cem tu pane boze meles? Typek napsal, ze poruchu prijmu potravy maji hlavne zenske. Coz je pravda, ale mezi beznou populaci. Ve sportu jako je cyklistika, kde se neustale resi dieta a vaha s tim maji stejne problemy i chlapi. Jen s tim rozdilem, ze chlap se s takovyma problemama casto nesveruje jako zenska. To je cele.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    10–20× casteji zeny.

                                                    Ale u cyklistu 15–30%.

                                                    Takze to pak ma 150–600% zen?

                                                    Neco tady nesedi. Nebo si nekdo sedi na vedeni.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    To bych teda, Martine, chtel videt.

                                                    Mozna tak ti nejlepsi triatlonisti v Prerove.

                                                    0 0
                                                  • jmaselnik  

                                                    byl to před časem článek v 53×11 a ne, nebyl vedle Peroutky ;-). Triatlonisti v Přerově moc necvičí, ale jak teď zase trochu chodím já (synek začal), tak vidím, že mrtvoly se 100–120 na opakování cvičí klidně holky. Tak fakt nechápu, co s Tím máte někteří za problém :-)

                                                    0 0
                                                  • jonti  

                                                    Nehodis sem prosim tu tabulku? To by me zajimalo :D

                                                    Vim ze treba kamaratka co delala rychlobrusleni rikala, ze maji byt schopni zvedat na drepy minimalne 110% vlastni hmotnosti a i to je docela dost a ja to treba vubec nedavam. Ale i Martinem mi kdysi rikal, ze musim pridat na sile, mam tam rezervy.

                                                    Ale trojnasobek u MT je podle me blbost, to bych mel zvedat 220 kg? Jako ten normalni zavodnik?

                                                    0 0
                                                  • robb  

                                                    Jestli dáš/nedáš jako profi cyklista 2× nebo 3× BW na mrtvý tah je úplně jedno. Tím etapu nevyhraješ. To jsou jen obecné tabulky.

                                                    0 0
                                                  • jmaselnik  

                                                    je to obecnej parametr jako každej jinej, jasně, ale nějakou vypovídací hodnotu, stejně jako jiný obecný parametry, má ;-)

                                                    0 0
                                                  • jmaselnik  

                                                    našel jsem to, je to kousek výše

                                                    1 0
                                                  • skaj  

                                                    Každopádně přirozený a zdravý to podle mě není

                                                    Tak samozrejme, prirozeny a zdravy vrcholovy sport neexistuje. V podstate „vrcholovy sport“ se s „prirozeny a zdravy“ navzajem popira (a to teda zvlast u cyklistiky)

                                                    0 0
                                                  • ememem1  

                                                    aby měli sílu, ale pokud možno nenabrali hmotu. – a to sa robi ako?

                                                    0 0
                                                  • vrazdit  

                                                    přesně opačně než kulturistika… :)

                                                    0 0
                                                  • jmaselnik  

                                                    nejíš, nemáš hmotu, snadný :-)

                                                    0 0
                                                  • jonys  

                                                    Oprostit se od dogmat. Tady ze k vyskoku z mista potrebujes hlavne velky svaly stehna. Zapojujes i jiny, mnohem mensi svaly. Takze spravnym vyladenim jejich pomeru a koordinace dosahnes i lepsich vysledku.

                                                    Kdyz posadis nabusenyho chasnika do F1, upadne mu hlava. Zatimco 60kg zavodnici ty Gecka zvladaji aniz by meli krky jak parezy.

                                                    0 0
                                                  • ememem1  

                                                    jaj aha…

                                                    0 0
                                                  • ladys  

                                                    Závodníci F1 krk speciálně cvičí. Nabušený chasník se do F1 nevejde :)

                                                    0 0
                            • jmaselnik  

                              Víš úplnej pendrek, jak vrcholoví sportovci trénují. Posku si dneska z profíků nelajzne flákat nikdo. A ty plky o odvápněných kostech, Kristova noho…

                              0 0
                    • jonys  

                      Správný point s tím dopingem. Podle mě on hodně pomohl tomu, že se z té post Armstrongovské kocoviny vyhrabala – jak píše kolega, hlavně tím fun faktorem.

                      0 0
                • cyklista86  

                  2019 jeste jakz takz, ale 2020 uz vubec. Jinak ber to tak, ze to je Sagan na ktereho ma on sam a i lidi kolem nej uplne jine naroky. Pro prumerneho profika by byla i ta jeho sezona 2021 snova.. Jinak souhlas s brtníčkem. V dobe kdy se rozesel tak sel dolu a i sem to tu komentoval, ze jak ten top profik na kteryho je tlak jako prase nema doma maximalni pohodu, tak pujde vykon do haje a taky ze jo..

                  2 0
                  • jonys  

                    Ten rok 2019 (krom následků zranění) dostal střevní virozu na Tirrenu, příprava na vrchol roku v háji. Přesto ještě vyhrál ten zelený dres, s přehledem. Rok 20 byl pro něj peklo bez možnosti trénovat venku a závodit, no zelený dres prohrál jen kvůli té hlavičkované. Vyhrál etapu na Giru a o rok později i bodovačku tam. Loni dotáhl 13. sezónu v řadě s aspoň 1 vyhraným UWT závodem. To nemá možná ani Valve. Samozřejmě už vycouval v těch klasikách na úkor mladší generace, ale taky se to dá trochu svést na tým – Bora mu nechala tu jeho partičku, jenže jinak se zaměřovala jinam a ta podpora ve srovnání s ostatníma hvězdama tam prostě nebyla. Totéž, pochopitelně, je v druhodivizní Energii.

                    Samozřejmě viděno optikou jeho top let to už není ono, ale pořád patří mezi hodně vybranou elitu. Jsem zvědavý, co letos předvede.

                    5 0
                    • ememem1  

                      jako nejsom jeho ultras ale niektore reakcie na neho dlhodobo nechapem ked sa ohrnal.nos nad.tym.ze.bol az druhy, celkovo patri k najlepsim v historii a hlavne tam.doniesol ten fun factor kvoli ktoremu to uplny mimoni zacali sledovat a ne len u nas. za jeho najhorsiu sezonu by polka proffi dala neviem.co.

                      8 0
    • milan.v  

      PATRICK LEFEVERE: WHEN WE GO TO THE TOUR WITH REMCO EVENEPOEL THAT WILL BE WITHOUT A SPRINTER

      https://cyclinguptodate.com/…t-a-sprinter


      Tak Evenepoel na CG na TdF se rýsuje čím dál tím víc…

      1 1
      • jonys  

        To bylo jasný. A samozřejmě i to, že v takovým případě nebereš sprintera. Otázka, jestli to bude za rok nebo později.

        1 0
    • cyklista86  

      https://www.youtube.com/watch?…

      Pro neanglictinare nebo neitalstinare. Rika tam, ze letos posledni rok na World Tour zavodech, ale na nejakych mensich se jeste ukaze. Pak tam rika, ze pristi rok chce zustat s tymem TotalEnergies a soustredit se na kvalifikaci na Olympiadu. No a ze bude nadale spolupracovat se svojema sponzorama ktere mel po celou dobu a dekoval tam lidem kolem neho ktere si vzdycky bral k sobe a typek tam spekuluje a doufa, ze ta jeho grupa Bodnar, Oss a spol. s nim budou jezdit i gravel zavody v USA… Proste konci ve World Tour, ale cyklistikou se chce bavit i nadale, Bude zajimave sledovat jak mu to pujde na MTB. :)

      1 2
      • cubista  

        Podobná cesta jako Štyby. Díru do světa už neudělá Štyby v CX ani Sagič v MTB, ale snad si to budou užívat. Vždy je rád uvidím na startovní čáře.

        0 0
        • cyklista86  

          Ja ho chcu videt s Ossem a Bodnarem na tech USA gravel zavodech. Coz je dost realny. urcite je tam Specialized dotahne..

          1 0
          • ememem1  

            to by bolo celkom fajn,uz to neni tour ale lepsie jak nic. jako tour som vzdy rad sledoval ale odkedy sa tam prvy krat namotal velits tak.to bolo ine, no a potom sagan to bolo uplne poblaznenie u nas. odkedy nejazdi a chyba tam take to ulrich -armstrong rivalita tak to volak nema grady, jako ci bernal alebo thomas alebo pogacar ci hocikto co ja viem.....proste tam ne i ten hec

            0 0
    • cyklista86  

      Dalsi rozhovor. https://www.youtube.com/watch?… Vyklada tam jak uz to neni dneska tak uvolnene a zabava. Ze se schazeli a plkali i s lidma z ostatnich tymu a dneska uz je to vic vaznejsi, profesionalensji, naplanovane.. No a ze zacal na horaku, tak na nem chce skoncit no..

      0 0
      • McBlacky  

        To je situace ve vetsine sportů, jde se az na hranu ve vsem.

        0 0
    • milan.v  

      Sagan v číslech

      3 1
      • cyklista86  

        To je masakr..

        1 1
      • milan.v  

        Je to jedna z největších osobností cyklistické historie, tak samozřejmě tato sezóna bude primárně o něm a o jeho odchodu… Budeme si muset zvyknout, že o tom bude každý měsíc spoustu článků…

        2 0
      • Davit  

        48% top ten rate!? Ty bláho…

        1 0
        • cyklista86  

          Jeste tam mohli dat kolik mel startu celkem.. Aha tak nic uz to vidim 945 race days lol..

          0 0
      • Jáchym 1  

        On spoustu top výsledků dosáhl jako mlaďoch.Tím neříkám,že je už sterej.Trochu se no to zapomíná,ale ten sumář hovoří jasně.

        Kolik cyklistů se může takto pochlubit.

        Také 2008 2.místo MS cyklokros jun.a mistr světa+evropy MTB jun.

        4 0
    • Agent007  

      Dneska moooc pěkná etapa na San Juan, ten jeden nejmenovaný tým v tom závěrečném kopci udělal z pelotonu trhací kalendář. Tři borci Ineos dojeli před tou hvězdou Evenepoelem, Egan mu dal půl minuty. Jestli dojel Sagič nevím, tak hluboko dolů ve výsledcích jsem nekoukal…

      Každopádně to vypadá že bernal se vrací do formy, Tour bude zajímavá. A Lopez jel taky moc hezky, když chce, tak dokáže zabrat.

      0 2
      • milan.v  

        No, do července ještě daleko…

        0 0
      • Hagner  

        To se hned pozná skalní ;-) a to tady šla fáma, že jsi přestoupil k Bahrajnu :-)

        0 0
      • milan.v  

        Jo, Evenepoelovi to tam pak moc nechutnalo…

        https://youtu.be/7anSxXtFF1c

        https://youtu.be/D6pzPVnxwOg

        0 0
        • Agent007  

          Bylo to asi na něho moc vysoko, chyběl kyslík, proto taky v první osmičce bylo šest Kolumbijců, ti se cítili jako ryba ve vodě, ale ten Ganna tam mezi těma trpaslíkama vypadal jak kolos, a ještě dal těm horským blechám na prdel :-)))

          Co se týká Lopeze, je otázkou, co si před závodem šňupnul, ono se to v těch druhodivizních týmech bere tak trochu punkově, na pohodu ;-)

          0 0
      • jmaselnik  

        Hlavně teda Ganna, to jsem zíral, jak jel skvěle kopec. Zajímavý, že Ti nestojí za zmínku, jak naložil i Eganovi.

        0 0
        • milan.v  

          Tak to on přece nejel dobře kopce poprvé, zvykli jsme si na to už na GT, toto dokáže…

          0 0
        • brtníček  

          Zda se , že velká zátěž Bernalovu koleni nechutnà, včera odstoupil pro bolest. Ten návrat po těžkém zranění bude ještě složitý. Remco by mu o tom mohl vyprávět…

          0 0
          • Agent007  

            S tím zraněním před rokem to nemělo asi nic společného.Měl pád v první etapě v Argentině,pak ještě objel několik etap, potáhl Gannu v královské k druhému místu, a pak radši odstoupil, před dvěma sprint etapama, ve kterých by stejně už jel jen tak pro nic

            0 0
    • jonys  

      Ta pozice :-)

      https://twitter.com/…777484759040?…

      3 0
    • Smazaný účet  

      https://youtu.be/DaDC5iLfwEE – amateri vs Remco

      0 0
    • milan.v  

      Včera na Mallorce z dlouhého úniku, dnes z krátkého, dobře si je tam ten Goossens dává…????

      https://youtu.be/ClE065PEEfc

      https://youtu.be/BZOIFRf3CMk

      0 0
    • milan.v  

      Babor dnes osmý ve spurtérském dojezdu na Mallorce.

      3 0
    • milan.v  

      Na startu pětietapové Saudi Tour bude z českých cyklistů nejen Karel Vacek, ale i Zdeněk Štybar a Pavel Bittner

      https://www.roadcycling.cz/…avel-bittner

      0 0
    • milan.v  

      Kelemen hezky

      Jedním z protagonistů Grand Prix de Marseille byl Petr Kelemen! Vítězem se stal Neilson Powless z EF Education

      https://www.roadcycling.cz/…ef-education

      https://youtu.be/0BBHtC8rprg

      1 0
      • Agent007  

        pozítří začíná jakýsi etapový hnoják ve francii,

        kde by měli za ineos debutovat dva osmnáctiletí kloučci, tak jsem na ně zvědavý,líbí se mi že ten tým sází na mladé junky, a nekupuje hotové předražené borce jako jumbo nebo uae, mají hodně mladý tým

        0 0
        • Krov  

          Vtipy jsou v jiném vlákně

          0 0
        • Honzas  

          A v kolika kupovalo UAE Pogačara, McNultyho nebo třeba Ayusa? Nemám pocit, že by to v té době byli nějací protřelí borci…

          0 0
          • jonys  

            Zrovna v 53×11 je na to téma článek. Ineos nemá development tým. A není to tak, že by nechtěli kupovat. Je to tak, že už není koho kupovat. Resp. už nejsou tou nejlepší adresou a o posily musí tvrdě bojovat.

            Ti opravdoví top GC jezdci nejsou (mají Bernala, kterýho ale sami získali dost na sílu) a ostatní jsou nadlouho zasmlouvaní jinde.

            Oni to vědí, proto ta zoufalá snaha koupit Remca.

            A pokud jde o domestiky, tak Baarleho, Kwiata, Castra, Landu, Porteho, Dennise a další už kupovali taky jako hotový jezdce s nějakýma palmares.

            Že má britská cyklistika bohatou základnu a že ti kluci začínají u nich je fajn, stejně jako hispánci v Movistaru, ale to ještě nezaručuje úspěch.

            0 0
      • ms82  

        Pokud se nekdo dival na La Marseillaise (napr na GCN meli poslednich 60 km), tak by mel vzit kolo a co nejdrive vyrazit. Kde Petr Kelemen odpadl z uniku poprve (Route des Cretes) je celkem prisny kopec s naslednymi nadhernymi vyhledy. Ostatne ta helikoptera to umela prodat. Cele okolni borovicove lesy jsou paradni. Prvni kopec jeli bohuzel z druhe strany (Col de L'Espigoulier), ale i tak to bylo vyzivne. A Kelemen krasne – makal na kolegu, a pak si to dojel sam.

