nový bike do 26000 - doporučte

232 nepřečtených
  • Irena

    Ahojky,

    je mi 18 let a jsem z Olomouce. Potrebovala bych od nejake dobre duse malinkou sluzbicku. Mam v planu si koupit nove kolo, ale nikdo kolem me se o kola nezajima a nevyzna se v nich. Tak zkousim (na doporuceni Luky), jestli by mi nekdo nemohl nejaky bike tak do 26 000 doporucit. Ma to byt moje prvni poradny kolo,ted mam totiz hodne obycejny a hodne me to chytlo,takze chci lepsi. Nejezdim zadne extremne tezke zavody, nebo tak, ale v budoucnu…kdo vi:-) Hlavne by melo mit pevny ram a taky bych uz chtela diskove brzdy… Takze pokud budete mit nekdo nejaky napad tak napiste, diky moc.

    0 0
    • Ruprecht  

      třeba něco takového: www.superior.cz/…en/bike.html?… , kotouče sice nemá, ale ve slušném krámě ti ty brzdy vymění za něco solidního a teoreticky se do těch 26000,– vlezeš. Jinak samozřejmě nejdůležitější je stejně každé kolo vyzkoušet ať ti sedí geometrie. V téhle ceně už se dá pořídit i celkem obstojné kolo. Zkusil bych ještě obejít obchody v okolí, možná budou mít ještě nějaké loňské slevněné kousky…

      0 0
    • Darkson  

      www.kolokolo.cz/…valanche-pro

      sice 28k, ale vyplatí se:-). otázka je velikost. kolik měříš?

      0 0
      • Irena  

        NO merim zhruba 170–172 cm

        0 0
        • marapara  

          Avalanche jsem jezdil 3 roky. Byl jsem s ním spokojen, má takovou univerzální geometrii, tenhle je už i na enduro ježdění. Teď mám Zaskara, koupil jsem Zaskar Expert 06 za dobrou cenu (viz profil). Oba stroje jsem mezi sebou přeskládal, z Avalanchce jsem vzal vidlici a kotouče a dal na Zaskara. Kdybych měl oba srovnat, tak Zaskar je lehčí, má delší geometrii a kratší zadní stavbu. O poznání se s ním jede lehčí do stoupání, lépe akceleruje, ve sjezdech je o dost stabilnější, lepší vede stopu. Jen při extrémně prudkých výjezdech má větší tendenci se stavět na zadní než Avalanche. Stejná značka a takové rozdíly v jízdních vlastnostech. Být tebou na kotoučích netrvám, raději kvalitní základ se slušnou vidlicí a kotouče dokoupím později. Toho Zaskara jsem sehnal za nějakých 25000. Výbava LX, jen řazení Deore, vidlice Recon 327 80 mm, dá se předělat až na 130 mm, doporučil bych 100 nebo 115 mm. Ta vidlice chodí přímo sametově. Sice je na véčkách, ale časem koupíš kotouče. Myslím, že nebude problém s tímto strojem jak na celodenních jízdách, tak na závodech. Já jsem z něj nadšen.

          0 0
          • Tomcat  

            GT bych holce bez větší závodních ambic nedoporučoval, ta kola sou výborný, ale hrozně nepohodlný, podle mě to nezachrání pořádný sedlo a karbonový řidítka.

            0 0
            • marapara  

              Mi ani nepřijde nepohodlné, ale možná jsem si zvykl či co. Kořeny a šutry většinou přeskakuju :)

              0 0
            • cabbage  

              nepohodlný může být XC full,ale HT ani jiný bejt nemůže!

              0 0
      • cabbage  

        dobrej typ a nebo: www.bikestore.cz/…/katalog.asp?…

        0 0
    • Ruprecht  

      ta Merida 700 je docela těžká :-(, co ještě tohle www.cykloexpert.cz/…int-wmn-2007.. Zkus ukecat někoho z místních olomoučáků ať se s tebou projde po obchodech a poradí, stejně je to potřeba vyzkoušet, vybírat podle fotek se moc nedá :-)

      0 0
    • GF  

      www.velo-plzen.cz/…nformace.php?…

      nebo nejaky Rock Machine, maji je hodně v akcích.

      0 0
    • Tomcat  

      www.specialized.cz/new/kolo.php?…

      www.garyfisher.cz/index.php?…

      www.trek-bikes.cz/index.php?…

      www.kona.cz/2k7_kolo.php?…

      www.author.cz/…=199&pid=739

      www.merida-bike.cz/…juliet-900-v

      Určitě něco si vybereš, podle mne ale důležitý se nato kolo posadit a zjistit jak to člověku sedí aspoň staticky, nebo ne. Dá se sice kouzlit hodně ale je to vyměňování dílů a zbytečně to zvedne cenu, že to bude kus za kus nelze vždy čekat.

      Důležitý aby se ti líbilo a dobře se na něm jezdilo.

      0 0
    • mr.antik  

      Další do úvahy, Kona Lisa 2006, nečekej, že to bude to nejlehčí (ta cena s kvalitníma kotoučema je na hraně): www.kona.cz/2k6_kolo.php?… např. na www.bikestore.cz ji maj za 19000,– Vidlici časem nebo hned vyměníš a pořád jsi v limitu. Další tip – kola fuji, např. www.cykloexpert.cz/…mt-fuji-comp- což je velmi solidní základ i na závodění (ale bez ktoučovek)

      0 0
    • Hnoj  

      Se sumou 26 000 bych se směle pustil do stavby než do koupě celého kola.

      0 0
      • cabbage  

        do stavby bych se pusti v případě, že bych měl 100KKč nebo kupu použitelnejch komponentů… jinak se to ve většině případů nevyplatí, spíš celý kolo a měnit nevyhovující..

        0 0
        • Hnoj  

          Měnit nvyhovující díly je zdlouhavý, a totálně smysl postrádající proces…

          Proč měnit shity, aby ti pak ležely doma, a horko těžko jsi je prodával, když můžeš mít pěkný kolo hned…

          Imho: postavit pěkný kolo za 100k umí každej bambus…

          0 0
          • kubad  

            Něvěřím tomu, že za 26 postavíš lepší kolo z nových dílů, než to co koupíš.

