• hojik

  Přátelé, rád bych se s vámi podělil o zážitek spojený s letošním prvním závodem Přes dva kopce.

  Předně je nutné, abych se vám alespoň lehce definoval. Jsem tvor tuhého kořínku a technického ražění. Dokud něco neudělám, nejdu od toho a zcela dobrovolně se pouštím s nářadím v ruce do jakýchkoliv oprav, úprav a tak.. znáte to.

  Počínaje loňským rokem jsem se dal na bajkování. Na každý závod se zcela neskutečně těším, každý volný čas věnuji jízdě na svém novém bajku, jež vlastním od srpna loňského roku. Letošní rok jsem měl naplánovaný snad od 1.1. Kalendář závodů jsem prošel důkladně a kam to šlo jsem již přihlášen. Přecijen ta atmosféra závodů je něco úplně jiného než vyjížďky po práci či se spřátelenými hochy.

  První byl dán jasně, 14.4. Přes dva kopce. Su z Prahé, tož jsem to měl za humny. Najeto před závodem cca 600KM, kolo oservisováno na sezónu, rychloupínák sedlofky (zajížděla) vyměněn za objímku se šroubkem, super. Jednoho dne před prvním závodem jsem se rozhodl promazat svojí super vidlu Judy 3. Inu Kdo maže ten jede řekl jsem si a mazal jsem až jsem namazal i destičky. Podařilo se mi i zavzdušnit tu hydru (sic nevím jak bo jsem to neotvíral, ale stalo se…). Opětovně servis. Odvzdušněno, destičky zatim nechány, z 90% nutno vyměnit.

  13.3. jsem se již nemohl dočkat, natěšen na závod jsem sebe, přítulku i psa zbalil a šup šup odjezd za našima do obce Miletice (zhruba 30 od Jedomělic). Dorazili jsme pozdě, presenaci nechám na zítra. Času dost, start je přece až v poledne. Druhý den v 9:30 papů a presentace a šup šup, už aby bylo 11:30. Začal jsem vybalovat koleso ze střepu (136L). Nasadit přední, zadní, utáhnout sedlovku..... Zde se blížíme k pointě celého příběhu. Trošku ještě naznačím historii mojich roubles s bike. Loni v září, při přípravě před závodem (cyklobraní) jsem si při mazání řetězu stříknul mazadlo na zadní kotouč. Vzadu už tedy vím jak na to a čim, abych si to nenamazal. Vepředu už to taky vím. Vidli mazat s citem. Při posledním převozu kola do servisu (s tou zavzdušněnou hydrou) jsem úplnou náhodou zjistil, že klikama jde otáčet nějak ztuha (PROČČČČČ??? Samo od sebe???? WTF???!!!) V servisu vše poladili, středový složení povolili (asi se samo zatáhlo provozem) a měl sem vše ready. Takže furt něco dalo by se říct. Trošku mě to u novýho kola překvapuje, ale.....

