Nastavitelná páčka k brzdám BR-MT200

14 nepřečtených
  • Koby

    Ahoj, syn má na kole brzdy MT-200, ale páky jsou daleko a nedá se brzdi jednym nebo dvěma prsty. Když se sežene nejlevnější páka, tuším Deore, dá se to napojit na zbytek systému nebo je třeba měnit i brzdič? Budu rád i za jiný nápad, jak tento problém vyřešit. Ano, možná by šla páčka ohnout blíž, ale spíš si myslim, že praskne. Nebo vzít komplet sadu od jiného výrobce, ale upřímně mě nenapadá co. Brzdit bude všechno, je mu 5 a je lehký, takže v tomhle případě jdu spíše po ceně. Děkuji za rady a tipy :)

    0 0
    • Vilém  

      A co ty paky nastavit bliz k riditkum?

      0 0
    • Koby  

      to už mám nejblíž a neni to ještě ono. Otázka je, jestli se nějakou dětskou páčkou něco změní. Má asi moc malý ruce, resp krátký prsty.. :/ Třeba woom 4 off má nějaky brzdy Promax, otázka jestli by to bylo lepší

      0 0
      • Vilém  

        Tak potom leda zkusit nejake ty packy se servowave, ale jestli je rozsah nastaveni vzdalenosti vetsi, to netusim. Napred bych to nekde zkusil.

        0 0
    • Koby  

      Děkuju, zkusim. Deore to má, to by mělo bejt kompatibilní ne? rozměr hadice, olivy atd atd

      0 0
    • Jakobo  

      Kamaradovi jsem loni montoval MT-400, ale uz si nepamatuju to nastaveni paky, jestli se da dat delsi srub a zasroubovanim se priblizi k riditkum, to by pak pomohlo. Mozna je to ale naopak, nevim. Zkus se jeste podivat. Mozna by slo natvrdo ne pakach neco upilovat a tim se priblizi bliz k pakam, pri jejich cene bych se toho nebal.

      0 0
    • tompca  

      Tak jsem Ti to vyfotil. Při maximálním přiblížení ke gripu je rozdíl vzdálenosti páky MT200 a MT501(Deore) se servowave je necelý centimetr. Napojit to jde, jen budeš potřebovat asi nový trn a olivku, podle typu hadice, předpokládám, že BH-59.

      0 0
      • jecnak  

        Trn s olivou jdou většinou několikrát použít. Objednal bych si ale nové pro jistotu, kdynby byl se starými přeci jen nějaký problém.

        0 0
      • Hadato  

        Jo, jo, jak píšeš. Ještě mě napadá jeden problém: Ty servowave brzdy mají o něco delší chod páky – mohlo by dojít ke kontaktu s gripem ještě před tím, než brzda začně zabírat. U mě brzda zabírá jen pár mm před dotykem s gripem (M8100 a M6100). Bohužel, na Shimano pákách mrtvý chod štelovat prakticky nedá.

        0 0
        • tompca  

          Ty MT500 zabírají v pohodě před gripem, i v tom nejbližším nastavení.

          0 0
      • Koby  

        Moc děkuju! Pomohlo

        0 0
    • MatS  

      Nebudou ty deore páky pak na toho prcka moc silná brzda? Jen aby pak nelítal přes rodla :-)

      0 0
      • tompca  

        Ne, jsou pro děti daleko příjemnější, ty levné Shimano zabírají „lineárně“ a jsou daleko „tvrdší“. Se servowave se dají lépe dávkovat.

        0 0
    • Koby  

      Díky všem za rady a pomoc :) Takže se jdou shánět nějaky starší páky..

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.