• lukesíno

Zdravím bajkeři)Mám novy ořech shimano 8100 xt ale zlobí mně CVRČEK)Myslel sem že když pojedu rychleji tak se úplně ztiší ale on jakoby cvrčí přerušovaně pořad dál.Máte z tím někdo podobné zkušenosti,ten zvuk je celkem nepříjemný.Dík za odpověd.

• Kouba_2005  

Musíš jet ještě rychleji!

Zvuk nahraj a šup sem s ním.

• lukesíno  

Dřív se mi cvrček vypnul když sem jel rychleji ale zdá se mi že je to čím dál horší a nevypne se.Mužu jet třeba 50km-h a občas se zapne a pak zase vypne.Nevím jestli se muže něco uvnitř rozbýt.Zvuk mužu zkusit poslat zítra.

• ann1aa  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
    • danielh  

Ono hodne zalezi na tom jestli u toho tocis nohama nebo ne, kdyz ne tak cvrka :-)

• bikemike  

+1

• Lolololololo  

Microspline hrozne pukanie pri zabere,,, vycistene namazane… Po 5–6 km zase… Help… V servise tvrdia vsetko o. K… Kazeta skusena nova… Stale naboj vrzga https://youtu.be/VDoFogjT99g

• Vilém  

Nejsi prvni kde kdo tu popisuje. Kde udelali soudruzi v japonsku chybu?

• Lachtis  

No ty jo, chci příští měsíc nakupovat pohon 1×12 Shimano a dost mě ten ořech a kazeta odrazuje… Koukám, že asi radši sáhnu po XD ořechu a kazetu vezmu Garbaruk… Ale chtěl jsem komplet Shimano, nicméně těch negativních recenzí začíná být až až… :-(

• dan001  

Náboj je to teda SHIMANO FH-M8110?

• mlevora  

no zrovna mam nova kola s Shimano micro spline nabojem, tak to aby se zacal modlit

• Nsisek  

Zdravím, :-)

tenhle samý zvuk / problém jsem řešil u náboje XT FH-M8110E. Po různých pokusech, jsem na to s největší pravděpodobností přišel.

Problém je v uložení dílu (G) / spacer (na obr. označeným červeně) / a samotného náboje (A). Z výroby je to sice lehce namazané, ale po čase se v tomhle prostoru z maziva stane jakási kaše a celé to chodí jakoby nasucho. Můžou za to zřejmě mikro-pohyby (otěr) mezi jednotlivými díly. Určitě by hodně pomohlo, kdyby ty hliníkový díly byly eloxovaný, jenže nejsou.

Řešení:

Mě pomohlo tyhle 3 díly vyčistit, odmastit a opět namazat.

Vazelínu jsem dal motorex bike grease 2000 (stejnou funkci bude určitě plnit jakákoliv jiná ´´lepkavá´´ vazelína).

A množství? Těžko popsat…:-D ---o dost víc, než je z výroby…zkrátka přiměřeně na všechny ty zuby v dílu (A) do kterých následně zapadá díl (G).

Mějte se a ať se daří..:-)

• metr-x  

Dělá mi to stejné psí kusy..už jsem to začal ignorovat. Nevím, jestli je to vlastnost, nebo chyba, až se to dojebe, tak to soudruhům v Shimanu omlátím o penis..

• Lolololololo  

Ak tam niekto ešte pod kazetou nemate silikonovu podlozku skuste… Ja som dal a asi 6 km klud… Potom zase ale trochu tichsie..... Celkovo som nasr… Aj s pristupu predajcu..... Vycistia odvezu sa nic..... Zoberem domoov… 5–6km a nerrvvyyyy

• zirecek  

Na zadním náboji M8100 také intenzivní zvuky. To je skoro na reklamaci, ale asi s tím nemá zatím moc lidí zkušenosti, jestli je to vůbec řešitelné.