  Abych se vrátil k tý sedlofce. Byla na rámu volně uložená, inu uchopil jsem imbus číslo 4 a otáčel. po 1/4 otáčky se ozvalo KŘUP, následně obrovské DO PRDELEEEEEE!!!!! Ano, správě tušíte, šroubek v objímce prasknul! Nevozim nářadí, šrouby, upínáky, objímky...... CO teď? nestartovat není možnost! Po 5ti minutovém testu jízdy jako na FR (je to ta správná zkratka pro ty děsný kola se sedátkem nízko?) bylo jasný, že to takhle nepůjde. Naši byli na cestě na start. Dostali pokyn co přivést. Bohužel, na venkově ale asi neznají to co mám na kole. Dovezli osičku s kličkou, nikoliv objímku. Táta naštěstí přivezl i základní nářadí. Kleštěma se mi podařilo vyšroubovat urvaný kus šroubku ze závitu v objímce. Následně jsem začal rozebírat palubu ve 136L ve snaze najít potřebný šrouek. 136L obsahuje ale jen samořezné parkery. jeden mi tam celkem fungoval. Nasadil jsem, utáhl s citem. Start. z chvostu to má taky svoje kouzlo. Po pár metech bylo jasný, že to moc držet nebude. dal jsem si 7KM ve stoje v pedálech, a když se trasa zkroutila zpět do Jedomělic, ukončil jsem trápení. Neskutečně jsem nadával, padaly silná slova. Teď ten kořínek… Naházel jsem všechno do vozu a vydal se do Prahy pro náhradní díly. Cíl: Hypershop Letňany. Nadával jsem..... a mocně. Na servis (co to je za objímku), na moji smůlu (loni v létě mi kikslo v chorvatsku auto (prasknul rozvod – oprava na místě 500E) Bláhově jsem se domníval, že kšeft jako je Drapa sport bude mít ve 13:00 mnou požadovanou součástku. Neměli ji, přestože prodávají „kola“ (pseudo šílené splácaniny) s úplně stejnou objímkou, jako sem měl v kapse. Půlhodinová diskuse s pracovníkem tamního servisu nevyústila v nic pozitivního, úplatek nechtěl přijmout (z kola v krabici to fakt vynadav nemůžu pane). Navšívil jsem Tesco. Prodávají krásné stroje Olpran! Mají sundavací objímky s rychloupínákem!… moje situace, stupeň nasranosti a chtíč to mít ještě ten den opravený mi říkal, abych si to prostě vzal. 5 fingers ready, Theif, the Dark project, chíli jsem dělal jak si kolo zkouším, úplnou náhodou mi zůstalo sedátko v ruce, zrovna když kolem šel nějaký chlap. Popovídali sme si jaký to tu prodávají šmejdy a objímka už byla v mojí kapse. Ty zbytky toho PsychoBajku sem tam zahodil a makal ven. Neskutečnou rychlostí jsem se z Lesňan vrátil do obce Miletice a plán byl jasnej. DO JEDOMĚLIC! Sestavil jsem bajk, nasadil nový díl (padnul krásně) a makalsem. Makal sem tak neskutečně! Velvery – Slaný (jestli to někdo znáte) sem dal za 15 minut. Stoupnul jsem si do pedálů, aktivoval LockOut (patrně prvně) a obdivoval funkci SPD pedálů. jel jsem dál Slaným, a v 15:25 jsem byl tam, kde jsem ze závodu odstoupil. u Jedomělic, na příjezdové cestě, u odbočky do louky a lesa. stav tachometru byl 28,5 a já se vydal na trať, když si už všichni váleli šunky v hospodě. Po té silničkářské časovce mě kapku boleli nohy a prvotní stoupání jsem si dal na kašpárka, ale pak už jsem ničeho nelitoval a obdivoval jsem krásu tratě.

  Uvědomil jsem si, že bylo dobře že jsem se to nepokusil celé project ve stylu FR. Krásný lesní úseky, sjezd keřem, lesní stoupání… naprosto mě ohromil úsek s červenou hlínou na zemi. paráda...... Ale to jsem ještě neveděl o lesích nad obcí Milý! Nicméně vystoupat před sjezdem do Srbeče, to bylo něco. Tlačil jsem, pod kládam jsem se sehnul. Nahoře jsem zakufroval (bez pořadatelů se to občas stane…) cca 2KM. Po sjezdu do Srbeče mi začalo být celkem fest šatně. Došla mi voda v obou flaškách a poslední jídlo bylo to v 9:30! aktuální čas byl cca 17:00. Po vjezdu do zmíněné obce jsem opět zakufroval. Šipku jsem přehlédl. Nějaký domorodec tam natíral vrata. Natankoval jsem u něj a vypil trojku vody. Začao mi být špatně daleko víc. Našel jsem správnou strasu, sjel do Milý, objel uzavřenou stodolu, do které ukazovala šipka, a zachránila mě hospoda Stará škola. 2 párky 2 hyper sladný koly (Pane, to se dneska pije kola s cukrem?), 2 fidorky. Zdržení 45 minut. Nabilo mě to nehorázně a makal jsem dál. Kameny nad chmelnicí, krása (akorát si to nedovedu představit v nějakym chumlu závodníků). Les, sjezd a poslední kilometry po asfaltu obcema (názvy netušim) byly krásný. Jel jsem sám, vesničani koukali proč jedu sám a tak pozdě. připadal jsem si jako na Tour, kdy dojíždim do Paříže a davy tleskají. Jelo to krásně po tom asfaltu. 5KM do cíle, super! jel jsem dál. Šipka vpravo, stoupání tankodromem. Dalo se to čekat, každý pořadatel si nechává špeky na konec (kdo jel Šela Maraton, ví o čem mluvím – polní cesta pod Helfem a stoupání na Helf). Vše jsem vystoupal a dojel.

