• lukesíno

Zdravím bajkeři)Mám novy ořech shimano 8100 xt ale zlobí mně CVRČEK)Myslel sem že když pojedu rychleji tak se úplně ztiší ale on jakoby cvrčí přerušovaně pořad dál.Máte z tím někdo podobné zkušenosti,ten zvuk je celkem nepříjemný.Dík za odpověd.

• Kouba_2005  

Musíš jet ještě rychleji!

Zvuk nahraj a šup sem s ním.

• lukesíno  

Dřív se mi cvrček vypnul když sem jel rychleji ale zdá se mi že je to čím dál horší a nevypne se.Mužu jet třeba 50km-h a občas se zapne a pak zase vypne.Nevím jestli se muže něco uvnitř rozbýt.Zvuk mužu zkusit poslat zítra.

• ann1aa  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
    • danielh  

Ono hodne zalezi na tom jestli u toho tocis nohama nebo ne, kdyz ne tak cvrka :-)

• bikemike  

+1

• Lolololololo  

Microspline hrozne pukanie pri zabere,,, vycistene namazane… Po 5–6 km zase… Help… V servise tvrdia vsetko o. K… Kazeta skusena nova… Stale naboj vrzga https://youtu.be/VDoFogjT99g

• Vilém  

Nejsi prvni kde kdo tu popisuje. Kde udelali soudruzi v japonsku chybu?

• Lachtis  

No ty jo, chci příští měsíc nakupovat pohon 1×12 Shimano a dost mě ten ořech a kazeta odrazuje… Koukám, že asi radši sáhnu po XD ořechu a kazetu vezmu Garbaruk… Ale chtěl jsem komplet Shimano, nicméně těch negativních recenzí začíná být až až… :-(

• dan001  

Náboj je to teda SHIMANO FH-M8110?

• mlevora  

no zrovna mam nova kola s Shimano micro spline nabojem, tak to aby se zacal modlit

• Nsisek  

Zdravím, :-)

tenhle samý zvuk / problém jsem řešil u náboje XT FH-M8110E. Po různých pokusech, jsem na to s největší pravděpodobností přišel.

Problém je v uložení dílu (G) / spacer (na obr. označeným červeně) / a samotného náboje (A). Z výroby je to sice lehce namazané, ale po čase se v tomhle prostoru z maziva stane jakási kaše a celé to chodí jakoby nasucho. Můžou za to zřejmě mikro-pohyby (otěr) mezi jednotlivými díly. Určitě by hodně pomohlo, kdyby ty hliníkový díly byly eloxovaný, jenže nejsou.

Řešení:

Mě pomohlo tyhle 3 díly vyčistit, odmastit a opět namazat.

Vazelínu jsem dal motorex bike grease 2000 (stejnou funkci bude určitě plnit jakákoliv jiná ´´lepkavá´´ vazelína).

A množství? Těžko popsat…:-D ---o dost víc, než je z výroby…zkrátka přiměřeně na všechny ty zuby v dílu (A) do kterých následně zapadá díl (G).

Mějte se a ať se daří..:-)

• metr-x  

Dělá mi to stejné psí kusy..už jsem to začal ignorovat. Nevím, jestli je to vlastnost, nebo chyba, až se to dojebe, tak to soudruhům v Shimanu omlátím o penis..

• Lolololololo  

Ak tam niekto ešte pod kazetou nemate silikonovu podlozku skuste… Ja som dal a asi 6 km klud… Potom zase ale trochu tichsie..... Celkovo som nasr… Aj s pristupu predajcu..... Vycistia odvezu sa nic..... Zoberem domoov… 5–6km a nerrvvyyyy

• zirecek  

Na zadním náboji M8100 také intenzivní zvuky. To je skoro na reklamaci, ale asi s tím nemá zatím moc lidí zkušenosti, jestli je to vůbec řešitelné.

• Lolololololo  

Rozober, vycisti a namazat… Ja som pouzil tuto vazelinu, alebo skus tu orginal na microspline… Ja zatial 200km bez zvukov… Hlavne pozri ci tam mas ten silikonovy low spacer

• zirecek  

Low spacer není. Kazeta XTR byla původně na DTSwiss kolech, které ten low spacer už nepotřebují. Přehozeno pak na výplety XT.

Kde ten low spacer sehnat?

Co mažeš – povrch/styk s kazetou? Ořech a vnitřnosti se mazat nemají.

• 66anna99  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
    • mlevora  

Nemate nakou fintu u M8110 microspline, aby cvrcek jel porad nebo byl porad ticho, to jak jede v malych rychlostech a ve vysokych je ticho je priserny hlavne ve „strednich rychlostech“ kdy se ozyva prerusovane fakt me to sere

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.