• winprog15

    Ahojte,rad by som sa s Vami poradil este predtym nez si tento ultrazoom kupim.Ide o to,ze doteraz som mal Canon PowerShot A430 .Ten sa mi pokazil po asi 3 rokoch pouzivania,takze vyberam novy.Zo zaciatku ma Canon nebrzdil,vsetky jeho funkcie mi stacili ale neskor ked som zacal fotit trosku viacej tak v PC som si prial,ze toto mohlo byt trochu farebnejsie,toto trochu ostrejsie,no jednoducho tie fotky neboli dokonale.Nie som fotograf profesional,skor amater,na zrkadlovku sa necitim (ani financne) tak som si nasiel nejaky pekny ultrazoom od Olympusu.Na 600UZ sa mi paci sirokouhly zaber,15× opticky zoom,stabilizacia (na Canone som ju nemal,HD video a vsetko ostatne.Pozeral som sa aj po Olympus SP-800UZ ten je uz 30× opt.zoom,ktory asi nevyuzijem vobec a navyse je drahsi :) Tak ak by ste mali nejake skusenosti s 600UZ tak by ste ma potesili :) Dakujem ;)

    0 0
    • K2  

      Mrkni se na www.dpreview.com + na megapixel.cz

      Mají tam celkme sroumitelné recenze.

      Olympus je vnímán jako trošku horší značka ve srovnání s Canonem a Panasonicem – chce se to zaměřit na konkrétní model. Osobně bych vybíral mezi Canon SX a Panasonic FZ (dopufám, že si ty zkratky pamatuju dobře).

      Pokud ti nevadí velikost foťáku, tak jdi do Fuji a nebo rovnou do nějaké levnější zrcadlovky.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Mi by u Olympusu vadila absence tocitka pro vyber rezimu foceni. Zoom 30× je sice parada, bohuze cim vetsi zoom, tim vetsi kompromis co se tyce kvality obrazu. Treba vyse nabizeny Canon SX nabizi i foceni v ciste manualnim rezimu, coz posune foceni zase o neco dal;)

      U UZ byhc sahl po tom Canonu, kdybys uvazoval nejajake lacne zrcadlo, tak bych bral Nikon.

      0 0
    • kiwibibo  

      ak ti u Canonu chybala ostrost, s Olympusom ti bude chybat 2× tolko :))

      0 0
    • H4N$  

      Abys to neměl tak jednoduchý.

      http://www.ifotovideo.cz/…tu_2781.html

      0 0
    • pepko  

      od ultrazoomu ziadnu velku kvalitu a ostrost necakaj … ma to horsi obrazovy vystup ako 3× zoom kompakt … aj u zrkadloviek plati, ze najlepsiu kvalitu obrazu dosiahnes s pevnym ohniskom … zoom je uz o kompromise a ultrazoomy su uz len na specialne ucely …

      0 0
    • JAS  

      Olympus nebrat. měl jsem jeden a hned po skončení záruky se pokazil, navíc zlá stabilizace a barvy taky nic moc. Za mne z ultrazoomů Panasonic FZ38

      0 0
    • winprog15  

      dakujem za rady,ten olympus by som chcel kupovat u susedov v madarsku nakolko tam chodim bezne a nemam tam s nicim problem (ani s jazykom ani s pripadnou reklamaciou).cenu nanho maju velmi dobru 170e,panasonic fz38 je cenou uz trosku inde :) nepotrebujem najlepsi fotak,ktory existuje,len nieco lepsie ako moj stary kompaktny canon :) fotky,ktore s nim robili v megapixeli nevyzeraju tak zle link :) ako vravim som len amatersky obcasny fotograf,niekedy si vyfotim nejaku tu prirodu,o vsetkcyh veciach okolo fotografii (clona,expozicia atd) nemam ani ponatia,takze nieco jednoduche ale ucinne by sa mi hodilo :)

      0 0
      • winprog15  

        alebo som nasiel este finepix s1800 :) lepsia volba?viacej manualnych funkcii :)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.