  Vážení, dojel jsem v cca 19:10.

  Nejel jsem vyloženě závodní tempo. Když jede člověk sám, jede na pohodu. Sjezdy jsem nehrotil (olejované přední destičky po zahřátí fakt nefungujou), kufroval jsem a hospodu jsem dal. V cíli jsem byl spokojen, vyčerpán (fest), nasranost ta tam, kolo krásně fakalo, upínák nepovolil (Olpran RULEZZZZ) a ani o milimetr nesjel. Po malé přestávce a zjištění, že pečené sele se koná vevnitř v zahulené hospodě a že už ani neni, jsem se vydal domů. opět cca 30KM po silnici. Doma jsem byl

  ve 20:26 a bylo mi dobře.....

  Shrnutí té soboty je ale děsivé:

  • 110KM
  • 136L dostalo sodu (plněj kotel do Lesňan a zpět s nefunkční saharou na chladiči)
  • nevim, jestli s tou holkou furt ještě chodim (teda spíš ona semnou… hovořila něco ve smyslu malej Jarda a sebranej traktůrek.....)
  • zkušenost do budoucna s nářadím (to neděláš dobře Jaromíre, že nejezdíš na ty závody pořádně vybaven, jednou se ti to vymstí)

  28.4. jedu ŠkodaBike. Budu mít dokonce už nový destičky vepředu, snad mě žádnej ******* nečeká. Na závod pojedu sám. Bez pří…jestli teda nějakou mít budu,

  bez psa a s nářadim:)

  0 0
  • Misiak  

   zazitok nemusi byt prijemny, staci ked je intenzivny :) teda ale tou lopkou z teska by som sa velmi nechvalil…

   0 0
  • Hnoj  

   Tomu se říká odhodlání !

   0 0
  • mocheek  

   Když jsi takle pěkně prožil sobotu čtrnáctého, tak bych nechtěl zažít tvůj pátek třináctého.

   0 0
  • JIRA  

   Pěkný .........teď už jen vrátit ten upínák.

   0 0
   • dada  

    sim te to prodaj i bez upinaku…:)

    0 0
    • Pebe  

     takže tobě taky nebude vadit, když ti někdo ukradne třeba chladič z auta…cena vzhledem k celku zhruba stejná a „prodáš to i bez toho“, jo? :-(

     0 0
  • Manas  

   Narez! Vule z ocele. :)

   0 0
  • Phoebe  

   Super povídka a dobrá charakteristika v nicku :o)))

   0 0
  • hodny soused  

   čeče,super

   Asi si příště něco na kole povolim,ať mam taky nějaké takové zážitky :-D

   já jen píchnul,a pomáhal píchlejm cestou :-)

   0 0
   •  

    Dobrý, je vidět, že seš srdcař každým coulem.Někdy bych takový nadšení potřeboval.

    0 0
  • karliner  

   Jsi správnej buldok. Když se zakousneš, tak se nepustíš. To se cení!

   0 0
  • kámen úrazu1  

   Mám trochu jiný pohled na věc. Buldok sice jseš, ale teď pro mě budeš hlavně zlodějíček.