            0 0
            • Hnoj  

              Někdy nebývá od věci, kalkulovat s tím, že se dají sehnat docela pěkný věci za pěkný peníze…

              Ale je skoro jistý, že postavíš kolo, který bude minimálně hodně podobný tomu co koupíš v jednom kuse, stavění kol, přece není o tom postavit, stejkný kolo, jaký se dá koupit… Je to o tom udělat hezký kolo, na kterým nebudeš chtít nic měnit, protože bude dle tvých představ a ne pak to co tě sere měnit…

              0 0
              • kubad  

                Souhlas, ale podívej kdo chce to kolo do 26. Pochybuju, že si ho bude schopná postavit.

                0 0
          • cabbage  

            neřek bych…

            ok;-) tak postav něco za 60KKč, co by nahradilo canyona z mýho profilu, sem zvědavej…:-P

            0 0
            • TheIF  

              :-) stačilo by najdi něco stejně osazeného za ty prachy

              0 0
              • cabbage  

                :-) no to né;) bavíme se tu o stavění kol z jednotlivch komponentů;-)

                0 0
            • Hnoj  

              Líbí se mi, jak kličkuješ, ale moje lovná zvěž nejsou endura…

              0 0
            • Hnoj  

              Leda bys našel, kdo by chtěl něco tak ošklivýho a bezúčelnýho postavit a koupil by to :-P

              0 0
              • cabbage  

                myslím, že je tu dost lidí, co by brali něco jako canyona za stejnou cenu a bez čekání na montage termin;-P

                0 0
                • TheIF  

                  To bych měl kolo jako každej druhej, to nééééé

                  0 0
            • omar  

              no ja si myslim že to neni vubec zadnej problem, jediny co bytam bylo jiny že to nebude mit napis canyon , jinak to bude stejnej system bude to stejne vypadat, nápis si tam mužeš dat jakej chces, firem ktery takovy ramy dodavaj je dost :-))

              0 0
              • cabbage  

                např?;)

                0 0
                • omar  

                  třeba na ramech typove HAIBIKE, REDBULL nebo třeba Spyder atd typove takovej ram se da sehnat s dobrym tlumičem za 12–13 zbytek neni problem se stejnou vybavou jako mas na canyonu postavit, mam tim na mysli nechat si to postavit, nevim jestli sam si nakoupit dily a postavit si to doma

                  0 0
                • omar  

                  třeba na ramech typove HAIBIKE, REDBULL nebo třeba Spyder atd typove takovej ram se da sehnat s dobrym tlumičem za 12–13 zbytek neni problem se stejnou vybavou jako mas na canyonu postavit, mam tim na mysli nechat si to postavit, nevim jestli sam si nakoupit dily a postavit si to doma

                  0 0
                  • mountaineer  

                    mimochodem uplne mimo teme-neznas web red bull bajku?a kdo je do cr vozi?diky

                    0 0
              • MlokCZ  

                Já myslím, že bez šance. Když to začneš skládat, tak cenu značně překročíš i pouze když sečteš vše bez rámu (když dáš stejný osazení jako má ten Canyon).

                0 0
                • MlokCZ  

                  Největším extrémem budou ty nižší modely. Taková XC5-ka. Cena 1599euro, to máme cca 45k Kč.

                  Už jen koupit z toho FOX 32 FLRC, FOX RP 23, Formula Oro K 24, X9 komplet řazení, LX kliky a už jsme prakticky na částce celého kola. A to kromě rámu toho chybí ještě značně více.

                  0 0
                  • MlokCZ  

                    U těch dražších modelů od 60k to už nebude tak drastický, ale stejně si myslim, že bez šance se dostat na tu cenu se stejnou výbavou i alternativním rá­mem.

                    0 0
          • mr.antik  

            Ty možná, ale dotaz zněl jinak. Myslim že kdybys chtěl postavit svoje první kolo, bez jakýkoliv praxe a naježděnejch km, tak to dopadne taky hrozně. V týhle cenový jednoznačně vyjde líp koupit celý kolo a komponenty měnit tak, jak slečna bude chtít jezdit, jestli víc pohodu nebo závody.

            0 0
            • cabbage  

              ani tak nejde o zkušenosti jako o přístup ke komponentům za velkoobchodní ceny, nebo k ještě lepšim;)

              0 0
          • MlokCZ  

            Ale ty komponenty mu každý slušný prodejce vymění už rovnou a odečte cenu těch co sundá. A většinou se dá najít i zlevněné kolo, které má téměř všechny komponenty vyhovující. A postavením se nikdy na cenu kola, na které narazíš ve velké slevě dostat nemůžeš.

            0 0
      • Irena  

        Ale chlapci,jste jako kohouti…:-) Do staveni stejne tak na 90% nepujdu.Za prve se v jednotlivych komponentech zatim vyznam dost malo a za druhe by to bylo na hodne dlouho ( co rok to jeden dil:-). No takze prave pro to zadam zkusene bikery o radu, abych musela menit co nejmin…v ramci moznosti teda…

        0 0
        • Tomcat_1  

          Moje rada by byla asi takova: Projdi si co nejvetsi mnozstvi obchodu ve svym okoli a koukej po slevach, zkus si neco osedlat…myslim ze Ti prodavaci radi vyjdou vstric, mozna by sla i nejaka vymena komponentu, nebo nejakej bonusik. A pak sedni k netu, projdi si co nejvetsi mnozstvi e-shopu at ziskas povedomost o cenovych hladinach mimo kamenny obchody. A vyber si co se Ti nejvic zamlouva. Ja za jen o malinko vetsi penize ziskal kolo co sice jeste nemam na profilu, ale jezdi vyborne :-) Za 26K uz se da neco peknyho vybrat.

          0 0
    • goofy  

      A co Kona? Me se hodne libi ;o) www.kona.cz/2k6_kolo.php?…

      Na bikestore ji maji za 23550…

      0 0
      • Irena  

        hmm..pripisuji na seznam:-)

        0 0
      • mr.antik  

        Tak to bych neváhal a objednával :-) Za ty prachy je to nejlepší nabídka…

        0 0
        • cabbage  

          ale na tu vidlici sem nečet moc chvály… jinak je to dobrá nabídka.

