náboje Novatec D711SB/D712SB disc

152 nepřečtených
  • biker jura

    CO si o nich myslíte? máte někdo zkušenosti? dost lehke ale značka spolehliva tak jak to bude sživotností? Diky za odpovědi:-)

    0 0
    • biker jura  

      notak opravdu p nich nic nevíte? poradte prosím:-)

      0 0
    • Raver  

      Na 711 a 712 mam zatial odjazdenych cca 5.000km bez jedineho problemu. Takze mozem len doporucit.

      Mam na nich Revolutionami zapletene 400g rafky SunRingle Equalizer23.

       
      0 0
    • Hnoj  

      Nevím, shodou okolností mám objednané vzorky těchto nábojů s nápisem TOKEN a japonskými ložisky EZO (1 pár v červeném eloxu a 1 pár v černém) v páru budou stát MOC rovné 3 000Kč, chci na nich naplést zimní kola, tak uvidíme, co vydrží :)

      0 0
      • Raver  

        Loziska Ezo od japonskeho Sapporo Precision maju samozrejme aj originalne naboje 711/712 od Novatecu :)

        Mam doma aj jeden par zatial nezapletenych 711/712 v cervenom eloxe – take ako sa pouzivaju na zapletanynych kolesach Novatec Dragon - http://www.novatec.com.tw/…ig_file2.jpg 

        Ake maju mat oznacenie tie Tokeny?

        0 0
        • Pavel100  

          Ano Novateky mají EZO ložiska, v Brně byly k vidění i v červeném eloxu, počítám že dle infaa na stánku budou k dispozici někdy na sezónu. Těch 5tisíc je dobrá informace…jezdíš to i v blatě nebo je šetříš a zanáší se bordel dovnitř?

          0 0
          • Raver  

            Ze by som ich nejak setril sa rozhodne povedat neda :) Co sa tyka zanasania tiez v pohode, jedinu udrzbu co na nich robim je kazdych cca 1500km stiahnem rukou kazetu spolu s orechom utriem vnutro, nanesiem trochu novej vazeliny – operacia na 2–3 minuty.

            Ze neuhadnes cie boli tie cervene naboje na stojane v Brne :)

            0 0
      • Pavel100  

        podle stránek Token by to měl být typ TK491 jest tak?…mohlo by to být zajímavé vzhledem k ceně

        0 0
        • Hnoj  

          Ano, označení odpovídá…

          0 0
        • Raver  

          Tvar tela tych Token nabojov je iny, takze to nie su 711/712tky

          0 0
          • Hnoj  

            Aha, moje chyba :-(

            0 0
          • Pavel100  

            Ano tvar je jiný ale nemyslel jsem že budou stejné tvarově spíš co to bude zač. Do osek půjdou nasouvat imbusy, jestli se dobře dívám.

            0 0
    • romachain  

      Nějaký nový poznatky/zkušenosti s těmito náboji?

      0 0
      • biker jura  

        mam je už vic nez jednu zavodni xc sezonu, ktera byla letos hosdne blativa a naby jsou jako nove. lepsi naby vzhledem k cene a vaze myslim nejsou. sel bych do nich uz pokazde kdyz bych si nechal zapletat kola

        0 0
    • deverers  

      Velká výhoda je bezkonkurenční cena vzhledem k hmotnosti. Mám ho na kole půl roku a zatím bez problémů. Jde snadno rozebírat a ložiska není problém v případě vůle za pár korun vyměnit. No a nakonec záruka dva roky není taky k zahození.

      0 0
    • MJ24  

      Váha supr, cena supr, rozebírají se taky nádherně najeto tak cca 2000. Ale včera došlo k tomu že se mi kousl ořech, po chvíli se to spravilo. Dojel jsem domů a dnes to rozebral a vidím, že v místě uložení praporků tělo ořechu prasklo (ulomila se část těla) Budu reklamovat tak uvidím.