   0 0
  • Pebe  

   pro mě seš taky zloděj, bych se na sebe nemohl podívat do zrcadla to ten závod radši odpískat a nadávat si do blbců než krást

   0 0
   • karliner  

    Předpokládám, že vy dva nade mnou nikdy nepřecházíte na červenou a už vůbec ne mimo přechod pro chodce, řádně platíte všechny daně do posledního halíře, koncesionářský poplatky, v životě jste si nepřepálili od kámoše žádný CD nebo DVD ani neokopírovali videokazetu, na svém kompu máte výhradně legálně zakoupený software atd. Samozřejmě je pro vás zlodějíčkem i Honza Kopka, který podobnou historku s krádeží drobné součástky popisuje ve své knize. Protože pokud tomu tak není, tak si s prominutím serete do huby.

    0 0
    • kámen úrazu1  

     Pleteš jabka a hrušky.

     Beru jinak, když někdo nemá na jídlo a ukradne v obchodu pár rohlíků. Krádež pár třešní u cesty je taky něco jinýho než nájezdy auty a kupy beden naložených cizím ovocem. Jinak se taky dívám na pravidelné krádeže způsobené psychickou poruchou. A jiný pohled mám na krádeže čehokoliv, na co člověk má buď peníze nebo to není životně důležité. Což je tnehle případ. Odlišnost vnímám samozřejmě i mezi krádeží něčeho levnýho a vyloupením banky atd. Ale furt to je krádež, nepleť do toho přecházení na červenou.

     A ještě se tím veřejně chlubit… takové čecháčkovství, bohužel… hojik si u mě bude horko těžko napravovat pohled na něj a je mně jedno, co si o tom kdokoliv myslí. Prostě se mně tenhle způsob osovjování si cizích věcí příčí. Není to nic normálního, i když to mnozí za normální berou. Ne, není, normální je nekrást.

     0 0
     • karliner  

      Mohli bychom se tu dohadovat donekonečna, což předpokládám nechceš ani Ty, ani já, takže už nebudu moc reagovat. Snad jen – jak je to s těma CD a DVD nebo softwarem, přísaháš, že máš jenom originály? :-)))))))))) Třeba já se bez mučení přiznávám, že 90% mých CD a DVD jsou kopie a to nemluvě o tom, kolik gigabytů hudby nebo filmů jsem si zdarma stáhl z internetu, takže fakt nemám vůbec žádné morální právo (stejně jako asi 99,9% zdejších návštěvníků) odsuzovat někoho za krádež drobnosti, kterou mu z nejrůznějších důvodů odmítali prodat a kterou nutně potřeboval (stejně jako ten Tvůj hladovec a rohlíky k utišení hladu).

      0 0
      • kámen úrazu1  

       Vnímáš vůbec rozdíl mezi „přisvojením si“ dejme tomu stovky našlé na zemi, té samé stovky, o které ale víš, komu vypadla z kapsy, stovky vzaté z obchodu ať přímo ve formě peněz, zboží v hodnotě stovky, věci, kterou je dokonce nutné nějakým způsobem odmontovat (co třeba odštípnutí zámku zrezivělé plečky v hodnotě ani ne dvou stovek, to je v pořádku?), stovky z loupeže atd? Zase míchání jablek s hruškami.Ta objímka důležitá není, rozhodně ne natolik, aby se nedalo počkat dva, tři dny. Nebyla ani ukradnutá v obchodě, kde mu ji odmítli prodat. A kdyby jo, není to o nic „lepší“. Vážně považuješ krádeže způsobem nelegálního okopírování CD pro vlastní potřebu, krádež jabka ze stromu u cesty apod. za porovnatelné jako např. krádež třeba i levné věci v obchodě? Jak bys vnímal, kdyby Ti někdo ukradl dejme tomu právě rychloupínák sedlovky, a to jen kvůli tomu, že není ochotný čekat dva dny než si bude moci skočit do jinýho cykloobchodu, než do toho, kde mu ji odmítli prodat? A k Tvýmu dotazu, jaký vliv by to, jestli mám kopie CD nebo ne, mělo mít na hodnocení krádeže někoho jinýho? Byla by to menší krádež? Ale odpovím – ano, mám tři neoriginální CD. A nestydím se za to. Ale styděla bych se, kdybych něco hojikem zmiňovaným způsobem ukradla. Vlastně nestyděla, bo bych to ukradla jen kdyby mně někdo vyhrožoval ublížením na zdraví mně nebo někomu z mých blízkých.

