Přehazka - SLX RD-M663 SGS SHADOW Dyna-Sys

17 nepřečtených
  • mmartini

Ahoj, chtěl bych poprosit o radu. Lze tato přehazka:

http://www.kupkolo.cz/…-sys_z89752/

použít i s kazetou s 8mi pastorky (předpokládám, že není problém) a řetězem HG 70 (určený pro 8mi pastorkové kazety), tady právě nevím jestli nebude moc široký do ramínka atd.

Plánuju následný upgrade kazety, řetězu a řazení, ale teď bych potřeboval, aby to fungovalo s původním.

Díky.

• borda  

Problem je. Desitka ti s osmickou nebude chodit.

• Concorde  

Ne, toto je 10speed (jiný poměr řazení). Můžeš použít prakticky jakoukoliv 9sp shimano přehazovačku (pokud nemáš řazení sram). Například deore nebo SLX

• mmartini  

OK, díky moc, ještě, že jsem se zeptal.

• Concorde  

Nemáš zač. Jinak vem klidně deorko. Funkčně je na tom stejně jak SLX, jen je o něco těžší a levnější. :)

• z18xe  

Sory že do toho lezu. Jaký poměr? Proč by ta přehazka nebyla schopna obsloužit 8 kolo?

• Concorde  

10rychlostní řazení shimano a 9rychlostní řazení SRAM má poměr 1 : 1

9rychlostní shimano má poměr 1 : 2 (tuším)

10rychlostní sram má poměr 1 : 1,2

Resp jde o to, jakou dráhu urazí lanko při otočení páčkou. (Snad to říkám dobře) Takže něco, co mezi sebou nemá shodný poměr nemůže fungovat nebo bude fungovat velice špatně.

• z18xe  

dobře ten poměr je důležitý pro soustavu kazeta – řadící páky, ale jak s tím souvisí přehazovačka??

U přehazovačky, pokud projde řetěz ramínkem a její rozsah dokáže přejet o potřebný počet pastorků a ramínko dokáže napínat řetěz v potřebném počtu zubů kazety, tak nevidím důvod proč by 10st. hazka nedokázala posouvat správně řetěz po 8 st. kazetě která která určitě nemá více než 32 zubů na největším pastorku?????

• borda  

Protoze ma nejaky prepakovani?

• Concorde  

Napsal jsem to blbě a nedostatečně. :) Už to po sobě čtu. Je tam taky víc proměných, například mezery mezi pastorky na kazetě. Resp. přehazovačka má poměr mezi dráhou lanka a dráhou „do boku“.

• oddie  

SLX Shadow přehazku pro 9/8kolo mám doma přebytečnou, měl jsem ji na kole s 8sp, kdybys chtěl. Má za sebou tak 1000km (aneb lehce jetá dívkou po cyklostezce :))) )

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.