      0 0
      • teepeex  

        presne tohle je bohuzel zrejme jedno z castych poskozeni

        znam minimalne 2 bajkery, kteri dopadli uplne stejne

        0 0
        • teepeex  

          mam je taky, ale zatim tuky,tuk;)

          0 0
          • teepeex  

            tak dnes jsem ten orech urval i ja:)

            musim to brat tak, ze odchodil 5k a novej sezenu za 500, pnac cekat na servis(reklamaci) nebudu, neni cas;)

            dan za hmotnostni uspory asi

            takze rezultat: je to fajn lehounkej naboj s nizsi zivotnosti, lec v pohode dostupnymi ND

            0 0
      • raceman  

        a nevíš, jestli se dá tělo ořechu sehnat samostatně?

        0 0
    • dua  

      Muže mi někdo poradit se servisem těchto nab? Včera jsem trošku vykoupal cely bike v rybníku :D Na předním jsem rukama sundal ty krytky na krajích, vevnitř byl suchý, nechat tak, nebo rozebírat dál, popřípadě jak?

      Na zadním jsem sundal ořech, trošku vody v něm bylo, nebo spíše taková naředěná vazelína, nechal jsem to vyschnout, ale nevím, jak vytáhnou tu osu, ta krytka na straně INT nejde rukou sundat, také stejný dotaz, rozebírat dál, byla to opravdu kapka vody v ořechu, nebo jenom dát vazelínu, zadělat a jezdit? Díky moc =o)

      0 0
      • kyl  

        Konce jsou našroubované,pokud je to teda nába D712SB.

        0 0
        • dua  

          Z předního jsem tu sundal, pak klepat kladívkem na osu? Ze které strany? Zadní mi šla sundat jenom ta krytka od ořechu, ta druhá ne, asi pujde, jak dám do osy imbus, ale 10tku nemám :( Pak budu klepat směrem k ořechu?

          0 0
          • kyl  

            Ořech stáhneš rukou,dál jsem to zatím nerozebíral.Myslím že je jedno na kterou stranu osy klepneš,jedno ložisko vyrazíš,pak dáš osu spátky a vyrazíš druhé.

            0 0
          • tom_777  

            tim kladivem radši ne, lepší je gumová nebo silonová palička a ještě radši přes něco (prkno)

            0 0
    • Bafoon  

      červené 711/712 a červené kotouče hope – nevozíte náhodou někdo? Jen jestli je červená na novatec nábách aspoň podobná hopácké nebo se to moc tluče. Z fotek samotných nábojů to vypadá dobře ale jak je to real? :o) díky

      0 0
    • Georrge  

      nevíte někdo, jeslti tyto náboje v kolech remerx 7325 jde předělat na nějakou pevnou osu? Vpředu či vzadu? Na stránkách novatecu mají totiž zapletená kola s náboji D711 a D712 a mají tam napsáno 4 in 1, čili možnost čtyř různých nastavení pro různé osy. Nevíte ale jestli to platí jen pro speciální verzi těchto nábojů nebo je to možno udělat u všech?

      0 0
    • Georrge  

      kdyby chtěl někdo tyhle náby na 28 drátů (blbě se shání) tak prodám, nebo lépe vyměním za 32 drátovou verzi :)

      0 0
    • Blade  

      Hodlám zaplétat tyhle náboje, ZTR Olympic, Sapim polyax 14mm a Sapim laser a tak počítám délku drátů. Fyzicky náboje v ruce nemám, tak jsem na netu našel tyto míry

      Už jsem z toho celkem zblblej, ale nemají tam náhodou u předního náboje přehozený vzdálenosti WL a WR? WL by měla být kratší než WR, ne?

      Případně pokud někdo ví délky drátu rovnou, tak bych byl vděčen :)

      0 0
      • pačes  

        řekl bych, že to maj správně L míra ja v levo a má větší průměr než ta R v pravo. Vzhledem k rozdílnému průměru přírub a ose ráfku, který neprobíhá mezi nimi v ose vycházejí dráty myslím na celým vejpletu skoro stejně dlouhý. Nevím kolik má ERD ten ZTR Olympic, abych typnul délku drátů podle ráfku co jsem na to naplejtal ženě.