       0 0
       • hodny soused  

        holka já tě nechápu,a už vůbec ne tenhle příspěvek se stovkou na zemi.

        spíš mi připadne,že ty mícháš jablka a hrušky. Ano,připadne mi ukradnutí objímky stejné jako získání nelegální kopie.A samo,že doma nelegál mám.

        Nechápu proč někoho odsuzovat,že ukradl objímku k sedlovce když sami máme „svědomí černé“(viz.ne­legál soft).

        Mimochodem tu stovku ze země bys měla dát na policii,co kdyby se po ni majitel scháněl.

        A nečerti se tak :-) třeba ji s omluvou vrátil,stejně jako ty zaplatíš za ty 3CD :-)))

        0 0
        • kámen úrazu1  

         Ukradnutí objímky mně připadá jako dokonalá zlodějna, i přes nízkou cenu takto získané věci. Dokonce z více hledisek bych to přirovnala např. ke krádeži staré plečky u nádraží, zabezpečené zámkem „jen naoko“, nezaklapnutým. I když hodnota té plečky bude o trochu větší, princip je stejný. Chce to drzost – stejně jako v případě zmiňované krádeže v hypermarketu se jedná o krádež v přítomnosti dalších lidí, v obou případech je i nutná manipulace s věcí, aby mohla být odejmuta (odejmutí byť nezaklaplého zámku z předního kola, aby nemuselo být nešeno na rameni x povolení rychloupínáku, vytáhnutí sedlovky). Prostě z mýho pohledu zlodějna jak ušitá.

         Nechat si stovku ležící na zemi je v podstatě taky krádež, ale pokud nevidíš rozdíl mezi tímto způsobem osvojení si cizí věci a výše zmiňovanými způsoby tak pak už nevím. A nechápu, co pořád máte s nelegálními kopiemi. Jo, je to krádež. Cítíš ale rozdíl mezi okopírováním si pár CD pro svoje účely, okopírováním CD pro prodej druhým a ukradnutím originálního CD přímo z obchodu, případně ukradnutím kopie CD třeba z bytu někoho? Vážně ne?

         Nebudu to dál už rozvádět, ani odpovídat, komentovat. Bo to tu začíná zavánět dalšími čecháčkovstvími – obhajovat se má okradený, já jen neodolal… kradou přece všichni…radši se do toho nebudu míchat, abych neměl problémy… co je mně do toho, že támhleten krade plečku, to mohl přece majitel čekat, když si ji nechal u nádraží… každý si může dál doplnit dle svého. Howgh.

         0 0
         • hodny soused  

          mě je to fuk,já tu objímku nečajz ale, to tvoje „Cítíš ale rozdíl mezi okopírováním si pár CD pro svoje účely“ fakt nechápu.on ukradl objímku za pár desetikorun,možná stovek,tys „čajzla“ soft za pár stokorun možná tisícikorun a hodláš ho souzet???? on tu objímku měl také pro své učely.

          Promiň,ale to nemá cenu řešit,my to nevzali a tak proč si dělat nesváry.Přeju ti hezký týden a hodně najetých km,snad se mi taky zadaří :-)

          0 0
    • Pebe  

     já se teda hájit nepotřebuju, moje svědomí je čisté… spíš mě zaráží, že když tu vyjádřim svůj názor, jsem hned ten co „sere do huby“ pro tvojí informaci, všechno co jsi vypsal splňuju, jsem proto divnej, jinej, špatnej? :-( to že tu krádež schvaluješ je otázka tvých morálních hodnot

     0 0
  • horus  

   jj v Milym je to supr mam tam chalupu… ty lesy to je fakt pekny… v den zavodu jsem tam byl a koukal na zavodniky jak za nasi chalupou jsou dost vycerpany.

