• Pavel.ct

    Jaké máte zkušenosti s tímhle sporttestrem? Přišel mně v týdnu a zatím jsem z něho trochu v rozpacích. Stává se mě, že občas TF vyskočí hodně nad mojí max??? Minule jsem vypozoroval, že se to projevuje když se rychlostí dostanu zhruba nad 25 km/h. Jakmile se rychlost sníží někde pod 20 km/h tepy jdou dolu na normální hodnoty. Podotýkám, že jsem jel z kopce schválně bez šlapání (bez námahy). Zkusil jsem tedy znovu „sesynchronizovat“ computer s měřičem rychlosti a zdálo se, že by to mohlo být dobré. No a dnes ten tep opět 3× vylítl hodně vysoko???

    Máte nějakou radu?

    0 0
    • MlokCZ  

      Za to nemůže ten Polar a bude to dělat každý tepák. Za to může tvoje oblečení.

      Projevuje se to právě zejména ve sjezdech (nebo kdekoliv ve větší rychlosti), kde více plápolá oblečení.

      A ono ta generuje el. impulsy, které pak pás rozpoznává jako tepy srdce a skáčou nesmysly.

      Mně to třeba některé dresy nedělají vůbec a jeden třeba opravdu hodně.

      0 0
      • faba  

        Tak s tím jsem se nesetkal, ale možné to je. Asi to málo sleduji. On to ten soft v pc stejně trochu protřídí.

        0 0
        • Pavel.ct  

          V tom sw jde udělat nějaká úprava křivky? Našel jsem tam zobrazení po jednotlivých měřeních, ale třeba z toho seznamu něco odstranit se mně bohužel nepovedlo.

          Máte s tím nějakou zkušenost?

          0 0
      • Tina  

        jj, presne rovnaké skúsenosti

        0 0
      • Pavel.ct  

        Můžeš říct, který dres (značka) ten tepák ovlivňuje nejméně, lépe vůbec?

        0 0
        • Pavel.ct  

          Používáš pod dres i něco funkčního? Já vozím nátělník Sensor

          0 0
        • MlokCZ  

          To nebude tak jednoduché, nemám naprosto tušení, co je to za konkrétní modely.

          Teď mi to třeba nezlobí v krátkém Canard dresu. A v jednom krátkém dresu od Spešlu zase jo.

          V obou případech jako první vrstva Moira ultralight.

          Je klidně možné, že to bude záviset i na kombinaci první a druhé vrstvy dohromady. A také jak už jsem psal i jak a v čem to bylo prané (to jsem třeba také několikrát měnil, tedy ne kvůli tomu tepáku).

          Dalším vlivem může být i to, jak moc mám zrovna utažený hrudní popruch camelu nebo i jak jsem zrovna spocený.

          Jak je mi to úplně ukradené (ve chvílích, kdy se to stává tep pozorovat nepotřebuju nebo často ani nemůžu, když je to třeba sjezd), že mi to u některého oblečení občas hází tep 200+ při větším rychlosti nebo větru, tak jsem nikdy tu závislost těch vlivů a kombinací nesledoval.

          U CS600 je v tomhle jedna drobná nevýhoda pro ty, co se ještě moc dobře neznají.

          A to, že tep, který ukazuje počítá z mírně delšího časového úseku (třeba 5–10s?). Tedy jinak řečeno, když dostane od vysílače velkou skokovou změnu, tak na displeji tu změnu ukáže pozvolněji.

          Takže když dojde k tomu generování tepů od plápolajících hadrů jen velmi krátce, tak to někoho může zmást.

          Na jiných tepácích, co jsem vozil předtím se to měnilo více skokově, takže to bylo jasné okamžitě.

          Tam prostě skočilo rovnou 180 případně třeba 220. Na CS600 to postupně skáče třeba po 10–20 tepových skocích nahoru a aby to vyletělo nad 200, tak musí to rušení od oblečení chvilku souvisle trvat.

          Ovšem na CS100 stejně nemá. Tam jsem zažil rušení od vlakového el. vedení takovým způsobem, že jsme stáli vedle kolejí a ukazovalo to, že jedu přes 20km/h :-)

          Kamarád stál vedle mě a taky měl CS100 a jel stejně rychle :-)

          Wind přenos je v tomhle o hodně spolehlivější.

          0 0
          • Pavel.ct  

            Já snímače Wind u tohoto typu mám.