        0 0
        • vrazdit  

          díval jsem se a ta krajina tam je nádherná, závod pěkný a Kelemen dost dobře, na konci se ještě mihnul přede všemi v začátku sprintu

          0 0
    • bara2  

      Richeze se dnes loučí.

      1 0
    • jonys  

      https://twitter.com/…053425340416?…

      Další kus ******. Doufám, že má mobil na sračku.

      4 0
      • milan.v  

        Já bych ty dementy normálně na 30 dnů zavřel…

        0 0
      • Aduldinho  

        D*bil na ntou! :-(

        0 0
    • milan.v  

      A máme vlákno k profi cyklistice zadělané kostmi a ančou…

      Naši pěkné výsledky a k tomu ani komentář…

      4 1
      • Aduldinho  

        Právě, že jsem se k těm výsledkům ještě přes ty kostě a anču neprohryzal! :-)

        0 0
      • brtníček  

        A to někam zmizel cioran. To by bylo ještě veselejší:-)

        0 0
    • Melvin  

      Závěr dnešní etapy. Štyby tam pěkně tahá špic v závěru, ale trochu jsem trnul jak jel těsně kolem toho obrubníku. Final 3KM | Stage 1 Saudi Tour 2023

      1 0
      • cyklista86  

        Hirt u Quickstepu, Styby u Australanu. Na to nez si zvyknu.. :D

        0 0
      • robb  

        Obrubník pomalu do výšky středu klik :-D Divím se, že tam byla jenom jedna smotka.

        0 0
      • Aduldinho  

        Zdenda parádní práce pro lídra! ;-)

        1 0
    • jkcz  

      No vida, Leo se snaží !

      https://www.facebook.com/…F7aJNDvSRT8l

      0 0
      • jmaselnik  

        Ožil už před před volbama :)

        0 0
      • Aduldinho  

        Paráda, snad letos pojedou zase přes Sloup, loni jsem to propásl, byl jsem na dovče ;-)

        0 0
        • cyklista86  

          Taky to snad nepropasnu letos..

          0 0
        • gerrard  

          Ten průjezd byl hodně napohodu. Sem byl nahoře v Sosuvce a v tom horku nikdo nezavodil.

          1 0
          • Aduldinho  

            Oni jeli příhonem? Páč podle cedulek jsem myslel, že pojedou kolem Brouška, ale tam jela nejspíš asi karavana ;-)

            https://www.bike-forum.cz/…ai3c99vi.jpg

            0 0
            • gerrard  

              JJ jelo se přes tu stojku. Ta cedulka netuším co znamená. A bylo to tak nakreslené v mapě i itineráři. Celkem dost lidí tam bylo. Jsme zafandili a jeli domů. :)

              1 0
    • cyklista86  

      Zajimave. Podle zacatku toho rozhovoru to vypada jako kdyby si myslel, ze na silnici konci, ale pak dostal asi nabidku od Australanu?

      https://www.youtube.com/watch?…

      1 0
      • Aduldinho  

        Nebylo to tady už jednou? Nebo jsem to zaznamenal nějak sám? ;-)

        0 0
        • cyklista86  

          Sorry nemuzu cist vsechny spamy tady.. :)

          0 0
          • Aduldinho  

            Já si právě nejsem jistej, možná to bylo v cyklokrosu ;-)

            0 0
    • Aduldinho  

      TVL, chasník a dvě blechy: https://www.roadcycling.cz/…485044_n.jpg :-)

      2 0
      • cyklista86  

        By me zajimal ten rozdil v aerodynamice o kolik wattu navic musi makat na tom kole tak vysokej borec oproti tem 160cm prckum. :D

        0 0
        • Smazaný účet  

          1–2 W na centimetr vysky.

          Roste to s vyskou, tj. 153–163 bude tak 10 W, 193–203 bude spis 20 W.

          0 0
          • jonti  

            Ti dva za nim maji super hak a on se neschova ani v haku.

            0 0
          • jonys  

            Ty jo to je docela dost. Nemelo by se spis brat o kolik ma delsi nohy? Telem muze zalehnout.

            A kolik W automaticky prida delsi noha diky vetsi pace? :-)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Delsi trup ma taky vetsi odpor vzduchu – nemas dokonale upnuty dres.

              A pak s vyskou roste i sirka a hloubka trupu.

              0 0
          • jmaselnik  

            to samozřejmě není možný takto říct, protože ty watty navíc naprosto zásadně závisí na rychlosti pohybu a posezu. V tomto případě se navíc jelo do kopce, takže šlo o váhu daleko víc než o aerodynamiku.

            0 0
            • milan.v  

              Přesně tak, je tam spoustu dalších faktorů…

              0 0
            • Smazaný účet  

              Samozrejme watty jsou na standardni rychlost, pro kterou se toto meri. To vi kazdy fanousek cyklistiky;-)

              Posez ber nejlepsi mozny;-)

              0 0
    • milan.v  

      Můžete, prosím, ty nesmysly tady od toho nového klauna promazat?

      2 0
    • Aduldinho  

      „Abych byl upřímný, tohle je nejlepší tým, kam jsem se mohl dostat poté, co se mnou Quick Step neprodloužil smlouvu,“ řekl Zdeněk. „Jsem velmi šťastný, nečekal jsem tak dobrý tým. Je to tady všechno vyladěné, včetně skvělého materiálu. To je pro mě také důležitá součást. Všichni se těšíme na úspěšnou sezónu.“

      Zdenda je prostě týmový hráč, GJ! ;-)

      Zdroj: https://www.roadcycling.cz/…prijemny-pad

      3 0
    • cyklista86  

      Styby vystrkoval ruzky. :) https://www.youtube.com/watch?…

      5 0
    • cyklista86  

      Heh kdyby to nebyla nejlepsi cyklistka sveta, tak bych rekl, ze ma proklate vysoko sedlo podle te nutnosti „hrabat“ spickama ve spodni poloze. Zajimavej bike fit.. https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
      • Jáchym 1  

        Šlape ala Pantani.

        Mistrině evropy

        Wiebesová.

        0 0
    • kalimer0  

      Dneska se ve Valencii ukázal nějaký Thomas Gloag – Jumbo Visma. Zná někdo?

      0 0
      • Melvin  

        Někteří zde sice nemusí Lance a Johana Bruyneela, ale doporučuji zkouknout jejich THEMOVE: 2023 Up and Comers Show kde Johan představuje nové tváře vstupující do Pro Tour u kterých vidí velký potenciál. Thomase Gloaga lehce zmiňuje v 37:22. Říká, že o něj měl zájem Ineos.

        0 0
      • cyklista86  

        Tak ten komentator me fakt pobavil. Prej nekdo mu musi pomoct to neni mala vyska a typek se normalne pusti a uz stoji na zemi. :D

        0 0
    • Agent007  

      TAAAOOOO!

      0 0
      • milan.v  

        Od etapy na Giru 2020 první vítězství, to je také celkem zajímavá informace…

        1 0
        • Agent007  

          Jo, asi nějaký post girový syndrom, to samé Hindley po výhře 2022, Bernal po výhře 2021, zatím bez vítězství. A Carapaz taky čekal po Giru 2019 přes rok na výhru. To Giro je pro ty vítěze asi trochu nohy svazující

          0 0
          • jmaselnik  

            Akorát na tom Giru, který Tao vyhrál, byl Jai druhej a loni ho vyhrál. Od té doby to není ani rok, takže srovnání s Taem, kterej čekal skoro 3 roky, není moc na místě.

            0 0
        • jmaselnik  

          On to Giro vyhrál celý, nejen etapu ;)

          0 0
      • Jáchym 1  

        Au au

        0 0
      • ms82  

        To jeste dopadl dobre. Byl to masakr.

        Ale co tohle: CX

        1 0
        • Aduldinho  

          Hustý, Wout takové díťátko ;-)

          0 0
          • Jáchym 1  

            Ale nasranej pohled má jako kdyby už tenkrát věděl,že dnes prohraje.

            0 0
            • Aduldinho  

              Vždyť tam je taky druhej jako dnes, neva, on si to vybere na silnici! ;-)

              0 0
        • ms82  

          Je to jen pro drsnaky ten cyklokros.

          0 0
    • robb  

      Wanty letos válí

      https://twitter.com/…713967841281

      0 0
      • Baroninakolech  

        Zase se potvrdilo, že Rui je chytrý jako opice. Dneska je vyškolil všechny: Trek, Ineos, Bahrain i Boru.

        Kmenta má snad i štěstí, že letos už Wanty nevozí přílby Force. Na prémiích by se asi nedoplatil.

        3 0
        • milan.v  

          A Uvex si naopak mne ruce, to byl majstrštych…

          0 0
    • milan.v  

      Nosková dnes třetí…

      https://www.procyclingstats.com/…/2023/result

      4 0
    • milan.v  

      Mně se líbí, že norské Uno-X neslevilo ze své strategie a jedou v jednu dobu dva etapové závody a v obou jsou aktivní.

      2 0
    • Aduldinho  

      Nairo pěkně, jsem zvědav, jak to s ním nakonec dopadne, jestli to nebyl jeho poslední závod kariéry?

      https://www.roadcycling.cz/…rem-kolumbie

      0 0
    • Aduldinho  

      Nairo pěkně, jsem zvědav, jak to s ním nakonec dopadne, jestli to nebyl jeho poslední závod kariéry?

      https://www.roadcycling.cz/…rem-kolumbie

      1 0
    • milan.v  

      Štybar se chystá na osm jarních klasik. Nechybí ani tři monumenty

      https://www.roadcycling.cz/…ri-monumenty

      8 0
      • Aduldinho  

        Přeji mu, ať se mu vše splní do puntíku, bude mi chybět, kluk ušatá, snad se s ním pojedu osobně do toho Tábora rozloučit ;-)

        0 0
        • skaj  

          Kdyz se mu vsechno splni, tak skoro urcite koncit nebude:)

          1 0
          • cubista  

            Hlavně ať drží zdravotně. Bojovník to je. Za 2 týdny to vypukne. Robbe, vlákno:-)

            1 0
            • robb  

              jj, založíme :-)

              0 0
              • kapsch  

                Díky za odkaz, týden jsem sledoval kategorii Závody, bez odkazu bych se nedočkal :D a teď se dívám, že už i tohle vlákno nejsou „Závody“, ale „Zábava“. To zní, jako bys odešel do důchodu a už se tím jen bavil :))

                0 0
    • milan.v  

      The First Ever One-day Race in Oman | Muscat Classic 2023

      https://www.youtube.com/watch?….

      1 0
    • milan.v  

      krásné závodění letos v lednu

      https://youtu.be/sQBsSsXXQZk

      0 0
    • milan.v  

      M. Vacek v nadějném úniku v jednorázovce v Portugalsku teď…

      1 0
      • milan.v  

        8., na to, že se finále jelo na jeho černošského týmového parťáka…

        1 0
    • cyklista86  

      Pepa to je expert. :D https://www.youtube.com/watch?…

      1 0
    • milan.v  

      Pogačar is back…

      https://youtu.be/bqSKG6nwNf4

      4 0
      • Jáchym 1  

        Dobrá gravel-párty.

        Tadej je tam ,,rozvěsil,,jak špinavý prádlo.

        3 0
      • Aduldinho  

        Luxus výkon včetně bezchybné výměny kola! ;-)

        0 0
    • milan.v  

      Tak to vypadá, že UAE přes zimu Poginátora kvalitně vyladilo…

      A Kristoff první vítězství u Norů…

      4 0
      • jonys  

        No Pogice dostal pod tlak akorat Wellens :-))

        0 0
      • andy97  

        A Pavel Bittner na krásném 5.místě na Algarve. Jinak tam jede pět Čechů. To je pěkná podívaná.

        1 0
    • milan.v  

      Obhájce vítězství Hirt skončil na cyklistickém závodě Kolem Ománu čtrnáctý

      https://www.sport.cz/…acty-3980736

      3 0
    • kalimer0  

      Pogačar další win. To je teda fazóna.

      0 0
      • robb  

        .

        8 0
        • Aduldinho  

          JJ, ten kluk je zase vyladěnej, až to je neskutečný, ale na TdF jsme viděli, že ani on není stroj na vítězství a to je dobře! ;-)

          0 0
          • Krov  

            Tak jde o to jestli bude vyladěnej i na TdF, protože forma je mrcha a nevydrí celý rok. A nebo má tak vysoký standard, že tohle ještě vyladění není a forma teprve přijde :-)

            1 0
            • milan.v  

              U UAE nemám vůbec pochybnosti, na TdF bude maximálně připravený, teď jde jen o to, aby tam nebyl někdo připravený ještě lépe… :o)

              1 0
              • ladys  

                Pokud bude mít tým Jumbo takovou převahu jako loni, tak nemá moc šancí…

                0 0
                • milan.v  

                  Nene, letos to bude jiná písnička… ;o)

                  UAE posílili, jsou chytřejší a tak to bude ještě větší bitva…

                  0 0
                  • ladys  

                    Jeden pomocník si už stihl zlomit ruku … Snad si ho zas nepovodí a bude to zajímavější.

                    0 0
                    • Fazzy  

                      No spis bych se obaval, ze pokud bude mit Pogy dobrou podporu tymu, tak to naopak moc zajimavy nebude :)

                      0 0
                      • sserpx  

                        No porad myslim bude platit, ze Jonas je lepsi ve tretim tydnu a obecne lepsi v dlouhych kopcich (kdyz je v top forme).

                        Pog naopak rikal, ze na sve priprave nehodla nic moc menit a bude se pripravovat zhruba stejne jako v 2021 a 2022.

                        Z toho bych zatim rekl, ze vetsi sanci vyhrat bude mit Jonas. Taky je otazka, jestli Pogovi neskodi, ze vyhrava zavody od pulky unora a ve forme se chce udrzet az do Liege. Jestli na Tour proste nebude zejmena ve tretim tydnu trosku unaveny. Ono i v 2021 slo videt, ze v prvnim tydnu si jel svou vlastni ligu, ale ve tretim uz v kopcich nedokazal Jonasovi a treba Carapazovi ujet. Casovku s nim taky prohral.

                        0 0
            • ms82  

              Trochu postrasi ostatni, da si par klasik, pak volno a jeste potrenuje. Zrovna on nema problem s prioritama a nehoni spoustu zajicu. Na eurosportu hodne rozvadeli, ze to je i psychologicky souboj.

              0 0
              • vrazdit  

                jo jo, Vinge vypadá takový měkčí, tak to asi zkouší přes psýché :) každopádně se na to těším, loni to mělo docela švih a bylo se na co dívat :)

                0 0
                • andy97  

                  Aby je nepřekvapil někdo třetí.

                  0 0
                  • vrazdit  

                    bylo by to super, čím víc opravdových adeptů na win, tím lepší cyklistika z pohledu fanouška a snad i jezdců, když to není předem dané…

                    0 0
                  • Albert8  

                    Kdo by mohl hodně překvapit je Enric Más. Od loňský Vuelty jezdí výborně.