• Lolololololo  

Rozober, vycisti a namazat… Ja som pouzil tuto vazelinu, alebo skus tu orginal na microspline… Ja zatial 200km bez zvukov… Hlavne pozri ci tam mas ten silikonovy low spacer

• zirecek  

Low spacer není. Kazeta XTR byla původně na DTSwiss kolech, které ten low spacer už nepotřebují. Přehozeno pak na výplety XT.

Kde ten low spacer sehnat?

Co mažeš – povrch/styk s kazetou? Ořech a vnitřnosti se mazat nemají.

• 66anna99  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
    • mlevora  

Nemate nakou fintu u M8110 microspline, aby cvrcek jel porad nebo byl porad ticho, to jak jede v malych rychlostech a ve vysokych je ticho je priserny hlavne ve „strednich rychlostech“ kdy se ozyva prerusovane fakt me to sere

• Lolololololo  

Oficialne vyjadrenie, shimano Oslany

• Vilém  

:))

• michomin  

Tak je to spravne, tak to ma byt. Když se něco nepovede, tak se z toho udělá záměr. Otázka zní, jestli je to i stanovisko Shimana a ne jenom distributora.

• Lolololololo  

V podstate microspline stojí za ho… Aj ked ja po namazani komplet celeho lodnou vazelinou mam uz 1400km klud…

• nooski  

Shimano je obecně hodně laxní k problémům svých výrobků. Často dojde ke změně a přesto, že produkt byl zralý na recall, tak raději vydají potichu updatovanou verzi viz. například páky Dura Ace ST-9000 vs ST-9001 nebo upravené karbonové unašeče kazet, kde přibyly nýty. Teď je ve světě často skloňovaná kauza s rozlepujícími se klikami Dura a Ultegra, které Shimano také úspěšně ignoruje navzdory tomu, že opravdu hrozí i těžké zranění jezdce.

• Dzany  

Přidám dotaz, který v podstatě může být podobný problém. Mám microspline a v poslední době mě trápí zvuk, který nejspíše vychází z ořechu. Když šlapu frekvenčně při určité zátěži, vesměs střední odpor, ozývá se mi pravidelný zvuk někde odzadu, vypadá to právě na ořech. Jedná se o pravidelné cvakání, co otočení klikou, tak jedno cvaknutí. Myslel jsem si prvotně, že se jedná o střed, ale ten zvuk setrvačně krátce pokračuje i po té, kdy přestanu šlapat, cca 2× –3× cvakne. Při sjezdu, kdy nešlapu, je kolo tiché a nevyluzuje žádný zvuk. Nemá s tím někdo zkušenost nebo k tomu nějaký poznatek, kde je problém? Jinak mě nic jiného nenapadá. Všechna problémová místa jsem promazal a vše se zdá v pořádku.

• Singlespeed  

Různé pazvuky jsou pro nové Shimano náboje charakteristické. Rozeber ořech, vyčisti a namaž důkladně všechny vnitřní drážkované spoje. Samotný kroužek s cvrkem-necvrkem, na kterém je napsáno nerozebírat, nemazat rozebírat nemusíš, ten je s největší pravděpodobností nevinen. Namaž taky vlastní drážky ořechu zvenku.

• unitak  

Dělá mi to taky…asi jako všem. Ten Shimano ořech stojí za velké ho…už se nemůžu dočkat až dorazí Hope :-)

• Vyry  

To co popisujes, to cvakani, se mi zacalo dit taky. Akorat mam DT Swiss nabu, DT Seiss orech microspline a na tom XT kazetu. Na zacatku se to nedelo, ted po cca 500km to zacalo. Namazany je vse poctive, drazky pod kazetou i ratchet system i zubate spojeni naby a orechu.

• Lolololololo  

Tak dnes po 1200 km kludu praskanie zasee aj s bonusom…vylamana polovica zubkov…

• Singlespeed  

Takže vše jde dle plánu. Taky jsem vytahoval vylámané zuby z zireckova náboje. M8100 je asi nejhorší zadní náboj v historii firmy Shimano. Doslova shit bez kompromisů.