          0 0
          • mr.antik  

            myslim že 23× měření tuning testem by třeba vylepšilo… Já jezdim na mx comp air a taky žiju :-)

            0 0
      • Darkson  

        za ty peníze fakt super. myslim, že nebude potřeba cokoliv měnit

        0 0
    • yoggi  

      ten superior je designove pekny. k tomu authoru je zaujimavy ma jednu vyhodu ze je poskladany na sram vybave. podstatne je aby sa ti pacil, bol pohodlny. hlavne nedavaj na nazor napr. vela ludi nadava na author. ale co je tam vlastne author nic. ramy sa robia v azii s materialu taketo isteho ako ine znacky len ten napis ludom vadi. aj tato kona www.kona.cz/2k7_kolo.php?… je slusna. s tychto jednoznacne co som uviedol vyhrava author ale je az drahsi. superior a kona -+ rovnaka kategoria aj vybava.

      0 0
    • vlk  

      Docela dobře vypadá ten Giant xtc, Kony jsou také docela pěkné.Ten superior není špatný, ale vyhnul bych se u nich axcel vidlicím. Když si z Olomouce, mrkni se na Superiory u kořínka a mrkni se jestli nezbyl nějaký výprodejový rockmachine Kaňkovskému.Jinak Kaňkovský dováží u Cube, kdyby se ti nějaký zalíbyl. Co je dost důležité vyzkoušej si nejdřív ta kola, aby si věděla velikost a ono každé má trochu jinou geometrii.Jak Kaňkovský, tak Kořínek ti ho počí na projetí před obchodem.Mě půjčili i Kořkové závodní na xtrku na občanku, není třeba se stydět nebo se jich bát. Jinak pokud nemáš závodní ambice tak bych doporučil i nějakého levného fulla. Na www.bikestore.cz prodávají ravo marathon2 se splice vidlicí za 18 tis.S příplatkem 6 tis ti tam namontují i nějaké shimano hydry(předek+za­dek), dají se za tu cenu -deore hydry, lx hydry, xt hydry.Takže stále budeš na nějakých 24tis za fulla s hydrama. Jinak se dají sehnat přes německé e-shopy kola Radon, což je něco jako fully AMS od Cubu. také s hydrama a Torou či Recon vydlicí za nějakých 25 tis na naše. No a pokud by ti nesedl superior, tak bych se ještě mrknul na web na www.sypder.cz a tam se dá také postavit levně dobré kolo.Můžeš si vybrat nejen jednotlivé komponenty ale i barvu kola.

      Jinak , že si se neukázala na nějakém srazu, co jsme jako Olomoučáci pořádali, nebo na nějaké vyjížce, tam by sis mohla vyzkoušet různá kola s různou geometrií. Vy ženy se nás na kole asi bojíte, na všech srazích na Olomoucku byly zatím jen chlapi.

      Šťastnou ruku při výběru.

      0 0
    • vlk  

      Hele ta fotka je z Českýho ráje, že jo- na tom jednom vrchu, kde původně býval jakýsi hrádek nebo co.Tam jsem letos taky byl.

      0 0
      • Irena  

        Jasne Mala Skala ;-) Kazde leto jezdim pod Hrubou Skalu na dva tydny, tentokrat chci vzit konecne aji svoje kolo…vzdycy jsem si zatim pujcovala, ale neni to ono

        0 0
        • vlk  

          Jo, jo, na Hrubé skále jsem letos byl.Myslel jsem že v tom skalním městě bude závora a platit vstupné jako u Prachovských a že se tam nebude smět jezdit na kole, tak jsem ho nechal doma.A pak jsem byl překvapen, že tam je u toho dokonce půjčovna kol(tedy spíše vehyklů) a v písku mezi skalami v Hruboskalsku je více stop od kola než od lidí.

          0 0
          • Irena  

            Jj to mas pravdu,ale jezdit se hodi jen ve vsedni dny, o vikendu je totiz na vsech stezkach nespocet svatecnich jezdcu,spousta malych deti a psu…takze si moc supr jizdu neuzijes :-D

            0 0
      • mr.antik  

        ty ty ty, tam je přece biking zakázán! I když cedule tam dlouho nevydržely :-)

        0 0
        • Radek Broz  

          Neni jedinej důvod, proč zakázat bike někde, kam můžou pěšáci – teda kromě toho, že někdo diskriminuje bikery na úkor těch pěších.

          0 0
          • mr.antik  

            To by bylo asi na delší debatu… (ale na kole je to tam fakt super:-)

            0 0
        • Irena  

          Tam jsem byla samozrejme pesky ;-)

          0 0
    • MlokCZ  

      Dávám to sem pro super cenu, kdybys náhodou chtěla uvažovat i o fullu. www.merida-bike.cz/…isison-speed Použitelný osazení + slušná vidlice, ale nemá kotouče (ale to už za tu cenu chtít ani nejde)

      A pokud HT, tak bych určitě uvažoval objednat z Německa. Je to sice o malý chlup více než 26k, ale za ty prachy… www.canyon.com/…tattung.html?…

      0 0
      • marapara  

        Ten Canyon je fakt krásný.

        0 0
      • ivaneck  

        Je třeba připočítat poštovné a pedály. Servis taky nebude asi nejlevnější, ale nic naplat, je to krasavec.

        0 0
        • MlokCZ  

          Tak pedály je nutné připočítat u téměř všech kol, co tu na ně byly návrhy. Poštovné, to ano, to není úplně zanedbatelné (teď netušim z hlavy kolik, myslim něco kolem 35euro, ať mě opraví ti, co Canyona už kupovali). A ten servis, s tim nevim, jak to myslíš. V záruce ti to vemou v Bikeexpertu jak už tu uváděl cabbage a po záruce nebo mimozáruční opravy budou drahý stejně na každém kole.

          0 0
          • ivaneck  

            s tou zarukou opravdu nevim, to jsem jen tak nadhodil. Jen mi prislo, ze ne kazdy si precte, co znamena „Pedale: keine“ a „zzgl Versand“. To, ze zaruku uplatnis v bixeexpertu jsem netusil :)

            0 0
    • game_over  

      kdyz si tady tak procitam prispevky musim se smat :) nekdo chce poradit bike do urcity castky a stjene se najdou lidi ktery hodi nejakej odkaz s pozn. je to sice o trochu drazsi ale je to super stroj vyplati se ho koupit s tim osazenim neni co resit atd. :))

      0 0
      • Tomcat_1  

        Zrejme to bude proto, ze kupovat kolo jen podle ceny nema smysl. Jde o to najit kompromis, na tom mi nic smesnyho neprijde.