                    1 0
                    • jonys  

                      No hlavně čumím, jak dobrý je takto na začátku jak dokáže držet krok ve výbušných stojkách! Trochu transformace alá Vlasov? Valonský šíp?…:-)

                      Ještě má velký potenciál ten Arensmann, ale bohužel mi připadá, že Ineos není teď ten tým, kde přijdeš a jdeš o 3 třídy nahoru – jako Jumbo, UAE (Wellens, dneska Trentin, Majka reborn…) a Wanty.

                      0 0
      • micu  

        A zacalo u nas…

        0 0
        • Hanz21  

          Tak nejen jemu… kdo jede ZMJ v “top 10” je vpodstate dalsi rok na Eurosportu:)), ale to asi neni zadna velka novinka…

          0 0
    • milan.v  

      Aj…

      https://youtu.be/bGzDI2HAzEk

      0 0
      • robb  

        Musel jsem kouknout až na záběr z vrtulníku. Vůbec jsem nechápal odkuď se tam Cort vzal :-D

        1 0
        • kalimer0  

          Dneska má další krásné vítězství. Zatím závody super.

          0 0
    • milan.v  

      Prudké cílové stoupání zvládl nejlépe Thomas Pidcock a ujal se před závěrečnou časovkou vedení. Mathias Vacek bojoval v denním úniku

      https://www.roadcycling.cz/…dennim-uniku


      Mimochodem Ganna opět ukázal svou sílu v kopcích… ;o)

      1 0
      • kalimer0  

        Ganna je neskutečný.

        0 0
        • jonys  

          Po ME na draze by je mel dnes zadupat do zeme a vyhrat i celkove mozna.

          0 0
      • Melvin  

        Krásný závěr etapy. btw. jede Pidcock letos tour?

        0 0
      • jmaselnik  

        A před časovou top 10 v půlminutě. Super závod!

        0 0
      • Agent007  

        Oproti nudné Andalusii, kde každý dopředu věděl, že vyhraje Pogastrong,a jen se čeká, kolik minut dá druhému v cíli, tak Algarve je napínavé až do konce. Lídr se mění skoro každou etapu. Závěrečná časovka rozhodne, a pořadí v Top10 se může úplně přesypat. Já tipuju že vyhrajete Foss.

        0 2
        • Aduldinho  

          Moc pěkné, škoda, že rozumím akorát kilometros, muča a kur*a :-)

          0 0
    • andy97  

      Tak tu máme další level u helem na časovky. Tentokrát v týmu Uno X. Kdy se dočkáme další evoluce?

      3 0
    • milan.v  

      Kelemen zlomená ruka po pádu při ITT… :-o

      0 3
      • Melvin  

        To je škoda. Protože měl jet Strade.

        0 0
      • milan.v  

        Který prosťáček dává k něčemu podobnému paleček dolů?

        0 5
        • Hagner  

          Třeba se někomu nelíbí ta zlomená ruka, protože palec nahoru by byl divnej?! :-)

          3 0
          • milan.v  

            Palečkování je divné samo o sobě, nejsme ani na FB, ani ve školce…

            Je to spíše smutné, protože se zatím jevil dobře a toto ho na úvod sezóny celkem dost omezí v rozletu… :o/

            0 0
            • jmaselnik  

              že Ti to Milane furt tak leží v hlavě, fakt. Třeba Tě prostě někdo nemá rád, tak Ti dává palečky a Ty ho ještě krmíš tím, že to řešíš ;-)

              0 0
              • milan.v  

                Tak nejsem tu kvůli sbírání bodů a politické agitaci, že ano… Přijde mi to ale takové dětinské, aby na informativní příspěvek o zranění našeho cyklisty dával někdo paleček dolů… A to jsem ještě mírný…

                0 0
                • Agent007  

                  A co když je to tak, že ten naštvaný palec dolů znamená, že je dotyčný naštvaný, že je Kelemen zraněný? S tebou to nemá nic společného. Zase tak důležitý nejsi, abysme tě tu mínusovali

                  1 0
                  • milan.v  

                    Pak by k tomu třeba mohl napsat ten dotyčný komentář, proto tu jsme…

                    0 3
                • Hagner  

                  Když to nebudeš brát pořád osobně, jako útok ;-) tak je to nejsnažší vyjádření pro někoho, kdo to nechce dál řešit a psát komentáře. Svým obsahem je to zpráva na ho.no a tak dá palec dolů ;-) Nebo by jsi uvítal, kdyby někdo dal na „informativní příspěvek o zranění našeho cyklisty“ palec nahoru, jako že dobrý? :-D

                  1 0
                • gerrard  

                  Internet není pro starý. :) Moc to řešíš. Prd víš co tím kdo myslel. Prostě se to nepokoušej vykládat co tím kdo myslel, ignoruj to a máš klid.

                  5 1
    • Agent007  

      Ta včerejší etapa vypadala papírově že to bude rovinatá nuda v poušti a sprinterský dojezd pelotonu, ale nakonec se to hezky trhalo na větru a bylo to zajímavější než kdejaká horská etapa. Arabáči z UAE to dost prokaučovali, Yates hned na úvod ztratil skoro minutu. Těžko říct, ale myslím že kdyby tam jel Pogastrong, tak by si Evenepoela a Bilbao ujet nenechal. Ale nemůže být hold všude, když mají UAE jen jednoho borce na výhry

      0 0
      • zbartos  

        Píše se holt z německého slova halt.

        0 0
    • andy97  

      Pohled na Pidcockovi schopnosti ve sjezdů, neskutečná palba. Jednou mu to tam pěkně ujelo.

      https://youtu.be/99wJn5QBvyg

      5 0
      • Melvin  

        Ještě větší borec ten co jede za ním s kamerou.

        0 0
      • Coural  

        Ten s kamerou ty zatáčky najížděl líp.

        2 0
        • Melvin  

          Však nakonec Pidcock říká: It's nice riding with the king of downhill

          0 0
      • Aduldinho  

        Pěkně si to dává, kluk! Ještěže to je jednosměrka, furt jsem tam čekal auto v protisměru! ;-)

        1 0
        • McBlacky  

          on ani ten asfalt není z nejlepších.

          z videa to vypadá, že má obuto minimálně 30mm možná 32

          2 0
      • Pessinger  

        Netrenoval tan na konkrétní zavod ? Neco jako loni Mohorič na San Rému? To je kopec v Itálii?

        0 0
      • robb  

        .

        4 0
    • cyklista86  

      Pidcock reze zatacky v Los Angeles. https://www.youtube.com/watch?… Btw mrknete i na ostatni videa od SAFY ma tam pekna videa ze sjezdu ve Svycarsku..

      0 4
      • skaj  

        Ted, ted tu byl. Museli jste se potkat!

        6 0
      • jonys  

        V LA? Kdy to tocili?

        0 0
        • cyklista86  

          Srpen 22. Asi to nestiha strihat a vydavat ty videa. :)

          0 0
    • Agent007  

      Chris si užívá závody v Rwandě.

      2 0
    • milan.v  

      Nevím, na co se včera na severu Španělska čekalo se zastavením závodu… Naštěstí to jezdci vyřešili sami…

      https://youtu.be/IY9YRhbk7Gs

      2 0
      • milan.v  

        Dnes si to vynahradili, pěkný závěr…

        https://youtu.be/HYEaLWk8Amg

        1 0
        • andy97  

          Zajímavý dojezd na těch mega kostkách.

          0 0
        • tomxxx  

          Zdá se mi to, nebo mi přijde Jonas víc namakanej než loni.

          0 0
        • seatik  

          Všichni se tam kření do kopce a Jonas pořád zavřenou pusu. Nahoře mává a posílá pozdravy a polibky :-D Ten je o třídu trochu jinde vůči ostatním. :-D

          0 0
          • milan.v  

            Také jsem si toho všiml, tam se jelo dost dlouho 400–500 W a on to tam odjel se zavřenou pusou a na závěr z toho ještě nastoupil a odjel jak na motorce… :-D

            0 0
            • Aduldinho  

              Na P-N se máme asi nač těšit, až se ty dva zase potkají ;-)

              0 0
      • milan.v  

        Tak z Valtera už je také zvíře…

        https://youtu.be/BQRpmAe7AbQ

        0 0
        • jkcz  

          Nedávno v CX vlákně proběhla diskuze na téma dronů. Takže už jsme se dočkali i na silnici.

          0 0
        • jmaselnik  

          Ten dojezd byl krásnej. Jonas vypadá super v pohodě, Tadej taky, máme se na co těšit :)

          0 0
          • Jáchym 1  

            Jo,to byl.

            Jsem už jen čekal velkou brána s nápisem JZD.

            3 0
    • jmaselnik  

      Adam Yates dneska na UAE Tour pěkně odpáral Remca, ten sice poslední 2km stahoval, ale nestihl to.

      0 0
      • Agent007  

        Mě se líbil ten Plapp, o 14 kg těžší než Yates, ale držel se v tom kopci solidně, a celkově druhý, dobrý výsledek pro mladíka, když dá dolů 6–8 kilo, může to být dobrý GC závodník

        0 0
        • vrazdit  

          vzhledově tam vypadá totálně nejhůř Remco, jak je malý, tak proti Yatesovi vypadal jak nějaký obézní chlapík, na kole mu to zrovna dvakrát ani nesluší, ten jeho posez…

          edit: jinak Plapp fakt pěkně, aj ten z Citroenu si to pěkně dojel…

          0 0
          • Fazzy  

            Já bych naopak řek, že zrovna Remcům posez je jeden z nejlepších a nejefektivnějších.

            0 0
            • vrazdit  

              to možná je, ale vypadá prostě nehezky, ale to je asi tím, že je prcek…

              0 0
              • Albert8  

                Remco a Yates jsou víceméně stejně velký (malý). Ale rozdíl v hmotnosti tam aktuálně bude značnej. Stejně jako loni na jaře má Remco nějaký to kilo navíc, ale až to shodí, bude zas lítat. Ostatně i ty dnešní čísla jsou vynikající.

                0 0
                • vrazdit  

                  Tak o tom žádná, ale vidět je vedle sebe, vypadá to jako kdyby byl Remco nějaký wrestler:)

                  0 0
            • milan.v  

              Ostatně to také dokáže dostatečně zúročit při TT, že ano…

              Je to jeden z nejlepších časovkářů současnosti…

              1 0
    • sserpx  

      Jak vidíte Paris – Nice?

      Na Lanterne Rouge jsem četl analýzu, že Pog se výkonostně už 2 roky nikam neposunul a jeho top forma je od 2021 stále na stejné úrovni. Kdežto Remco a Jonas vyletěli nahoru. Pog to i sám řekl před Tour 2022, že je na stejných číslech jako loni (2021) a i po etapě na Hautacam zopakoval, že jel stejně jako minulou Tour a že ho překvapilo, jak se Jonas zlepšil. Výhoda Poga je, že se narozdíl od snad všech ostatních jezdců dokáže ve formě udržet v podstatě po celý rok a že 6,5 W/kg dokáže zajet kdykoli od února do října.

      Mluvíme tu o tom, že Remco má přes zimu pár kilo navíc (loni úplně vyhořel na Tirrenu), ale později umí shodit a jet jinou ligu.

      Pog má o 5 kg víc než Jonas, ale je jen o 1 cm vyšší. Paříž – Nice by nám mohla napovědět, jak by to mohlo vypadat v červenci, ale podle mě pokud Pog nesundá pár kilo dolů, tak Tour se mu vyhrát nepodaří.

      Ne, že bych chtěl mít nudnou Tour, kde jeden převálcuje ostatní, ale jsem právě přesvědčen, že aby to bylo napínavé, musí se Pog trochu zlepšit.

      Pokud ovšem za napínavé nepovažujeme agresivní a útočné závodění Poga, který se může přetrhnout, ale na Jonase neudělá ani metr a naopak chladný Jonas, který nešlápne do pedálů ani jednou navíc, než nezbytně nutně musí, a pak Pogovi nadělí pár minut na Col de la Loze a bude hotovo.

      0 0
      • andy97  

        Pěkně shrnutí.

        Remco podle mě na ty dva zatím nemá. Ve vysokých horách na ně bude ztrácet. Asi to ví sám tak zvolil Giro.

        Jestli zase bude Jonas mít top formu, tak Tadej nemá moc šanci, kde na něho najíždět sekundy. Jumbo prostě nemá slabinu vpodstatě na žádným typu terénu.

        0 0
      • jonys  

        To jsme si po Col de la Loze mysleli i 2020 ze je hotovo :-)

        P-N nejde odhadovat, casto tam fouka, je kosa. Loni to odskakala pulka baliku nemocema.

        Pogacar ma kila bez nichz by nemohl myslet na MSR nebo Flandry. Je otazka, jak moc jemu Tour lezi v hlave. Uz mluvil o Giru, uvidime, jak se jeste dokaze motivovat.

        Oproti tomu Vingegaarduv problem bude tlak. Jez z pozice obhajce a jedinyho lidra bude jina liga nez byt zaloha a jeste trosku schovany za Wotovou show.

        No a je tam ta zaverecna TT do kopce a vime, co se muze stat tam…

        Takze tezko rict :-)

        0 0
      • Albert8  

        Nemyslím si, že by Pog mohl jen tak shodit pár kilo. Z aktuální váhy určitě jo, ale na Tour byl loni určitě v top kondici, a pokud by šel s váhou níž, šel by níž i výkon. Stejně tak si ale nemyslím, že by byl Jonas výrazně lepší vrchař, ten rozdíl bude marginální. Pokud se v tom článku na Lanterne rouge podíváš na ty W/kg grafy, Jonas nikdy nepředvedl nic absolutně nedosažitelnýho. Granon nebo Tourmalet byly top výkony, ale Pog by je měl být schopen zajet taky, pokud by nebyl totálně vystřílenej stupidním závoděním. Pokud bude závodit chytře, má určitě šanci.

        0 0
      • Pessinger  

        Vingegaard mi přijde hodně psychicky nevyrovnenej, viz ta přehnaná agresivita v poslední TT, útoky na fanoušky a technicky je na 60% co Pog, o síle nastupu ani nemluvě přijde rampa a čelo mu ujede, v podstatě mu to loni zařídil jeho tým WvA…Leto má tým ještě lepší ale do hor má lepší tým Pog......

        0 2
        • MichalOld  

          Přesněěěěěé. A právě proto si dneska se všema v TT na Camiňu vytřel p.del. Asi mu říkali do rádia přidej přidej, jinak by vůbec nevěděl :)))))

          0 0
          • Pessinger  

            A kdo ho tam dostane pod tlak? Tymovej kolega ? De la Cruz? Rozjiždejicí se Bardet?

