• scalar

    Tak z tohohle závodu by letos mohl být velmi zábavný podnik, je týden do startu a pasáže kolem Kleti a Kluka jsou pod dost velkou vrstvou sněhu.

    mapa:

    http://www.max1admin.cz/…b/getpic.php?…

    webkamera Kleť:

    http://www.klet.com/…

    Už se tu objevily nějaké fotky z trati, tak ať je to všechno pohromadě, fotky a aktuální informace z trati prosím sem.

    0 0
    • scalar  

      Jinak kdo jede? :-)

      0 0
      • celevra  

        já! :D, ale podle webkamery se mi teda 2× moc nechce.. jen mě štve, že oproti lonsku je trat zjednodušená.. :/ tak uvidíme, snad bude aspon teplo trochu, loni na Kleti bylo snad na nule, co si tak pamatuju ze závodu..

        0 0
        • scalar  

          Buď v klidu, trať moc zjednodušená není, sice se jede na Kleť jenom jednou, ale nejede se takovou oklikou jako loni, přibylo stoupání do sedla Kluka (to je také tak do 700m) a ještě stoupání od řeky do Třísova (asfalt, ale už nebude moc sil). Pokud bude na třetině trati sníh, budeš na loňský ročník vzpomínat jako na příjemný vejlet :-)

          0 0
        • pee.tr  

          Loni nebyl hic, ale rozhodně bylo dost nad nulou.

          0 0
      • pee.tr  

        Já jedu. Už jsem se rozhodl i pro nový kolo, tak doufám, že ho do tý doby aspoň projedu. :-) Ale bude to, počítám, nepředstavitelnej masakr. Minulou sobotu, ještě před pádem poslední sněhové nadílky jsem tam byl. Byly tam celkem regulérní běžecké stopy a místy i na cestě 15cm sněhu, průměrně určitě tak 8cm, nahoře 20cm. Ale i tam, kde bylo jen 5cm se v tom vzhledem k rozbředlosti nedalo do kopce moc jet. Podle podmínek v okolí ČB i v místech cca 500m.n.m. lze předpokládat, že veškeré lesní úseky, které nebyly prohrnuty budou pod sněhem.

        0 0
        • scalar  

          Ve středu jsem „projížděl“ tu cestu na Kluka, stejná situace – 15 až 20 cm sněhu, neprohrnuto, dvě úzké koleje od auta a uprostřed rozdupaný sníh.

          Nemusí to být ale to nejhorší, příští týden má být nad nulou, jeslti to nahoře trochu odtaje, tak to najdeme dole, ta pasáž od rozcestí U Cáby těsně kolem řeky může být pod vodou.

          0 0
    • scalar  

      Ještě aktuální teplota na Kleti, včera i dnes stále pod nulou :-)

      http://www.hvezdarnacb.cz/…

      0 0
    • Soreno  

      Tak to se na vás pojedu podívat :-)

      na běžkách :-)))))

      0 0
      • scalar  

        Z běžkařů mám taky docela strach,, budou vzteklí, že jim ničíme stopu a mají hole v ruce :-)))

        0 0
    • pee.tr  

      Pár fotek z Kleťe z doby 14dní před startem.

      0 0
    • prvniodkonce  

      akorát vím, že údržbě stop už skončila smlouva s lesakama, tak to prohrnou :)

      0 0
    • pee.tr  

      Kdo jste se registrovali a platili předem, jak dlouho trvalo, než byla v systému zaregistrovaná vaše platba? Já poslal peníze 4.4. (možná večer, už nevím), ale stále mi tam svítí NEZAPLACENO. Dík. Na KPŽ bývají rychlejší.

      0 0
    • JakeF  

      Super, piš aktuální počasí dál, ať mám čas si to rozmyslet… Jsem moc starej na to, abych se plácal v nějakejch sračkách :D.

      0 0
      • scalar  

        Včera sněžilo i tady dole, dnes nahoře na Kleti kolem nuly, tedy sníh drží, žádné sračky :-)

        0 0
        • JakeF  

          Hmm, řek bych něco o prdeli, ale nechci bejt sprostej :D Snad se to dá dohromady, celkem jsem tam chtěl jet…

          0 0
          • Soreno  

            Neboj v ČB není po sněhu ani památka skoro. Ale Kleť ehmehm :-) zatim tam mrzne.

            0 0
            • JakeF  

              Však já přijedu na silničce, usadím se někde u cíle a budu se u piva opalovat a smát se těm, co z těch sraček přijedou :D.

              0 0
    • žuri  

      este stale vaham, ci nepojdem, mozno by mi ani trosku sneh nevadil

      okolovaltic este v stredu bol vsade sneh a na pretek velmi blato

      stoji ten pretek za to? Chcem si po Valticiach spravit chut vysledkom, ci je to treba podobne

      nejde niekto autom z JM? Vlakom sa mi tam nechce

      0 0
      • pee.tr  

        Podobné? Valticím snad nic nemůže být podobné. :-) Ten místní „vinohrad“ je o malinko vyšší.