        0 0
        • game_over  

          jasně to mu já rozumim že je potřeba najít nějaký kompromis, ale pak se člověk dostavá do situace znám to zvlastní zkušenosti že pořád si říká že kdybych si trochu připlatil bude to zas o něco lepší a v závěru je původní rozpočet výrazně překročen

          0 0
      • MlokCZ  

        Nevim, co je na tom k smíchu. Když dá limit 26000 a kolo za 28000 je o třídu lepší než ty za 26000, tak to určitě stojí za zamyšlení (a téměř všechny dražší návrhy byly buď za 999euro nebo 28000).

        Navíc píše tak do 26000, takže je to přibližný limit a nikdo ji tu nenabízí kola 2× dražší.

        0 0
    • Radek Broz  

      Mě by jen zajímalo, jestli ti taky Luka poradila něco ve smyslu: „Dej tam fotku, oni se přetrhnou.“;-) Připadá mi to tu až nezvykle k věci, plný ochoty a vůbec jiný než ostatní thready;-)

      0 0
      • Darkson  

        s tou fotkou mne to taky napadlo:-). ale já se třeba v práci dneska dost nudil…

        0 0
      • Irena  

        Ne to mi Luka neporadila, pokud vam to vadi, klidne ji oddelam. Sem tady poprve, takze moc nevim jak to zrovna tady chodi,mno a kdyz je tam kolonka pro vlozeni fotky, tak sem tam proste jednu dala. Ja osobne prferuji, kdyz se muzu podivat s kym ze to vlastne mluvim…rozhodne to nechci pouzivat jako seznamku nebo co, jenom chci poradit s vyberem kola

        0 0
        • Radek Broz  

          Nevadi, jen me to zajimalo;-)

          0 0
          • Irena  

            Jinak musim rict, ze me taky hoodne prekvapilo kolik lidi mi je ochotno poradit…teda spis kluku…

            0 0
            • goofy  

              No ono se tady na foru vyskytuji hlavne kluci. A asi se vsichni (vcetne me pac sem marod) ted o svatcich nudi ;o)))

              0 0
            • mosquito  

              jo jo my radi poradime – zvlast Olomoucaci, pac dneska poradime a zitra jezdis s nama :-D

              0 0
      • SoLaX  

        Me k probuzeni zajmu o thread stacilo jen zensky jmeno s ruzovym symbolem (i kdyz uvedenej vek a prilozena fotka ho hned nekolikrat znasobili :-D) Ale ostatni holky by si mely z Irenky vzit priklad a taky k prizpevkum prikladat svoje fotky, dyt je to tu samej bike, kdo na to ma porad koukat ;o)

        0 0
    • Quake 9.0  

      Ahoj. Nejlepší bude asi to, že si obejdi kamenné obchody ve svém okolí a vybírej kola s osazením Shimano LX, DEORE, případně jako bonus XT, nebo Sram řada5 nebo 7. Vidlici od Marzocchi, Manitou, Rock Shox. Až si něco vybereš, tak se na něm vyzkoušej projet, nebo si na něj alespoň sedni a zjisti jestli Ti vyhovuje. Případné úpravy posedu konzultuj s obchodníkem, jistě Ti vyjde vstříc. Nezapomeň si kolo i potěžkat. I kilo je za jízdy znát. Výměnu komponentů můžeš řešit výměnou a doplacením si. Jestli se v servise kola vyznáš spíše teoreticky, tak kup určitě v kamenném obchodě. Až budeš potřebovat něco opravit, vyměnit, vyreklamovat(ne­dejbože), tak přístup prodavače bude na 90% vstřícnější. Nehledě na to, že se tam můžeš setkat se stejně „postiženými“ lidmi. Hodně štěstí a vybírej hlavně srdcem, jezdit na něm budeš jen a jen Ty.

      0 0
      • Irena  

        Ahoj, moc dekuju za radu, tohle mi dost pomohlo.Sama se totiz prave ve znackach osazeni a vydlic zatim az tak nevyznam, takze diky:-)

        0 0
        • Quake 9.0  

          Ještě malej dotaz, máš vybavení na kolo? Myslím nášlapy, drez, kraťasy, přilbu brejle…

          0 0
          • Irena  

            Jj jenom tretry zatim ne-e

            0 0
          • Irena  

            Jeste se chci zeptat, jakej mas nazor na Meridu celkove?

            0 0
            • Quake 9.0  

              Proti Meridě nic nemám. Osobně dám víc na značku kola, ale Merida je takovým inovátorem a průkopníkem technologií a navíc vyrábí rámy i pro jiné značky. Takže to je asi vše co mohu říct. Jestli se Ti líbí „Matts TFS 700-D“, tak mohu doporučit. Zvláště v té bílé vypadá suprově. Jediné snad o co bych požádal obchodníka by bylo vyměnit řazení a přehazovačku. Nech si tam dát páčky od Sram X.9 a přehazovačku Sram X.7 a mohla by si být spokojená.

              0 0
              • Radek Broz  

                „průkopníkem technologií“??? Ale no tak… Kromě toho, že mají divně umístěnej tlumič, což je spíš marketingový odlišení od konkurence než nějaká inovace, která by k něčemu byla, není na meridě inovativního nic. Snad možná to, že dokáží udělat designy, které se nelíbí až překvapivě moc lidem.

                0 0
                • MlokCZ  

                  Náhodou fully inovují hodně. Dokonce v poslední době až tolik, že už snad vyřešli problém praskajících zadních staveb do ročníku 04.

                  0 0
                  • goofy  

                    Tohle bych nenazyval inovaci, ale nutnosti…

                    A ty jejich nove fully, slozenina nekolika ramu na klasickem jednocepu… Velika inovace ;o)

                    0 0
                    • MlokCZ  

                      Tak snad bylo jasné, že je to jen ironická poznámka, i když tam není smilík.

                      0 0
                      • goofy  

                        No ja uz bych se tady nicemu nedivil, proto jsem to radeji dopsal ;o)

                        0 0
                • Quake 9.0  

                  1.Divně umístěný tlumič se snaží o zpřevodování zdvihu ku zdvihu tlumiče na 1:1, což byl nový přístup na sériových kolech. Nejedná se tudíž o pouze divně umístěný tlumič. 2. Magneziové rámy, vyzkoušeli tento materiál sériově a byli první kdo se odvážil k tomuto kroku. 3. Tvarování trubek hydroformingem – dneska to dělá celá cykloprůmysl.