            Předtím jsem používal, tedy krátce, Sigmu PC 25.10 a v zimě na běžkách to chodilo bez nejmenších problémů. Až když jsem začal na jaře kolo, tak se ty úlety tepů začaly objevovat. Proto jsem si chtěl pořídit „lepší“ sporttester. Takže to asi bude mít souvislost s tím oblečením, jelikož dresy, které teď používám jsem v zimě nenosil. A ani jsem na běžkách nejezdil tak rychle jako na kole :o)

            Nemyslel jsem konkrétní model, ale spíš značku výrobce.

            No holt zkusím laborovat s oblečením…

            0 0
            • MlokCZ  

              Samotná značka určitě nezaručí nic, protože se používá skoro vždy více materiálů pro různé modely.

              0 0
    • Internaut  

      Mám ho už 3 roky a bez problémů.

      Zkus (pokud už neprovádíš):

      • nastavit správnou délku hrudního pásu tak aby nebyl volný
      • vždy před jízdou navlhčit snímače hrudního pásu
      • jedenkrát za čas očistit kontaktní plochy hrudního pásu – oba„cvočky“ které spojují pás s plastovou jednotkou
      • preventivně vyměnit baterii v hrudním pásu
      • také jsem o tom Tvém problému někde na fóru četl v souvislosti sesyntetickým funkčním prádlem a statickou elektřinou – nemůžu sivzpomenout na zdroj tak to ber jako JPP :)

      Ev. v poslední řadě reklamovat či nechat ověřit funkčnost v autorizovaném servisu Polar.

      0 0
      • Pavel.ct  

        Díky za zajímavé náměty dalšího „pátrání“

        Ten dres, to je zajímavý, bohužel mám jeno dva a oba jsou od stejné firmy. Ale plánuju koupi dalšího dresu, tak uvidím. A nebo to vyzkouším v bavlněným tričku (sice mě nikdo z bikerů v terénu nepozdraví :o) )

        Tu reklamaci bych chtěl udělat až jako nejzašší možnost…

        0 0
      • Pavel.ct  

        Díky za zajímavé náměty dalšího „pátrání“

        Ten dres, to je zajímavý, bohužel mám jeno dva a oba jsou od stejné firmy. Ale plánuju koupi dalšího dresu, tak uvidím. A nebo to vyzkouším v bavlněným tričku (sice mě nikdo z bikerů v terénu nepozdraví :o) )

        Tu reklamaci bych chtěl udělat až jako nejzašší možnost…

        0 0
    • Ricci  

      Mam ho 2 roky, obcas nezmyselne vyskoci na vysoku TF,ovsem ked je dobre navlhceny,tak nerobi chyby,ten pas uz po roku zacal robit problemy a bez namocenia pred jazdou mi tep ani neukazoval,poriadne navhlceny slape bez problemov,

      0 0
    • Pavel.ct  

      Tak tepák se uklidnil, zjistil jsem, že mě to dělá jeden nátělník.

      Ale začínám pozorovat další problém, když zapnu cyklocomputer, tepák to najde v pohodě, ale snímač rychlosti kolikrát až za delší dobu (někdy je to ujetí necelého kilometru)??? Myslím si, že magnet vs. snímač je nastavení ok – při kmitu magnetu na snímači ledka problikne. Někdy to naběhne když použiju funkci „seek sensor“, ale někdy ani poté to snímač nevidí??? Dělá to vždy na začátku vyjížďky, když to snímač vidí, tak pak už to funguje celou vyjížďku, jakmile potom zastavím a zese se rozjedu, tak už to funguje normálně celou vyjížďku.

      Nesetkal jste se někdo s poboným problémem?

      Díky

      0 0
      • Ricci  

        a co baterka v compe pripadne vzdialenost magnetu?

        0 0
        • Pavel.ct  

          vzdálenost jsem zkoušel různě měnit, i magnet jsem použil nový. Baterka asi bude další fáze bádání. Nějakou baterku má asi i ten vlastní snímač.

          0 0
          • Pavel.ct  

            Po pátečním telefonátu s p. Šáchou z Polar Shopu (computer jsem u nich i kupoval), to vypadá na poruchu snímaše rychlosti, asi prý jakýsi startovací (spouštěcí) prvek, baterie asi ok. Snímač posílám do jejich servisu a abych mohl dál „fungovat“ poslali mě, prozatím než se snímač opraví, snímač na půjčení, který dnes dorazil. Tím mě celkem překvapili, ale i potěšili!

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.