        0 0
    • vasado  

      já to projedu a dle toho kolik tam bude sněhu, tak pojedu :-D

      0 0
      • scalar  

        Takže když nebude sníh, tak nejedeš? :-) Dej sem pak prosím fotky z trati, já projedu tu pasáž kolem Kluka.

        0 0
        • vasado  

          no nemělo by ho tam byt ani moc ani málo, ne? :-D ale nafotím ;-)

          0 0
          • pee.tr  

            Tak na to jsem zvědav, předpokládám sněhu dostatek. Už se mi tam podruhý na průzkum nechtělo, protože nepředpokládám velké zlepšení podmínek. Obávám se dokonce, že vyloženě trasa tratě v lesích pod Kletí bude neprůjezdná (neprohrnul-li to někdo) a tlačit v tom mokrým sněhu, koukat u toho do mapy (neznám všechny ty stezky) a pak mokrej šlapat ještě 30km domu, už jsem na to starej. :-)

            0 0
          • vasado  

            tak sem nefotil, byl jsem totiž pěkně zpruzelej – v lese sněhu jak blázen, nedá se tam v tom ani jet… a od půlky Kletě když se jede nahoru to není vůbec prohrnutý :-D je to tak na pohory :-D a tam kde není sníh je bahno jak swiň… takže dlouhou asi nejedu, na to nemam koule :-D pokud něco tak tu krátkou, protože tam si myslim, že pojedu alespon 85% na kole :-D

            Tímto děkuju týpkum co jsem potkal, že mě vzali sebou :-D

            0 0
            • pee.tr  

              Tak to bude výsledek na 2 věci, běhat totiž neumím… :-)

              0 0
              • scalar  

                Buď v klidu, ve 20 – 30 cm mokrého sněhu a v takovém stoupání moc lidí nepoběží :-)

                Pořadatelé mají dost času něco vymyslet, zajistit prohrnutí, odklonit trasu na sjízdné cesty, v extrémním případě se může jet místo dlouhé dvakrát krátká…

                0 0
                • pee.tr  

                  Aby to nechtěli řešit až v sobotu. Poslední info jsem četl, že po valtickém blátě se zbytky sněhu se můžeme těšit na jarní počasí Okolobudějc. :-) Počasí možná…

                  0 0
    • Extremist  

      A je to vyřešené: http://www.cyklomaratontour.cz/…uny–574.htm

      0 0
      • MirosPikos  

        Okolo Budějovic bez Kletě? :) Nuda… ale je mi to jedno, stejně se v masovkách nijak nevyžívám. Samotář…

        0 0
    • scalar  

      Čerstvé fotky, tohle není na Kleti, je to ta nová, lehčí, níže položená druhá část, sedlo pod Klukem, kolo stojí přímo na trati…

      Ale tady bych byl optimista, je to v menší nadmořské výšce, některé úseky již odtávají.

      0 0
      • Extremist  

        To jde :-)

        0 0
      • Pavel  

        Já bych si na to vzal silničku.

        0 0
        • scalar  

          Přesně tak, nějaká lehká šestikilová silnička by se tu nosila nejlíp :-)

          0 0
          • Pavel  

            Jsem pevně věřil, že to tak někdo pochopí… A ono jo! ;-)

            0 0
      • scalar  

        Je to neuvěřitelné, ale ten sníh je i odsud pryč. Bude to krásný jarní závod.

        0 0
        • JakeF  

          …v bahně :D

          0 0
          • scalar  

            Kdepak, tady je jenom písčitý a rašelinový povrch, takže na Tebe šplíchá křišťálově čistá voda :-)

            0 0
    • McBlacky  

      škoda, že vyměkli, mohlo to být zajímavý. Takhle na poslední chvíli vymetou polnačky a asfalty a bude to takový OkoloLiberce.

      ale je jasný, že masa turistů by je asi hnala. Málokdo by tu výzvu dát to z půlky pěšky a zbytek technicky ve sněhu vydejchal.

      0 0
      • scalar  

        Takhle bude zase „tajný závod“, nikdo nezná délku ani převýšení :-)

        0 0
      • JakeF  

        Tak především kdo z účastníků CMT tam jezdí proto, aby si užil pořádnej masakr? Skoro bych řek, že nikdo :D. Já na to kašlu, tohle nemá moc smysl… Ještě se jede nějaký XCčko u Liberce, tak pokud budu mít náladu, tak zajedu tam ještě se rozloučit se Scottem závodně :).

        0 0
        • McBlacky  

          hele jestli pojedeš do LBC tak mi pošli SMS, bych tě přijel podpořit na trati :) budu určitě v LBC, dokonce tak 2km od startu…

          0 0
      • vasado  

        no já myslím, že mi bordel nedělá problém, ale brodit se tou bílou srágorou v lepším případě jet ( jede se na tom nedobře ) no to prostě žádná hitparáda není :-D

        0 0
      • v POHODÌ klokan  

        To teda! Já se těšil, že konečně zůročím zimní sněhovou přípravu :-)

        Bohužel zaměření na masy je dneska prioritou :-(

        0 0
    • scalar  

      Tak žádná sranda nebude, úplně se mění celá trať, mají se jet dva okruhy kolem Dívčáku…

      0 0
      • pee.tr  

        Někdo se tu ptal na podobnost s Valticema. Já mu to vyvracel, nakonec opak bude možná pravdou.

