• Glum

    Omlouvam se za odtazite tema. CC z 80. let (a starsi)uz zmizely z kol, ale bylo by skoda, kdyby zmizely uplne. Mel jste nekdo v teto dobe CC? Jaky? Znate nejake web stranky, ktere by se tim zabyvaly? Vlastni nekdo kultovni mechanicky tachometr „made in DDR“ ze sedmdesatych let? Diky.

    0 0
    • martt  

      na skladacke zho sedemdesiatych rokov som mal tachometer VDO. Fotka by sa mozno nasla.

      0 0
    • mastihuba  

      zkusim pohledat na půdě. Tam je věcí… :)))

      0 0
    • Clodman  

      Já mam doma takovej ten mechnickej s ozubenym kolem, jak se montoval do drátů

      0 0
      • Volf  

        Ten mám doma taky. A jakej byl problém ho sehnat. A nevím jak ty, ale já dodneška nevím jak byl přesnej.

        0 0
        • mar_tin1  

          ja ho taky mel, pokud se pamatuju, vyrabel se na dve ruzne velikosti kola (22" a 28"?), na moji liberte 24" presny urcite nebyl.

          0 0
        • Clodman  

          Já ho mam na průměr 28 palců, o přesnosti nebudu polemizovat, protože časem v tom mohli vzniknout nějaký vůle a přednost se mohla zhoršit. Jo a ten muj jé uplně novej, nepoužitej, našel sem ho u dědy při vyklízení garáže

          0 0
    • jihra  

      Já jsem měl před necelým rokem v ruce mechanický tachometr na kolo tak z roku 1970. Na osu předního kola se namontoval takový bazmek, z toho sěl klasický lankový náhon (stejný jako v autě) a na řídítkách byl tachometr (podobný jako v autě). Měřil rychlost a ujeté kilometry. Taky jsem jej měl na kole, když mi bylo těch 15–16 let. To jsem byl tehdy hodně těžký frajer s tím tachometrem. Problém byl ale v tom, že se lanko v náhonu často ukroutilo a komunisti nebyli schopni dodat náhradní díly¨(už ani nevím, kdo to vyráběl, tuším soudruzi v NDR). Měl jste to taky někdo (z pamětníků).

      0 0
      • Bobo  

        Takovej ten černooranžovej?

        0 0
        • jihra  

          Ne, byl to válec v průměru cca 4 cm ze „stříbrného“ plech. Nahoře byla stupnice tachometru a počítadlo kilometrů, na druhé straně z toho lezl náhon k přednímu kolu. Provedení bylo v podstatě stejné jako v autě nebo spíše jako na motorce.

          0 0
          • Dumbo  

            podobny mam na Babete :-)

            0 0
          • Clodman  

            Jo tak ten přesně mam

            0 0
          • Andrzej  

            ja sem mel novejsi typ, byl uz obdelnikovy, ale mechanicka cast byla asi uplne stejna, taky se mi ukroutilo lanko, na stupnici mel barevne zony-jako na otackomeru, koupila mi ho babicka v prodejne Jizdni kola sici stroje koncem 80.let a byla to fakt frajerina

            0 0
            • Clodman  

              Jo tak já mam teda ten bez stupnice na řidítkách, mě to ukazovaly kilometry přímo na rom válci přimontovanym ke středu

              0 0
              • Andrzej  

                tohle znam, to mel jeden pribuzny na sve stare favoritce, kdyz k nam prijel nekdy v r.95 250km z vychodnich cech, jenom tak v bermudach a tricku za 1den. Na tom kole s blatnikama jel i dlouhy triatlon :)

                0 0
    • Glum  

      Diky vsem. Diskutoval jsem onehda s kamaradem a dosli jsme k tomu, ze by ty stary compy mel nekdo sbirat (nejlip Narodni technicky muzeum), aby uplne nezmizely (stejne jako historicky PC). Hadali jsme se o ten nemecky mechanicky, tady z diskuse vidim, ze jich bylo vic typu. Ja si ho jako dite desne pral, ale nikdy jsem ho nesehnal. Kamarad mel doma delany z pocitadla od pletaciho stroje – byl celkem presny, ale za jizdy desne cvakal. Dik.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.