        0 0
        • Blade  

          Ale WL a WR nejsou průměry přírub, ale jejich vzdálenosti od osy náboje, ne? Podle tohoto aspoň.. ERD Olympicu je 536.

          0 0
        • Vilém  

          Ja bych zase rekl, ze to maji opacne:)Spoke circle je prumer prirub, L.C.F. by melo byt Left Center Flange je vzdalenost leve priruby od stredu naby. Leva priruba je bliz stredu, tzn. mira by mela byt mensi nez u prave (aspon u predni naby).

          0 0
          • Blade  

            Tak pokud dobře počítám, tak pro zadní náboj by měla být délka špic 259,5 vlevo a 259,3 vpravo, tedy 260mm špice na obou stranách. Pro přední kolo 258,1 vlevo a 261,7 vpravo, tzn. 258mm a 262mm.

            Když jsem počítal s těmi přehozenými vzdálenostmi (jak je uvedeno v tom odkaze), tak mi délka špic i na předním kole na obou stranách vycházela taky na 260mm, což by bylo lepší, nemusel bych kupovat 3 délky, ale jen 1 :)

            0 0
    • Amaranth  

      Nechci zakládat nové vlákno, proto se ptám tady. Pozná někdo, o jaké modely nábojů Novatec se jedná?

      0 0
    • dua  

      Zdraví, kde sehnat ořech na D712SB, krom slovenské Demy, kde vychází na 28€, díky.

      0 0
    • bimjeam  

      Trochu to tu oživím… neviete niekto, či je možné prerobiť náboj Novatec D711sb na 9mm osu?

      0 0
      • maajkee  

        Vždyť ji má :)

        0 0
        • Vilém  

          Tak asi ne ta jeho verze, kdyz se pta.

          Jinak ale ano.

          0 0
          • Markony  

            A jak jeto s náboj Novatec D711sb na 15mm osu reudkce jaou v balení nebo musí se dokoupit ?

            0 0
        • bimjeam  

          Tak inak: Mám náboj novatec D711SB s 5mm upinákom.

          Chcel by som zvýšiť tuhosť predného kolesa použitím 9mm rýchloupináku. → http://www.werk.cz/…op/index.htm

          Nie je mi však jasné, či možno použiť a kde zohnať náhradné koncovky do náboja D711SB → http://novatecusa.net/…t/d711sb-fh/ (viď obrázok)

          0 0
          • Vilém  

            Tak si je nech prevrtat.

            0 0
            • bimjeam  

              To vzhľadom na gramársku konštrukciu náboja asi nebude najrozumnejšie riešenie :/

              0 0
              • Vilém  

                To jako proc? Vzdyt ty jeji original koncovky jsou to same.

                0 0
              • Georrge  

                koncovkám je to fuck (já je mám dokonce převrtané na 15mm) a vnitřní osa myslím má díru 9mm, takže tam taky nic nemusíš řešit…

                0 0
          • Hnoj  

            Čau,

            tyhle koncovky jsem nechával zrovna někomu vyrábět. Kdybys chtěl, můžu nechat udělat další pár. Poslal bych fotku, ale zrovna jsem je hodil na elox :(

            0 0
            • bimjeam  

              Vďaka za ponuku. Momentálne teraz na zimu mi to až tak nesúri. Koľko cca by tie koncovky vyšli ?

              0 0
            • MysoK  

              By som sa ked tak pridal ;)

              0 0
              • Hnoj  

                Chlapi, napište mě mejl. Až budou zpátky z eloxu, budu moct čarovat nějaký cifry. Zatím to je prototyp, třeba je ještě budu dolaďovat. Koncem příštího týdne to bude hotový.