   0 0
  • Rolei  

   Dobře si to udělal, pocit z projeté trasy asi dobrej, teď už jen jak tu někdo psal…šup do tesca a vrátit co sis v nouzi půjčil. Uvidíš že i z toho budeš mít dobrej pcit :-)

   0 0
  • onicz  

   Nechci se Vám plést do diskutování, ale fakt netuším co tu řešíte! Pro mě historka k zasmání a tím to končí. Zbytečnejma úvahama akorát kazíte celkovej dojem…:(

   0 0
   • hojik  

    jj, měla to bejt historka k zasmání, nikoliv podnět k reseni kradeze ci vypujcky…

    0 0
  • hojik  

   Lidi, já fakt nechápu, že se tu ta přítomná slečna rozohnila, ale asi fakt nepřechází na červenou. Dobře jí tak, když jí to baví. možná potřebuje být prostě ta správná, ale to je fuk… :)

   Dneska jsem vyreklamoval ten prasklý upínák. Mám tedy nový a tímto zde prohlašuji, že ten vypůjčený (kekeke) půjdu do tesca vrátit. Třeba ten stroj bez té věci tam ještě bude. Pokud ne, dám to na informace, že sem to našel na zemi.

   Tak slibuji.

   0 0
   • cabbage  

    rozhodně bych se jí nesmál jako ty, ona má pravdu. ikdyž těžko říct co by člověk dělal v situaci kterou by vyhodnotil jako kritickou…

    0 0
   • kámen úrazu1  

    Klidně tu přítomnou slečnu můžeš nazvat nickem. Kdyby náhodou někdo nechtěl číst celou diskuzi, aby věděl, o koho jde.

    A ještě… prvně jsem napsala jen dva řádky – pak jsem se začla obhajovat, bo tu (rozuměj v ČR) se některé nenormální a nemorální věci považují za normální a naopak.

    A strašně mě baví nepřecházet na červenou, potřebuju být ta správná, bezchybná, všemi obdivovaná Superwoman a vůbec, přirovnání krádeže k přecházení červené je naprosto přesné a vystihující, kdo přechází křižovatku na červenou, ten krade!

    0 0
    • Smazaný účet  

     já na červenou nepřecházim a taky kradu. :o)

     0 0
     • Smazaný účet  

      ja voboje :-))))) taky jezdim na cerno f MHD :-))

      0 0
      • Smazaný účet  

       kdyby ti kousek za barákem zmasakrovali ženskou s dětma, páč se jí nechtělo po přechodu, tak by sis tu červenou rozmyslel. :o)

       0 0
       • Smazaný účet  

        no dyz mi prijde pitomy tam stat, dyz siroko daleko neni zadny auto :-)) si jako nepredstavuj ze se ‚nevohrozene‘ vrham do plnyho proudu aut ;-)

        0 0
    • Smazaný účet  

     me prijde vic nemoralni povysovat se a opovrhovat nekym kdo coornul pitomou vobjimku, nez jit a tu vobjimku coornout…

     mozna tim udelal dobrej skutek, si tu plecku takhle nikdo nekoupi, pac si rekne ze z teska kolo fakt neeee, koupi misto toho poradnej bajk, a misto psychydelickych ;-) zazitku s pleckou bude mit spoustu peknych s bajkem :-))) tak a tedka sud babo :-)))

     0 0
     • Jirik123  
      1. proc?
      2. alibisto:-)
      0 0
      • Smazaný účet  

       ad 1) pac mi to prijde stejny jako se vytahovat na slabsiho ab 2) proc alibisto ? vish jaky divoky pribehy se ve svete kazdou fterinu odehravaj ? mistama fakt neuveritelny :-)))

       0 0
       • Jirik123  
        1. proc?
        2. ok, magnolii sem taky videl:-)
        0 0
        • Smazaný účet  

         proc se zemekoule toci, proc ? kua, takhle se muzesh ptat do nekonecna :-)))) dej mi stim pokoj ;-)

         0 0
         • Jirik123  

          nechapu jak nekdo muze povazovat napominani za kradez nemoralni a kradez samotnou ne… mi prijde ze mas krapet pravraceny hodnoty ;-)

          0 0
    • karliner  

     Možná na Chrudimsku lze existovat bez přecházení na červenou, já jsem pražák a vím, že to v Praze nejde :-)))

     0 0
    • Genarito  

     já s tebou ve všem naprosto souhlasím :o)

     0 0
   • Krys  

    To skoro vyznelo, akoby nejazdiť na červenú bolo niečo zlé. Ja na červenú nechodím a nemám s tým žiaden mentálný problém.