            0 0
      • Pessinger  

        A ještě jedna věc, teď se budu bavit čistě teoreticky pokud by se nejelo se sluchátkama v uších tak by Ving absolutně nevěděl co má dělat v tomhle ho Pogačar taky prevažuje ( to bájné čekání na Pogačara když se rozsekal a podaná ruka od Pogačara ) to Jonas nevymyslel

        0 2
        • jmaselnik  

          tak že nemáš Jonase rád, bychom tedy věděli. Podívej se, jak jel letos. A už za necelý týden uvidíme, jak to asi bude :-)

          0 0
          • Agent007  

            Přesně tak, za 2 týdny budeme znát vítěze v Nice, letos tam je třetí den 32,2 km týmová časovka, a ta asi rozhodne, Jumbo berou dva mistry světa, Rohana a Fosse+vingegard, arabáči tak silné časovkáře asi nemají, tam může Pogastrong ztratit klidně minutu. Aspoň to bude zajímavější, když bude muset Slovinec furt útočit

            0 0
          • Pessinger  

            To vůbec, loni jsem mu na TDF fandil, mám rád všechny ale nejvíc WvA

            0 0
    • Pessinger  

      Egan Bernal dolamanej jak cikánské hračky :)

      0 0
      • jonys  

        To je furt ten problem s kolenem, ne? To neni vubec dobry. Bojim se, ze ten navrat prestava byt real :-(

        0 0
        • ms82  

          Ten jeho styl treninku mu v tomhle vubec nepomaha. Kdyby radeji jezdil intenzivnejsi a kratsi jizdy, kdyz bude mit spoustu nedoresenych veci po tom lonskem roce. Sedmihodinove vyjizdky mi prisly trochu zbytecne.

          0 0
      • Aduldinho  

        Ou nou, to vypadá na paralelu s fotbalistou Tomášem Rosickým, ten byl taky hvězdný, ale bohužel též pořád zraněný :-( Přál bych mu, aby se dal do kupy! Dobrých cyklistů něni nikdy dost! ;-)

        0 0
      • jmaselnik  

        Je to jenom kyneziotejp, ne sádra ;)

        0 0
    • Agent007  

      Tak na Paris-Nice bude nové pravidlo v týmové časovce, že se počítá čas prvního v cíli pro celý tým. Takže teoreticky můžou týmy do třetiny nebo poloviny časovky vyždímat spurtery a horší časovkáře a lídry GC v tahání špice, a pak tam poslat ze dva top časovkáře, odpočinuté,kteří dojedou sami do cíle, a jejich čas získá i poflakující se lídr vzadu. Bude to zajímavé a náročné na vymýšlení strategie

      0 0
      • jmaselnik  

        Hm, tak to jsem zvědavý, jak se s tím týmy popasují. Mohlo by to být i zajímavé.

        0 0
      • Melvin  

        Mě to přijde jako blbost, že poflakující se lídr dostane stejný čas jak první. To prostě neodpovídá tomu, že vyhraje nejlepší. To může dopadnout tak, že GC lídr bude ztrácet minutu a někdo jiný z týmu mu to pak stáhne v časovce a on díky tomu vyhraje.

        0 0
      • mart910  

        To je celkem nefer system a nektere tymu muzou mit velky problem

        0 0
      • micu  

        nn, cas prvniho se bude pocitat pro vitezstvi v casovce, ale jezdci budou mit individualni casy. Tzn. optimalni strategie je postupne vycerpat cely tym a GC jezdec to dokonci.

        0 0
        • Melvin  

          Aha tak to mění situaci.

          0 0
        • Agent007  

          Tak jsem to asi špatně pochopil, první na čáře zastaví čas pro celý tým, místo čtvrtého nebo pátého , tak jsem myslel že celý tým bude mít čas prvního?

          times for each team will be taken on the first rider from each team to cross the line, not the fourth or fifth.

          0 0
        • jonys  

          To neni tak jednoduchy.

          1. Nemuzes nikoho vypraskat moc brzo, jinak neda limit a jede domu.
          2. Rychlost TTT je mnohem vyssi nez ITT. Jakmile by dojizdel delsi usek nekdo sam, bude strasne rychle ztracet a hrozne si hrabat.

          Zustane to jako doted jen se do cilove rovinky nebudou hnat 4,coz bude bezpecnejsi. Lidr dostane stejny cas.

          1 0
    • Melvin  

      Jsem zvědav jestli a jak bude UCI reagovat.

      Taco van der Hoorn's aero leg warmers present loophole to UCI's sock height rule.

      1 0
    • milan.v  

      Adam Ťoupalík z Elkov-Kasper vyhrál otvírák jarní sezóny pro české kontinentální týmy Trofej Umag

      https://www.roadcycling.cz/…-trofej-umag

      3 0
      • Aduldinho  

        Moc pěkně Adam! Jen ty loňská kola a dresy jsem měl raději, protože modrá je prostě dobrá! ;-)

        0 0
      • Baroninakolech  

        Adamu Ťoupalíkovi se dařilo i v neděli na Trofej Poreč, kde skončil 2.

        Jakub Otruba z ATT Investment se stal celkovým vítězem dvouetapového závodu na Rhodosu.

        5 0
          • Aduldinho  

            Záhálkovi a bicyklu to sluší, ale stéjové barvy nic moc, jak jsem se již zmiňoval výše ;-)

            1 0
            • FraVal  

              Ja bych dal Elkovu 1. cenu za nejhorší a nejméně vkuské dresy za posledních XX roků :).

              0 0
              • McBlacky  

                EF a AG2R mohou smele souperit ;)

                0 0
                • Aduldinho  

                  Mně se AG2R líbí a k tomu hlavně jejich kola ;-)

                  1 0
                • Fazzy  

                  EF sice tragicky vybrali základní barvu, ale grafika jako taková, je proti tomu peklu co musej vozit elkováci celkem OK.

                  To AG2R je naopak naprosto skvělej, decentní a nepochyně zcela záměrně zastarale působící design :) Což sice neznamená, že se musí automaticky každýmu líbit, ale já je teda chválim v plným rozsahu :)

                  2 0
                  • McBlacky  

                    U ag2r jsem mel na mysli spis ty starsi kreace. Kola maj pekny to by se nam hodilo k novym dresum sbcr jak nic jinyho

                    2 0
                  • cubista  

                    Design je vždy věcí vkusu. AG2R za mě velmi originální dres nezapadající do mainstreamu.

                    4 0
                    • Fazzy  

                      Design je řemeslo jako každý jiný a proto má i svoje pravidla. Může bejt dobrej i špatnej. Věcí vkusu je pouze to, jestli se to konkrétnímu jedinci líbí nebo ne. Někomu se může líbit špatnej design a naopak :)

                      0 0
                      • vrazdit  

                        tak ono je to tak na hranici, může být všeobecně perfektně vypadající špatný design a taky nesnesitelně hnusný dobrý… :)

                        0 0
                        • Fazzy  

                          To už je právě o tom vkusu jednotlivce.

                          0 0
                    • Melvin  

                      Třeba Adam Blythe byl nadšený s těch jejich jeanových kraťasů co měli na sobě v sobotu.

                      0 0
    • milan.v  

      .

      0 0
      • brtníček  

        Ganna musel jet jak raketa. 28 vteřin na druhého na 11,5 km. To je síla.

        1 0
        • UHU  

          jo a navíc měl i lepší podmínky

          0 0
        • Agent007  

          Ganna má náskok 50 sekund na Roglice, to už skoro stojí za hřích zkusit vyhrát celkové pořadí. Zase tak hrozné kopce tam nejsou

          0 0
          • brtníček  

            No jel jsi někdy Couillole? To úplně snadný kopec není a jede se předposlední den. A pak ten poslední den přes ty menší kopce se taky fest zavodiva. Uvidime co zvolí Ganna a Ineos za strategii.

            0 0
    • Hagner  

      No twl :-O Ještě že nejsem profi :-D

      0 0
      • vrazdit  

        no jo, to je ta doba, dneska i když okřikneš pejsíčka, tak je to jako bys utýral dítě :) může být rád, že nepůjde sedět za "vraždu zvlášť zavrženíhodným způsobem " :)

        0 0
      • milan.v  

        No, detaily neznáme, ale střílet po kočkách, to snad může jen psychicky narušený jedinec…

        4 1
        • Hagner  

          To je jen úhel pohledu ;-)

          0 0
        • tomxxx  

          Třeba jim chodila kočka sr*át na verandu, on vzal vzduchovku, že jí vystraší a ta mrcha si vběhla do střely a navíc i zhebla. Věc co se na vesnici děje běžně. Neudělal bych to, ale asi to i chápu. Dal bych trest i tomu ministrovi, že neměl zvíře pod dohledem.

          2 0
          • Agent007  

            Psal že střílel na svém pozemku z okna, a ta kočka se tam objevil a náhodou, byla ve špatnou dobu na špatném místě

            0 0
          • BikerM  

            S tim trestem pro ministra si me pobavil. :D Ale v dnesni dobe, vlastne mas pravdu. Nema nechavat darecky na pozemku, ktery nepatri jejimu panickovi. :D

            Je to samozrejme blba situace, ale kdyz vidim kolik je okolo toho vsude clanku a humbuku. A kdyz ctu jakou dostal pokutu, aj ta jeho vyjadreni.. tak je mi z te dnesni doby trochu smutno. Samozrejme velka skoda kazdeho zivota, i toho zvireciho. Ale kousek na vychode se mrzaci a umiraj deti a tady je povyku kvuli jedne kocce.

            1 0
            • tomxxx  

              Byl vetřelec na soukromém pozemku, byl. V tohle mám „americký názor“.

              0 0
              • orm  

                Tak nazor muzes mit jaky chces, ale mel bys dodrzovat zakony zeme ve ktere zijes. Predpokladam, ze nevis jake tam maji zakony o pohybu kocek a zda je mozne je jen tak strilet?

                0 0
                • Hagner  

                  Kočka je v dnešní době neužitečný zvíře, ale patří do přírody jako každý jiný ;-) Tak že pokud je schopná přežít, uživit a ochránit mláďata, aby přežily, tak s ní nemám problém ;-) Jen nevidím jedinej důvod, proč bych ji měl krmit, chránit a platit zdravotní pojištění :-D

                  Co se týká pohybu, tak je to jako se vším, soukromej pozemek je soukromej pozemek, jen u koček to nikdo neřeší, ale zkus to s krávou a máš zásadní problém :-)

                  0 0
                  • cubista  

                    Vůbec žasnu, kolik lidí dnes chová kočky a psi. A kolik z nich je v mladším věku.

                    0 0
                    • milan.v  

                      A já žasnu. že to tu pořád dokola rozebíráte, přičemž se jede pár celkem pěkných závodů…

                      2 0
                      • cubista  

                        Máš pravdu a když jsme na začátku sezony, tak se hned zeptám, co místní používají namísto bývalého Eurosport Player? Aby to běhalo i na pc, nejen na mobilu.

                        0 0
                          • cubista  

                            Chápu správně, že ve stejnou dobu lze sledovat několik sportů? Poměrně často se různé sporty překrývají. Za 639 Kč se to zdá velmi dobré. Neseká se jim to?

                            0 0
                            • rejdy  

                              Když jsem měl cyklistiku a tenis současně, jelo to v pohodě, limitem bude spíš rychlost tvého připojení. Jo, 639 Kč/rok je zcela ok, kór když jde volit stream Eurosport/GCN, který je bez reklam…

                              0 0
                              • cubista  

                                Jakou rychlost připojení to vyžaduje?

                                0 0
                                  • cubista  

                                    OK, dík.

                                    0 0
                                  • cubista  

                                    Chtěl jsem udělat registraci a nelíbí se mi, že to chce veškeré údaje o kartě včetně trojmístného CVC. Dá se to zaplatit jinak?

                                    0 0
                                    • gerrard  

                                      Ty si neumíš udělat jednorázovou virutální kartu nebo použít službu typu Revolut? Nehledej problémy kde nejsou.

                                      0 0
                                    • Raf  

                                      Jak jinak by se mělo kartou platit?

                                      0 0
                                      • cubista  

                                        Jo, máš pravdu. Už jsem to zaplatil. A zatím to běží dobře. Děkuji všem za rady.

                                        0 0
                                      • gerrard  

                                        Zpochybňovat takovou základní znalost mně vůbec nenapadlo. :)

                                        0 0
                                        • cubista  

                                          Moje poděkování bylo všem, tedy i tobě:-)

                                          0 0
                              • Aduldinho  

                                JJ, za ty prachy už to provozuje druhým rokem, avšak poslední dobou nějak nemám čas to vše odsledovat, teda zajímá mě primárně cyklistika, ale nějak není čas, radši na to kolo sednu osobně, v zimě se toho bohužel krom krosů moc nejezdí ;-)

                                1 0
                • tomxxx  

                  Však já píšu svůj názor. Jak rozhodli je jejich věc. Je mi jasný, že u nás by se rozhodlo podobně, kdyby to byla ministrova kočka. Jaký speciální zákony by měli mít v San Marinu ohledně koček tvl?

                  0 0
                  • cubista  

                    V San Marinu nevím, ale bývalý italský premiér měl moc rád kočky. Hlavně mladé a dvounohé:-)))

                    0 0
      • gerrard  

        Blbé střílet na kočku co má vycinkaných už 6 životů. :(

        4 0
      • mart910  

        stacilo by nebyt magor :D

        0 0
      • Aduldinho  

        No udělal p*čovinu, kdo jí občas neudělal, i když v jeho věku by mohl mít už trošku rozum, já takto s bratránkem střílel po slepicích, občas taky nějaká zhebla, ale to nám bylo tak 15 a některejm těm kusům možno bylo stejně vzhledem k tomu, v jaké byly kondici, takže to vlastně pro ně byla taková rána z milosti :-)

        0 0
        • cyklista86  

          Ja strilel vzduchovkou ptaky vseho druhu, hlodavce a pod.. Ale vzivote by me nenapadlo strelit do kocky.. Prave vetsinou co jsem zastrelil, tak to si kocka hrde odnesla, jakoze si to chytila sama.. :D

          0 2
          • Sulka  

            To stoji za pochluneni se

            0 0
      • jonti  

        Proc se tohle vubec dostane ven, melo by to to resit jen soudem a pokutou nebo jinym trestem.

        Podobne jako u Simmonsa, dat na twitter cernou ruku, pry ani nevedel, ze je to „rasisticke“ a mel z toho obrovske problemy.

        0 0
    • jonys  

      Experti, jakou očekáváte zítra změnu v taktice týmů v TTT? Počítá se nově čas prvního v cíli pro tým a samozřejmě každému jeho čas do GC. Bude rychlejší pro GC týmy jet posledních pár km tak, že se domestici po jednom odpálí na špici a leader dojede finiš sám (možná takovýho Gaudua teda někdo doveze…)? Jako sprinterský vláček? U týmů bez GC dokonce doslova – dokončí to sprinter. Nebo bude rychlejší se i tak co nejdýl střídat?

      0 0
      • jmaselnik  

        to se asi nedá úplně generálně říct, že jo. Ono se vlastně na cíli týmů, co jedou na GC, nic nemění. Potřebují dostat do cíle leadera v nejlepším možném čase. Jsem na to vážně zvědav :-)

        0 0
      • tomxxx  

        Obecně si myslím, že na rovině je lepší jet furt spolu a s cílem na kopci šetřit víc leadera na ten poslední kopec.

        0 0
      • Agent007  

        Tak jak to tedy je s tou TTT?

        Počítá se čas prvního v cíli pro celý tým, i když dojedou roztroušeně?

        0 0
        • jonys  

          Kazdy ma realny cas, v nemz dojede. Ale pro vysledek tymu se bere cas prvniho. Ne 4. Vyhodu urcite muzou mit tymy s GC lidrem supersilnym v TT (Remco)-nemusi az do cile tahnout nekoho slabyho aby dojeli 4.