                0 0
          • sportski  

            přidám se s dotazem, Novatec D041 všude píší že mají 9mm díru. Bohužel mám kolo na starém bytě, takže to jen tak nezkusím, má někdo zkušenosti?

            0 0
          • MysoK  

            Ahoj, otec ma sustruh tak sme si vcera vecer strihli mensi projekt ;) Prevrtali sme koncovky predneho naboja na 9mm a koncovky zadneho naboja na 10mm. Predny naboj ma vnutornu osku az na 15mm pevnu osu, zadny naboj poberie presne 10tkovu os. U zadneho naboja su koncovky sroubovane, a povodny 5mm imbus je vovnutri diery pre rychloupinak, takze to sme nahradili vonkajsimi ploskami na 17mm tenky vidlicovy kluc na konusy. U prednych staci zvacsit dieru z 5mm na 9mm, koncovky su na oske iba narazene. Fotky z akcie: http://kristoficko.rajce.idnes.cz/Osky_9_10_mm

            Kto by mal zaujem v Prahe a okoli, tak nie je problem za nejaku malu uplatu pomoct s touto prestavbou.

            0 0
            • bimjeam  

              Ahoj, pred týždňom som presne tento problém riešil som zastúpením novatecu pre Európu (rozumej dema-senica) a dostalo sa mi dosť prekvapivej odpovede.

              Na moju otázku prečo nie je možné dodať vymeniteľné koncovky na 9mm QR, keď to majú tak vyfotené aj na oficiálnej stránke sa mi dostalo odpovede, že :

              „Jedna sa o tlacovu chybu. Spravne to ma byt pre XD711SB/D771SB a nie D711SB. Tuto chybu odstranime zo stranky coskoro, lebo to sposobuje len zmatok.

              Naboj D711SB je len pre klasicke rychloupinaky.“

              Keď som im potom napísal, že vnútorný priemer osy je viac ako 11mm a vonkajší 15mm a že nevidím problém v tom, aby to fungovalo aj s prachovkami pre XD711SB, alebo keby som to rovno prevrtal, tak mi odpísal, že uznáva , že je to drastické riešenie a praje mi veľa šťastia…

              Proste som chcel ísť cestou, ktorou by som neporušil záručné podmienky, no asi budem musieť vrtať…

              0 0
              • McBlacky  

                vzhledem k tomu jak často praskaj osy u 712ky nebo i ořechy tak podle mě to není neochota, ale lehká prevence, protože když tam máš jen tenkej upínák tak na tom nejspíš nebudeš tolik prasit jako na pevný ose.

                specielně skoky (dopady) tu osu rozeberou než bys řekl reklamace…

                0 0
                • bimjeam  

                  Ja chcem riešiť iba 711-ku, čiže predný náboj, očakávam od toho trolinku lepšiu tuhosť v náklonoch, alebo aspoň placebo efekt a na skákanie už som asi starý :D

                  0 0
                  • fousek  

                    Tak to jezdis v naklonu nejak blbe, tam by nemel bejt vliv pevne osy vubec znat

                    0 0
                    • bimjeam  

                      Prešiel som z Fulcrum RM3 26" na ZTR CREST+D711+sapim laser 27,5" a je tam poznať tú nižšiu tuhosť.

                      Ked´to nie je poznať v náklonoch, tak kde potom? Použi ako príklad trebárs nejakú USD vidlicu

                      0 0
            • bimjeam  

              Napíš mi prosím ťa na mail v profile, odkiaľ si a koľko si asi predstavuješ pod pojmom „malá úplata“ , nech tu nevyrábame moc OT príspevkov :)

              Vďaka!

