• (s)78

Zdravím, na CX kole mě odešel přesmykač Shimano 105 5700 s ob­jímkou, nový se už nedá téměř sehnat a pokud ano, tak za cenu vyšší než Ultegra. Chci se zeptat, dá se místo něho bez jakýchkoliv úprav použít přesmykač Ultegra FD-6700-G? Podle obrázku v nich nevidím žádný rozdíl.

• Hrabex1  

Kdyz nesezenes presmykac s objimkou, kup presmykac a objimku.

• zarkow  

Případně můžeš použít i smyk na 11s sadu, chodí to prý lépe než se starším 10s smykem.

• KRoser  

Jak říká zarkow v klidu si kup přesmykač na 11s 105 R7000. Je o proti předchozí generaci hodně vylepšený a funguje to perfektně. Jen jestli to budeš montovat sám mrkni na nějaké vide jak se vede a nastavuje lanko.

• (s)78  

Díky, to jsem potřeboval slyšet :-) A je nějaký přínos v Ultegra FD-6800 oproti 105 R7000? Cena je stejná, hmotnost taky.

• jIrI___  

Oproti starším verzím by tento přesmykač měl řadit výrazně lépe, výrazně se taky liší ve způsobu seřízení.

Mám doma nepoužitý návařkový smyk 105 R7000 a našel bych i novou objímku. Pustil bych to komplet třeba za 500 Kč, bohužel si nerozumí s mým rámem.

• (s)78  

Potřebuju ho v černé barvě, objímka průměr 31,8 mm, v čem je problém u rámu?

• jIrI___  

Mám vykousnutou sedlovou trubku a díky konstrukci se mi při použití pláště širšího než 35 mm dostává tento smyk nové konstrukce do kontaktu s pláštěm. Jednoduše řešeno mám zadní kolo příliš vepředu :)

• jIrI___  

.

• poki.z  

Vezmi radši 105 R 7000.

Ten starší model jak ultegry, tak 105 chodil o poznání víc ztuha. Manželka měl problém to „umáčknout“ při řazení.

• jecnak  

Tak to ti vedlo lanko do presmyku pod spatnym uhlem – je tam na jeho nastaveni takovy presuvnik. Viz navod.

• RomanH  

Hmmm, to bude problem i u me.

Mas, prosim, po ruce nejaky odkaz, at to nemusim hledat ? V nejakem videu jsem dokonce videl pouzivat jakousi sablonu (merku). Dikec.

• jIrI___  

.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse