• ditava

  Prosím o radu a vysvětlení…po 10 letech neježdění chci nové kolo,zatím jen krátké trasy asfaltka/horší cesta,někdy i s dětskou cyklosedačkou­,přikláním se k horskému.Výška 170cm,62kg.Po návštěvě obchodu nejsem z toho moc moudrá,vyšlo z toho,že rozhodně potřebuji 2-talíř a vzduchovou vidlici a toto kolo https://www.sport-vysocina.cz/…9-d16744.htm?… investici jsem si ale představovala kolem 15tis.Dokážete mi poradit neco přijatelného nebo vysvětlit, proč si mám opravdu připlatit?

  • novas752  

   Vzduchové vidlice jsou lepší než levné pružinové z několika důvodů: Lépe nastavitelné na hmotnost jezdce (nafouká se tlak vzduchu, v pružinových by se musely měnit pružiny, případně se dá měnit i objem vzduchové komory, ale to už by bylo na delší povídání ), bývají lépe zpracované (kvalitbější zatěsnění, lepší pouzdra aby vidlice neměla vakl atd.), s tim souvisí i lepší citlivost a taky jsou o něco lehčí (vzduch váží oproti velké pružině prd).

   Dvoupřevodník nebo jednopřevodník je otázka preferencí. Dvou nabízí větší rozsah převodů + možnost lehčího nejlehčího převodu a nebo lepší odstupňování převodů ( nestane se tak často že by se muselo v dané situaci šlapat moc rychle nebo moc pomalu než by byl ideál. Jednoplacka je naopak jednodušší na ovládání, lehčí, nepadá z ní řetěz atd.

  • gersa  

   S tvou výškou nebude velikost L to pravé ořechové

  • Venca991  

   Určitě bych kolo s komponenty nižších řad než má toto kolo nebral. Vím že ti to asi nic neřekne, ale pod řadu Deore nechodit. Vzduchovou vidlici bych bral určitě. Myslím si, že ve stejném nebo podobném osazení se dá sehnat levnější kolo. Myslím tím jinou značku nebo pak oslovit stavitele, tam by jsi okolo 18–20 mohla dostat stejné ne-li lepší osazení.

  • adam1  

   https://www.canyon.com/…-al-4-0.html

   Červené v M je skladem .6roků záruka na rám do 30 dnů můžeš vrátit :)

  • Sinpa  

   Tohle by mělo dostačovat https://www.ramala-silhavy.cz/…-27-5-m-2018

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse