• martin80

  Zdravím, požádal bych o radu, názory a případné nasměrování. Plánujeme pro syna (výška 145 cm, rozkrok cca 60 cm, váha 50 kg) kupovat nové kolo ideálně 27,5 s menším rámem XS nebo S, cenově do 18–20 tisíc.

  Předběžně vybrán RM Blizz 27 HD: https://rockmachine.us/…orange-black s případnou výměnou nějakých komponentů.

  Jak vidíte tenhle nákup a dá se za řekněme 5–7 tisíc tenhle stroj rozuměn dovybavit? Jezdíme cca 70% zpevněné cesty a 30% lehký terén.

  Díky za vaše názory!

  • ScottAspect  

   Asi se vám to tu líbit nebude, ale můj názor v téhle situaci: neřešil bych nové kolo… Koupil bych bazarovku za polovinu ceny a ty 2, 3 roky na tom nechal odjezdit nebo zašel do Decathlonu. Až vyroste, tak koupit pořádné kolo.

   Samozřejmě je to v závislosti na využití. Když byste napsal, že kluk bude závodit a jezdit vesměs v terénu s nájezdem aspoň 5kkm za rok, tak bych samozřejmě koupil nové lepší, ale to asi není ten případ.

   • martin80  

    Jsem rád za každý názor, ať se mi líbí nebo ne :-) I o tom jsem uvažoval, nicméně ta nabídka v bazaru je omezená, takže zatím přemýšlím spíš cestou výše.

    • ScottAspect  

     Nezatracoval bych ani ten Dekáč. Občas se jim i něco povede a co se osazení týče, tak to také nebývá vyloženě hrůza. Ty dražší kousky pak vypadají docela přesvědčivě. Samozřejmě, teď bych se držel nižší ceny z důvodu viz výše…

  • Tomas_82  

   Pro děti mezi 140 – 160cm mám nejlepší zkušenosti s „dirtovým“ kolem na 26" kolech a řazením 1×9 (32z převodník a kazeta 11–36) V bazaru se jich najde dost, jezdit se na tom nechá a dětem se většinou vzhledově líbí. Navíc se za pár korun nechají koupit i lehká kola a vidlice a do 10000Kč by z toho mohlo být super kolo s váhou pod 12kg.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.