          Naopak problem by mohly mit tymy, co pojedou na moc lidru-viz Movistar trident :-)

          0 0
          • Agent007  

            Takže v podstatě musí lídr pro celkové pořadí dojet jako první z týmu, jinak to nedává smysl

            0 0
            • McBlacky  

              pokud nejede nikdo na celkove, muzou casovku pojmout vyrazne akcneji v zaveru.

              0 0
    • Agent007  

      Ti blátošlapové se letos rozjíždějí zvolna, dneska Poel 14., vanAert 45., Pidcock 71. V časovce

      0 1
      • tomxxx  

        To že nerozumíš cyklistice už davno víme, nemusíš to tu rozhlašovat každým druhým příspěvkem.

        7 0
      • vrazdit  

        no jo, přitom třeba Pidcock měl perfektní warm-up v sobotu, sólo 50 km na pohodu, nechápu, že nezajel hned první místo v časovce… tvoje myšlenkové pochody, to bude solidní čalamáda, co? :)

        0 0
        • tomxxx  

          Tak kdo nema vymleto vidí hned i podle časů – Aert vypustil, Pidcock vyhral Strade, Poel jede na celkový, čas neměl špatnej a nebo tu časovku chtěl.

          0 0
    • tomxxx  

      Abychom utli ty kočky.

      Překvapil mě Kelderman. Úplně jsem zaignoroval, že teď jezdí za Jumbo. To je z jejich strany dost slušnej úlovek hlavně na to Giro.

      0 0
      • milan.v  

        A Valter a další kusy…

        0 0
      • jonys  

        Ano. Mam ho vsazenyho na GC. Borec co nikdy nic nevyhral bude mit letos prulomovy rok! Protoze Jumbo…

        2 0
    • tomxxx  

      Jinak pro pobavení. By kluci měli dostat kurz stereometrie, aby ze sebe nedělali na twitrech blbce. Ale tohle byla spíš od Caleba nadsázka.

      https://www.sport.cz/…rech-4026717

      1 0
      • Aduldinho  

        TVL, a ta kočka je tam zase, hned pod článkem :-)

        0 0
    • jonys  

      Na Tirrenu sprint, nebo to Jumbo na tom brdku s pomoci Wanty a mozna Fenixu rozmlati?

      0 0
    • andy97  

      D. Pozzovivo přestupuje k Izraelcům.

      https://www.roadcycling.cz/…premier-tech

      3 1
    • Aduldinho  

      Tak to brzy začne i tady u nás v toma našem cyklistickém rybníčku, zvažuji účast u tratě ;-)

      https://www.roadcycling.cz/…iky-se-blizi

      0 0
      • gerrard  

        První kolo Kohoutovice, druhé Zastávka a pak se uhnízdit někde u startu. :) A v závodech zmizel kriťák v Hrušovanech, tak se ani nebude potřeba rozkrájet. :)

        0 0
    • rejdy  

      van der Poel ⇒ Philipsen parádně, teď zpátky na Paris-Nice…

      4 0
      • Agent007  

        Krysík dneska kapánek vybouchl, Pogastrong jel jak robot

        0 0
      • rejdy  

        Tak Pogi dneska klasicky, Vingegaard zjevně špatnej den.

        0 0
    • milan.v  

      Ještě nedávno jsem tu četl, že lídr Jumba na TdF je naprosto jasný, stále si myslím, že není… ;o)

      1 0
      • andy97  

        Ale je, to že dneska vybouchl moc neznamená.

        1 0
        • milan.v  

          Uvidíme…

          0 0
        • sserpx  

          Taky myslím, že Jonas v zimě a Jonas v létě jsou dva jiní cyklisté. Loni dostal od Poga bídu na Tirrenu a nic to pro červenec neznamenalo. To by to Remco loni po Tirrenu mohl zabalit úplně…

          0 0
      • Albert8  

        Vždyť Roglič jede Giro. Pravda, ve třetí etepě lehne a může se v klidu připravovat na Tour..

        0 0
        • milan.v  

          To se ještě může velmi jednoduše změnit…

          0 0
          • Agent007  

            Přesně tak, pořád si myslím že Roglic je výkonnostně jinde než vingegard, a loni to byl souběh náhod, vingegard měl štěstí, že pogacar nevyladil formu úplně dobře na tour, a roglice decimovaly pády a zranění. Jumbíci ještě pořád můžou tu nominaci změnit, a poslat roglice na tour

            0 0
          • jonys  

            Tak jednoduchy to neni. Casovani formy uz je v plnym proudu. Muj nazor ale je, ze bez Roglice ma Vinge sance o mnoho nizsi. Na druhe strane preju Primozovi Giro-nemyslim ani tak vyhru, ale ze si to uzije.

            Ke vcerejsku: aby to nezapadlo, Vinge opet ukazal, jak umi panikarit. Kdyz Pog cuknul na premii, mel v baliku jeste 3 kolegy. Tak proc to jak blbej hned sjizdel sam??

            Jinak se taky mohla podepsat zima na rozdilu mezi obema…

            0 0
            • ms82  

              Pogi se hlavne porad uci. Kdyz vyhrava, tak se toho tolik nenauci, ale kdyz prohral, naucil se hodne. A chyby vetsinou neopakuje. Rozhovor po etape byl celkem poucny: „Jonas zautocil, tak se asi musel citit skvele. Kdyz jsem ho sjel, neutocil jsem hned na nej, pockal jsem na ostatni.“ A kdyz se ho ptali na koncovku: „Nepovedlo se mu to docvaknout, tak pak se asi zlomil.“

              Bylo moc dobre videt, co dela, kdyz se blizili do cile. Nastoupil, udelal diru, pak jel kontrolovane a trochu odpocival. Porad se dival, jak je na tom Jonas. Ten jel evidentne v cervenych a bylo to na nem videt. Az se priblizil asi na ctyri metry, tak Pogi zase ostre nastoupil a tim ho zlomil. Nedelal bych z toho zavery o forme, ale myslim si, ze Pogi si uz dava vetsi pozor, jeste vic nad tim premysli a tim je nebezpecnejsi.

              3 0
              • makimaki  

                Pořád se otacel a říkal si, kde ten Jonáš je? Nemohl tomu uvěřit…

                0 0
                • milan.v  

                  Ještěže za ním nejela Melicharová na skládačce…

                  1 0
      • tomxxx  

        Aby naopak Pogič nedopadl jako loni, když se honil za každou hnidou. Nebo Roglič jako každý rok. Podle závodů v březnu nemůžeš soudit vůbec nic.

        0 0
        • jmaselnik  

          na B-F samozřejmě můžeš. To, co vědí zdejší tipaři, má daleko větší váhu, než jsou pokusy nějakých sportovních ředitelíků :-)

          5 0
    • rejdy  

      Ještě ke včerejší Loges des Gardes, Gino Mader to jel necelých 17 minut na 6.8W/kg, Pogačar byl ještě skoro o půlminutu rychlejší (v druhé půli).

      1 0
      • ms82  

        S tim se neztrati :-) Po tom vetru a predchozich dvou kopeccich to neni spatne.

        0 0
    • Agent007  

      Každopádně buďme vděční aspoň za toho vingegarda, jinak by ty závody byly totální nuda, stejně jako za éry Armstronga nebo frooma, by byl vítěz Tour známý předem. (éru Merckxe nepamatuju, takže nehodnotím)

      Jinak nemá rovnocenného soupeře,Bernal už je asi mimo, Evenepoel se zatím přímému střetu s pogacarem vyhýbá, a zbytek je komparz

      0 0
      • milan.v  

        A navíc už se zde opět řeší primárně dobrá cyklistika… ;o)

        2 0
      • jmaselnik  

        skoro mě mrzí, že Pogiho Ineos nekoupí, to by tady bylo nablito z názorových přemetů :-).

        0 0
        • Agent007  

          Mě to naopak nemrzí, že ho nekoupili, protože to by tady zase bylo nablito z keců o robotech a nudných skyneos vláčcích :)

          O blbých kydech o protekčním nejbohatším týmu ani nemluvě. A z pogacara by místo araba byl astmatik

          1 0
          • Melvin  

            No ale to by museli být i ostatní diskutující jako ty, ale to naštěstí nejsou.

            1 0
            • Agent007  

              No počkej až se tu objeví ten jeden nejmenovaný skyneosfob…:-)

              Zpátky k tématu, dneska na Tirrenu Aert hezky sundal pidcocka, oba sedření, ale nakonec se tomu společně zasmáli

              Roglic na pána, zatím vypadá líp než vingegard, Jumbíci mají o čem přemýšlet před Tour

              0 0
    • Agent007  

      Ten Gaudu zatím letos jezdí fantasticky, na Pogastronga ztrácí jen 6 sekund teď na Nice,a vůbec bych se nedivil kdyby v létě klidně zkusil i vyhrát Tour. Akorát má tragickou časovku. Což letos se jede jen jedna, navíc je to časovka do vrchu. Jako by to bylo mu šité na míru . On je docela vysoký a váží jen 53kg, což se mi zdá docela extrém.

      0 0
      • Pessinger  

        Nevím, nevím uvidíme teď v sobotu, mívá hodně často špatný den, chytrej je dokáže udělat výsledky v etapě ale celkově to nestačí :)

        0 0
        • jkcz  

          Presne tak mi pripada. Jeste kdyz jezdil na Pinota, tak mu dokazal dobre potahnout, ale kdyz jede na sebe, tak ta vyrovnanost tam neni. Kazdy se holt lidrem nenarodi.

          0 0
          • McBlacky  

            u něj je problém, že jak je tolik disproporční nemá moc kde brát a jakmile se vyšije tak už nezregeneruje.

            0 0
      • polo  

        173 cm

        0 0
    • Agent007  

      Paříž Nice etapa zrušena, Tirreno Adriatico závěrečné stoupání zkrácené, možná úplně zrušené. Včera zrušena jednorázovka v Belgii, dneska v Holandsku.Sníh, poryvy větru.

      0 0
      • Melvin  

        Matt Stephens byl před etapou na Tirrenu v tom kopci a fučelo tam teda řádně. Ale to i u nás, občas jsme myslel, že mě to dofoukne.

        0 0
      • Agent007  

        Ineos v tom větru teď rozjeli pekelné tempo, ze kterého si 30km před cílem zkušeně a mazácky vystoupil i trojnásobný majster sveta Peterko…ale fičí tam teda řádně

        0 1
        • Jamin  

          No že jim to ale bylo platný! Krásný třetí místo. Ale tak jestli je jejich cíl pro letošek orvat v kopci Sagana, tak maj asi dobře nakročíno :-D

          5 0
          • Agent007  

            No tak orvat Sagana bych řekl že není žádný problém, to už by dneska zvládli i hoši z Elkovu. Navíc to ani nebylo v kopci,ale 30 km před cílem. Spíš je zajímavé, že to ty bývalé hvězdy pořád baví, i když dojíždí v zadu. Třeba Sagan nebo froome. Nebo Avermat. Ale jejich věc, a moje věc že mě baví to sledovat

            0 0
            • Hagner  

              To neřeš ;-) To nikdy nepochopíš nebo zkus bejt mistr světa a potom to možná pochopíš :-D

              0 0
              • Agent007  

                No, když se tu o pár řádků výše řeší sračky jako dizajn dresů, činky nebo jak zaplatit sledování Eurosportu, tak nevím proč bych nemohl psát o bývalých hvězdách profi pelotonu, ve vlákně o profi pelotonu?

                0 1
                • Hagner  

                  Ani jsem nečekal, že to pochopíš ;-)

                  0 0
                • milan.v  

                  Pozor, zrovna design dresů mi nepřijde nic špatného, to je neoddělitelná součást profi cyklistiky…

                  0 2
              • vrazdit  

                Tak mistrem BF v blbých komentářích závodní cyklistiky už je dávno, navíc každoročně obhajuje, takže legenda! :)

                6 0
    • makimaki  

      Roglič celý kopec schovaný, ale byl tam a neztrácel. A konec dal s přehledem.

      0 0
    • robb  

      Dnes je to na Tirrenu, jak na malé klasice. Nahoru, dolů a pořád bomby.

      0 0
      • rejdy  

        …a na Paris-Nice jak na malý Tour de France, klasickej závěr. Vingegaard byl z těch tří zjevně nejslabší, tak moc nevím, proč to tím závěrečným nástupem pustil zbytečně ještě víc do červených, stejně ho během pár vteřin sfoukli, pak projetí cílovkou kroucení hlavou – řeč těla nic moc. Přitom je začátek sezony, nedával bych ty negativní emoce tak najevo…

        0 0
        • Aduldinho  

          Vinge to ještě vyladí, Pogiho to bude v červenci ještě hodně bolet ;-)

          0 0
          • Melvin  

            Pogi se dneska udržel na uzdě a v poklidu si dojel pro vítězství. Je vidět, že si je vědom, že se musí trochu šetřit na Tour.

            0 0
          • rejdy  

            Právě, 4 měsíce času, tak bych čekal, že bude Vinge víc v klidu a ne tak plašit :). To „vedle“ Rogla (byť v jiný konkurenci a podmínkách) ledově klidnej.

            0 0
            • cubista  

              Vypadá to na Roglův návrat. Z hlediska cyklistika jsou škoda dvě věci – že se zranil Bernal a že Rogla a Vinge jsou v jednom týmu. Mít na Tour 4 rovnocenné lídry, to by bylo něco.

              0 0
              • makimaki  

                Jede fakt dobře, velký přehled. Možná mu forma vydrží i na Giro, ale spíš mu sedí tyhle kratší etapáky.

                0 0
              • brtníček  

                Pogačar dnes dominuje. Stejně si myslím, že loňskou TDF prohrál, protože chytl covid a to se na něm v té etapě spolu s nastupy , podepsalo. U něho v týmu covid řádil.

                0 0
                • Jamin  

                  Možná, já bych spíš řekl že si to prohrál tim jak se soustředil i na Rogliče. Kdyby se věnoval jen Vingegardovi, nakonec by ho na těsno porazil. Jenže kdo to mohl tenkrát vědět. S pozitivním testem by ho jet asi nenechali.

                  0 0
                  • jonys  

                    UAE to moc neřešili. O Majkovi řekli, že je pozitivní jen trochu a nazdar. Nejsou nějaký BEX, aby odstupovali…

                    ale jo, asi toho Covida mít musel, neumím si představit, jak by se mu v nakaženým týmu vyhnul.

                    0 0
                    • tomxxx  

                      Na druhou stranu ten rozdíl ve výkonu vyhrát vs být druhý na tour je u nich tak miniaturní, že covid by ho musel posekat víc.

                      0 0
                  • brtníček  

                    JT Boe biatlonista prodelal covid a s covidem asi i závodil a stejně rozsekal všechny před 14 dny na ,Vysočině tak dnes v Norsku. Na každého ten previt působí jinak.

                    0 0
                • Smazaný účet  

                  Když má Pogačar formu, závodí skutečně skoro stejným způsobem, jako kdysi Merckx. A – stejně jako tehdy – je pak vcelku jedno, kdo proti němu jede.

