omlouvam se,ale po 151 kotoucovky....:)

49 nepřečtených
  • kesu

    ahoj,rok se sesel s rokem a moje obstarozni luizy uz zacinaj dosluhovat tak zacinam resit novy brzdy..Procetl jsem tu o nich asi vse ale odpovedi sem nenasel a navic to asi potrebuju slyset jeste jednou.Takze shanim brzdy na XC/enduro s ohledem na vahu a hlavne kratkym chodem,zadna houba.Proc se na to vlastne ptam je pomer cena vykon.Takze: Shimano XT: plus-jednoznacne nahradni dily a spolehlivost, minus-nonexkluzivita,hli­nikovy dost neergonomicky paky a pomerne obycejnej brzdnej ucinek cena cca 4500kč

    Avid Juicy 7 (carbon) plus-cena,spolehlivost a hlavne padnouci paky do ruky minus.hmotnos­t,nemam je rad..,cena 45% cena cca 5000kč

    Magura Luise carbon plus-brzdna ucinnost bezkonkurencni,kar­bonovy paky minus-u starsich magur problem kdyz se sjedou moc desticky tak pistky nejdou zpet, cena 10tis kc

    Magura Marta SL(mozna gold) plus-design,vaha,jed­noznacne brzdna ucinnost,moje oblibeny,karbonovy paky a uzasne tvrdej chod minus-cena,prehrivani se standartnich kotoucu cena 12tis kc

    no v celku zatim rozhoduju mezi martama sl a XT a sem spis naklonenej k XT hlavne kvuli cene.Ale zase ty magury maj uzasnej tvar paky ktera je navic karbonova(moje uchylka:) a hlavne brzdej fakt super Btw nevite nekdo realnou vahu tech shiman???

    Anketa: tak ktery?

    8x
    35%
    6x
    26%
    0 0
    • lodyh  

      ty marty sem neuvařil ani po 20 km sjezdu, ale zase mam 180ky kotouče. A exkluzivita je zde zaručena:-) Když půješ přes ebay, seženeš je o dost levnějš, nebo to chce hodně hledat jinde. Moje za 10 z kupkolo.cz. A hlavně, XT má každej…

      0 0
    • tomfree  

      Počkal bych na XT 2008.

      0 0
      • kesu  

        xt no pristi rok jsem videl a je to stejnej princip jen v jinem kabate..

        0 0
        • goofy  

          A jaky bys tam chtel jiny princip? Porad misi tlacit pistek na kapalinu a ta na 2 dalsi pistky

          0 0
        • tomfree  

          Stejny je třmen,páka je komplet přepracovaná,tak doufám že vyřeší dávkování,čož je jediná chyba téhle brzdy.

          0 0
    • bam  

      Docela zajimavy cenovy rozpeti :) Proc ne treba naky Formula ORO? Nechci ti je vnucovat, ciste by me jenom zajimalo jestli mas nejaky duvod proc ne.

      0 0
      • kesu  

        takle ja sem v tomdle jeste ze stary skoly a kdyz se rekne formulka vybavi se mi B4 a tudis problemy…takze ikdyz vim ze to asi budou dobry brzdy tak sou mi nesympaticky

        0 0
        • bam  

          ja mam to samy s magurama :)

          0 0
        • bam  

          Jestli je podstatnejsi vaha a design, tak bych bral Martu SL, jinak XT. XT s vetsim kotoucem a koolstopama brzdi dobre a ty plusy cos vypsal nejsou od veci.

          0 0
    • MlokCZ  

      Tady není moc, co radit. To se stejně musíš rozhodnout sám hlavně podle chodu jednotlivých brzd jak ti sedí. Magury jsem bohužel nejezdil, ale také bych přidal do výběru ještě ORO. Tam máš celkem levný K24 taky s karbonovými příjemnými pákami. A kdybych vybíral jen mezi J7, XT a K24, tak to není nijak lehký, hlavně se stejně nejvíc liší různým chodem. K24 z nich třeba nejlíp brzdí, ale stejně nevim jestli bych si je vybral. Já se teď docela těším na Juicy Carbon s většími kotouči než mám teď J7. Tím doženou nepatrnou ztrátu ve výkonu na ty ostatní a sedí mi do ruky skoro ze všech tří nejlépe. Ale štve mi, že mi pořád chybí ty Louisy otestovat, když z nich brzdí asi nejlíp.

