Novatec D772SB a výdrž ložisek...

13 nepřečtených
  • AdamosR1

    Ahoj mám dotaz. Zapletené kola Spank a náboje novatec. Jde mě o zadní náboj D772. Kde je možnost ho předělat na pevnou osu 12×142 a nebo obyč rychlo upínák. Mám ho na rychloupínak a průmyslové ložiska endura v něm jsou ko po cca 5 tis km. Pak to začne lupat. Jsou tam 4. Jezdim teda plašt 2.6 možná to ma vliv taky. Velký teren moc ne, skoky ne, mam Ht 27.5 a vážím 95kg. Je to podle vás normální výdrž ? Daň za lehké materialy ? Jaksi mě to začíná štvát co 5000 km dát litr do zadního náboje. Není jiná cesta ? Jiný naboj na 32 děr rychloupinak a cca podobná váha, kde vydrží ložiska déle nebo tam jsou jen 2 ? Diky

    0 0
    • novas752  

      2 ložiska v zadní nábě nemůžou být. Obvykle jsou 2 v náboji a 2 v ořechu.

      Můžeš tam dát nějaký levnější ložiska, vydrží to třeba je 4000km ale jedna výměna tě bude stát třeba půlku.

      A nebo kontrolovat častěji a měnit po jednkm ložisku- vždycky jedno začne dělat bordel první a pak ssebou vezme do hrobu všechny ostatní. Obvykle je špatný nejdřív to v náboji na straně ořechu.8

      0 0
    • Markony  

      DT 350

      0 0
      • AdamosR1  

        No a za kolik love. ? Bych se mohl. Navic mam ram na rychloupinak vzadu…A na to to dt swiss nedela.

        Ted uz mam najeto na zadnich loziskach 7000 km a porad nelupe. Prisel jsem asi na to, ze se naba musi obcas rozdelat a namazat dotahnout. A drzi to ted dlouho

        0 0
        • Vilém  

          Proc by se nedelalo na rychloupinak?

          0 0
          • AdamosR1  

            Asi by to slo, ale to se me fakt vyplatí…za naboj nevim kolik, spice, vyplet. Rafek taky uz neni zadna hitparada, tak kdyz uz tak i rafek…Nedam na naboj dt rafek co ma uz dost za sebou. A nez by se me to vratilo, tak bych musel najet xx tisic km. A to uz neni realne. Brzo nebudu uz tolik jezdit. Zenska, rodina…

            A jak rikam, ted mam najeto 7 tis km na ty loziska a zatim ok. Az se poserou, zkusim koupit ze zvedavosti česky za 35kc kus…Misto endur za 230 kc kus x4.

            0 0
            • jecnak  

              Tak muzes to pytlikovat postupne jedno po druhem ale ve finale do toho kola nasypes uplne stejne a mezitim to tisickrat rozeberes.

              0 0
              • AdamosR1  

                Kolo ma 4 roky. Najeto cca na 1 ramu 7 tis kdyz praskl. Potom na zaruku druhy ram. Nyni na nem najeto 15 tis km. I na komponentech. Do toho kola uz nechci vrazet penize. Jeste rok 2 pojezdim a pak si ho necham diky vidlici Yary a robustnim rafkum na pojezdeni na traily. Dokoupit teleskop.sedlovku. A koupim casem 29 ht carbon.

                0 0
    • popokatepetl  

      Mě praská zadní hliníková osa. za 5 let mám 3tí. Ložiska jsem měnil loni v ořechu.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.