                  0 0
                  • omar  

                    no tvarovani hydrofobingem nebyla merida zdaleka prvni, prvni bylo HARO

                    0 0
                    • goofy  

                      Se mi prave taky zdalo, ze Haro bylo prvni, ale nebyl jsem si jisty. no tak zatim nevidim zadnou prevratnou vec u Meridy ;o)

                      0 0
                  • Radek Broz  
                    1. K čemu je mít poměr 1:1? IMHO je tam tlumič jen víc na ráně.
                    2. No budiž, ale ve chvíli, kdy se používá carbon a titan mi hořčík nepřijde až tak high-tech.
                    3. viz Omar. Navíc opět – věc, kolem které byl akorát zbytečný povyk, je to spíš designová záležitost.
                    • nevyvíjej DH modely
                    0 0
                  • MlokCZ  
                    1. To umístění tlumiče je tak převratné, že je konečně napadlo ho u vyššího zdvihu opustit.
                    0 0
                    • Radek Broz  

                      Já bych se docela vsadil, že toho postupně nechají úplně.

                      0 0
                      • Andrzej  

                        no meli by, desne se to krouti, jak je tlumic na jenom jedne strane.....

                        0 0
    • brantec  

      me by se zamlouval pells: pcshop.pells.cz/shop/de­fault.asp?cls=sto­item&stiid=12065 pcshop.pells.cz/shop/de­fault.asp?cls=sto­item&stiid=12068 vybava za tu cenu dobra akorat teda nevim co to je za vidlu..musim priznat vidim po prvni:-/ no a pak druhe tip je tento marin: www.koloshop.cz/index.php?…

      jo a nejsou to teda kola s zenskou geometrii, ale to nemaji luka a martinkaa taky, tak by to nemuselo tolik vadit:) jen nevim jestli by ty 17' nebyly velky..

      0 0
      • Irena  

        Urcite diky, jinak o zenskou geometrii me nijak nejde..takze v poho :-)

        0 0
      • goofy  

        Jo ten Marin se mi taky libi, ale nevedel jsem, ze je este nekde k sehnani…

        0 0
    • Jane  

      bych asi volila model z roku '06. Pises o nejaky Meride TFS 700 D, ale komponentove je daleko lepsi Merida Matts Lite '06 cykloshop.cz/ni­kita2/karta.php3?ID=4619 Za prvy ma o tridu vyssi ram ⇒ ram TFS vs. HFS (MOC 3990 vs. 6990) a ta vidle uz je taky nekde trosku jinde. Jako srovnavat RS Dart J3 a Rebu SL moc dobre nejde, o kvalitativnim rozdilu uz dost napovi samostatna cena vidlic: 3800 Kc vs. 9255 Kc… Tez kola (naby, rafky – vse DT Swiss) ma model Lite kvalitnejsi oproti kombinaci Shimano/Alex – proste Lite je celkove na vyssi urovni – jen mu „chybi“ ty kotouce, ale V-braky taky brzdi a navic se takovy brzdy spis naucit serizovat sama nez kotouce. Takze zalezi na tobe, jestli kvuli kotoucum vezmes podprumerny ram a vidli… U ty Meridy pro tebe prichazi v uvahu asi vel. 18 – muzes klidne vyzkouset letosni model na ramu HFS – ta geometrie je stejna, zadny zmeny neprobehly. Takze tak.

      0 0
      • kubad  

        šikovná, pěkné kolo :-)

        0 0
      • mar_tin1  

        navic se takovy brzdy spis naucit serizovat sama nez kotouce

        s timhle bych si dovolil nesouhlasit…

        0 0
        • cabbage  

          to je pravda, protože na Véčkách bude furt něco řešit a štelovat zato na kotoučích akorát jednou(2× 3×..) za rok vymění destičky;-)

          0 0
          • mar_tin1  

            ledaze by se vecka naucila serizovat, protoze je to nutnost, a kotouce serizovat nebude umet, protoze je serizovat netreba :)

            0 0
          • Irena  

            …tak to je pravda :-)

            0 0
            • Jane  

              Nic proti, ale jestli chces podprumerne kolo s kotouci, tak proc ne?

              0 0
              • Irena  

                Nemam nic proti Veckam, jenom se mi je nikdy nepodari poradne nastelovat…coz muze byt ve me. Samozrejme, ze neodmitnu dobry kolo jenom kvuli tomu, ze nema diskovky…

                0 0
                • mosquito  

                  sestelovat Vcka ktery maji serizovaci sroub (ten co napina pruzinu) na obou castech celisti nemuze byt problem, a pokud ted muzu rict z vlastni zkusenosti tak zrychtovat hydry s kotoucem (mozna je to jen nejaky mene vydareny kus) je pro me uz zabava asi druhy vikend

                  0 0
                  • cabbage  

                    by ses divil, ale může..

                    0 0
                    • mosquito  

                      tak to mi chvili povidej .. pokud mas spravne dlouhy a v poradku bowden, kovove kolinko s neposkozeou tou plastovou trubickou tak na tom uz z principu neni co by se dalo pokazit (pominu ram po nejake bouracce kterej by mel ohnuty cepy a drhly by samotny celisti)

                      0 0
                      • cabbage  

                        koeficient Lempl, stačí?;-) racionální vysvětlení cybí…

                        0 0
              • Radek Broz  

                Podle me zrovna ty kotouce od vecek pozna mnohem vic, nez jestli ma presmyk Deore nebo XT.

                0 0
                • Irena  

                  Heleme se, ono se to zda jako docela rozumne stvoreni…i kdyz zezacatku jsi me trochu nas**l :-D

                  0 0
                • marapara  

                  nj, ale většinou jsou ty kotouče v cenové kategorii za cenu horší vidlice a ne za cenu smyku deore/XT. Např. místo Recona by měla na kotoučích Axela nebo nějaký Suntour.

                  0 0
                  • MlokCZ  

                    Obecně máš pravdu, ale tady konkrétně má odkaz na GT, který má jak Recona, tak slušný kotouče. A pak kdyby se odhodlala na toho Canyona, tak tam má Rebu + ORO.

                    0 0
              • MlokCZ  

                A v čem je ten Canyon, co jsem ho sem dával horší než ta Merida? Cenově jsou nastejno. Ještě jednou odkaz, ať se nemusí hledat www.canyon.com/…tattung.html?… Pár dílů má Merida o chlup lepší (teda v postatě jen náboje), ale některé doplňky má lepší zas Canyon. A za ty ORO brzdy by mě to objednání z Německa teda osobně stálo. Váhově Canyon i s koutečema nastejno.