    0 0
   • Jirik123  

    je to hezka storka, ale ta zminka o kradezi me zarazila stejne jako kámen úrazu, kdybys tam napsal rovnou jak desne te to mrzi a ze to co nerychleji vratis tak si tim mohl usetrit zbytecne diskuze;-)

    0 0
   • McBlacky  

    já bych to štíp taky. Akorát bych se bál že to nevydrží :)

    0 0
  • Smazaný účet  

   myslim že jsi v první řadě zmatkář, od a do z. a dyž tak rád upravuješ, tak: otevřeš motor u auta, urveš první hadici co ti přijde pod ruku, vemeš tu stahovací objímku a narveš jí na sedlovku… :o)))

   0 0
  • vt  

   hmmm … myslim, ze tu cyklistiku (nebo sebe) beres moc vazne

   0 0
  • Martinaa  

   musim tě pochválit, že ses nevzdal, to se rozhodně cení :) Zprvu mě odradila ta délka tvýho vyprávění, ale nakonec jsem se odhodlala a nelituju. Zážitků máš víc, než kdyby se kdyby všechno šlapalo :)

   0 0
  • Luka  

   Napsany to mas pekne, ale lidi, kteri se chlubi tim, ze jsou tak pohotovi, aby ukradli byt jen malickost a pak to davaji na odiv, to jsou chudaci. Zoufalci a podradni chcipaci. Nezalezi na tom, ze to byla objimka a ze to byl jen olpran.

   Neustale tu vsichni krici, jak ty hajzly zlodejsky co nekomu ukradnou milovanyho bajka by meli rovnou veset… a pak se tu obhajuje clovek, kterej se ke kradezi uchyli a ani ho nezasimralo cerny svedomi, naopak, dokazal si, jak je dobrej, pohotovej..... No, to je teda odvaha!

   Jdete se zahrabat!

   0 0
   • Genarito  

    jj

    0 0
   • Elwing  

    ano, chce se mi zvracet

    0 0
   • Smazaný účet  

    jo, neustále někdo křičí, jaký jsou to hajzli, ty zloději, a pak si pustí kradené mp3 na kompu s mizivym procentem legálního softwaru… krádež myslim nikdo neobhajuje… jen se někteří ozvali proti falešnému moralizování.

    0 0
    • Luka  

     jasne, nejlepsi obrana je utok… „Coze, ze kradl? No dyt ty krades taky!“ .. jo.. krasa. tak si tu vsichni potreseme rukama a rovnou to prejmenujeme na „forum zlodeju jezdicich na biku“…

     To je jak kdybys vychovaval dite, a misto, abys ho vedl k tomu, ze lhat se nema, tak mu rovnou rekl „hele vis co? Vsichni lzou, takze klidne lzi“.

     Takze kradme. A nestezujme si, ze nam nekdo ukradne bika. Dyt jen doslo na nas, my taky kradem. Bozi mlyny melou jiste.

     Doma mam soft legalni. CD co mam vypaleny jsou vetsinou kopie mych jinych cd. mp3 mam udelany z vetsiny originalek co vlastnim… Filmy si pujcuju v pujcovne, za coz platim. (ano, obcas si udelam zalohu, abych se na film mohla kouknout znovu. trestny to je, ovsem to je i pomluva, ze… a milion dalsich veci… ) Pripada mi to, jako by si motorista rekl, hele, cyklista jede po chodniku, je to trestny no, ale co… pojedu taky, kdyz to delaj voni, proc ne ja.

