• pakun

    Ahoj, mám Canyon CF SL Ultegra.

    Vše je Ok. Akorát přesmykač když posunu z malého talíře do mezipolohy „M-mezi“, tak ta poloha závisí jak moc jsem páku posunul.Přesmyk se tak posune např. jednou o 1mm, jindy o 3mm. Jakoby visel na lanku. Přesmykač sám jde velmi lehce, ale lanko zdá se drhne. No vše je nové neochozené.

    Nemám zkušenosti, ale myslím, že to asi bude v tom, jak lanko vede kolem středu šlapání. Lanko se vlastně vrací zpět nahoru k přesmykači a obepíná ostrý úhel cca 55°. Nevím, zdali mám to vedení lanka kolem středu namazat. Zas se mi tam bude lepit písek a prach. Je to vně rámu. Díky za rady a zkušenosti.

    0 0
    • Martin  

      Přátelé, myslíte si, že může být problém nahradit přesmykač 6800 přesmykačem R-8000? Jde o kompatibilitu s klikami. 6800 fungoval s klikami Sram Apex 50/34 v pohodě. Bude stejně fungovat i R-8000?

      Díky.

      0 0
      • Bubaaak  

        tah by měl být stejný, takže pokud fungovala 6800, měla by i 8000

        Jen seřizování je na manuál, ale ty na youtube jsou :)

        0 0
        • Martin  

          A nějaká změna řetězové linky? O tahu jsem četl, taky si myslím, že by to MĚLO jít, nicméně…

          0 0
          • Bubaaak  

            rozdíl u klik 6800 a 8000 je 0,4 mm v rozestupu převodníků, ale jde to seřídit na bezproblémový chod.

            Co jsem rychle četl, abych tě netahal za nos, tak:

            Snad ofiko je 8000 zpětně komatibilní.

            Tyhle kombinace se objevili i v závodních týmech (jen dura, ne ultegra)

            0 0
      • jecnak  

        Muzes, vozim na klikach 6800 smyk 8000 a puvodne tam byl 6800. Jestli ale cekas lepsi chod, tak se nedockas. Jedina vyhoda je kompaktni rozmer – nezanasi se blatem.

        0 0
        • Martin  

          Sonduju kvůli novému RB RX, kde není zpětná kompatibilita s non-R series přesmykači, chybí zarážka pro bowden na rámu.

          0 0
          • jecnak  

            Az pak budes utahovat sroubek lanka, dej si pozor. Je nasroubovan v duralove matce, ktera je specialni otocna se zarazkou. Navic misto aby byl sroub dlouhy na celou delku zavitu matky, tak je sotva do poloviny. Po par vysroubovani a utazeni se mi podarilo to castecne ohoblovat. Nastesti zavit je standard, takze jsem dal delsi sroub a poskozeny zavit protahnul zavitnikem. Vysledek je takovy, ze velice doporucuji neexperimentovat s vyvedenim lanka a ridit se navodem – obtocit sroub lankem o 180 stupnu, takze neni treba velky moment utazeni sroubu.

            0 0
            • Martin  

              Díky! YT videa s návody už mám v oblibených :)

              0 0
            • TK75  

              Po tom protažení bowdenu pod šroubem, jsem lanko zakončil.Pak jsem si teprve všiml, že se má zatočit do té plastové krytky(má tam na to dírku) a tou vyvézt hezky ven.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.