                  1 1
            • Aduldinho  

              JJ, na Giru fandím jednoznačně Roglovi, chybí mu do sbírky! ;-)

              2 0
              • cubista  

                Ve sbírce nemá ani Tour, to ho musí mrzet víc. Také mu fandím a přál bych mu obojí. Ale i Pogič a Vinge jsou sympaťáci, holt je to sport, vyhrát může jen jeden..

                0 0
                • Aduldinho  

                  JJ, koukal jsem, že nemá ani TdF, nějak jsem měl za to, že už ji vyhrál ;-) Přesně, je to sport a jak říkala babička, chleba levnější nebude :-)

                  0 0
                  • tomxxx  

                    Nevyšlo mu to přesně o jednu etapu a jednu minutu.

                    0 0
          • jonys  

            Já se bojím, že ho to bude bolet už příští týden. A ještě i ve Flandrech. Hezká demonstrace síly, ale určitě ne trénink s prstem v nose.

            0 0
    • Agent007  

      Jj, už se nám to začíná rýsovat, na Tour souboj Vingegard Pogacar, a ze zadu bude číhat na jejich chybu Gaudu, na Giru souboj Evenepoel Roglic, a třetí vzadu Hart+ Almeida. Zatím nevím co čekat letos od Carapaze a Bernala? A netuším co ten Hindley, kterou GT pojede

      0 0
      • milan.v  

        Hindley bude asi letos slabší…

        0 0
    • Smazaný účet  

      Pogyho kolo. (Délku představce odhadují na 130–140 mm)

      https://www.cyclingnews.com/…gacars-bike/

      „However, it unwittingly entered the limelight when retired Classics rider Tom Boonen controversially claimed that Colnago wasn't on the same level as the bike brands ridden by Pogacar's rivals. Naturally, Colnago disagreed, calling Boonen's claims unsubstantiated. Somewhat ironically, on that very same day, Pogačar obliterated his rivals on the Stage 4 summit finish of Paris-Nice.“

      2 0
      • vrazdit  

        vypadá to fakt dobře, ten předek s tím kombem, je to elegantní ani mi nepřijde jako nějak extra dlouhý představec, myslím si že to vypadá opticky delší jak je to k rodlům zúžené… když to srovná člověk s pinarellem od ineosu, tak toto je prostě kolo a tamto je… nevímco pokrouceného karbonu…

        0 0
      • ms82  

        Ten reach mi prijde delsi kvuli riditkam. Predstavec na 14 cm nevypada.

        0 0
        • Smazaný účet  

          No, oni to píší v tom článku – že to tak odhadují. Že Pogy preferuje menší rámy a delší forbec.

          Zas jako kdysi.

          Už se taky vrátily uzší řidítka…

          A úplně nakonec se třeba dokonce začne zase závodit na lehkejch, pevnejch a docela pohodlnej kolech… :)

          1 0
          • BikerM  

            Co to tak mam nakoukany, tak dlouhy predstavce a mensi ramy se vozi v profi pelotonu fakt hodne a tak cca posledni tri roky. Njo a posledni tri roky se taky dost vozi kotouce, treba to u nekterych bude mit malou souvislost. :)

            0 0
          • ms82  

            Mensi ramy maji kvuli vaze a hlavne stacku. Takze reach potrebuji prodlouzit. Do clanku jsem koukal, jen jsem chtel rict, ze s jejich odhadem nesouhlasim.

            Uzsi riditka a paky dovnitr mi delaji radost. Na to jsem si prisel sam :-) A uzsi riditka zase znamenaji prodlouzit reach..

            0 0
          • McBlacky  

            Mensi ramy se vozi porad, teda u profis.

            Pohodlnost je otazka. Na galdach 23mm a A profil rafcich to tezko bylo driv pohodlnejsi.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Tohle je samozřejmě pravda. Ovšem asi taky – stran toho jistého komfortu – jako jediná věc. Nicméně, už jen když se použily nízké, lehké a kvalitní ráfky (resp. kola), pak se tohle srovnalo.

              0 0
              • Hroch obojzhivelnyj  

                Tak, je to celej sladenej system

                . Na veteranu mam uzky galdy, nizky rafky a tenci draty a je to sametovy svezeni, wow efekt vzdycky kdyz na to sednu. V poho i na rakouskych sotkach na In velo veritas v Rakousku a ze jich tam na trase bylo, zvlast predloni.

                0 0
            • robb  

              Třeba u Huga, když ještě jezdil na Caynonu, tak mi přišlo, že to kolo je na něj krátké. Skoro bych se bál, že si občas dal kolenem o řídítka. Možná se mi to jen zdá …

              https://www.instagram.com/p/CaNjB7AMpem/?…

              https://www.instagram.com/p/ChNK8zGsUcT/?…

              1 0
      • ememem1  

        len taka otazka, jazdi vobec este niekto v protour na campe?

        0 0
        • gemini  

          BMC

          0 0
        • Aduldinho  

          Samozřejmě a ty nejhezčí kola :-)

          1 0
          • MichalOld  

            Jeden jedinej tým na Campě. Stane se z toho naprostá okrajovka. Menší prodeje = menší prachy na vývoj = věc pro pár fandů. To je jejich budoucnost.

            0 0
            • orm  

              Nejezdil loni/predloni jen jeden tym sram? Take bys predikoval, ze to bude okrajovka :-)?

              0 0
              • gemini  

                No ale ona Campa už okrajovka je a to nejen ve nejvyšších patrech cyklistiky…V masové produkci se vůbec nechytají, řekl bych…Ono stačí málo a už jsi out – když vezmu, jak se rozšířil po výpadku výroby Shimana Sram na silničních kolech, protože výrobci neměli čím osazovat kola – to pro mě bylo až strašidelný…:-)

                2 0
              • MichalOld  

                Vloni Shimano 12×, Sram 2×, Campa 4×. Ale věřím, že sám asi víš, že sram elektrikou teď do toho dost šlape. Bude to, jak jsem napsal ;)

                0 0
            • polo  

              Ono to spíš vypadá, že Campa nemá moc zájem sponzorovat silniční profi týmy. Je to poměrně nákladná záležitost a navíc se zde Sram a Shimano o některé týmy přetahují, tedy navzájem přeplácejí.

              Další věc je, že většina vyráběných silniček se montuje v Asii a proto se osazují sadami, které se tam vyrábějí. Campa má jen malou část trhu. Nedává proto smysl investovat do sponzoringu silničních týmů.

              A nejvýnosnější sada za poslední roky je u Campy Ekar. Vydělala víc než všechny silniční sady dohromady. Propagace na silnici prodejům Ekaru nijak nepomůže.

              0 0
              • ememem1  

                ekar je gravel 1×13 ne?

                0 0
              • MichalOld  

                Jen pro tvé info – z 22 týmů world tour (muži i ženy dohromady), kterým dodává Shimano, dostane sponzorsky komponenty jen 9 týmů. Ostatní za věci musí platit.

                Zdroj 53X11 109

                0 0
      • Aduldinho  

        Pěkná tréninková raketka za 350 kaček :-)

        0 0
    • ms82  

      Remco mi dal presne 16 minut (not so subtle flex :D).

      3 0
      • robb  

        No jak říká, když teď vyhraje San Remo, tak bude zase vše v pořádku.

        1 0
    • Agent007  

      Bardet v 32 letech uvažuje o konci kariéry, říká že jezdit proti Pogacarovi je demotivující. S monstrem které všude vše vyhraje se ten sport stává nudou.

      0 3
    • 123J  

      Ví někdo co se stalo Seppovi Kopecky?

      0 0
    • Melvin  

      tvl to chceš :-D Broken handlebars twice in one race.

      5 0
      • Aduldinho  

        Hustý, ale borec to, mi přišlo, bral s nadhledem ;-)

        0 0
    • jmaselnik  

      dneska startuje Okolo Katalánska a je to velmi dobře obsazený závod! https://www.voltacatalunya.cat/en/

      3 0
      • brtníček  

        Na startu Roglič, Evenepoel, Bernal, Thomas a mnoho dalších kvalitních závodníků. Z našich jede Hirt. Zatím to vypadá, že bude dvorní domestik Evenepoelovi i na Giru. Hirtovi dovolili jet před Girem do Kolumbie na vysokohorské soustředění.

        3 0
        • milan.v  

          Ono to nevypadá, ono to tak totiž je… Bylo to známé už pár týdnů po jeho přestupu…

          1 0
          • brtníček  

            Situace se může vyvinout různě. Zraneni , nemoc. Proto píšu, že to vypadá. Jasného není nikdy nic. ;-)

            0 0
        • Aduldinho  

          No, dvorní domestik je fajn, ale věřil jsem, že Honza půjde ve stopách Krojcáka v dobách největší slávy ;-) Tak třeba ten mladej Vacek nás v budoucnu v tomto směru potěší?

          0 0
          • gemini  

            Mě přijde, že Hirt není úplně vítěznej typ a nejlepší výsledky udělá, když se to od něj vůbec nečeká. Proto mi jeho superdomestikování dává celkem smysl – ono s Remcem se může stát cokoliv a rázem se třeba octne v Top10:-)

            4 0
            • jonys  

              To se pravdepodobne bohuzel nestane, protoze mu naridi setrit sily v klasikarskych etapach a casovkach.

              Chranenej bude nejaky Ital. Masnada asi.

              0 0
              • milan.v  

                Souhlas, tímto přestupem si zavřel dveře svým výsledkům na větších podnicích…

                0 0
                • jmaselnik  

                  Je mu dvaatřicet, musí taky myslet na peníze. Jestli se osvědčí u Remca a urve z toho třeba i nějaký pódium v etapě, tak pořád dobrý.

                  2 0
                  • vrazdit  

                    taky myslím, že se mu to může sejít i na nějaké pěkné umístění, je ale jasné, že GT celkově to prostě už nebude…

                    0 0
                    • Agent007  

                      Tak třeba Sazka tour by mohl vyhrát, je tam hodně stoupání. Loni mě 11.mistem trochu zklamal, asi už ta jarní forma odešla

                      1 0
          • cubista  

            Křižák měl od začátku podstatně líp našlápnuto. Nechtějme po Hirtovi víc, než na co má. Při loňském Giru se mu sešlo hodně moc příznivých okolností najednou.

            1 0
            • brtníček  

              Navíc už není nejmladší. Časovka mu úplně nejde , což ho dost na GT kde je více časovek limituje.

              1 0
          • milan.v  

            Matthias Vacek, Pavel Bittner (s dvěma T), Petr Kelemen, to jsou všechno mladí cyklisté, co nám jednou budou určitě opět dělat radost…

            3 0
    • jmaselnik  

      Roglič dneska další dojezd do kopečka na jedničku. Chudáci sprinteři, když jim i takové etapy berou jezdci na GC :)

      0 0
      • makimaki  

        První stavební kámen dalšího vítězství v etapáku? Remco jel hodně zezadu, možná by to dal. Sprinter v desítce snad jeden, Coquard …

        0 0
        • jmaselnik  

          No když to zvládne pozičně Primož, tak Remco by měl taky. Však se taky pěkně vztekal :)

          0 0
          • jonys  

            On se jim 1 vysypal (Serry?) a ve finale tam byli nejak divne, Wilder este Remca malem blokoval…

            A do toho tymu na Giro budou muset pridat nekoho jako Asgreen. Nebo Pepa!

            0 0
        • Baroninakolech  

          Po zítřejším dojezdu budeme možná chytřejší.

          0 0
          • Agent007  

            Dneska je to práce pro Hirta, v tom závěrečném 15km stoupání do 2000 metrů. Dneska se ukáže, kvůli čemu ho Soudal koupili.

            0 0
            • jonys  

              Hirtova prace budou tezky etapy se strmyma kopcema ve 3.tydnu.

              Tohle neni pro nej gut. Moc brzo v zavode, lehka etapa a jediny kopec s dost mirnym sklonem. To by meli jet jini. Rad se spletu.

              0 0
              • Agent007  

                Lehká etapa? :-))) ale prd. Dnes bude Hirt makat, až se z něho bude kouřit, pro belgána, za belgické peníze. Je to jeho práce.

                0 0
                • gemini  

                  No on Quickstep je – co se týče peněz – víc českej, než belgickej…

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Každý to má jinak. Třeba Ganna a malý Pidcock zas makaj za peníze z plastů.

                    0 0
                    • cubista  

                      Z plastů nebo vytunelované OKD, to máš prašť jako uhoď. Raději na to nemyslet.

                      0 0
                • jonys  

                  Odjede unik, ktery budou kontrolovat, protoze je malo lidi mimo GC. Pod kopec dorazi v suchym triku. Vsichni jsou cerstvi. Neni to brutalni stoupani.

                  Hirt makat muze, ale ja ho tady nevidim jako rozdilovyho hrace. Jeho ukol letos bude totez, co delaval ve Sky Wout Poels-byt posledni domestik ve 3.tydnu.

                  1 0
                  • makimaki  

                    Potvrdilo se, 10 km před koncem tam bylo snad 40–50 lidí. Takový dojezd, jak někde Beskydech. Skoro to vyšlo Remcovi, skoro Rogličovi, ale nakonec se smál ten třetí.

                    0 0
                    • vrazdit  

                      No jo, v Beskydech máme spoustu dojezdů přes 2000 m… :)

                      0 0
                    • jmaselnik  

                      Mně teda nepřišlo, že by to Remcovi skoro vyšlo. Tahal špicu dlouho, pak zkusil spurt z čela, zjevně si hodně věřil, ale neměl šanci.

                      0 0
                      • jonys  

                        Je to tak.

                        On se ma jedinou sanci jak zdravy Slovince porazet: dlouhy, strmy kopce. Ale otazka, zda je na nich sam uz dost dobrej. Tady mu proste neodpadnou.

                        Neco muze najet v rovne TT.

                        0 0
                        • gemini  

                          No Pogačar a Roglič nejsou úplně marní časovkáři – tam na ně moc nenajede…

                          0 0
                          • Albert8  

                            Loni na Vueltě teda docela najel.

                            0 0
                        • makimaki  

                          A druhý den to už vyšlo. Takže šance je vždy.

                          0 0
                          • jonys  

                            To teda. Celou dobu mu Rogla nepotahnul a stejne ho odpalil. Klobouk dolu!

                            Ale i pred Hirtem,mimochodem.

                            0 0
                            • makimaki  

                              Pokud myslíš, že se Hirt probudil z dosavadní letargie, tak snad nějaký progres tady je … za mě měl zůstat, kde byl.

                              0 0
                              • jonys  

                                Myslim, ze odvedl dobre svoji praci. Byl tam s lidrem a tahal 15min kopec kdyz hvezdy jako Foss, Kruijs, Bouwman uz byly ze hry (nevim, jestli je dokonce neodparal on, pustil jsem to pozdej)

                                0 0
                            • tomxxx  

                              .

                              0 0
                          • Smazaný účet  

                            Tak Roglič to dnes Remcovi zas – a dost pěkně – vrátil.

                            Je to sranda, co tam ti dva předvádějí.

                            0 0
                            • jonys  

                              Dost dobře dneska. A Almeida je neskutečnej :-))

                              0 0
                            • Smazaný účet  

                              Tak sranda až do konce. Evenpoel poslední etapu, Roglič celkově a šest vteřin rozdíl.