                0 0
              • favorit.  

                myslim si, ze je lepsi mit jistotu zastavit, nez mit lepsi vidlici. U vecek jsem brzdil vzdycky dvema anebo trema prstama a u kotoucu jenom jednim. Muzu tedy lip drzet riditka a mam tim padem i vetsi jistotu v terenu. S tou vidlici a podprumernym kolem bych to nevidel az tak blede

                0 0
          • skier  

            Pokud jí nebude vadit škrkání :-)

            0 0
      • Ruprecht  

        jinak taky hlas pro Meridu Matts lite 06, eventuálně pokud by to bylo fakt omezeno na 26000,– tak MATTS CHAMPION LX 06

        0 0
      • mr.antik  

        Taky moc pěkná nabídka… jen ta velikost 18 se mi nezdá, i když meridy neznám.

        0 0
        • Jane  

          No meridu s uplne stejnou geometrii jezdim v 16 a to merim asi 164 cm, takze ta by pro ni byla mala. Vel. 18 s HTE 590 mm uz by k vysce 170–172 cm mohla docela sedet

          0 0
    • mechanik  

      Za 26000,– máme na obchodě Meridu na starším XT (né holowtechII) z hydra kotoučema 525 16" a možná že by šéf dal ještě slevu 8-)) vlastně tohle, ale o rok starší (bylo tam víc XTéčka,kliky i řazení) www.merida-bike.cz/…in_large.jpg

      0 0
    • Floydie  

      samozrejme toto www.bradsky.cz/index.php?…

      0 0
      • mr.antik  

        Cože, ta původní cena je s celodpruženým rámem ne? Nebo to je vtip…

        0 0
    • Ruprecht  

      tady se to nějak rozjelo :-)…ale začíná to vystihovat přísloví MNOHO MYSLIVCŮ – ZAJÍCOVA SMRT. A dokonce vidím už i nabídky z obchodů i se slevou .-)))

      0 0
      • cabbage  

        to je jasný, neni hloupá – určila cenu která neni v historii a přidala fotku;-)

        0 0
        • Ruprecht  

          jj, taky jsem si říkal, kola do 20 a nad 60 se tady řeší pořád ale 26000,– to je novinka, navíc se hezky představila a přidala fotku, takže žádný anonym :-)

          0 0
        • Irena  

          Pani co vsichni s tou fotkou mate ? to je to tak strasne neobvykly? :-)

          0 0
          • Radek Broz  

            Bikerky jsou strašně neobvyklý a „nedostatkový“, tak jsme z toho všichni tak nějak…

            0 0
          • cabbage  

            Noo, v historii byl jeden super thread, nazvěme ho třeba „kolo za 20 tisíc“, autor bez vyplněnýho profilu a v textu cosi jako „valte sem ty nabídky a chci pořádný biky“ když mu nikdo neradil tak byl ještě docela drzej..

            takže slušný user(ještě lépe userka;) si trochu snahy s vyhledávánim zaslouží(zvlášť když to vede k flame;o)

            0 0
    • HooKEK  

      Najdi si nějakýho bajkera ten bude mít kola třeba tři nebo ti ho koupí a máš po problému.Ušetříš.;-)

      0 0
      • TheIF  

        HooKEKa nebrat, ten má jen dvě… :-)

        0 0
      • mosquito  

        jo jo .. treba u me by se nejmin 3 priblizovatka nasly, no ale asi by si slecna nevybrala :)))

        >IRENA: z vyse uvedeneho opravdu schvaluju osedat co nejvic typu kol a pak se podivat ktery je z nich za danou cenu dobre vybaveny, ale GT bych si jako holka asi nebral sem dost vysokej a stejne mi pripada to kolo jako stafle :) .. radeji si vem neco klasictejsiho

        0 0
        • vlk  

          Jo, s tímto souhlasím, je to dobrý kolo, ale na to jak je při tý geometrii vysoký, tak je i krátký.

          0 0
      • Irena  

        Tak si rikam,neexistuji nejake prispevky pro mlade talentovane zacinajici bikerky? Jak tu bylo jiz nekolikrat zmineno, je nas malo!! :-D

        0 0
      • Irena  

        No a jinak, az o nejakem budes vedet ,tak napis;-)

        0 0
    • vit  

      Skus zajit ke Kořinkovi. (www.korinekbikes.cz)

      0 0
      • Irena  

        Uplne nejlepsi by bylo, kdyby jste se vsichni schodli na dvou, trech kolech,hned by byl lehci vyber…:-D

        0 0
        • MlokCZ  

          Spíš se vyjádři, jestli jsi ochotná uvažovat o nákupu z Německa, protože toho Canyona při nákupu v ČR těžko něco můžou překonat. A pokud někdo tvrdí, že překoná, tak sem s odkazem na to kolo, protože to by mě pak taky případně hodně zajímalo.

          0 0
          • Irena  

            Ja ti nevim,kolo je to supr,ale ja ho spis potrebuju vyskouset a taky pozarucni servis atd…kdybych byla zkusenej biker jako treba ty, tak asi ani nevaham ,ale tak…

            0 0
            • MlokCZ  

              Já taky nic nenamítám, jestli nechceš jít do koupení z Německa. To neni úplně jednoduché pro nikoho, i když ví, že přesně to kolo chce, má to prostě i svoje negativa. Kupovat kolo v té tvojí cenové relaci, tak sám trochu váhám, jestli vzít z Německa nebo ne (ale asi bych ho vzal).

              Proto sem se ptal.

              0 0
            • vlk  

              Záruční servis by si neměla, ale klasický mimo záruku ti udělají v každém obchodě v Olomouci.Není třeba mít od nich kolo koupeno.Možná je lepší nejprve zvolit zda full nebo zda ht a pak si vybrat co se ti z nabízených líbí.

              0 0
            • cabbage  

              reklamace canyon koupenýho v ČR nebo v Německu řeší bikeexpert na Karláku(ikdyž v Praze..).

              pozáruční servis bych vůbec neřešil protože všechny komponenty sou prodávaný a servisovatelný kdekoliv v ČR.