     0 0
     • Smazaný účet  

      já se s tebou nemínim hádat. mě by taky v životě nenapadlo řešit to takdle. a eště to bez uzardění přiznat. ale nejsem mirek dušín, kradu soft i mp3, jezdím na kole cestou do práce po chodníku, dokonce sem se autem otáčel na světelný křížovatce, tak holt kušuju. ;o)

      0 0
      • Luka  

       chapu. nechtela jsem tu flambovat… totiz flameovat. jen sem pocitila nutnost rict svetu, ze ten pristup proste neschvaluju.

       0 0
      • Jirik123  

       abych aspon trochu ulehcil tve cerne dusi, tak ti prozradim ze audiovizualni dila si muzes stahovat zcela legalne, nelegalni je dalsi sdileni techto del;-)

       0 0
       • fonsta  

        je to tak, z půjčovny (a knihovny) si můžeš vysmahnout cokoli a pokud s tím nelezeš někam před lidi, všichni ti můžou políbit šos. protože: platíme za TO v půjčovně, platíme za to při koupi prázdných nosičů a platíme za to při koupi vypalovačky nebo rekordéru.

        0 0
      • Jenda  

       no porad tu vsichni davaji za priklad ten soft a muziku. Nechci to nejak obhajovat ale kdyz si neco okopiruju tak to aspon nekomu druhymu fyzicky nechybi ale ano pripravim ho o vydelek. Jenomze pripravim ho skutecne o vydelek? – kolik tech programu by kdo z nas mel kdyby je musel kupovat, to samy s tou muzikou. Tech par CD co opravdu chci si klidne koupim ty ostatni si bud okopiruju ale nebude-li ta moznost tak si ani nezkopiruju ani nekoupim – tim padem myslim ze ta skoda je v tomhle vzdy sporna. U zakladnich programu je to bohuzel jiny.

       0 0
       • Smazaný účet  

        to by byl zas krásnej flame… :o)

        0 0
       • Smazaný účet  

        je alibismus jako krava, vish to jo ? :-))) si vem, ze neco vymyslish, rok na tom makash treba, jenze to vodtebe nekdo vobslehne a vydela na tom :-) tobe prece fyzicky nic nechybi tak je to ok ne ? ;-))

        no ale tim se nechci zastavat nahravacich studiji a podobne, podle me maj nahrabano dost, takze zvesela kradu ;-)

        0 0
        • Jenda  

         ja taky nemluvim o nejakem kopirovani za ucelem dalsiho prodeje ci nejakyho vydelavani na tech kopiich, tvrdim ze jestli si vypalim dejme tomu hudebni CD autora XY nebo nevypalim ale ani nekoupim (protoze je mi tak nejak vlastne jedno jestli ho mam nebo ne) tak nikomu zadna skoda nevznikne

         0 0
     • Smazaný účet  

      no, von soudruh midlandr jen rikal, ze dyz sam kradu a ty priznavash ze si obcas taky poslechnesh/skou­knesh neco nelegalniho, tedy kradesh, tak nemoralizuju nad panem kterej si obcas ( jednou ) ukradne objimku :-)

      mi prijde tady jedinej pravdivej a rozumnej nazor :-)

      0 0
      • fonsta  

       co to je poslechnesh/skou­knesh neco nelegálního? Myslíš jako komunistickýho nebo rasistickýho? :(

       0 0
    • cabbage  

     A když sem si dneska v tescu(či co to bylo) přečet celý německý BIKE s testem vidlic a pak koupil akorát hrozinky, byla to krádež, nebo ne?;-))

     0 0
     • hodny soused  

      to je na provaz

      číst ano ale koupit ne!!

      příště si něco kup,ale nečíst!! :-))

      0 0
     • kámen úrazu1  

      Byla. Jak jinak. :-) Ale kdybys ten časák strčil rovnou pod triko a odkráčel s ním, mohl by sis tu u některých šplhnout. :-)

      0 0
  • Chuck  

   krást se určitě nemá, ale myslim si, že někteří to tady s tim moralizovánim zbytečně hrotí. jděte se radši project:o)

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.