• cubeman

    Potřebuji poradit.Když nasazuji kazetu na ořech,tak jestli tam má být ta hliníková podložka,jako třeba musí být u Mavicu.

    0 0
    • Evilcleaner  

      ne

      0 0
    • wbiker  

      Ahoj, mám docela urgentní dotaz týkající se tohoto zadního náboje. Po mytí kazety mi začalo v náboji pískat, odhadl jsem to na ložisko a chtěl se k němu dostat. Podařilo se mi sundat krytku na straně kotouče, ale tím končím, nejde hnout ani osou, ani ořechem. A teď, kde nastal problém – podařilo se mi zašroubovat červíka, co je na ořechu tak hluboko, že se propadl dovnitř ořechu – takže potřeba sundat ořech je teď už nutností. Poradítě mi někdo, jak sundat ořech? Díky.

      0 0
      • wbiker  

        Ještě dodám, našl jsem tohle video , jsem ve fázi času 0:29, ale osa s ořechem mi sundat nejde.

        0 0
        • Vilém  

          A koncovku u orechu mas sundanou?

          0 0
          • wbiker  

            Tak ořech je dole, osa zůstává pořád v těle náboje. Nicméně červík je pořád uvnitř ořechu, ořech je v jednom kuse.

            Co teď? Bude to něčemu vadit? K čemu tam ten červík vlastně je…

            0 0
            • Vilém  

              K cemu tam je, to netusim. Tech nab je nekolik verzi, nektere cervik maji, nektere ne.

              Idealne by bylo vyklepnout aspon jedno lozisko z orechu a cervika vylovit.

              0 0
              • wbiker  

                Vyklepat to klasicky druhé strany plochým šroubovákem jak u jiných náb?

                0 0
      • wbiker  

        Tak se omlouvám, mám náboj D712SB, ne 812. Nakonec s mi náboj podařilo rozebrat, ale ořech už ne, takže červík zůstal uvnitř. Ještě bych měl dotaz, původní důvod, proč jsem do náboje letl, že po umytí kola začal vrzat (pištět jak nenamazaný řetěž). Teď, když jsem ho měl rozdělaný, tak jsem vše promazal vazelinou, ale vrže to dál. Nemá někdo zkušenost, čím by to mohlo být? Dělá to i při protožení kola v ruce, takže je to určitě v náboji. Díky.

        0 0
        • Vilém  

          Co prachovka pod orechem?

          0 0
          • wbiker  

            Ještě mě napadá, není chyba mazat právě tu prachovku v místě, kde se dotýká ložiska? Nemělo by právě tohle místo být odmaštěné, popřípadě ještě pojištěné nějakou pastou?

            0 0
        • Tina  

          ako si umýval? wabkou? pravdepodobne sa ti dostala voda do ložiska, alebo píska nejaké tesnenie na ložisku.

          0 0
          • wbiker  

            Vapkou ne, ale cyklostarem a pak oplach takovým tím ručním tlakovacím zařízením. Ještě jsem dával pozor, abych stříkal jen na kazetu.

            0 0
        • wbiker  

          Tak myslím, že jsem našel téma se stejným problémem.

          A podle tohoto to vypadá na ložisko v řiti.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.