        0 0
      • BOTAnick  

        Je to spolehlivá informace, že se pojede 2× krátká? nebo jinak?

        0 0
        • scalar  

          Informace se během posledníh 2 dnů dost měnily, nejdřív všechno v pohodě, máme traktor na prohrnutí a bude teplo, pak další info, že se vypouští Kleť a zkracuje se trať, poslední zpráva od pořadatelů je bohužel:

          Z důvodu sněhu, který je opravdu všude na 500m, měníme trať, věřili jsme, že sníh sleze, ale drží se i při 15 stupních. Trať bude 2 okruhová okolo Dívčích kamenů. Mapu snad brzy přineseme.

          0 0
    • BOTAnick  

      Tak jsme to včera chtěli projet…a ani náhodou. Tak do 650–700mnm se dá. Pak 10–30cm tý bílý sračky. No a koukám, že se pojede jen dole. Dobře nám tak :-D

      0 0
      • scalar  

        Bezva, tak zase jinak :-) Ale takhle to bude docela zajímavé, ty fotky, co jsem sem dával včera, jsou na trati :-)

        0 0
        • Pavel  

          Takže si nakonec tu silničku bereš? :-D

          0 0
          • scalar  

            Mám to nad barákem, přinejhorším v sobotu rámo vezmu lopatu a prohážu si průjezd :-)

            0 0
      • pee.tr  

        To si dělají kozy, ne? To jako chtějí jet pár metrů po startu do té červené stezky, kudy se loni dojíždělo k cíli? To jsem zvědav, kolik lidí se skutálí do Vltavy…

        0 0
        • Soreno  

          Jedinej pěknej úsek je ta červená, jinak na tuto trasu si vemte cyklokrosový kolo horáče netřeba :-). No zajedu si radši ke tchýni ogrilovat nějaký maso a zalejt to nějakým pivkem to bude lepší než toto :-)

          0 0
      • pee.tr  

        Zase změněny…

        0 0
        • BOTAnick  

          Zase? Pořád jsou tam ty co včera :-/

          0 0
          • scalar  

            Je to jinak, ta druhá pasáž je zkrácená a jede se dvakrát, asi už tam řádí lesáci.

            0 0
          • pee.tr  

            Během včerejška se tam vystřídaly dvě varinaty, první se motala kolem Kluku, ale ta druhá už je víc mimo. Zvláštní je, že u té první bylo 48km, pak včera večer u druhé 53km a dnes je i u druhé zpět 48km a shodné převýšení s varinatou č.1 :-)

            0 0
            • pee.tr  

              Sorry, kecám, kolem Kluku jsou obě, jen ta první byla trochu jinudy.

              0 0
    • BOTAnick  

      48? Nemělo to náhodou něco přes 55?

      0 0
      • celevra  

        Určitě mělo, kámoš naměřil 58km, hlavně ten závěr byl dobrej vomrd a přišlo mi, že to bylo těžší jak kdyby se jelo na Klet. Byla to dobrá vyndávačka.. :D

        0 0
        • BOTAnick  

          Koukám, že jsme se tam potili krev kousek od sebe baj voko :-). Dost to bylo o startu. jak si tam pred tím singlem nebyl, tak si nebyl.

          0 0
          • celevra  

            je to tak, já tam najel do toho singlu dobře, cca kolem desítky, ale cápkovi přede mnou spadl řetěz v tom singlu a hned díra 30 metrů.. Jinak já jel s tebou ve skupině, ale vůbec mi to teda nechutnalo a trápil sem se, tak sem si radši odpadl než to lámat, ale tou dobou za náma byla tak 3 minutový díra, tak sem jel asi 20km výlet, nikde nikdo.. :D pak sem potkal asi 2 odpadlíky, který byly totál gumový (asi sem udělal dobře, že sem nejel za každou cenu s váma :D ), hlavně teda Jiřena, ten byl na kapačky..

            0 0
          • v POHODÌ klokan  

            Jo, ten start jsem bohužel prokaučoval. Sto lidí přede mnou, ty schůdky skoro všichni nesli a singlík jeli velice výletně. Přední skupinka mezitím nabrala minimálně dvě minuty. Škoda. Ale jinak to nebylo špatný (na můj vkus příliš jednoduchý „terén“, ale pohledy občas parádní :-).

            Btw: Ty průměrný rychlosti ve výsledcích jsou taky trochu úsměvný, vzhledem k tomu, že jsou počítaný na těch 48km. Třeba u mojí dělá rozdíl oproti reálu přes 3,3 km/h, u Hejduka už 4 km/h.

            0 0
            • celevra  

              jo, to si prokaučoval! :)) To já byl ob 2 fleky za Madetákama a Tatuldou.. :D ovšem taky mě to pak popravilo, že sem pak bulel, holt zatim jezdim závody ze ZDV.. :D

              0 0
    • pee.tr  

      Fotil na trati někdo?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.