              0 0
              • MlokCZ  

                Tak když řeší Bikeexpert i reklamace těch koupených v Německu, tak pak bych neváhal a už psal objednávku do Německa :-)

                0 0
          • enjoy  

            hele prestante ji blbnout hlavu:-) chtela vedet 2 kola,tak ja rikam vyber si Irenko mezi tim GT(darkson) a RM.nekde tu taky je:-)

            0 0
            • Irena  

              :-D dekuji ti

              0 0
            • MlokCZ  

              Pokud kolo z ČR, tak bych to GT taky viděl jako jednu z nejlepších možností.

              0 0
            • goofy  

              Ne ne ne. Jedine Kona ;o)

              0 0
              • Radek Broz  

                Je fakt, že za holkou na Koně se otočím spíš než za nějakou na RM;-)

                0 0
                • goofy  

                  No vidis to. A hlavne BARVA jezdi ;-)

                  0 0
                • goofy  

                  Sem si byl jisty, ze jsem odpovidal enjoyovi, a ono to Radek :o)

                  0 0
                  • Radek Broz  

                    Neumíš řadit!

                    ALe je fakt, že ta moje reakce s konou byla inspirována tím, že jsem nedávno viděl pěknou holku na pěkný zeleno-bílý full Koně;-)

                    0 0
                    • goofy  

                      Zaradil jsem to spravne. Jenom jsem ten nick tak proletel ocima a cekal, ze enjoy konecne zmoudrel ;o)

                      0 0
                      • Radek Broz  

                        :o)))) I když občas už mívá takový záblesky.

                        0 0
                        • enjoy  

                          no joo panove,jenom si tady lezte vzajemne do…:-)

                          0 0
                          • Radek Broz  

                            Vynasnažíme se;-)

                            0 0
                          • goofy  

                            Vidim tady zavist? ;-)

                            0 0
                            • enjoy  

                              dalo by se rict:-).ale jenom pokud je radek cistotnej!

                              0 0
                              • Radek Broz  

                                Je, ale radši holky, takže máš smůlu:o) No, radši si jdu pustit toho Bonda a kouknout, jak nám přetvořili Vary v Černou horu nebo v co… Chci to udělat už tak 2h a debata se tu začíná zvrtávat :o)

                                0 0
                                • goofy  

                                  Co mas za Bonda?

                                  ja ted sledoval na Polsatu nejakou ulitlou soutez, a zrali tam brouky, slimaky, a tak… No du blejt velebnosti

                                  0 0
                                  • Radek Broz  

                                    Toho novyho… v podstate me jen zajima, jak pretvorili Mlynskou kolonadu v nadrazi;-) Stejne jsem u toho usnul.

                                    0 0
                        • goofy  

                          Ale nemuzeme toho chtit moc najednou, ze? :o)

                          0 0
        • Radek Broz  

          My se tady neshodli snad ještě nikdy na ničem:o)

          Tyhle kola jsou dost srovnatelný – ber, co se ti líbí.

          0 0
          • Irena  

            To je nazor, dikec ;-)

            0 0
            • marapara  

              Ještě mě napadla jedna věc. Tuším, že se ještě dá koupit v kamenných obchodech Kellys Hacker, je to 2 roky starý model, ale nejetý, který se dřív prodával za nějakých 50 tisíc, teď se prodává za cca 22000. Je komplet na XT, dualcontrol řazení, vidlice Manitou Skareb s lockem na korunce, na véčkách. Kolo je lehké, cca 10,5 kg. Kellys má trochu delší geometrii, je to spíš závoďák. Ale za ty prachy je celkem bezkonkurenční. Ale určitě by to chtělo vyzkoušet, jestli ti bude sedět ta delší geometrie.

              0 0
              • MlokCZ  

                To by určitě nebyl špatný nápad, ale mají ho ještě někde?

                0 0
                • marapara  

                  No kamarád (Petr Hynčica) z cykla z Hodonína co prodává Kellys, tak teď nedávno jeden prodal. Ptal jsem se ho a ještě stále jsou. Asi by se stačilo domluvit v nějakém kamenném obchodu třeba v Olmiku, kde prodávají Kellys, jestli by byl problém s objednáním. Ale určitě to chce vyzkoušet nějaký Kellys, pač mají obecně trochu delší geometrii, tak aby to sedělo. On toho Kellys asi naflákal moc před dvouma rokama a neprodal to, tak teď to doprodává za cenu jakou to vyrobil + nakoupil komponennty.

                  0 0
          • cabbage  

            že né? a co thread malýho boba?;-P

            0 0
    • vlk  

      Teď jsem si ještě vzpoměl, nedávno byla nějaká nabídka na slevněnýho Kellys Hacker na 20 tis-dobře osazený a hlavně lehký. Třeba si odsud někdo vzpomene, na kterém e-shopu to bylo.

      0 0
      • oggy  

        myslite ze tohle neni lepsi moznost www.bradsky.cz/index.php?…

        0 0
        • enjoy  

          to bych byl vopatrnej.. cena ok,to je jasny,ale stejne bych nad nim neuvazoval.a zduvodnovat to nemusim,protoze ja si za tim stojim!:-))

          0 0
        • MlokCZ  

          Za ty prachy V-čka + MX Comp se mi nelíbí. To raději to GT.

          0 0
        • favorit.  

          co jsem jezdil 4evera, tak je celkove delsi s polozenejsi vidlici. Moc se mu nechtelo zatacet. Proste v terenu celkove hur ovladatelnej

          0 0
    • yoggi  

      najjednoduchsie budes mat ked si vyberes 2–3 kandidatov, napis ze uz nechces doporucenia ale rozhodnutie medzi nimi a vytvor hlasovanie a tak sa dopracujes k nejakemu zaveru.

      0 0
    • Santus  

      do vyberu bych zaradil i tohoto Kellysa. www.eobchodnidum.cz/…s-blade.html

      ta Merida Matts Lite jak psala Jane je taky dobra.

      0 0
    • skier  

      Hlavně se tu nenechej zblbnout.Kup kolo v kamenaku,ne v e-shopu a v takovém, kde se nestřídá servisák každý druhý týden.Co zaplatíš víc v kamenáku,se Ti za dva roky vrátí na servise-pokud budeš skutečně jezdit.Dobrý ochod Ti ho bude delat 2 roky zdarma.Kromě defektů Ti stejně všechno dudou dělat v servisu.To Tě samozřejmě nechci podcenovat.