              0 0
    • Player  

      Zdravim potreboval bych poradit ohledne zadniho naboje ktery mi odesel. Byl to Token MTX na 28 der, klasickej upinak. Na kotouce s 6der. Poradil by mi nekdo jakoukoliv adekvatni nahradu? Idealne do 1000Kc na prumyslech. Nemuzu nic kloudnyho najit diky :)

      0 0
    • PetrK8a  

      Zdravím, nevíte někdo, jestli se na 712SB dá namontovat 11spd shimano kazeta? V nabídce mají diskový silniční náboj 722SB, ale má rozteč 130mm a já potřebuju 135mm, podle označení ořechu je to rozdílný, ale jestli by se třeba nedal náboj přěkopat.

      0 0
    • Mark-H14  

      Koupil bych ty 711/712 ideálně na dráty 18/24 a 10 kazetu.

      Neválí se doma někomu?

      0 0
    • Jery01  

      Ahoj všem majitelům a znalcům těchto nábojů :) měl bych dotaz a to jaké jsou rozměry nábojů, abych je mohl zadat do spokecalc, zadával jsem tam údaje z internetu. Přední by možná šel, tam předpokládám, že je stejná vzdálenost přírub od středu náboje, ale zadní nevím. Přikládám fotky kolik mi vyšlo. EDIT: Ráfek remerx fastdisc, 2× křížený výplet.

      0 0
      • Jery01  

        Obrázky se mi nějak neukazují :-/ tak druhej pokus.

        0 0
        • Jery01  

          Hm.. Přední: 246,3/248,8mm L/P strana a zadní 244,4/248,9mm strana kotouč/kazeta. Je to možné?

          0 0
          • Hnoj  

            Tohle je totál kravina, ERD ze stránek RMX jsou asi jako výsledky voleb za komančů…

            P: 249/254 Z: 251/252

            To by mělo na 90% sedět. Na 100% mam vyzkoušeno jen 3× kříženo.

            0 0
            • Jery01  

              Tak ono je to teoreticky jedno jestli 2× nebo 3× křížený, 2× mi to přišlo takový sympatičtější :) Mohl bych Tě teda poprosit o míry ještě jednou? Klidně na mail, zajímalo by mě, jaké máš dráty skladem (?). Moc děkuju.

              0 0
              • Hnoj  

                Takhle krátký nemam.

                Jinak u 3× křížení to je 258–260 a 260(261) vzadu. V těhle dýlkach mam vše, co se běžně dělá.

                0 0
      • Vilém  

        Nevim co mas za naby, ale pokud jsou diskove, tak s nejvetsi pravdepodobnosti stejna vzdalenost prirub, u predni naby, nebude.

        0 0
    • Hnoj  

      Tak a je to tady, rovnou z eloxovny :)

      9mm koncovky pro D711.

      0 0
    • Mr.Dan  

      Oživím to tu. Včera během výjezdu mi na zadním kole vznikla vůle. Mít konusy, tak to normálně dotáhnu, ale tady je D712SB, takže průmysly. Může to mít nějakou spojitost s velmi nedávnou výměnou kazety (doslova minulý týden), neboť mi to začlo špatně řadit nejmenší 11z pastorek, kterej je na týhle XX kazetě volně, nebo prostě odešlo ložisko a mám shánět nové (náby maj za sebou necelý dva roky a 3600km)?

      0 0
      • bimjeam  

        Aj mne s svojho času povolili koncovky… ak máš 712SB na 5mm QR upinák, tak to dotiahneš normálne imbusom, ktorý strčíš do diery v ose.

        (koncovky na prednom náboji sa nastrkávajú, ale na zadnom majú závit)

        0 0
        • Mr.Dan  

          Vďaka za parádnú radu! Áno, je tam 5mm QR, tak pokial to ide len dotáhnút imbusom, tak pohoda! To sa mi vraj ulevil'o, že ide o takú chujovinu, o víkendu ju aplikujem, lebo teraz nemám bajka u seba. Konec hlášení ve slovenském jazyce.

          0 0
          • tonik666  

            Ještě je fajn u těhle nábojů zkontrolovat ořech na praskliny a obecně zkontrolovat dotažení po výměně.

