• libisenuj

    Ahoj, starší vlákna jsem prošel, ale většina je opravdu neaktuální. Nevěděl by někdo reálnou váhu Almy M30 ve stand.setupu? Je mě jasné, že 2021 ještě nejsou skladem, ale třeba pomůže orientačně r.2020. Dále mě zajímá, jestli jsou řidítka a sedlovka hliník nebo karton. Předpokládám, že vzhledem k ceně to bude hlína. Kola bych hned ze startu měnil. Po hlubokém mozkovém hloubání a dloubání to asi bude po letech návrat na HT.

    Díky

    https://www.orbea.com/…cat/alma-m30

    0 0
    • libisenuj  

      Nikdo Almu nejezdí? Zajímají mě i zkušenosti s kolem…klidně starší ročníky.

      0 0

        MTBIKER doporučuje

        Lapierre Edge 5.9 kolo, modré Skladem > 2 ks

        Výprodej Lapierre Edge 5.9 kolo, modré

        od 15 099 Kč -4% MOC 24 999 Kč

        Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré Skladem > 2 ks

        Výprodej Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré

        od 11 599 Kč -13% MOC 17 699 Kč

        Lapierre Edge 2.9 kolo, modré Skladem 1 kus

        Lapierre Edge 2.9 kolo, modré

        14 199 Kč -20% MOC 17 699 Kč

      • Speedster1944  

        Ale jezdí, jen třeba nechodí tak často na forum :D Dej si do vyhledávače Alma (u fotek) a podle fotek se dotázej dotyčných osob skrze PM/SZ :)

        0 0
        • libisenuj  

          Napadlo mě to, ale nechtěl sem otravovat x lidí. Co sem procházel fotky, tak někdo už prodal a spousta má starší ročníky. 2021 je v nižších řadách asi ještě docela neznámá. Líbí se mě geo i krásně čistý rám. Vidla mi stačí bohatě SID, proto seem upustil od M25, protože brzdy jsou stále Deore (nechal bych je), DT 1900 jsou na mě těžká, měnil bych hned na Panchowheels Vibe od Radka. Mají 1550g a na to Maxxis Ikon 2,35. Z rozmaru vyměnit kliky za XT a karbon sedlovka+řidítka v šíři aspoň 780mm.

          0 0
    • zdenek  

      Prodejce ses zkusil zeptat?

      0 0
      • libisenuj  

        Nikdo nic moc nevi. Mam dva kamose, co maji kamose, kteri to prodavaji a sami moc informaci zatim nemaji…fyzicky nakup budu resit v lednu/unoru

        0 0
    • froot11  

      Ahoj, jezdím Almu M30 letošní ročník – 2020, sedlovka i řidítka s představcem jsou Alu.. Váha byla kola 11kg, rám Lko. Jestli seš Pražák tak můžeš přijít mrknout.

      0 0
      • libisenuj  

        Super. Dik za zpravu a za nabidku. Su z Brna, ale v Praze delame porad. Letosni model je vymazlenej.

        0 0
    • libisenuj  

      Našel sem váhu ročníku 2021. Alma M30 ve stand.setupu váží 11,1kg vel.rámu M.

      0 0
      • mr.luban  

        Kde sa ti to podarilo zistiť, prosím ťa? Údaj o M25 tam nebol?

        0 0
        • libisenuj  

          Bylo to v jednom videu na jutubu. Zkus, jestli link funguje, je jen o M30. Cas cca 6:35

          https://youtu.be/QCIO5dg4Wh0

          0 0
        • Dodi.g  

          Ja mám Alma M25 2020 a hmotnosť je 9,9 kg

          Ale je tam sedlovka Carbon pro tharsis,predstavec carbon pro Viber, riadidlá Carbon syncross fl 1.0, pedále Carbon a je to raketa

          0 0
    • mr.luban  

      Zistiť reálnu hmotnosť Almy M25 2021 (väčšinou sa udáva pre veľkosť M) je ozaj problém. Distribútor tvrdí, či skôr odhaduje 10.6 – 10.7 kg, jeden poľský e-shop udáva 10.8 kg a v jednom komentári na Youtube sa píše 10.5 kg :-)

      0 0
    • mr.luban  

      Inak, pri Alme M25 aj M30 je aktuálna dostupnosť júl, august, september 2021, teda v čase, keď už budú pravdepodobne zverejnené aj novinky na rok 2022.

      0 0
      • libisenuj  

        Až taková termínová hrůza? Já sem dostupnost zatím nezjišťoval, ale vypadá to na další spokojenou sezónu na Trenclikovi :-) Aspoň, že se mě podařilo sehnat mladýmu Rokrajdra XC50, i na takový kolo sem 2 měsíce musel čekat (v Lku).

        Ta váha M25 by asi mohla sedět. Má lehčí kola v základu a XT kliky pár deka taky uberou.

        0 0
        • mr.luban  

          V posledných dňoch sa objavil na zopár e-shopoch pri Alme M25 údaj 10.57 kg, avšak to sú všetko pomerne nespoľahlivé cifry. Každopádne, tá dostupnosť pri veľkosti M 5. až 9. august 2021 a pri veľkosti S dokonca 5. až 8. október 2021 je šialenosť (zrejme kvôli covid-u). Takže tiež to vidím buď na ďalšiu sezónu so starým dobrým muzeálnym Giant-om, alebo iná značka ako Orbea, ktorá však bola môj jednoznačný favorit na kúpu.

          0 0
    • Gru  

      Kamos ma M25 2020 ale je rekreacni jezdec takze vahu neresi. Spis se obavam ze i rekreacni jezdec najede vic nez on. Co vim ale Cyklo Kyjovsky kazde kolo co slozi, tak rovnou vazi a vahu si pise do katalogu. Mozna by se vyplatilo mu zavolat a zeptat se.

      0 0
    • brtko  

      Mám Almu M30 2021, vo veľkosti L bez pedálov 11,36kg

      0 0
      • libisenuj  

        Na prodejne se navazilo 11,22 vc.dusi, bez slapatek. Cerna/antracit barva. Zalezi asi taky na samotne vaze…kolo krasny, ale ceny nic moc. Pomer cena/vybava spis nic nez moc…

        0 0
    • Dodi.g  

      Ja mám Alma M25 2020 a hmotnosť je 9,9 kg

      Ale je tam sedlovka Carbon pro tharsis,predstavec carbon pro Vibe, riadidlá Carbon syncross fl 1.0, pedále Carbon a je to raketa

      0 0
    • Georrge  

      Sedlovka a riditka podle me z kartonu nebudou :)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.