      0 0
      • bam  

        souhlasim ze ORO s karbonovou pakou ma velice prijemny chod a brzdi dobre. Kazdopadne tezko radit, protoze zadna z nich neni spatna. Bral bych to taky podle toho ktera je ti neprijemnejsi do ruky.

        0 0
      • tachmude  

        Oro k24 nemá karbon.Má je Oro Puro.

        0 0
        • MlokCZ  

          ORO K24 karbonovou páku má, tedy alespoň ty moje určitě :-)

          0 0
          • Gorgov  

            kdepak, oro 24k standartně karbon páku nemá, určitě k nim pujde přidělat, ale v základu má karbon páku jen puro.

            0 0
        • MlokCZ  

          Ale koukám na letošní popisy všech modelů ORO a tam máš pravdu, že K24 ji nemá a až Puro má. Teď tedy otázka, co to mám vlastně za brzdy, třeba soudruzi z Cubu někde udělali chybu :-) Třmen mám každopádně K24-kový a páku mám karbonovou, co to tedy je.

          0 0
          • Gorgov  

            byl si rychlejší:) Asi to bude nějaká série specialně po cube, samostatně neprodejná..

            0 0
    • brantec  

      XT hydry mi v tydnu prisly, jeste sem s nima teda nejel, ale jak se ptas na tu vahu, tak ta ma mně ukazala 960g. Je to vaha komplet vseho dohromady:

      • paky, naplneny hadicky, trmeny s destickama
      • 2× 160mm kotouc a srouby
      • 2× adapter a srouby
      • igelitovej sacek, ve kterym to bylo;-)

      Jo a uzijte si to na Sumave, skoda ze nemuzu:-(

      0 0
      • kesu  

        proboha 960g!?!?!?to mas s dualama ne?

        0 0
        • brantec  

          Sam sem na to koukal jak kuna z votepek:-D ale je to tak..zitra to prevazim. Dualy to nejsou.

          0 0
          • kesu  

            diky moc pokud je to takle tezky tak vypadavaj ze hry.diky moc

            0 0
            • Rolei  

              Přesně takhle jsem teď vážil ORO Puro a mají se vším všudy (páky, třmeny,všechny šrouby, adaptery, nezkrácený naplněný hadičky, kotouče 160mm) 715g. A je to tedy bez igelitu :-)

              0 0
              • Rolei  

                A ještě pro zajímavost (to jsem do Hmotnosti nedával) Kompletní Véčka páky Avidy SD7 čelisti SD7 Jsou to tedy SD TI, ale s obyč. šroubama ne titanovejma), komplet bovdeny, lanka, šrouby, nové špalíky váží 620g. Když k tomu přidám ještě čepy na Večka které jsem nechal vyšroubovat, ale nevážil, je rozdíl ve váze mezi Véčkama SD7 a Oro Puro kolem 100g.

                0 0
              • Rolei  

                Pardon oprav, nemají 715g, ale 755g špatně jsem se podíval.

                0 0
            • brantec  

              Kdyz to zaokrouhlim, tak maji rekneme 950g. Taky mně to prijde divny, ale je to tak..treba nejakej spesl kus:)

              0 0
    • Hnoj  

      Ty víš, co ti poradím :-)

      0 0
    • Gorgov  

      Ale klidně i Louisy sou to dost podobný brzdy, Marty sou o něco lehčí, ale větší váhovej rozdíl dělaj kotouče. A brzdí to super.