• dan001  

A jaké je řešení, jde ten díl sehnat samostatně?

• Singlespeed  

Jediné systémové řešení je zdaleka se nábojům M8100 vyhýbat. Opravdu to člověka jen sere. Konstruktér, který tento náboj vymyslel zřejmě z celého srdce nenávidí cyklisty :-).

• Lolololololo  

Nwm kde to zozenem…vlastne to neviem ani pomenovat…

• Vilém  

Podivas se na rozkres, najdes cislo dilu, nebo celku a zkusis ho nekde sehnat.

Osobne bych to prepletl na jiny naboj.

• zirecek  

A na jaký?

Microspline je nejspíše patent Shimano. Ostatní mají to základní v podstatě stejné. Majitel DT zde popisuje podobné problémy. Možná nezbyde než počkat, až Shimano vydá něco jako Microspline II. Otázkou je třeba SLX, Deore, jestli je to stejné nebo to má už nějakou konstrukční změnu. Případně bude změna od 2021…

V současném stavu může být jistější přepletení zadního náboje na Sram včetně výměny kazety.

• zirecek  

A má to DT řešeno lépe či stejně patentově dle Shimano?

S touhle variantou včetně přepletení zadního kola budeme hravě na ceně samotných výpletů M8100, :-).

• Kouba_2005  

DT 240, 350 je podstatně lépěji řešené. A ten zvuk :-)

• zirecek  

Mně se právě líbí, že Shimano nedělá žádný zvuk.

• Kouba_2005  

Tak žádný zvuk bych nechtěl, to mi přijde divný. DT čím míň namažeš, tím to dělá větší bordel :-) Taky počet zubů rohatky dělá velký rozdíl. Tichý to ale nikdy nebude, to ne.

• zirecek  

Divné mi to taky připadlo z počátku.

Časem jsem zjistil, že je to super.

• Frankq  

Mám dt swiss 350 s MS a žádný jiný a divný zvuky jsem nezaznamenal najeto 3tkm.

Vše v pohodě nábojů dt swiss bych se nebál.

• Lolololololo  

Vraj tie podlozky s tymi zubkami su vadne kusy..zasielaju mi zadarmo novu…kks tento system musel vymysliet nejaky spion zo sramu

• zirecek  

Zajímavá diskuze zde:

https://forums.mtbr.com/…1139315.html

• Lolololololo  

Ak vam to pomoze páni, s tym mazanim to je oficialne takto… Zevraj

• Lolololololo  

Ja uz rozmyslam takto… Este raz sa to posere… https://www.cycology.sk/…ne-p1339127/?…

• dan001  

Já už jsem dopřemýšlel...... náhrada za XT náboj

• Vilém  

To si jeste dokoupis orech, nebo tam budes davat nejakou sunrace kazetu?

• Lolololololo  

No… Len ta cena… S orechom ta to kolko vyslo 6000? Czk?

• Cavendish  

Jen zadní náboj samotný stojí cca 4500. Takže Spíš 6500

• dan001  

Tak nějak to vyšlo. Abych upřesnil proč jsem měnil náboj. Při jízdě se mi ořech zasekl a přestala fungovat volnoběžka ořechu. Takže buď pořád točit nohama nebo nohy hore. Bylo to při závodě, ale nějak jsem dojel ikdyž jsem se na to chtěl vyprdnout. Náboj jsem poslal na reklamaci do Kupkola kde mi za týden poslali nový. Nechám na něm zaplést zadní kolo na zimáka.

• vysmátej bajker  

nezaplejtal jste někdo ten xt náboj M8110 boost na 32 děr 3× potřeboval bych spočítat délku drátů na erd 603. stačila by mi délka drátů k vašemu ERD.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.