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                A Roglič teda defakto nešpurtoval.

                                0 0
                                • cubista  

                                  Je to frajer, nechal Remcovi vrchařský triko i etapu, není nenasytnej. Klobouček.

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Remco bojoval, nastupoval, Roglič se jen bránil – bylo fajn, že to v závěru nechal tak.

                                    0 0
                                  • milan.v  

                                    Stejně jako dnes na Gent – Wevelgem WvA nechal vítězství týmovému parťákovi, přestože nemusel…

                                    To by třeba Evenepoel určitě neudělal…

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      No, on po závodě říkal, jak je šťastnej, že porazil ve špurtu Rogliče.

                                      0 0
                                      • cubista  

                                        Víra je základ úspěchu:-))) I moje drahá polovička poznala, že Rogla se ani nepokusil o spurt:-)))

                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          :)

                                          A on tam jel úplně v klidu celou rovinku špicu – a ani nezved hlavu. Už z toho to bylo jasný.

                                          0 0
                                      • BikerM  

                                        Rozhovor jsem nevidel, protoze jsem prepnul na dalsi zavod. Ale je usmevne, ze tedy udajne spurtovali.. Ja zadnou snahu ze strany Roglice nevidel.

                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          CN: „Super happy. It was a tough one,“ Evenepoel said after the stage. "As I mentioned this morning, it was going to be really hard to drop Primož on a course like this. I think we proved that we were the strongest again. My team took a lot of responsibility since the start and also on the laps, so I think we deserved this one. It was a nice battle with Primož and I'm happy I could beat him in the sprint.

                                          0 0
                                          • bara2  

                                            Tak nemůže, už jen kvůli sponzorům, říct, že mu to Roglič věnoval. Prostě bojoval jak lev a zvítězil!

                                            0 0
                                          • Fazzy  

                                            Taky sem rozhovor neviděl, ale v tomhle kontextu mi to zní jako komentář k celýmu závodu, během nějž Rogliče ve sprintu porazil. Což bezesporu je skalp, kterej stojí za vzpomínku :) Ale třeba se pletu.

                                            0 0
                                            • Smazaný účet  

                                              Těžko říct s jistotou. Mně to přišlo (teda v kontextu „afger stage“ jak píšou, a tak), že se to týkalo spíš té dnešní etapy. Koneckonců – pravdu měl, neboť o sprint šlo: on tedy sprintoval a taky vyhrál. :)

                                              0 0
                                              • tomxxx  

                                                Je vidět jakej je to kokůtek. Po takový etapě by Pogačar, Roglič, Wout atd. nezvedali ruce a hlavně by aspoň vynechali tu pasáž, jak protivníka přesturtovali. Jako jo odtahal si to, ale celkově nevyhrál a roglič ho nechal, což bylo fér, ale fakt nemusel.

                                                0 0
                                                • Smazaný účet  

                                                  Tak, je ještě hodně mladej. A asi lze jen těžko úplně unést, když ti všichni kolem od té doby, cos začal závodit na kole, říkaj, že z tebe bude novej Merckx (ten hrál ostatně taky co kluk fotbal) a pak vyhraješ Španělsko a suverénně´taky mistrák světa.

                                                  0 0
                                                • Sooree  

                                                  Je poznamenanej z fotbalovýho prostředí. Tam to totiž obecně inteligencí a pokorou jenom srší. :D

                                                  0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Akorát (opakuji) nezapomínejte, že Remco je opravdu strašně dobrej. Málokdo v jeho věku dokázal to, co on. To je pak těžký.

                                                    0 0
                                                  • Sooree  

                                                    Jo, je to pravda.

                                                    0 0
                                    • jonys  

                                      Určitě? To víš jak? Kdy byl v takové situaci? Podpásovka od tebe.

                                      Loni když končil Keisse, tak Remco když dostal do ucha echo že odpadl, vycouval taky aby si s ním mohl dojet do cíle společně. O Rogličovi mluví hodně s respektem, to netahání minule vůbec nekomentoval špatně jak by to hodně lidí udělalo.

                                      Nemáš ho rád a vidíš rudě.

                                      2 0
                              • robb  

                                Primoz Roglic becomes first rider in procycling's his­tory to win 6 different ‚big-7‘ 1-week stage races. Tour de Suisse is only ‚big-7‘ stage race missing from Roglic's palmares. #VoltaCatalunya102

                                (‚Big-7‘: P-N, T-A, Volta a Catalunya, Itzulia, Romandie, Dauphine, Suisse)

                                https://twitter.com/…796886208514

                                5 0
                                • milan.v  

                                  Wow, wow, wow… Tleskám a už se těším na Giro…

                                  0 0
                                  • kalimer0  

                                    Doufám, že jim forma vydrží a přidá se ještě někdo.

                                    0 0
                                • Agent007  

                                  To je sice hezký, ale Tour je prostě Tour. A tu on nikdy nevyhrál…

                                  0 0
                                  • jmaselnik  

                                    A agent je prostě agent. Po těch super výsledcích Ineosu tento víkend by sice člověk čekal, že bude šoupat nohama…

                                    0 0
                                    • Agent007  

                                      Když už zcela mimo téma zmiňuješ ten Ineos, tak oni tu Tour vyhráli x krát, na rozdíl od toho týmu co tam jezdí Roglic, loni to bylo že výjimka potvrzuje pravidlo, a předtím tu Tour vyhrát mohli, akorát že byli tak prosypaní fetem, že radši odvolali svého lídra Rasmussena, aby nebyla ještě větší ostuda. Že je ten tým RabobankJumbo prosypaný, je jasné každému kdo má trochu soudnosti.

                                      0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        Fazzy: no vidíš, co jsem říkal. Hned zde tu angažovanost dítěte máš. Tohle opravdickej velkej troll přece nedělá. :))

                                        0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Tour vyhráĺ (dvanáct let před tim, než tam dovezli do cíle malého Thomase, protože jejich velkej opravdickej leader byl trochu z formy) taky jeden hoch, jehož jméno si už skoro nikdo dnes nepamatuje…

                                    Inu, ví bůh, jak to bude v tomhle s Thomasem za pár let. Ale alespoň Velšané na něj jistě budou vzpomínat.

                                    0 0
        • milan.v  

          Nedal… V tomto závěru je Roglić mistr nad mistry…

          0 0
          • brtníček  

            Na Czech tour účast stáje Jumbo a Bora. Snad ještě někdo z WT přibude a bude se na co dívat. Startuje se 4 dny po konci TDF.

            0 0
            • Aduldinho  

              Přijede Rogla? ;-)

              0 0
              • jonys  

                No ty jo teoreticky by mohl.

                Predlokladam, ze pred MS si da par tydnu ve vysce a Sazka je tyden pred zavodem. Jako rozjeti se…

                Je tam casovka?

                0 0
                • brtníček  

                  Vím, že už nechtějí casovku družstev, která byla dříve v programu. Ale individuální tam asi nebude.

                  0 0
                  • jonys  

                    Skoda. Myslim, ze na MS ji bude chtit zkusit. Uvidime, neznam kalendar co je jeste v te dobe za zavody, ale takovyhle mensi etapacek by mohl zapadat.

                    0 0
    • Agent007  

      Čert ví co je na tom pravdy. Jumbíci prý ujíždějí na jedlé sodě. :)

      Tak, když tu máme tým astmatiků, proč né i tým bikarboniků?

      https://cyclinguptodate.com/…game-changer

      0 0
      • tomxxx  

        Tony Montana taky ujížděl na jedlé sodě, nebo né?

        0 0
    • robb  

      Žádná selanka …

      0 0
      • ms82  

        Jestli vazi, kolik jsem nasel, ze vazi (80 kg), tak to jsou NP 4 W/kg. To je na 5.5 hodiny hodne, ale ne na profika.

        0 0
    • makimaki  

      Z českých luhů a hájů: Ťoupalík si říká o přestup o kategorii výše, v současné době náš nejlepší cyklista.

      0 0
    • milan.v  

      Tak Nosková ráda, že získala angažmá a asi si bude moct hledat další…

      https://www.roadcycling.cz/…roveruje-uci

      0 0
      • Aduldinho  

        To je teda pěkně na houno, dokonce se i zase celkek zvedala výsledkově :-(

        0 0
        • milan.v  

          No právě, formu měla slušnou, rozhodně byla v té lepší půlce…

          0 0
    • jonys  

      S Bernalem uz se to proste tahne… :-(

      https://twitter.com/…467011440641?…

      0 0
    • robb  

      Trochu OT

      Včera zemřel Udo De Rosa

      https://twitter.com/…498739486721

      0 0
      • oberleutnant Weiss  

        Ugo De Rosa. Udo je Dirkschneider…

        0 0
        • robb  

          Omlouvám se, autokorekce v mobilu.

          0 0
      • Smazaný účet  

        To je mi moc líto. Měl jsem tu čest setkat se s ním před čtvrt stoletim v Cusanu několikrát osobně. Bezpochyby byl jedním z nejslavnějších stavitelů rámů v celé historii silniční cyklistiky. Myslím, že ještě s Faliero Masim byl Ugo de Rosa v Itálii vůbec nejuznávanější.

        2 0
    • Agent007  

      Příští rok končí sponzorská smlouva sítě supermarketů Jumbo s cyklistickým týmem, a je málo pravděpodobné že bude prodloužená, firma má velké finanční problémy s propadem tržeb a s podvody, minulý rok byl zatčen i šéf firmy a syn zakladatele van Eerd

      https://www.velonews.com/…sponsorship/

      0 0
    • Zdendo70  

      Tentoraz to dopadlo našťastie dobre… https://www.bicycling.com/…ut-van-aert/

      0 0
      • Agent007  

        Podle článku jeli pumpičkáři po cestě, i když vedle vede souběžně cyklostezka. Takže řidič náklaďáku byl v právu. Ani hvězda profipelotonu nemá právo porušovat dopravní předpisy

        0 6
        • kapsch  

          Podle článku nebylo po cyklostezce možné jet jejich rychlostí. Za mě v pořádku, stejně jako když je „cyklostezka“ namalovaná na dlážděném chodníku křížícím ideálně ještě na 100 metrech 12 vjezdů do baráků..

          Každopádně určitě je víc v právu jet na kole po silnici když je vedle nevyhovující cyklostezka než kohokoli ohrozit na zdraví. Nikdo kromě policie nemůže vymáhat dodržování silničního zákona. To vše navíc za předpokladu, že je v Belgii podobný předpis jako u nás o použití souběžné cyklo, podle článku se to tomu řidiči jen nelíbilo, není tam, že tam jeli nezákonně..

          4 0
          • Agent007  

            Cesty a silnice jsou primárně určené k přepravě osob a zboží, nejsou to tréninková zařízení. Pokud chce někdo závodit a trénovat za provozu, musí počítat s tím, že se to někomu nebude líbit.

            0 8
            • kapsch  

              Cyklista je účastník provozu úplně stejně jako řidič auta. Jestli se jedná o pracovní cestu nebo třeba trénink na věci absolutně nic nemění, to je jen možné označení oné přepravy, v obou případech se musíš řídit stejnými pravidly a ani jedno ti nedává přednost nebo cokoli na ten způsob před dalšími účastníky (nebavíme se záchranných složkách apod.)..

              4 0
              • Agent007  

                Pokud je vedle silnice zřízena stezka pro cyklisty, je cyklista POVINNEN ji používat. Tím bych asi tuto zbytečnou diskuzi ukončil.

                0 8
                • gersa  

                  Než zas budeš něco plácat, tak si zjisti legislativu

                  Pak si to zjisti, jak to je v Belgii a potom mudruj

                  6 0
                • jonys  

                  Já bych jí ukončil tím, že neznáš předpisy, tím pádem do ní vnášíš hned zkraje nesmysly a nemá tedy smysl v ní pokračovat.

                  https://mestemnakole.cz/…je-to-mytus/

                  5 0
                  • Agent007  

                    No fajn, sice se to stalo v Belgii, ale ty sem dáš článek o českých zákonech. Prostě už nevíš kudy kam. Podle mě jel namachrovaný profík tam, kde neměl co dělat, řidič náklaďáku ho vytroubil, machírek si cvrnkl do trenclí a spadl do škarpy. Nikde jsem se tam nedocetl že by je řidič nějak ohrozil. Ale možná jsem to přehlédl. Nikomu se nic nastalo a jede se dál.

                    Tvoje verze výkladu toho incidentu bude asi jiná, ale já vycházím jen z toho co je v článku. Kolik lidí, tolik názorů.

                    0 0
                    • kapsch  

                      Tak si to přečti znovu, a pozorněji, když z toho článku chceš vycházet..

                      Kde jsi vzal namachrované chování cyklistů během incidentu?

                      Nečetl jsi, že je donutil opustit vozovku velmi těsným předjetím, že ignoruješ to zcela jasné ohrožení? Bezpečná vzdálenost při předjíždění ti nic neříká?

                      0 0
                    • jonys  

                      Stalo se to v Holandsku…

                      0 0
                • tomxxx  

                  Až na to, že to tak není ani u nás. .....cyklista povinen jich užít v daném místě a směru, ledaže by tím mohla být ohrožena bezpečnost nebo plynulost provozu na pozemních komunikacích.

                  Zjednodušeně řečeno. Už tě nikdo nemusí nutit jezdit po cyklostezce plné chodců, kočárků atd. A jek je ti v belgii a jaký tam byl provoz nevíme nikdo.

                  2 0
        • orm  

          U nas po stezce jezdit nemusis. Belgicke zakony neznam, ale je fajn, ze tu mame odbornika, ktery je zna.

          5 0
          • jmaselnik  

            musíš. Pokud je to cyklostezka označená kolem v modrém poli, tak musíš. Neplatí to pro smíšenou stezku pro chodce a cyklisty, kterých je ve městě většina. Nic to však nemění na tom, že za nedodržení pravidel Tě může trestat jenom policie, nikoli řidiči.

            2 0
            • Agent007  

              Přesně tak, pokud by se nedej bože něco stalo, a to auto mělo kolizi s tím cyklistou, podle zákona by to policie musela vyhodnotit tak, že ten cyklista měl jet po stezce. A žádné tituly mistrů světa by mu v tom nepomohly

              0 3
              • kapsch  

                Nejet po cyklostezce bude tuším na úrovni přestupku. Úmyslné ohrožení a zavinění nehody s tím nemá co dělat a mělo by být posouzeno separátně. Řidič si nemůže zmíněné nařízení vymáhat.

                0 0
                • Agent007  

                  Tak to obrátíme, kdyby jelo auto po cyklostezce, a řidič by argumentoval že mu to tak líp vyhovuje, asi by se pumpičkáři taky docela rozčilovali,ne? Ale byl by to tuším jen přestupek, takže by neměli žádné právo auto ze stezky vyhánět,a něco vymáhat. Ohrozili by tím řidičovu bezpečnost

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Na silnici snad je v Pravidlech silničního provozu zákaz vjezdu cyklistů, tak jako je na cyklosteskách explicite zákaz vjezdu motorových vozidel?