      0 0
      • saab  

        mam vyzkoušený i marty i louisy. Mimochodem si připla´t a kup magury – bez debat – někomu nejdou na jazyk, jenže ten na nich nikdy nejel…, abych pokračoval, rozdíl mezi louisama a martama je dost znatelnej – louisy sice mají neuvěřitelnej brzdnej účinek, ale to marty taky (ještě větší) a ke všemu jsou neuvěřitelně dávkovatelný. Magura je nejlepší volba pro člověka, co chce jezdit XC/enduro. Na XTčka se vykašli, jestli máš na Magury… XT sice neni vůbec špatná brzda, ale magura hraje úplně jinou ligu…

        0 0
    • Elwing  

      Já bych to viděla tak, že stejnak nejvíc chceš ty marty, ale když nebudeš mít prachy tak si koupíš xt :-)

      0 0
    • scret  

      taky si prihreju polivcicku:) Jakej je rozdil ve funkci (brzdivost,preh­rejvani atd.) mezi Martou a Martou SL????

      Diky…

      0 0
      • Gorgov  

        zadnej.

        0 0
      • Gorgov  

        zadnej.

        0 0
      • scret  

        diky,to jsem potreboval vedet:) a kdyz bych eventuelne chtel bud Marty nebo SLka,za kolik se daj nejlevnejc sehnat novy?

        0 0
        • Gorgov  

          rozhodne americkej ebay, rekl bych kolem 8000 s postou, mozna levnejc

          0 0
      • kubad  

        rozdíl mezi Martou a SL je jen v kotouci, carbonové rukojeti a samozřejmě barva :-)

        0 0
    • black.horse  

      Z toho co říkáš bych šel do Magur… mám teďka Luise carbon a je to super brzda:-)

      0 0
    • Kubiczech  

      S dovolenim vytahnu tenhle starsi thread, kde se dost mluvi o Magurach – jde mi konkretne o model Louise viz. obrazky. Strucna otazka: jake jsou? Minim tim brzdny ucinek, moznosti nastaveni, dlouhodobejsi zkusenosti, porovnani s XT a podobne. Prvni, co me napadne, kdyz slysim o brzdach od Magury je slovo problem… Dekuji za odpoved. 

      0 0
      • misak.kadlec  

        Mám krátce louise bat, zatím sem toho teda moc nenajezdil, ale řekl bych že brzdí líp než xt 08, dávkovatelnost stejná, horší to je se servisem, potřeboval jsem je odvzdušnit a ono k tomu potřebuješ spec. sadu asi za 800 (masakr). Nakonec se mi to s trochou improvizace povedlo i bez toho ale co se týče servisu jsou shimana bezkonkureční 1. Oproti XT mi malinko chybí možnost nastavení délky mrtvého kroku, ale zase narozdíl od XT choděj furt stejně i při teplotě pod nulou.

        0 0
      • kesu  

        luizy ma bracha,ja marty.Brzdej stejne  apodle meho lepe nez XT a Juicy.Rika se stejne jako formule.Lip rozhodne brzdej Cody a gustavy.Ale ta vaha.Jako minus vidim u magury jakoby mekci chod zadni brzdy.Co se tyka odvzdusneni tak luizy(ty posledni) by se mely odvzdusnovat stejne jako shimano-tzn uplne bez problemu.U tech starsich je to boj ale taky se to da.lepsi servis to pochopitelne umi oboje.Nastavovani u brzd sem nikdy neresil,davko­vatelnost povazuju za slusnou.

        0 0
    • kali222  

      a ja se pri********* a ma otazka je take na louise modely 07/08 a potrebuji znat vahy,ale ne katalogove, nybrz „Vase“ cely set, kdyz s adaptery tak s jakymi.dekuji

      a pokud vite o martach(ne SL) na prodej za zajimavy peniz(ja je prodla za 4,7 :/ ), mozna bych zvazil i louise podle skutecne vahy, tak kdyztak mail. diky

      0 0
    • Tleskač  

      Snad cokoliv, krom XT.

       
      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.