• Tapil

    Dobrý den všem.

    Potreboval bych prosim vas radu. Mam vyhlidnuté toto horské kolo. ORBEA ALMA H20 29" 2020 Je to dobrá volba nebo by bylo neco lepsiho? Chci se vejit do 35 tis.

    Vyznam se v tom malinko,ale ne jako nekteri z vas co to maji fakt jako konicek a zabivaji se tim a nebo nekdo to ma jako praci.

    Ma to vzhudove odpružení od Rocku. Postavene na SLXku. To si myslim ze dobry. Prevoznik 1×12 a Kazetu 10/52

    1×12 prevody bycj mel ted poprve tak jsem se chtel i zeptat jestli to je i na normalni jezdeni do prudkych kopcu.

    A pak kazdopadně znacka jestli je ok. A nebo jestli by jste doporucily neco jineho?

    Dekuji moc.

    0 0
    • Tapil  

      Jinak jsem zapomel jeste dodat. Merim 185 cm vaha 80 kg

      Jezdim vetsinou 50% cyklo stezky a 50 teren.

      Jeste jednou dekuji za rady. A k te cene. Kdyz to nebude hodne prez 35 tak jsem ochoten dat i vec.

      0 0
    • indet  

      Loni v srpnu , když se začali vyprodavat starší kola, jsem koupil Almu M50 s Rebou za 36tKc. Slušný rám, slušná vidle a SLX 2×11. Letošní model má sice SLX 1×12, ale pouze Judy a cenovkou o 8 tisíc výš. Pokud to kolo nepotřebuješ (nechceš) hned počkal bych na vyprodeje. Jinak s panem Albokem z Albie.cz je vždy slušná domluva.

      0 0
    • jenda kohout  

      Počkal bych na výprodej a značky bych se rozhodně nebál. Jedna z mála co si nejezdí pro rámy do číny

      0 0
      • tomas.nov8  

        Letos bych moc na výprodej zrovna u Orbey nečekal. Alma je už dost vyprodaná, co se týká karbonových modelů.

        0 0
        • jenda kohout  

          To jo, ale tady se jedná o hlínu.

          0 0
          • indet  

            Já bych u Orbei právě spis doporucoval ten karbon, tedy M řadu. Ne že by alu modely byli špatné. Ale loni jsem koupil za cenu H20 s Rebou M50 s Rebou. Jinak Reba je druhá nejvyšší řada vidlic Rock shox pro XC. Je tam rozdíl hlavně v hmotnosti, protože ta Reba má ALU nohy a krk váží cca 1600g. Judy na Almě H20 je řada Silver hmotnost cca 2300g kovové nohy a krk. Dělá se jeste Judy Gold a ta už má nohy alu , ale krk kov a váží cca 2000g . Obdobná řada jak Judy je Recon. Pokud jsem se v některé informací sekl, prosím opravte mne, já byl donedávna jen lišák.

            0 0
            • jenda kohout  

              Tak souhlasím, že karbon je lepší ve všech směrech. Pár let už jednu Almici mám. A se SIDem s brainem v karbonu je to prostě nekompromisní kolo. Pokud má nějakou finanční rezervu, tak rozhodně karbon i když bude třeba hůř osazen.

              0 0
      • scota  

        a ta ETA už taky není co bývala ;-)

        0 0
    • Tapil  

      Dekuji moc za nazory. ale ted otazka.?

      Vzit

      Orbeu alma H20 s rebou

      Nebo

      Orbeu alma M50 s judy?

      Vim ze by bylo lepsi M50 s rebou,ale na to finance nenudou.

      A kolo bych uz potreboval novejsi.

      Nebo pockat jestli nepujdou dolu. Ale cekat se mi moc nechce. Ale neviznam se tak moc. Tak ze jestli vidle judy taky je dobry. Tak jit do te M50 a judy.

      0 0
      • jenda kohout  

        Vzít M50 a připlatit za rebu. No a zkusit počkat, jestli cena nespadne níž anebo se domluvit na ceně u Albie

        0 0
      • indet  

        Alma je dobrá, ale aktuální poměr ceny a výbavy ne. To není jen vidle a rám o co tu jde. Také jsou tam těžké kola Mach1 Klixx 23c, které váži 2400g. A kola jsou spolu s rámem a vidlici nejdůležitější vec na kole. Kór na 29". Komponenty bych volil asi Shimano SLX, nebo i XT – záleží na budgetu. Zkusil bych zvážit i jiné značky. Třeba Trek, Canyon ( mívají v průběhu roku se akce), ale je tu fůra dalších dobrých značek. Chce to studovat hledat a hlavně zkoušet, protože někdo může kolo vychvalovat do nebes, ale tobě prostě nesedne. Pak kontrolovat zda někdo nekde neobjeví zajimave kolo za dobré peníze. Hlavně srpen , září se budou vyprodavat. Přeji šťastnou ruku.

        0 0
      • Smazaný účet  
        0 0
    • indet  

      Zde https://www.ramala-silhavy.cz/…vena-2019-xl je ještě jeden model 2019 na Sramu s Reconem asi Gold, ale ve velikosti XL. Spis bych ti doporučil L, bude se ti lépe ovládat.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.