                    0 0
                  • kapsch  

                    Ano, když potkáš auto na cyklostezce, nemáš legálně sám jak vymáhat dodržování silničního zákona. Můžeš zavolat policii.

                    A upřímně nevím, jak může cyklista ohrozit řidičovu bezpečnost na stejné úrovni jako to udělal ten řidič nákladního auta cyklistům. Z tvého projevu se zdá být jasné, že na kole nejezdíš, tak zkus něco vymyslet.. Ten nepoměr řidiče v nákladním autě a cyklisty na bys mohl zaregistrovat i ty.

                    0 0
                    • milan.v  

                      Doteď jsem si myslel, že on fakt jezdí a je to jen zdejší blud…

                      3 0
                  • jmaselnik  

                    a vo tom to přesně je. Cyklisté by byli naštvaní, ale jediný, co můžou udělat, je zavolat policii. Úplně stejně jako ten tirák nesmí ohrozit cyklistu, byť ten v rozporu s pravidly nepoužil stezku.

                    Kdyby došlo na soud, cyklista určitě dostane trest za nepoužití stezky, pro tiráka to ale nebude polehčující okolnost při trestu za cyklistovu újmu.

                    Už jenom to Tvoje d-fensovské titulování cyklistů „pumpičkáři“ dost přesně ukazuje, že Ti jde jenom o provokování.

                    3 0
                  • Lukster  

                    ty seš teda dobrej agent, řidič auta má právo být soudce a rovnou i kat? Kde jsme? Je to jen využití pozice neohroženého a mnohem silnějšího… Probuď se

                    2 0
                  • jfk  

                    „Pumpičkáři“ na cyklistickém fóru? Tvl co tys za člověka

                    0 0
            • orm  

              Podle nove legislativy, ktera plati od lonska nemusis, viz vlakno kde to resil pravnik, ktery to legislativne protlacil.

              1 0
              • jmaselnik  

                nemáš odkaz prosim Tě, ať nemusím hledat? Výjimečně to vůbec nemyslím konfrontačně :-). Díky.

                0 0
              • jmaselnik  

                už jsem našel, dobrý, máš recht :-)

                0 0
            • tomxxx  

              Tak to bylo do ledna 2022. Teď už nemusíš.

              0 0
          • milan.v  

            Teď jsem o tom diskutoval s kamarádem, dlouhodobě žijícím v Bruselu a v Belgii je použití cyklostezky v takovém případě povinné…

            0 0
            • Smazaný účet  

              Vzpomínam si, že nás už před mnoha lety v Regensburgu v rámci amatérského Evropského poháru honili na ty tamějši stezky, na které byli velmi pyšní. Ale protože nas jelo kolem dvou tisic a vpředu docela rychle, moc s tím nenadělali. :)

              0 0
        • jmaselnik  

          řidič náklaďáku v žádným právu nebyl. Cyklista na silnici je cyklista na silnici a i když porušuje pravidla tím, že nejede po stezce, žádnej řidič se k němu nesmí chovat bezohledně, protože je to normální účastník silničního provozu a trestat ho může jenom policie.

          3 0
        • Zdendo70  

          … „byl v právu“?? Ja teda jazdím kamiónom 26 rokov, ale také niečo urobí, a schvaľuje iba BLB.

          5 0
          • Aduldinho  

            Jednou jsem takového „vymahače“ zákona potkal v Proštějově, vracel jsem se již celkem prošitý z dlouhého Mamuta a měl tendenci mě na zcela prázdné silnici minout na pětník, tak jsem mu ukázal sprosté gesto, to jste měli vidět to dílo! I kdyby byl v právu a já měl povinnost užít souběžně vedoucí cyklostezku, tak mě nemá právo ohrožovat na životě a vynucovat si ač mylně vyložený zákon. Chtěl dokonce volat Policii, čímž by si asi dost něběhl. Hlavně mě překvapilo, že něco takového může jezdit po silnici, to že má někdo na Jeepa by za mě nemělo mít vliv na to, že se může pohybovat jakožto psychopat po silnicích? Dokonce mi na rozloučenou přál, aby mě někdo někdy sejmul? :-(

            0 0
        • yaourt  

          Ty jsi dobrej psychopat. Jestli neudržíš nervy při předjíždění cyklisty, tak odevzdej při nejbližší příležitosti papíry.

          2 0
          • Agent007  

            Já tu diskutuju slušně, řekl bych že nervy neudrželi ti, kdo tu nadávají někomu do psychopatů a blbů. No, asi je tak doma titulovali rodiče, takže se tomu nedivím.

            1 1
            • jmaselnik  

              Ty naprosto cíleně provokuješ a dobře to víš.

              0 0
            • skaj  

              Psychopat neni nadavka, ale vcelku slusne konstatovani mentalni nedostatecnosti, kterou zde (dlouhodobe) predvadis. Nejen ze neznas belgicka pravidla silnicniho provozu, ty neznas ani ceska a jeste se o nich dohadujes. Zaroven srovnavas zavaznost ohrozeni na zivote s potencialnim prestupkem → jasna znamka psychopatie a neschopnosti vnimat realitu.

              4 0
            • Melvin  

              Vždy jsem myslel, že když tu Cio psal narážky, že na kole ani nejezdíš, bral jsem to jen jako takové provokování, ale teď si myslím, že ono to bude nakonec i pravda.

              2 0
      • jmaselnik  

        tak snad se ten Egan ještě aspoň trochu zvetí…

        1 0
    • Agent007  

      Laporte údajně opustí na konci roku Jumbo, spousta týmů by ho ráda přetáhla, já bych si skoro tipnul, že to bude Total energies? Francouz ve francouzském týmu, zrovna v tu dobu končí jejich největší a nejlíp placená hvězda, to dává smysl.

      Boonen spíš spekuluje o Soudal Quickstep

      https://cyclinguptodate.com/…f-the-season

      1 0
      • jmaselnik  

        řekl to Boonen v podcastu, tak je to určitě pravda, jako s tím Colnagem a tak :-)

        0 0
        • McBlacky  

          Ten placne cokoli, aby byl zajimavej, posledni dobou zvlast.

          2 0
        • Agent007  

          Ale má to logiku.

          Laportovi je 30, letos mu končí smlouva. Ví že Sagan v Total bere 5 mega, což je určitě 5× víc než on. Takže, bude někde jedničkou týmu za několikanásobně vyšší plat, nebo se bude s Baarlem,Kooijem a Benootem dělit o pozici čtvrtého muže v týmu, u kterého za rok končí hlavní sponzor a budoucnost je nejistá?

          0 0
          • tomxxx  

            Jen mám malinko obavu, že jako 4. muž toho vyhrál v jumbu víc, než to bude jinde jako leader. Ale třeba ne a dostane schopnej tým.

            0 0
          • jonys  

            Sagan tolik nebere a plati ho hlavne Specialized. TDE by takovy ranec nemeli. A Laporte nema duvod brat nabidku druhodivizni staje. To mohl zustat kde byl.

            1 0
            • McBlacky  

              Nejen ze tolik nebere ale srovnavat Laporteho se Saganem co do marketingoveho potencialu je asi jako chtit v Monacu prodavat Dacie za mega eur, pac tam dobre frci Koenisegg.

              Saganova hodnota byla vic v mkt nez kolik toho zajel.

              1 0
              • jmaselnik  

                Navíc teda ani výsledkově, při vší úctě k Laportemu, se k Saganovi neblíží.

                0 0
                • Melvin  

                  Tak to, že Agent nejenom nejezdí na kole, ale navíc, že cyklistice vůbec nerozumí dokazuje už delší dobu. Jen třeba ten Gent vyhrál Laporte jednou a Sagan 3×. A to se nebudeme bavit o 1 vs. 18 etap na Tour. A samozřejmě 3 MS a mnoho dalšího. A ač to Laportemu teď skvěle jezdí, tak bych ho do kategorie výjimečných cyklistů zatím nedával. To třeba i GVA toho vyhrál daleko víc.

                  0 0
                  • Agent007  

                    Nerozumíš tomu hlavně ty a spol., já vůbec nesrovnávám Sagana s laportem, jen jsem napsal že Sagan letos končí, a laporte že údajně odchází z Jumbo. Kam přestoupí se neví. Tak jsem si dovolil napsat, že by mohl třeba možná jít do Total Energies. Je to jen spekulace, jakých jsou tu na diskusi tuny, tak nevím proč tě to tak rozčiluje? Jestli sem se tebe a těch troubů co na mě reagovali nějak dotknul, tak se omlouvám za způsobenou psychickou újmu.

                    0 0
                    • Melvin  

                      Kluci nade mnou ti normálně odpověděli a ty je hned nazýváš toubama? Jinak teda zpátky k Laportemu. Popravdě moc nevěřím, že udělá podobnou chybu jako Terpstra, který se po přestupu z Quick Stepu do Direct Energies stal naprosto neviditelným.

                      0 0
                      • Agent007  

                        Tak uvidíme, asi by mu chyběly ty podpůrné prostředky, které teď má k dispozici v Jumbo. A třeba prodlouží smlouvu v Jumbo, třeba mu víc vyhovuje nebýt lídrem týmu. Je rozdíl když vyhrát můžeš, a nebo musíš

                        0 0
                        • kalimer0  

                          Jaké podpůrné prostředky? Můžeš uvést zdroj, odkud jsi tuto informaci získal?

                          0 0
                          • Agent007  

                            Zdroj k čemu?

                            Že má top tým lepší prostředky pro realizaci a podporu výkonu než druhodivizní? Co se týče vybavení, masérů, trenérů, jídla, doplňků stravy, lékařů, tréninkových kempů v horách, softwaru, hardwaru, pokrytí občerstvením během etap, všeho? Koneckonců i to trapné a zakázané přimazání řetězu během závodu ti projde spíš u top týmu, než jinde. Na to si můžeš zdroje vyhledat sám,ne?

                            0 0
                          • Smazaný účet  

                            Ale tak – je to vů.l, no. :))

                            Holt všichni Slovinci maj k dispozici podpůrné prostředky, celé Jumbo taky, samozřejmě Mathieu…

                            Akorát ineosu nějak došly; myslím, že za to může ten brexit. Jen Ganna a Pidcock si občas nějaké pod pultem seženou – ostatně Pidcock, jak je malinkatej, nebude potřebovat moc.

                            Akorát mě teda nenapadlo, že agent, jak se zdá, ineos už takto zařazen coby druhodivizní tým… Žeby nějaká předtucha? :)

                            1 0
                            • Agent007  

                              Zase se vtíráš a vnucuješ do debaty dospělých? Všimni si, že se tě nikdo na nic neptal. Ale chápu, moje příspěvky tě rajcují a máš nutkavou potřebu se vyjádřit, viď?

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Jojo! :))

                                Akorát jsem se teda vetřel kolegovi kalimerovi; a ten, na rozdíl od tebe, šašíku, dospělej jje.

                                0 0
                      • jonys  

                        Presne. Rikalo se o domesticich Sky ze by jinde byli jasni lidri a vyhravali. Henao, Nieve, Porte, Poels, Landa. A kdo kdy z nich nekdy neco vyhral kdyz odesli? Totez sprinteri a klasikari v QS-Prisel=zaril, odesel=zhasl. Mozna Kwiat byl vyjimka, ale ten odesel dost mladej..

                        A ted je dobra adresa TJV.

                        2 0
                        • Melvin  

                          Je to tak. Nedávno jsem četl rozhovor (teď si nevzpomenu kdo to byl) a ten z vlastní zkušenosti říkal, že ty podmínky v těch top týmech jsou úplně někde jinde. Možnosti tréninku, monitoring stravy, vybavení atd.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Hirt?

                            0 0
                          • jonys  

                            Wellens hodně podrobně pitval jak mu změnili v UAE způsob tréninku. A tam, kde mají něco vyzkoušený že funguje, tak to není nějaký plácání pokus-omyl. Ale i ta síla týmu v závodě je znát. Mnohem míň sil vydáš na to, být na pozici, protože silní domestici tě tam prostě lehce dostanou. Netrčíš někde na větru. Nemusíš nic sjíždět, protože na to máš vždycky ještě chlapa, nebo je někdo od vás vepředu. atd. atd.

                            0 0
                    • jmaselnik  

                      Ty jsi fakt takovej trouba, že si už v dalším příspěvku nepamatuješ, co jsi napsal o řádek výše. Tedy:

                      Ví že Sagan v Total bere 5 mega, což je určitě 5× víc než on. Takže, bude někde jedničkou týmu za několikanásobně vyšší plat

                      Jestli uvažuješ, že Sagan bere 5 mega a Laporte mega s tím, že příští rok někde dostane x-krát víc, tak je srovnáváš hodně a hodně blbě.

                      Já si naopak myslím, že jestli bere Laporte 500k€, tak je rád a nemůže čekat, pokud nebude mít snovou sezónu, víc než mega.

                      1 0
    • Agent007  

      Tak jak jsem říkal, je to tady. Roglić pojede Tour, a Vingegard mu bude krýt záda.

      0 0
    • Agent007  

      Dneska moc pěkná etapa na Itzulia. Omar to krásně roztočil Ethanovi, a tomu nezbylo než vyhrát. Na pána

      0 0
      • Smazaný účet  

        .

        2 0
        • Jamin  

          Ale tak mu ten marginální úspěch dopřej…

          0 0
      • jmaselnik  

        ještě jsi zapomněl, jak Martinez mazácky přespurtoval Vingeho na prémii a je před ním dík bonifikacím o celou sekundu! Včera muselo ve Skýčku bouchat šáňo, protože je to snad druhej největší úspěch sezóny :-)

        0 0
        • Agent007  

          Ano, máš pravdu,Martínez mazácky přespurtoval Vingegarda na prémii. Krásně ho tam vyvezl Dennis Rohan. :-)) asi si neuvědomil, že už nejezdí za Ineos :-D otočil se zda má za sebou Vingeho, ale viděl jen Martíneze:-)))

          0 0
    • Agent007  

      Tak dneska na Itzulia Vingegard suverénně a na pána. Momentálně je to Jumbo asi nejlepší tým světa co se týče kvality závodníků. Tak snad se časem neprovalí zase nějaký průšvih. Je to až moc okaté , jak válcují konkurenci. Z průměrných závodníků tam po pár měsících dělají monstra, dneska ten Attila jel jak robot, nebo ten Laporte, z pruměrňáka najednou super klasikář. Nebo Kooij. Možná se mýlím, a slyším trávu růst. Každopádně to časem stejně vyjde na jevo

      0 0
      • Smazaný účet  

        Myslíš, jako třeba depotní kortikoidy před velkými závody plus per-závodní léčba asthmatiků vysokými dávkami salbutamolu a další podobné, odcizením počítače lékaře už nezjistitelné věci u Sky? Ale že to teda trvalo…

        No, zatím vyšlo najevo hlavně to ilegální během závodu mazaní řetězu (ale to teda hned). Tak dál uvidíme.

        1 0
      • Albert8  

        Jedno vysvětlení je, že v Jumbo něco dělají zázračně dobře. Druhý vysvětlení je, že v těch francouzských týmech, z kterých Laporte a Valter přišli, to zas tak úplně dobře nedělají.

        0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce