Pomoc s výběrem trekového (crossového) elektro kola.

5 nepřečtených
 • jaho007

  Zdravím komunitu cyklistů. Mám prosbu, potřebuji poradit ohledně výběru trekového elektrokola. Vím, že elektro kolo není to úplně top řešení, ale bohužel můj zdravotní stav a věk mi již nedovoluje pokračovat na mém starém MTB Giant, proto jsem se rozhodl pro elektro kolo. Použití kola bude vesměs na cyklostezkách a jím podobných komunikacích (již ne těžký terén). Tak trochu upřednostňuji i design kola, proto si momentálně vybírám z kol BH bike Evo Cross 2016 a Haibike SDURO Cross SL. Obojí jsou ve stejné cenové relaci. BH má zadní motor, Haibike středový Yamaha. Nedokáži posoudit co pro mě bude lepší varianta. Ještě podotýkám, že měřím 183cm a momentálně vážím 105kg (před zdravotními problémy jsem měl pod 95kg).

  Děkuji všem za rady a pomoc při výběru.

  • natureman42  

   Za me rozhodne HAIBIKE – zadní motory jsou minulost, kdežto střední budoucnost.. Nehlede na vetsi dojezd, coz se svymi 105kg urcite ocenis zejmena v kopcovitem terenu..

   Jeste bych ti doporucil zvazit, jestli nesahnout rovnou po 29", která ti nabídne co samé co cross + pohodlí širších plášťů a lepší vidlice navíc.. (širší pláště kompenzuje elektromotor) tj. např. http://jizdni-kola.heureka.cz/…ine-sl-2016/

   • jaho007  

    Díky za odpověď. Původně jsem si myslel na Haibike SDURO HardSeven SL, kde mě láká těch 27,5", ale pak jsem si řekl, že možná geometrie crossového kola bude pro mě příznivější. Proto ta volba mezi BH Bikes a Haibike. U BH Bike se mi moc líbí vyřešení „skrytí“ baterie, u Haibike zase celkové technické řešení. Srdce by se možná přiklonilo k BH Bikes, ale rozum mi říká ber Haibike…

  • Ondra Pozořice  

   Elektrokolo BH s označením EVO má zadní japonský motor Dapu, 350 W s frekvenčním snímačem. K tomu má na zadní ose torzní snímač, který snímá torzi přes kazetu a řetěz – výhoda obou motorizací, jak středového motoru s torzní tak zadního s frekvencí. Cena je zajímavější než u Yamahy a Brose. Skrytá baterka je už jen bonbónek navíc.

  • jaho007  

   Ještě mě padlo do výběru kolo Superior aXP 909 STePS, středový pohon Shimano. Jak vypadá dle vašeho názoru srovnání s Haibike SDURO HardNine SL, které má středový pohon Yamaha? Cena je u obou stejná.

   Díky za reakce.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.