Porovnání lehkých dětských 16" kol

12 nepřečtených
 • ZuzicK

  Ahoj,

  prosím o názory k lehkým 16" kolům, od těch co měli možnost je vyzkoušet (klidně jen rozdíly mezi dvěmi).

  Nejvíce mi jde o porovnání lehkosti převodu (chceme lehký převod odpovídající Islabikes), geometrie (výška/délka, syn má při výšce 108 cm jen 43 cm mezinoží a ještě nosí jen barefoot – takže možnost delšího představce?, dcera, která ho za 2 roky zdědí je malá a má kratší trup), možnosti dát terénnější/širší pláště. 2 brzdy a volnoběžku mají všechny, pokud někdo má další nápad, sem s ním ;-).

  Máme ve výběru – s doplněním parametrů ze stránek:

  Early Rider – pro 100–120 cm, výška sedla 47–57 cm (opravdu?)

  Kubikes – pro 101–117 cm, výška sedla 49–58 (opravdu?)

  Rascal – od 90 cm, výška sedla od 40 cm

  Islabikes – od 104 cm, výška sedla 42–52 cm

  Beany – pro 95–115 cm, výška sedla od 41 cm

  Kubikes a Early Rider vypadají, že by byly v pohodě i na ty 2 roky, ale mají vysoko sedlo (opravdu? :-)). Islu jedinou jsme zkoušeli, má skvělý převod a geometrii. Nejraději bych podpořila českého výrobce Beany, ale nikde nejsou 2019 a 2020 se plánují vyrábět až v dubnu. Vzhledem k zimě bychom ale chtěli koupit kolo co nejdříve.

  Dík!

  • RichP  

   My jsme nakonec zvolili Orbea Mx16. Máme ještě tu verzi bez toho ohyzdného krytu řetězu

   • ZuzicK  

    Bez toho krytu nevypadá špatně. Jaký je převod? Dá se s ním vyjet i větší kopec? Brzdí snadno?

    • RichP  

     Převod je 36×18. Máme tu dost kopcovitý terén, a malá leccos zvládá, ale nejde v tomto věku čekat, že vyjede úplně všechno. Brzdí snadno, ale ty brzdové páky bych v dané cenové kategorii upřímně čekal lepší. Tektra na Frogu byly jiné kafe

  • piskot  

   Máme Islabikes, synátor byl spokojenej, naučil se na tom jezdit za pár minut. Převod byl na denní ježdění do školky po rovině super, v lese pak stačil i menší kopec a musel tlačit. Se srovnáním nepomůžu, ale zpětně bych to kvůli tomu 1,5 – 2 rokům (než se přejde na 20") moc neřešil. Jinak relativně lehký kola dělá třeba i Author (Record 16).

   • Gru  

    Já teda nevim ale naše malá při 110 cm jezdí už na orbee 20mx. Když jí posadím na 16 tak jí je už malé. Je fakt že u té 20 je zase spíš na té nižší hraně toho kola. Ale kolo 16 jsem ještě tolik neřešil, takže nedokážu odpovědět. Řeším spíš až tu 20 docela hodně

   • ZuzicK  

    Tyjo a to Isla má prý jeden z nejlehčích převodů :-).. no. My máme kopce všude, roviny pomálu. Kolo řeším, protože na kole syn jezdí hodně a pak ho zdědí dcera, která je mrňous a na 16" možná bude jezdit ještě do školy.

    Gru, 20" určitě ne, pravděpodobně ani příští rok, za mě raději menší a lehčí kolo kvůli ovladatelnosti, jezdíme hodně v terénu a chci aby si s kolem „hrál“, ne aby se s ním pral.

  • VladaC  

   Jen sem hodím odkaz na obsáhlejší starší, ale nedávno ještě živé vlákno:

   https://www.bike-forum.cz/…kolo-16.html

   Snad je to k věci, 16" už neřeším, mám větší děti.

   • ZuzicK  

    Četla jsem ;-) Řeší se tam pouze Early Rider a je tam tuším jeden odkaz na Islu, jinak samé těžké kousky, proto jsem založila nové vlákno.

    • Jenda  

     koukni případně ještě na FB na Sympasport 2000

     jinak převod – to nemá smysl řešit pokud je tam klasickej pastorek, ne? Prostě dáš dozadu větší a maximálně budeš muset dát i delší řetěz.

     Jinak tedy u 16" jsem to zatím až tak neprožíval a koupil core niper, tam nějaký zásadnější ježdění nečekám a tunit budu až 20". I když je fakt, že i tak jsem dal aspoň lehčí kokpit :-)

  • Junson  

   Pokud uvažuješ o kolech EarlyRider a Rascal, existuje ještě další 16" s řemenem, Bungi Bungi 16. Já ho pořídil teď pro synka (104cm, rozkrok 42cm) po Isle 14". Váha 6,4, pro 100–115 cm, výška sedla 46–58cm

   Zkušenosti z jízdy ještě nemáme, narozeniny budou až za 14 dni ;-)

  • qwert  

   Mě se zprvu nejvíc líbil Early Rider, ale je spíš na větší děcko. Má až moc široká řídítka (48 cm), a co je podstatnější Q-faktor 148 mm. Islabikes má 130 mm a Frog 48 132 mm, což je úplně jinde. Také délka klik ER je 105 mm, a u Islabikes a Frog je 102 mm. ER má nizkoprofilové široké kovové platformy, Islabikes a Frog mají obyč. plastové pedály. ER váží 5,9 kg Islabikes 6,05 kg a Frog 6,65 kg. Rozdíl hmotnosti se násobí 4–5×, pro představu/srovnání s dospěláckým kolem. ER má malé úzké sedlo, Frog takové obrovské. Děcko mi na tom sedí jakoby jen na špičce. ER má jako jediný sedlo napevno se sedlovkou, což na gramy je super, ale není možnost dolaďování posedu.

   Středové složení ER 195 mm nad zemí, Islabikes 183 mm a Frog (43 i 48) 194 mm, což je pro malé dítě klíčové při rozjezdu.

   Převody:

   Early Rider 46/22=2,09

   Frog 32/18=1,78

   Islabikes 25/14=1,79

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.