      0 0
      • TheIF  

        A co furt servisujete ? Já měl kolo za pul roku v servisu dvakrát – jednou na kontrole, když bylo nový a podruhý když praskala špice, přišlo to celkem na 200Kč tak možná za 20 let se mi to vrátí… :-)

        0 0
        • MlokCZ  

          To právě taky nechápu. Já teď měl poprvé v životě dražší servis v prvních dvou letech kola (dokonce v prvním roce nového kola), ale to jen kvůli tomu pádu, co jsem měl. A na to jak jsem dopad já, tak servis přišel ještě na slušný 4k, takže to ještě šlo, ale na tom stejně bylo téměř vše materiál – řídítka, rohy, ořech na zadním kole – u toho ořechu jsem čuměl že prdnul při tom nárazu, když kola to nakonec obě přežila (sice totální osmy, ale po přepletení byly ok). A práce na tom přitom bylo celkem dost, protože pro jistotu sem si nechal rozebírat a kontrolovat zadní stavbu i vidlici.

          0 0
      • MlokCZ  

        Tady to tak úplně nechápu. Pokud se bude jednat o reklamaci tak ano, když koupí v krámu v místě bydliště, tak to určitě bude značně jednodušší. Jak často se ale reklamuje něco u HT? A pokud jde o běžný servis, seřízení, atd., tak teda nevim o žádném servisu, kde by tohle dělali zdarma i když si nich koupíš kolo. Maximálně v největší sezoně opravují krámy přednostně kola, které si u nich koupil. A pak hrozně záleží v jakých podmínkách a jakým stylem jezdí. Na moje předchozí HT, které jsem jezdil jednu sezonu a teď jednu sezonu manželka jsem kromě počátečního dožtelování řazení a brzd za celé dva roky ani nešáh (když nepočítám výměnu představce za jiný než jsem vozil já). Je pravda, že to kolo nemá najeto až tolik, zatím cca 4k. a právě je na výměnu řetěz a možná půjde i prostřední převodník. Ale pokud bych nákupem v eshopu ušetřil několik tisíc (a pokud nenarazí ve svém bydlišti taky na nějakou hodně pěknou slevu, tak to může být klidně i 5.000), tak si absolutně nedokážu představit, jak by se mi mohlo za ty dva roky na servisu vrátit.

        0 0
        • TheIF  

          Přesně tak a když tam bude řazení od Sramu tak se v tom nemusíš po každý vyjížďce hrabat a spojit novej řetěz rychlospojkou taky zvládne každej…

          0 0
      • cabbage  

        Ano, nenech se zblbnout a neposlouchej skiera;-)

        0 0
    • skier  

      Jako holka bude těžko vyměnovat řetěz,převodni­ky,kazetu,kon­trola vidle,středů…

      0 0
      • MlokCZ  

        Do vidle a tlumiče se já taky nehrabu (nikdy), ale tady bude platit v každém případě, ať kolo koupí kde chce. U řetězu bych ji nepodceňoval (kontrolovat se ho může naučit každý a vyměňovat téměř každý), ale navíc, kolik těch řetězů bude za tu dobu měnit? Já myslim, že moc ne. Do středů se hrabu jen když je to akutní, jinak nechávám na servise spolu s každoročním servisem vidle a tlumiče. Jinak náboj (kromě ořechu po tom pádu) jsem neměnil ještě nikdy (i na tom kole, co jsem měl kdysi nejdýl a najel 20k km ty XT náboje přežily a ještě slouží dnes u kamaráda). Převodníky pozná když ji to začne chytat řetěz.

        Ale i kdyby tohle vše dávala do servisu, tak si jednak myslim, že u všech těch věcí bude platit i když tam to kolo koupí. Ale hlavně mi to vychází v rozumném servisu tak maximálně na 2000 Kč za ty dva roky (a to počítám, že bude jezdit hodně a největší částku si veme servis vidle s výměnou oleje).

        0 0
      • MlokCZ  

        A taky musíš připočíst, že je lehká a holka (tim nechci nijak holky podceňovat), takže komponenty ji vydrží mnohem déle než těžkýmu bikerovi, který tahá super těžký převody.

        0 0
      • cabbage  

        řetěz si vyměnim i já, takže to se naučí snano. ten zbytek se řeší v okamžiku, kdy to přestane fungovat podle představ a dřív než za 2 roky(předpoklad 5000km za rok) se to řešit nebude…

        0 0
    • Meesha  

      ty jsi dite stesteny… Taky bych jim chtel byt. Okamzite bych bral tohle :-) www.krabcycles.cz/?…

      0 0
    • Mirca  

      Ahoj Ireno, s kolem Superior XP910w jsem vcelku spokojena, až na ty brzdy !!! Plánuji výměnu za V-brake Shimano Deore LX. Taky by mu slušela vzduchová vidle, ale při mojí váze 55kg to PRÝ nemá smysl.Je to můj první bike, jezdila jsem taky na hodně obyčejnym těžkým plechovým trek.kole, takže příjemná změna. Měřím 170 a rám 17" je akorát. Pokud by se ti chtělo na výlet do Prahy mohu supíka zapůjčit.

      0 0
      • Irena  

        Ahoj, no tak to jsme na tom stejne, taky vazim 55 kg a ta vyska bude ± stejna, mno a moje soucasne kolo je tezkej plechovej trek :-) Urcite dekuju, je fajn kdyz vim nazor nekoho, kdo ma s tim kolem zkusenosti. Rozhoduju se asi mezi 3. Tak uvidim. Diky

        0 0
      • SNAIL  

        Mirčo, než vyměníš brzdy, zkus vyměnit jen špalky třeba za 3-barevné od BBB. Špalky od Shimana taky za nic nestojí a třeba to bude opravdu jen v těch špalkách.

        0 0
        • cabbage  

          souhlas, u Véček nezáleží na brzdě, ale na špalkách.

          ikdyž výměna za kotouče nemůže uškodit;-)

          0 0
    • navikin  

      Giant Rainier Blue www.bikestore.cz/inshop/shop.asp kvalitní rám, vidle, Sram a hydrauliky a ještě ti pětka zbyde :<))

      0 0
      • navikin  

        teď jsem si všiml že už tady jednou je a to hoódně nahoře – viz.cabbage tak se jen připojuji – podle mne dobrá volba.

        0 0
      • Irena  

        Dekuji, ten 4Ever se mi libi, ale ty dvě poslední jsou už moc drahé, to víš jsem chudá studentka ;o)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.