            0 0
            • wilda81  

              +1

              0 0
            • Jery01  

              Spíš je fajn rovnou koupit ocelový a spolu s novými ložisky dát do skříně :D

              0 0
              • bimjeam  

                Resp. hned na to nahodiť kazetu s celohliníkovým unášačom

                0 0
                • Vilém  

                  napr?

                  0 0
                • McBlacky  

                  kazeta je uplne fuk. novatec alu ořech umře dřív na prasknutí, než na vymačkání od kazety

                  0 0
                  • wilda81  

                    Zas ať nešíříme zbytečnou paniku. Problém je jen u starších, ne? Měl jsem za to, že nové modely mají jiný ořech se 4 praporky a je na něm celkově více materiálu.

                    0 0
                    • Mr.Dan  

                      Taky mám za to. A pevně doufám.. ;)

                      0 0
                    • McBlacky  

                      po tom co jsem zlomil dva ořechy a jednu osu na třech různých 712kách, řadím náby téhle značky do stejného koše jako carbon ht superioru = nevěřím jim ani slovo a už to nehodlám zkoušet.

                      0 0
                      • wilda81  

                        No o tom mluvím, právě Superlight D712 jsou/byly problémové.

                        Takhle vznikají BF vlny :)))

                        0 0
                        • McBlacky  

                          bohužel ten ořech alu i crmo byl shodný pro mnohem více jejich nábojů. Jiným praskal v 812, nebo 04X atd

                          0 0
                      • bimjeam  

                        No vidíš, a ja smo na alu orechu D712sb odjazdil no problem viac ao 14tis. km, vrátane závodov

                        0 0
                    • Smazaný účet  

                      Hele ty bud v klidu, taky jezdis jenom z kopce. Treba muj orech na superstarech, ktery je imho to samy jako novatec, drzi uk nekolik let:)

                      0 0
                      • wilda81  

                        Ja sem uplne v klidu, mam doma od novatecu jen D882 a ten je na nahradnim kole, ktere lezi v koute :D

                        0 0
                    • bimjeam  

                      Nové orechy na D772SB majú nad západkami viac materiálu, západky sú 4 miesto troch a na orechu je ABG ocelová planžeta, proti zakusnutiu kazety.

                      Reálne skúsenosti s tým nemám, ale myslím, že sa v novatecu trochu poučili

                      0 0
                  • maajkee  

                    ¨Ty furt něco hodnotíš podle x let starý zkušenosti i když náboj 772 je defakto uplně jinej náboj, alespoň co se systému a materiálu týče.

                    OK, 712 měla bolesti, 772 už daleko méně.

                    0 0
            • Mr.Dan  

              OK, kazetu měnil mechanik u KrabCycles, tak by si praskliny snad zkušeně všimnul. Dotažení zkontroluju leda pohmatem, klíč nemám. :) I tak dík, ten klíč třebas i pořídím..

              0 0
              • Vilém  

                Predpokladam, ze pri vymene kazety orech nesundaval, takze praskliny by si vsimnul tezko.

                0 0
              • Smazaný účet  

                Na sundani oreha neni potreba zadny specialni vercajk. Jenom povolit osu a to jde snad i sikovkama:)

                0 0
              • tonik666  

                Prasklý ořech v poročilejším stádiu rozpadu poznáš podle vaklu kazety a špatného řazení. Pokud je to prasklé čerstvě, tak prohlídkou sundaného ořechu.

                0 0
                • Mr.Dan  

                  Řadí to jinak dobře, akorát ten 11z tam jde špatně, ale třeba si jen vše sedlo a je potřeba přenastavit doraz. Kazeta jako taková vakl žádnej nemá. Ořech sundám snadno, ale kazetu bez stahováku těžko. Nicméně díky všem za rady!

