• TommyS

    Ahoj,chci si koupit nove kolo co rikate no tohle? Budu rad kdyz mi nekdo poradi jake kolo vybrat sem amater. :)

    0 0
    • JakeF  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • tassajara  

      Za tu cenu celkom schopne kolo, jedine teoreticke minus je trochu mozno tazsia vidlica, ktora je vsak udajne dobra co do jazdnych vlastnosti. Takze ak hladas nieco na rekreacne mtb, treningy / vylety po lesoch, je to myslim vhodna volba.

      0 0
      • TommyS  

        Dekuji neco takoveho jsem potreboval slyset :).Vcera jsem se byl divat v RepasSportu v Olomouci a maji tam Razzer Elite to je stejnej ram ale ma veckovy brzdy a horsi vidlici myslite ze se vyplati priplatit a mit lepsi vidlu a hydr.kotouce?

        0 0
        • tassajara  

          Neviem, kolko je cenovy rozdiel, ale najhorsi postup je kupit kolo a potom vidlicu menit za lepsiu, jednoduchsie a lacnejsie je rovno kupit s lepsou vidlicou. Sestersky model s veckami ma asi Marzocchi  22, to neviem aka je vidlica… S brzdami podobne: najhorsie je kupit kolo s veckami a dodatocne zistit ze chcem kotuce :o) Ja jazdim s veckovymi brzdami a nemam s tym nejaky problem, zalezi kolko jazdec vazi (kotucovky su vyhoda pri tazsom jazdcovi). Kolo s veckami je nepatrne lahsie, lacnejsie, ale dnes uz je trend tych kotucov… tazko radit. Tie kotuce avidy co su na Elite D tu ludia celkovo chvalia co som si vsimol.

          0 0
          • tassajara  

            Este ked teda vezmem ceny z mojekolo.cz: Razzer Elite 17970 a Elite D 19230Kc (na Dcko je vacsia zlava) cize rozdiel 1260 Kc, tak myslim nie je o com premyslat, bral by som s tymi kotucmi, na druhej strane podla vyrobcu je s kotucmi o 0.5 kg tazsi… A keby nevadili veckove brzdy, doplatil by som este trochu k tomu co sa usetri na kotucoch, a za 21740 je tam Razzer Carbon elite, co uz je lepsi ram (karbonova zadna stavba, SL-verzia Tory, co je predpokladam vzduchova vidlica) aj vybavenie. Zalezi od financii, ale aj ten Razzer Elite je ok kolo.

            0 0
            • TommyS  

              Razzer Elite D ma olejovou vidlici? Na levnych kolech jsou jenom pruzinove ze? Ty ktere nemaji lockout?

              0 0
              • vrrr  

                Tora se dela v mnoha verzich jak se vzduchem tak s pruzinami. Olejove je tlumeni a zamykat jde. Na tom odkazu jsem nejak nevidel o jakou toru se jedna. Ale vzhledem k tomu, ze nekde se setrit musi, tak bych predpokladal, ze to bude 302 u-turn na pruzine. Takze tezsi a musis si zavcas nechat od prodejce nainstalovat vhodnou pruzinu, jinak te to pozdeji zbytecne bude stat penize navic.

                0 0
              • tassajara  

                Pruzinove su spravidla lacnejsie a vzduchove drahsie, aj ked ani pruzinove nemusia byt zle. Skor tie pruzinove su len trochu tazsie, ale zas z nich nevyfuci vzduch :o) Zamykanie z tych co su na tych pellsoch maju asi vsetky, ale neviem ako planujes jazdit, ja ten lockout absolutne nepouzivam.

                Beriem spat radu co som daval vcera – asi sa az tak extra neoplati usetrit na kotucovych brzdach a ist do toho modelu Razzer Carbon, osadenie nebude nejak podstatne lepsie, rozdiel medzi nimi je skor v geometrii ramu, ten drahsi je trochu dlhsi cize vhodnejsi na nejake vyslovene sportove jazdenie, ale aj ten normalny Razzer je v tomto ok, sportove kolo.

