Problémy s řazením Shimano 105

32 nepřečtených
  • Aldy

    Zdravím všechny, potřebuji poradit… Mám problémy s řazením na silničce, páky Shimano 105, přehazovačka Ultegra. Při řazení přehazovačkou mi jdou převody nahoru (od malého pastorku na velký) bez problému, ale naopak od velkého k malému pastorku přehazovačka vůbec nereaguje. Někdy mi to přehodí na poprvé a někdy musím páku zmáčknout třeba i více jak pětkrát. Nevíte, kde může být problém? Děkuji za rady…

    0 0
    • novas752  

      Pravděpodobně je to bowdenem nebo lankem – někde je to zalomený, u jedné generace se často roztřepily lanka těsně za hlavičkou v těle páky mezi řadícim mechanismem a navedenim do bowdenu. Takže pro jistotu vyměnit minimálně lanko nebo radši i bowden. U některých rámů taky vychází úplně debilně prudký ohyb bowdenu mezi patkou rámu a přehazovačkou.

      0 0
    • Johny.Merida  

      Lanko, bowden, postříknout mechanismus páky uvnitř. To je základ.

      0 0
    • André Vebr  

      Přidřený bovden, potrhané lanko v páce, ohlá patka přehazovačky, atd..

      0 0
    • Aldy  

      Děkuji všem za radu, zkusím to rozebrat…

      0 0
    • Markony  

      A nemáš tam ty skvělé lanka potažené tim zeleným hnusem ? To mi dělalo velký bordel .

      0 0
    • nooski  

      Kontrola plastoveho smyku pod středem.

      0 0
      • Giacomo  

        Jo to jsem zrovna před nedávnem řešil, že to špatně řadilo a když jsem otočil kolo vzhůru nohama tak jsem zjistil že jak mi stéká ionťák po rámu dolů tak spodní vodítko lanek bylo úplně zalepený 

        0 0
        • jecnak  

          Take muze byt. Je to dost caste.

          0 0
        • novas752  

          Přitom stačí koupit bidony, který netečou. Vždycky žasnu jak některým nevadí celý kolo zeblitý obsahem bidonu a nejlíp ještě nějakej gel rozpatlanej po celym kokpitu.

          0 0
          • jecnak  

            Mas tip na neco krome Spesl Purist, ktery se prestal delat? Myslim teda neco co netece ani otevrene aniz bych zmacknul bidon.

            0 0
            • Maka123  

              Mám už rok Dobrou láhev a super. Už jsou obě ošoupané, ale netečou .

              0 0
            • novas752  

              Puristy jsou právě nejlepší. Koupit se ještě dají, spousta obchodů si je nechala dělat s vlastníma logama a stále je ještě mají skladem.

              0 0
          • Johny.Merida  

            No já bych to kolo raději občas pořádně umyl :-))

            0 0
          • plzakj  

            Ty jsi estet :-). Pot a sliny by nevadily?

            0 0
    • detoxy  

      Mám podobný problém a tak zkusím využít toto vlákno i pro můj doraz. Mám 105 hazku. Trochu špatně mi to padá z 9. na 8. pastorek. Co mi ale hlavně vadí je, že mi to nechce padnout na 1. Dolní doraz mám úplně povolený, bowden a lanko nové, lanko je holé jen uvnitř rámu (pod středem je v bowdenu). Aby to vůbec řadilo dolní pastorky, tak mám pod hazkou cca 1mm podložku. S tou podložkou jezdím už asi rok a celkem to vyřešila, ale mám pocit, že se to pořád zhoršuje. Hazka má kam jít, ale podle mě pružina není schopna překonat pasivní odpory.

      0 0
      • krabica  

        Asi ti někde drhne lanko, mě to dělá při výstupu z hydropák, když moc dotáhnu omotávku…

        0 0
        • detoxy  

          To by mohlo být, zkusím se na to mrknout. Dal jsem tam koncovku s brčkem a je možné, že brčko je delší než by mělo být. Kam vlastně dáváte koncovky s brčkem?

          0 0
          • novas752  

            Koncovku s brčkem do páky, proč?

            Brčko má omezit průnik nečistot do bowdenu, takže tam kde je lanko vystavené nečistotám.

            0 0
            • detoxy  

              Kopíroval jsem to, co na kole bylo od výroby. Jinak v tomto místě bych ji sám taky nedal, takže to zkusím předělat. Nicméně kam tedy dáváte ty koncovky s brčky? Samozřejmě u hazky, mají ale třeba smysl u vstupu a výstupu do/z rámu?

              0 0
              • jecnak  

                V pakach jsou ale od vyroby kratsi brcka s takovym nosem, co zapadne do vyrezu a zamezuje protaceni bowdenu. Idealne pouzij puvodni koncovku nebo bez brcka. Muze byt i prilis utazena omotavka – svira bowden a lanko pak hur chodi.

                0 0
                • vt  

                  S tou utazenou omotavkou to snad ani neni mozne ne? Spis casto vidi, ze lidem nedela proble zohybat bowdeny pod jakymkoli uhlem :-) to pak mozna jeste zhorsis utazenou omotavkou, ale priskrtit s ni bowden, to se mi nezda.

                  0 0
                  • krabica  

                    Utažená omotávka u pák zalomí právě koncovku a o její hranu pak drhne lanko.

                    0 0
                • detoxy  

                  Jo ta koncovka s výstupkem tam byla, asi ji už ale nemám, tak tak dám kovovou bez brčka a prohlédnu i omotávku.

                  0 0
              • mr.nikdo  

                U smyku.

                Mely smysl u starych mtb, kdy z horni ramovky jsi na zadni stavbu mel bowden, pak zase hole lanko a nasledny bowden na oko. Tam lezlo bordelu milion.

                0 0
            • krabica  

              U pák jsem ho měl taky od výroby.

              0 0
    • RUSH  

      Mám obdobný problém s přehazovačkou. Po letošním Lawi Tour Classic (bláto a louže na polňačkách) přehazovačka řadí špatně směrem dolů (z větších na menší pastorky), nahoru ale řadí dobře.. Před tím řadila perfektně.

      Zkontroloval jsem lanko i bowdeny a lanko bylo v páce roztřepené. Takže jsem ho vyměnil, jenže pořád to dolů neřadí správně.Patka je rovná zkontrolovaná.

      Může být nějaký problém s přehazovačkou (Shimano 105) nebo s kazetou (řetěz v pořádku, nevytahaný, kazeta nestřílí)?

      0 0
      • jecnak  

        Měnil jsi kromě lanka i bowden (aspoň vzadu u přehazovačky)? To bývá první věc na výměnu po blátivém závodě a pár umytí wapkou.

        0 0
        • RUSH  

          Jo, na ten zadní bowden se chystám dneska. Myslel jsem, že je to tím roztřepeným lankem v páce, ale nebylo :-)

          0 0
      • RUSH  

        Stále se mě nedaří doladit to řazení. Vyměnil jsem lanko, zadní bowden, dal polohu přehazovačky blíž ke kazetě (to se pak trochu zlepšilo).

        Může to být bowdenem pod omotávkou (ten je původní a řadilo to od začátku dobře)?

        Nemůže to být kazetou? Řetěz měním správně a kazeta nestřílí.

        Díky.

        0 0
    • Markony  

      Zkus změnit polohu přehazovačky přiblížit bliž ke kazetě .

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.