                  0 0
                  •  

                    Není nad kvalitní náboje Shimano vživotě mi na nich nic neprasklo:)

                    0 0
                    • Vilém  

                      Tak to mas stesti. Me na nich prasklo nekolik os, pokurvilo se par orechu. O tom, ze jich je vetsina z vyroby pretazena a pokud ji clovek neseridi, tak ji oddela na par km, o tom ani nemluve.

                      Treba takove XT z poslednich let, kdy se pouziva oversize osa, se kurvi jak na bezicim pasu. Ale to zas neni tva oblibena cenova hladina predpokladam.

                      0 0
                      • tonik666  

                        mě na XT náboji také praskl ořech.

                        0 0
                        •  

                          Konusy se u nového shimana musí seřídit to je jasná věc,taky jsem se spálil ,ale jinak je to stará myslím že osvědčená a troufnu si tvrdit že celkem dobrá klasika,takže zamne:průmysly nebrat!

                          0 0
                    • kyl  

                      Jediné kvalitní konusové co jsem měl,byly SRAM 5,16 let bez rozdělání a mazání.Furt se točí lehce a vakl žádnej.

                      0 0
    • alinceb  

      Máte někdo tušení, kde seženu koncovky 15mm na náboj d771sb? Nebo nemáte je někdo navíc třeba ze setu, kde jsou koncovky pro QR i na 15mm?

      0 0
    • dua  

      Má někdo zkušenost s výměnou osy v zadním náboji? Mám ji zlomenou, jezdit na tom jde, ale už bych potřeboval vyměnit kazetu :o) Je to vůbec reálné, nebo mám řešit celou nábu. Díky za info.

      0 0
    • DrinkUP  

      Ahoj,

      problém se sundaváním koncovek na přední nábě Novatec 771 s 15mm osou se tu už několikrát řešil, bylo doporučeno promazat, do koncovky zasunout osu a vypáčit ven. Tohle jsem zkoušel u několikrát a koncovka se ani nehla. Nakonec jsem se přemluvil v destrukčnímu postupu a koncovku jsem zkoušel přes hadr tahat kleštěma, kromě vygenerování nehezkých vrypů taky bez úspěchu.

      Jelikož jsou na kroužku, který drží koncovku 4 otvory, mam podezření, jestli není náhodou šroubovací (prodává se i threaded varianta), anebo je tak přisátej (novej byl uplně suchej, pískalo těsnění), že je třeba ho vzít klíčem matice s čelními otvory a uvolnit. Nejmenší klíč co jsem našel má čepy 1,5mm (Klíč na matice s čelními otvory 7–40 mm AMF), což je asi větší než dirky v kroužku a ten klíč včetně poštovnýho stojí 400 Kč. Pod koncovkou neni ani 1mm mezera, takže nejde vyklepnout ani vylisovat. Na stránkách Novatecu jsem na to nářadí nenašel. Má někdo tip, jak to rozdělat?

      0 0
      • DrinkUP  

        Nakonec to vyřešil samo-domo klíč, kupodivu to nebylo ani moc utažený, ale jednim kolíčkem drženym v ruce mi s tim hnout nešlo. Ale mohli to napsat aspoň někam do návodu, bych si ušetřil retušování vrypů v koncovkách.

        0 0
        • tnet  

          Zdar, ten kroužek se mi jednou sám uvolnil a pro dotažení jsem použil kleště na pérovky. Mají přesně tak tenké špice, že to jde do těch direk. Ale dokonalé to není. Přes to jediný nástroj co byl po ruce.

          Dík za samo domo klíč. Dobrá inspirace. Zároveň jsem znechucenej proč zas takovou prasárnu někdo vyrábí – nenormová ufo matka-kroužek. Jediné vysvětlení = naschvál, aby si to doma nikdo neudělal… V podstatě tím u mě Novatec klesnul a pryč od toho.

          0 0
    • PAFIRA  

      Tak takhle dopadl můj D712SB,stáří 3 roky,nijak jsem ho nešetřil a ani žádná údržba neproběhla,ale to na to nemůže mít vliv.