                Vcera som pozeral so katalogu Pells, nie je to tam nikde napisane, ale len z pohladu na foto sa mi zdalo, ci nahodou nemaju tie pellsy predne vidlice so zdvihom 80 mm… inde totiz mozno v tejto kategorii najdes uz skor 100 mm. Nie je to nevyhnutne, podstatna je skor charakteristika tych vidlic, dobra vidlica s 80 mm je lepsia ako zla so 100, ale mozno si to prever.

                0 0
                • vrrr  

                  Hmm, akorat neznam zatim nikoho, kdo by dostal 100mm pruzinovou Toru na vic, nez na 80mm. Je to hodne progresivni vidle. Osumdesatku jsem nikdy nejel, ale bude-li to stejne, jako stovka, tak bych se radeji 80mm Tore vyhnul obloukem.

                  0 0
                  • ludvajus92  

                    nejsem si jistej jak je to u letošního modelu, ale já mám na loňským modelu 80 mm a myslim, že letos to je to stejný

                    0 0
                  • tassajara  

                    no ved v tom je prave for – 100milimetrova bude pruzit 80 mm, cize 80milimetrova 60? :o) Ak je ta Tora SL na najnizsom Razzer Carbon vzduchova, tak by sa oplatilo asi priplatit, ak by TommyS mal naroky na vyssiu kvalitu. Alebo druha moznost vymenit na Razzeri vidlicu pri kupe s nejakym malym doplatkom. Ale vidlica ktora chodi 80 mm je na rekreacno-spotrovu jazdu prijatelna.

                    0 0
                    • TommyS  

                      Jedna se spise o rekreacni jezdeni zadnej profik ze me nebude :)

                      0 0
                      • tassajara  

                        no to si len myslis :o)) Ked ta to chyti, tak na tom pellse (alebo inom naradi) budes visiet kazdy druhy den od jari do jesene ked nebude zrovna prsat… ;)

                        0 0
            • vrrr  

              ja mam treba 302SL a je to pruzina.

              0 0
              • TommyS  

                Jsem predpokladal ze drazsi kola uz maji olejove vildlice :(.

                0 0
                • jIrI___  

                  Olejová vidlice neexistuje, jasou buďto pružinové nebo vzduchové, ultralevné vidlice jsou elastomerové. Pleteš si to nejspíš s tlumením.

                  0 0
                  • honza.hk1  

                    myslím, že je to kolo vyvážené co do komponentů a ceny. Takže vidlice odpovídá modelové ředě v této cenové kategorii a jistě Ti dobře poslouží. Dal bych na rady tady a šel do verze D. Pokud budeš dál hledat o řadu víš vidlici, pak zase kola, pak brzdy, atd…a nakonec budeš na ceně jednou takové :-). Takže pokud máš na to tyhle peníze, tak kup a jezdi :-)

                    0 0
                    • TommyS  

                      Vsiml jsem si ze mas taky Pells.Jak ses s tim kolem spokojenej? Vim ze mas trosku jinou cenovou kategorii :D. Nicmene je to porad Pells :).

                      0 0
                      • jIrI___  

                        V podstatě s ním od spousty jiných uživatelů nemám žádné problémy, jen se mi letos, po 3 letech tvrdého provozu :), asi nějak pohnula zadní stavba, prostě plášť na zadním kole nemá stejnou mezeru mezi oběma zadními vidlicemi – na jedné straně je mezera znatelně větší. Hodně lidí si stěžuje na nekvalitní lak, že se jim na spodní rámovce od odletujících kamínků štípe. U sebe jsem nic takového nenašel. Rám má takovou „střední délku“, není ani moc dlouhý, ani moc krátý. Takže já jsem spokojený a klidně bych Pellse koupil znovu. Ten tebou vybraný je vzhledem k osazení za pěknou cenu, nebál bych se ho a pořídil verzi s kotoučovkama.

                         
                        0 0
                        • TommyS  

                          Abych pravdu rekl docela me dostal ten ram.A prave jsem se docetl ze Pells nereklamuji praskle komponenty je to pravda?

                          0 0
                        • Hornet  

                          Co spominas tu pohnutu zadnu stavbu, nezbadal si to vtedy, ked si dal kola XT? Mam ich a aj kamarat a zadne je trosku vyosene, predpokladam, ze to bude bud u vsetkych, alebo nejaka seria… ale funkcne to nevadi

                          0 0
                          • jIrI___  

                            Mám Crossridy a nejsou vyosené (kontrolováno v servise). Je to pro mě záhada, tak najednou z ničeho nic mi začaly širší pláště škrtat o jednu stranu zadní stavby.

