• kraljan12

    Ahoj, chtěl bych si koupit nové HT horské kolo kolem těch 15–17000,– Docela se mi líbí značky schott, giant a merida, není podmínkou. výška 177cm rám tedy kolem 19. . Jo, a moc rád bych měl kola 29. Prosím poraďte mi .. :) Nejlépe více návrhů.

    0 0
    • nitraq  

      Obrať se na místního stavitele scalara, za tvých 15–17 tisíc dostaneš hodně slušný kolo – viz například jeho aktuální inzerát.

      http://www.bike-forum.cz/…i-deore-2x10

      0 0
    • novas752  

      Scotta merida jsou dost drahý = slabší výbava.

      Giant by možná ještě šel.

      Koukni na decathlon a nebo si nech kolo postavit na zakázku – paradoxně to bude mnohem výhodnější a za tu cenu dostaneš maximum.

      0 0
      • nitraq  

        Decathlon jako na potvoru v oblasti 14 – 20 tisíc je úplnej nesmysl. Silničky mají dobrý, hodně levný kola taky, ale takovou nejžádanější základní třídu biků nemají dobrou.

        0 0
    •  

      Nebo zkus bazar. Za takovou cenu se víc vyplatí koupit slušnou ojetinu, než nový low-end.

      Obecně platí, že ceny MTB, vyhovujících aspoň trochu dnešním normám (tj.: hliníkový rám, odpružená vidlice olej-vzduch, hydraulické kotoučové brzdy, dutá středová osa (Hollowtech 2), pevná osa alespoň vepředu, ale lépe obě) začínají tak na 25 tisících.

      0 0
      • PoolFromOstrava  

        To je pravda. Ja koupil v listopadu slusny kousek za moooc dobrou cenu. Kdybych ho bral ted novy,tak 25tis urcite. Chce to ale hlidat a koukat. Dobre kousky jsou hned pryc,nebo daleko.

        0 0
    • palo7  

      A nehnal bych se automaticky do 19

      0 0
    • kraljan12  

      No a jaky ram bych mel mit?

      0 0
    • kraljan12  

      Bohuzel nemam ani tuseni na co se na bazaru koukat. :(

      0 0
      • Petr L2  

        A to je právě ono, v bazaru se dá sice koupit hodně zajímavých věcí, ale to je spíš pro ty, co se v problematice orientují, pro laika je to spolehlivá past a způsob jak si koupit draho a špatně. Proto bych se obrátil na stavitele a probral s ním svojí představu. je to nejrozumnější cesta jak si pořídit padnoucí kolo za rozumnou cenu.

        0 0
        • Thomson10  

          Myslím že ta 19 bude pro tebe ideal. Já si ted kupoval novy mtb, mam 173 cm a vel. 17 a citim se akorat na tom ;)

          0 0
          • palo7  

            a protože je o 4cm vyšší, tak má mít kolo o 4velikosti (17.5, 18, 18.5) větší? To je zrovna ta past jak píšou kluci výše. Prvně je třeba se poměřit a podle výsledku prověřovat geometrie kol co se najdou na bazaru. Tohle by mělo u dobrého stavitele odpadnout, ten snad podle výsledků měření by měl nabídnout odpovídající rám a poradit další doladění

            0 0
            • lukyn280  

              Přesně, velikost rámu se nedá určit pouze z celkové výšky, já mám 179 cm a 17,5" na 29" a sedí úplně super :)

              0 0
              • Petr L2  

                Hlavně brát tabulky velikosti od výrobců jako orientační. Na mě třeba rámy podle tabulky Spešlu pasují, dcera také neměla u MTB problém, ale u městského kola jí podle stejných tabulek byl rám velký. Takže zkoušet.

                0 0
              • palo7  

                já to taky typuji, že Kraljanovi bude sedět něco max. okolo 18

                0 0
    • kraljan12  

      Nevěděl by někdo někoho z okolí Liberce, kdy by byl ochotný kolo sestavit.. :) ?

      0 0
      • vpa007  

        z HK je maajkee… další místní stavitel… to zas tak daleko není, třeba ;-)

        0 0
      • palo7  

        Důležitější než blízkost stavitele, bych viděl jeho možnosti ohledně vhodné nabídky a to hlavně rámu

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.