Porovnání lehkých dětských 16" kol

11 nepřečtených
 • ZuzicK

  Ahoj,

  prosím o názory k lehkým 16" kolům, od těch co měli možnost je vyzkoušet (klidně jen rozdíly mezi dvěmi).

  Nejvíce mi jde o porovnání lehkosti převodu (chceme lehký převod odpovídající Islabikes), geometrie (výška/délka, syn má při výšce 108 cm jen 43 cm mezinoží a ještě nosí jen barefoot – takže možnost delšího představce?, dcera, která ho za 2 roky zdědí je malá a má kratší trup), možnosti dát terénnější/širší pláště. 2 brzdy a volnoběžku mají všechny, pokud někdo má další nápad, sem s ním ;-).

  Máme ve výběru – s doplněním parametrů ze stránek:

  Early Rider – pro 100–120 cm, výška sedla 47–57 cm (opravdu?)

  Kubikes – pro 101–117 cm, výška sedla 49–58 (opravdu?)

  Rascal – od 90 cm, výška sedla od 40 cm

  Islabikes – od 104 cm, výška sedla 42–52 cm

  Beany – pro 95–115 cm, výška sedla od 41 cm

  Kubikes a Early Rider vypadají, že by byly v pohodě i na ty 2 roky, ale mají vysoko sedlo (opravdu? :-)). Islu jedinou jsme zkoušeli, má skvělý převod a geometrii. Nejraději bych podpořila českého výrobce Beany, ale nikde nejsou 2019 a 2020 se plánují vyrábět až v dubnu. Vzhledem k zimě bychom ale chtěli koupit kolo co nejdříve.

  Dík!

  • RichP  

   My jsme nakonec zvolili Orbea Mx16. Máme ještě tu verzi bez toho ohyzdného krytu řetězu

   • ZuzicK  

    Bez toho krytu nevypadá špatně. Jaký je převod? Dá se s ním vyjet i větší kopec? Brzdí snadno?

    • RichP  

     Převod je 36×18. Máme tu dost kopcovitý terén, a malá leccos zvládá, ale nejde v tomto věku čekat, že vyjede úplně všechno. Brzdí snadno, ale ty brzdové páky bych v dané cenové kategorii upřímně čekal lepší. Tektra na Frogu byly jiné kafe

  • piskot  

   Máme Islabikes, synátor byl spokojenej, naučil se na tom jezdit za pár minut. Převod byl na denní ježdění do školky po rovině super, v lese pak stačil i menší kopec a musel tlačit. Se srovnáním nepomůžu, ale zpětně bych to kvůli tomu 1,5 – 2 rokům (než se přejde na 20") moc neřešil. Jinak relativně lehký kola dělá třeba i Author (Record 16).

   • Gru  

    Já teda nevim ale naše malá při 110 cm jezdí už na orbee 20mx. Když jí posadím na 16 tak jí je už malé. Je fakt že u té 20 je zase spíš na té nižší hraně toho kola. Ale kolo 16 jsem ještě tolik neřešil, takže nedokážu odpovědět. Řeším spíš až tu 20 docela hodně

   • ZuzicK  

    Tyjo a to Isla má prý jeden z nejlehčích převodů :-).. no. My máme kopce všude, roviny pomálu. Kolo řeším, protože na kole syn jezdí hodně a pak ho zdědí dcera, která je mrňous a na 16" možná bude jezdit ještě do školy.

    Gru, 20" určitě ne, pravděpodobně ani příští rok, za mě raději menší a lehčí kolo kvůli ovladatelnosti, jezdíme hodně v terénu a chci aby si s kolem „hrál“, ne aby se s ním pral.

  • VladaC  

   Jen sem hodím odkaz na obsáhlejší starší, ale nedávno ještě živé vlákno:

   https://www.bike-forum.cz/…kolo-16.html

   Snad je to k věci, 16" už neřeším, mám větší děti.

   • ZuzicK  

    Četla jsem ;-) Řeší se tam pouze Early Rider a je tam tuším jeden odkaz na Islu, jinak samé těžké kousky, proto jsem založila nové vlákno.

    • Jenda  

     koukni případně ještě na FB na Sympasport 2000

     jinak převod – to nemá smysl řešit pokud je tam klasickej pastorek, ne? Prostě dáš dozadu větší a maximálně budeš muset dát i delší řetěz.

     Jinak tedy u 16" jsem to zatím až tak neprožíval a koupil core niper, tam nějaký zásadnější ježdění nečekám a tunit budu až 20". I když je fakt, že i tak jsem dal aspoň lehčí kokpit :-)

  • Junson  

   Pokud uvažuješ o kolech EarlyRider a Rascal, existuje ještě další 16" s řemenem, Bungi Bungi 16. Já ho pořídil teď pro synka (104cm, rozkrok 42cm) po Isle 14". Váha 6,4, pro 100–115 cm, výška sedla 46–58cm

   Zkušenosti z jízdy ještě nemáme, narozeniny budou až za 14 dni ;-)

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.