Islabike Cnoc 16 vs. Early Rider Belter 16

2 nepřečtené
 • beta

  Zdravím, nemáte prosím někdo zkušenost přímo s těmito dvěma koly, popř. i v jiné velikosti? Porovnání mezi těmito dvěma není nikde k nalezení. Vím, že obě kola váží zhruba stejně, lehce přes 5 kg a Belter má řemen místo řetězu. Ve fóru je např. zmíněno, že Belter má trochu „těžší“ převod, což je výhodou na rovině, nevýhodou do kopce. Zajímaly by mě postřehy ohledně použitelnosti, výhody, nevýhody apod. Cnoc je o 3 tisíce levnější. Díky moc!

  • ZuzicK  

   Zkoušeli jste, koupili jste? Tohle vlákno jsem před založením svého neviděla, my jich teda máme ve výběru více: https://www.bike-forum.cz/…skych-16-kol

  • qwert  

   Jezdili jsme oba. Isla je lepší pro menší a ER pro větší postavu. Z důvodu výšky středu nad zemí, Q-faktor, délky klik, převodu aj. Ve třech letech cca měl nějak 90 cm a už Islu dával, zatím co ER jen na rovině a na první pohled mu to bylo velké, nějak smyslupně ho dával o půl roku později, kdy se přešlo přes Beanyho Zero na ER. Beany má malý rám a super lehký převod. To bylo klíčové přes zimu, kdy na něm dokázal ujet i 20 km ve sněhu. Na Isle (stedně těžký převod a úzké pláště) ani ER (rychlý převod) by si ve sněhu ani neškrtnul.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.