Přestavba zadního kola na 12/142 pevná

34 nepřečtených
  • Pessinger

    Ahoj mám zadní kolo Bontrager Mustang Tlr 29 na rychloupínák a chtěl bych ho předělat na pevnou osu 12/142. Četl jsem tu pár starších témat a třeba Hnoj tu psal že to nejde :-/ Tak se ptám zda se do toho někdo nově pouštěl a zkusil to předělat?

    0 0
    • kubad  

      V pohodě podívám se do věštecké koule jaký náboj tam máš a bude hned jasno.

      Já mám Bontrager XXX a ty jsou předělat pomocí koncovek, ale ty těžko seženeš zase.

      Takže se snaž a aspoň fotky jinak se fakt nedá posoudit

      0 0
    • Pessinger  

      Tak jsem právě zjistil že na tom kole mám napříč prasklej ráfek…:-/ a to nijak neskaču a jezdím asfalty šotky a pole to je šmejd :-/ je to jakoby celé příčně popraskané asi lak nebo barva

      0 0
      • Smazaný účet  

        Myslim, ze to krasne vyresilo tvuj problem s predelanim naby:)

        0 0
        • Pessinger  

          :-) a já vůl už psal na ten inzerát že koupím ten Bontrager na cyklobazaru.....a ten můj prodám:-)…Ani náhodou.....A asi už vím proč mi začal cinkat ten zadni kotouč.....Ufff, ještě že už mám přezuto ty Fulcrum, týden před hlavním dostihem na Znojemsku :-))))

          0 0
          • couffy  

            Znovín odjedeš i na silničce:)

            0 0
            • Pessinger  

              Silničku nemám, a tuším že už se to nesmí jezdit na cyklokros echo je to v propozicích :-) jen horaky

              0 0
              • couffy  

                Letos mi cx povolili,psal jsem Valovi a ten ji pouze nedoporučuje.Takže se dá.

                0 0
      • Vilém  

        Hm, ale to je spoj rafku.

        0 0
      • ˘Ö˘ Krab  

        JJ, žádné praskliny, to jen elox umí takhle ozdobně změnit strukturu :-)

        0 0
      • kubad  

        pokud je to naproti otvoru pro ventilek – je to spoj a je to OK :D

        0 0
        • Pessinger  

          Právě je to naproti ventilku, tak plaším asi zbytečně, tak je to aspoň prodejný :-)

          0 0
      • Val  

        :D panenko skakava

        0 0
        • Pessinger  

          No co co :-), člověk se furt učí :-/ nějaký procenta jsem tomu taky dával cca.5%, jsem si myslel že to prdlo kvůli vysokýmu tlaku v pneu :-) na ráfku není nic o tlacích a víc jak 2,5–3 nefoukam

          0 0
          • Val  

            v pohode, me se kolikrat taky neco povede, ale vzdycky me dostane kdyz si nekdo po letech prohlidne poradne svoje kolo a zjisi, ze mu chybi zuby v prevodniku apod.. :)

            0 0
    • Pessinger  

      Ahoj, mám možnost koupit tyto kola z Rakouska, nemá nekdo stejné??? Údajně ráfek mavic xm 319 a osy jsou 15 mm a zadní 12/142. I s plášti Rapid Rob a kotouči 180mm. Jaká je podle Vás normální cena? Nevím nájezd jen fota:-/ a měla by tam být nába deore XT?

      0 0
      • Vilém  

        Jety, holy, kola bych videl tak na 2–2,5 tKc.

        0 0
        • Pessinger  

          Holé jako bez kotoučů a plášťů? Chce za komplet 80 e to by teda šlo

          0 0
          • Vilém  

            Pojedes si pro ne? Jsi schopen posoudit jejich stav? Pokud ne, tak je to sazka do loterie, je dost veci ktery tam muzou byt na odpis a ktery ti vyhodny nakup muzou pekne prodrazit.

            Osobne bych do toho na dalku nesel.

            0 0
            • Pessinger  

              No právě, chtěl bych si je přebrat osobně je to kolem 40 km od Znojma, ale ten stav určitě nedokážu dobře posoudit. Protočil bych nábu zda cvrká souvisle, prohmatal dráty zda jsou všechny pevný a kouknu zda není prasklej ráfek. Zkusí mu ještě napsat kolik na tom najel a zda jsou kola vycentrovaný.

              0 0
              • Evilcleaner  

                dobře prohlídni patky, jestli nejsou nikde bouchlé a pokud bude na ráfcích páska tak se podívej pod ní na podélné praskliny (kdyby v tom náhodou vozil nějaké extrémní tlaky). nába má 36 poe (18 pozic, zabírá vždy jeden z dvou párů vzájemně posunutých západek). pokud budou dorvané konusy, nebo naopak moc povolené, hrozí že bude nějaký konus zničený.

                0 0
                • Pessinger  

                  Zatím díky moc, pojedu tam příští týden pokud je ještě bude nabízet, patky projedu to mě nenapadlo i sundávat plášť a koukat na ráfek ze vnitř by mě nenapadlo tak díky, s těma kónusama to moc nechápu, za prvé nevím kde je hledat ( pokud to nejsou ty stříbrné koncovky na nábech, nebo něco uvnitř náby :-/a žádnou jsem zatím nerozebíral takže bez zkušeností :-))

                  0 0
                  • Evilcleaner  

                    osa by se měla točit hladce a bez větší vůle, jinak se nába špatně seřízená a hrozí její poškození.

                    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.