      0 0
      • tonik666  

        normalka, vymenis a jezdis dal. orech mam taky druhy. ja zlomil osu i u crossmaxu za 16k :)

        0 0
      • Georrge  

        Jestli jsi ještě nekupoval nový ořech, tak novatec pro tenhle náboj prodává inovovanou verzi, která má 4 západky a neměla by praskat.

        0 0
    • PAFIRA  

      Tak jsem dal nové ložiska,ale pořád je to nějaký na p..u. Když dotáhnu matice a to jen zlehka,tak se ořech otáčí ztuha.Taky mmi přijde,že to jde i hůře vsadit do zadní stavby.Už nevím co s tím,jediné co mě ještě napadlo,je,že ložisko nebude úplně dolisované až na to osazení i když to jsem dělal poctivě a pro jistotu jsem to ještě doklepával,tak nevím.......Ně­jaká rada?

      0 0
    • Hadato  

      Dneska při přezouvání plášťů na zimní jsem zjistil, že mi u předního náboje (Novatec D771SB) chybí kroužek mezi koncovkou a nábou. Nevím, kam se ztratil, ale při posledním nasazováním předního kola asi před 3 týdny jsem žádný problém nezaznamenal. Navíc je mi divné, že by se ztratil jenom tak, protože druhá strana drží fest.

      Neválí se někomu doma po přestavbě na jinou osu? Podotýkám, že se jedná o nešroubovací variantu, tedy variantu jenom s O-kroužkem. Na netu jsem našel kity na přestavbu na 15 mm osu, ale nezdá se mi, že by tam ten kroužek byl obsažen.

      0 0
      • tonik666  

        co jsem mel novatec, tak tam zadnej krouzek neni. koncovka je jeden kus. pokud nevadi provozu, neeesit

        0 0
        • Hadato  

          Nové série mají zjevně dva kusy. Možná se to týká jenom těch 15 mm verzí, nevím. Předpokládám, že to je kvůli snížení tření mezi tělem náboje a koncovkou. Funkci to vesměs nevadí do té doby, než se tam dostane voda/led/bordel. Tím, že tam chybí ten kroužek, tak ložisko prakticky není vůbec chráněno a voda se dostane přímo k němu. Zatím sen to vyřešil spoustou vazeliny, ale to není plně OK řešení.

          0 0
          • tonik666  

            Lozisko je chraneno vlastnim tesnenim. Pokud nejezdis po naboj v bahne, tak to na predku neni moc exponovane misto.

            0 0
    • bimjeam  

      Zdar, zistil som, že mám na zadnom kolese vakel. Keď som dotiahol koncovky náboja D772 tak vakel zmizol, ale koleso pri voľnobehu točilo kľukami. Keď som zasa povolil, tak kazeta na orechu mala vôľu. Vyladiť to nejde, buď vôľa alebo zlý chod. Znamená to zadreté ložisko v orechu ?

      0 0
      • Cavendish  

        KO ložiska v ořechu. Případně špatně vymezená vůle mezi nimi. Ložiska jsou oddělený válečkem a když jsou nalisovaný úplně na trvdo, tak mají tendenci přidrhávat. A to v lepším případě. V horším ti praskl ořech. Sundej kazetu a koukni.

        0 0
      • tnet  

        Taky když sundáš kolo tak musí být jasné zda ořech a ložiska kola jdou OK. Rukou. Nebo to dělá jen při záběru s řetězem?

        Zadřený ložiska mi jen dělaly odpor. Toto je už moc.

        Rozeber a slož a uvidíš zda něco uvidíš. :-)

        Děj vědět co to bylo.

        Mimochodem mě na předním kole viklalo kolo. Myslel jsem že jdou v čudu ložiska po těžkém terénu. A nakonec byly OK a spíše byl problém s osou, která nevím proč nebyla dotažená, ale přitom už to víc nešla.

        V těhle případech vše promazávám a kolikrát to zásadně pomůže.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.