Shimano deore lx, střeva řazení

11 nepřečtených
 • Rosta7

  Poradí někdo, kde najít obrázek s vnitřnostmi řazení? Blbne mi řazení a rád bych viděl co mě čeká, až to otevřu, případně co na mě vyskočí.

  Díky.

  • Bubaaak  

   Sundej jen vrchní a spodní krytku a pořádně to prolej čističem na brzdy, přitom cvakej pačkama nahoru a dolů… Po oschnuti namazat…

  • André Vebr  

   Pokud to nedostalo ránu nebo to není úplně vyjetý, nemá důvod se to rozbít. Raději bych sezaměřil na bovden, lanko a patku přehazovačky. Pokud menší páčka „propadává“, tak prostříkat olejem (používám Konkor) a několikrát procvakat, až se chytně. Staré mazivo zatuhne, uvnitř je drobná „kovadlinka“ a ta zůstává viset

   • Rosta7  

    Bovden s patkou jsou v pořádku, bovden je nový, patka vyčištěná. Ránu to nedostalo. Právě, že páčka propadává, chtěl bych to vyčistit, neplechu bude dělat staré mazivo. Jen se obávám, že na mě z toho může něco vyletět. Proto by se hodil obrázek s mechanizmem, jak to uvnitř vypadá.

    Díky za info.

    • André Vebr  

     Tak nic nerozebírej, nastříkej dovnitř nějaké rozpouštědlo (používám na čišť. brzd), nechám vyschnout (resp. vyfoukám stlač. vzduchem) a nastříkám olej. Pak je většonou potřeba to několikrát procvakat a je zase nadlouho po problémech. Věř mi, 100× vyzkoušeno :)

    • Singlespeed  

     Nerozebírat. Stává se tro běžně a taky se to tady už snad 20× probíralo (naposledy předevčírem). Způsobuje to zdegradované ztuhlé mazivo. Nejdříve se to začne projevovat při nižších teplotách, později cvaká páčka naprázdno skoro pořád. Nerozebírat, ale vyčistit a namazat jak je psáno výše.

  • Mr.Duck  

   Ja osobne to teda rozeberu aspon tak ze sundam krutky zhora zdola, mechanismus namocim do lihu, vycistim vzduchem z kompresoru (opakuju pokud to neni dost cisty) a pak namazu Shimano vazelinou na bowdeny co vypada dost podobne jak to co je origo v razeni.

   Jen tak to prostriknout funguje taky, ale myslim ze tohle je dlouhodobejsi reseni. Kdyz jsem to vzdy jen necim prostrikal, po case uz to nestacilo.

  • Rosta7  

   Takže částečně rozebráno, vyčištěno a promazáno. Díky za rady.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.