                            0 0
                            • Hornet  

                              Jasne, tusim som klikol na profil „honzu.hk“ :-) a ten ma kola xt, takze som sa sekol… :-D ale to co pises je ozaj divne, ze by sa zadna stavba nejako skrutila a vyosila? ale ked su kola ok, tak ine to nemoze byt.

                              0 0
                      • jIrI___  

                        Sorry, že jsem odpověděl za honzu.hk, aspoň pak můžeš porovnat zkušenosti :-D

                        0 0
    • TommyS  

      A co rikate na tenhle kousek? O tom pells sem se dozvedel ne moc pekny veci :(.Ale GT je prej dobra znacka?!?!Vyrabi se v Americe?!?A navic tenhle GT ma uz aji vzduchovou vidlu.

      0 0
      • tassajara  

        Ten je podla mna super! Taky som chcel, len ked som ja kupoval bajk, nebola taka velka zlava :o) GT je dobra znacka.

        0 0
        • tassajara  

          btw ked budes v predajni, mozno zistis ze za podobnu sumu mozes mat lepsie osadeny GT Avalanche, to je „nizsia“ trieda. Lisia sa geometriou, Zaskar je sportovejsi, skor cross country cize aj maraton, dlhsie jazdy, Avalanche ma zas kratsiu geometriu a je tak vhodny na nejake technickejsie prvky jazdy, robustnejsi povedzme skoky a tak. Ja by som vybral Zaskar, ale zalezi co s tym mienis robit. Inac dobra volba.

          0 0
          • TommyS  

            Spis bych chtel kolo na delsi vzdalenosti takze asi Zaskar :)

            0 0
            • Hornet  

              Zaskar ma oproti Avalanche iny hlinik, dlhsiu geometriu, takze ked sa rozhodnes pre GT, treba vyskusat, ale Zaskar je vyssia modelova rada a ta cena co si dal link je super a ked ho chces, tak necakaj do konca roka, ber teraz.

              Zaskar je vylozene XC, Avalanche je tak AM, ale da sa na nom jazdit vsetko, dobry bike. Ale neurobil by si zle ani s tym Pellsom. :-)

              0 0
        • TommyS  

          Chtel sem se zeptat jak je to se slevama kolem vanoc?Asi budou velke slevy kdyz na dalsi rok uz budou kolka 2010 ze?

          0 0
          • tassajara  

            obchody s bicyklami maju sezonu jar+ leto, potom nic a pred vianocami je zas sezona. A potom nic do jari.

            Modely 2010 budu uz od jesene 2009, nehovorim ze aj v obchodoch a od kazdej znacky, ale taka zlava ako na ten zaskar je si myslim ze uz velmi vacsia nebude… pripadne sa skus v tom mojekolo.cz dohodnut, nieco ti ku kolu mozu dat z prislusenstva zdarma, ale ked by si cakal do zimy, moze sa stat, ze vypredaju velkost ktoru potrebujes.

            (pripadne pozri ci nahodou nie je vacsia zlava na model 2008, to som nepozeral)

            0 0
    • TommyS  

      A co treba tohle vypada moc pekne ale nevim jestli by nebyl problem s velikosti :(. Delaj jenom 18,20 asi bych spis potreboval tu 19.

      0 0
      • tassajara  

        Moznosti je milion, vybrat si musis sam. Len si potom daj pozor na geometriu, niektore znacky su take trochu kratsie. Neviem ci Cube zrovna nie… tak potom ak si nerozhodny medzi velkostami, lepsie je radsej vyskusat ci nebude lepsia ta vacsia z dvoch co prichadzaju do uvahy.

        0 0
    • TommyS  

      Merim 175,5 (snad jeste vyrostu :D) a podle tabulky 75 – 185 cm 19¨, 20¨, L, asi spis tu 20

      0 0
    • M.trix  

      Tohle kolo jsem si koupil na jaře…kdybys chtěl o něm vědět nějaké podrobnosti příp.jízdní vlastnosti, napiš na mail či ICQ…můžem o něm hodit delší debatu

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.